6,00 GB ramu ale 3,48Gb dostępne? o.O

Dobra włączyła mi się instalacja ale niechcący zamiast x64 wcisnąłem x84 więc po chwili anulowałem instalacje ale przybył mi jeden dysk z 736 GB o.O

to ten dysk

post-33607-0-23901400-1406548853_thumb.p

Materializujący się znikąd dysk twardy z 736 GB wolnej pamięci to w informatyce normalka.

Lepiej zajmij się lekturą podczas instalacji bo na płycie głównej wyrośnie Ci drugi procesor, a tego byśmy nie chcieli.

Z Twoją umiejętnością obsługiwania komputera i google polecam darować sobie to kilka GB RAMu lub zapłacić komuś za zrobienie tego.

Materializujący się znikąd dysk twardy z 736 GB wolnej pamięci to w informatyce normalka.

Nie wiem w jakiej informatyce tak Ci się robi. W profesjonalnej informatyce nic nie materializuje się znikąd :)

https://www.youtube.com/watch?v=-s8tLanswAI

Nie posluchalem i zaczalem 2 podejscie wiec teraz probowalem postepowac wedlug instrukcji: odpalilem, usunalem partycje( oprocz tej z moimi plikami), stworzylem nowa 15gb i wlaczylem instalacjje ale rozpakowywanie plikow dlugo trwa tak powinno byc?

tak to zależy od twojego komputera :)

A i jeszcze jedno pytanie: jak mam sprawdzic jaka moj dysk ma pojemnosc? znaczy nie ilisc wolnego miejsca na dysku ale ile mam ogolnie miejsca? nie wiem czy dobrze i zrozumiale to napisalem ^^

Nie chce zakladac nowego tematu wiec spytam sie co mam wymienic i czy mam cos wymienic(jasli tak to ile by to kosztowalo) zeby nowsze gry np AA, black desert, bf4, watch dogs chodzily. na max/srednich ustawieniach moj komputer;Procesor:Intel Core™ i3-2120 CPU @ 3.30GHz (4 CPUs) Karta: NIVIDIA GeForce GT 520

Nie posluchalem i zaczalem 2 podejscie wiec teraz probowalem postepowac wedlug instrukcji: odpalilem, usunalem partycje( oprocz tej z moimi plikami), stworzylem nowa 15gb i wlaczylem instalacjje ale rozpakowywanie plikow dlugo trwa tak powinno byc?

Po co Ci 15GB partycja? Nic na niej nie zmieścisz (nawet na AA nie wystarczy)

Mam dwie partycje 195gb i 15bgb

Nie takie było pytanie. Lepiej zrób sobie jedną partycję na system i kolejną (kolejne) na inne rzeczy tj. gry, dokumenty itd. Zakładam że masz dysk 1TB (skoro "zrobiła Ci się" partycja prawie 800GB).

Polecam ją podzielić na minimum dwie partycje:

- Partycja na system około 100-150GB (lepiej zrobić zapas niż żeby później zabrakło, a aktualizacje swoje ważą),

- Partycja na inne rzeczy (aplikacje, gry, dokumenty, etc.)

Jeśli jedna partycja na aplikacje to za mało to zrób więcej, ale pamiętaj by przydzielić rozmiar wedle potrzeb (np. gry będą zajmować O WIELE więcej miejsca niż muzyka czy dokumenty).

EDIT:

Nie chce zakladac nowego tematu wiec spytam sie co mam wymienic i czy mam cos wymienic(jasli tak to ile by to kosztowalo) zeby nowsze gry np AA, black desert, bf4, watch dogs chodzily. na max/srednich ustawieniach moj komputer;Procesor:Intel Core™ i3-2120 CPU @ 3.30GHz (4 CPUs) Karta: NIVIDIA GeForce GT 520

Nie jesteśmy wróżkami. Musisz określić czy chcesz coś wymienić, a jesli tak to za ile. Podanie procesora i karty graficznej nie wystarczy.

I co na tej 15gb będzie? Bo system ci się nie zmieści. Kilka aktualizacji będziesz miał minimum 20gb zajęte (często nawet więcej). Na windows7 daje się zazwyczaj ok. 50gb jeśli przyjmujesz że na C instalujesz TYLKO sterowniki i podstawowe programy a wszelkie gry etc na dysku obok.

Dla porównania: mój windows7 po roku (na C poza javą, pythonem mam tylko sterowniki i system: 22gb)

Mam dwie partycje 195gb i 15bgb

Usuń te dwie partycje, a następnie stwórz dwie po 100 GB i będzie git.

15 GB na Windowsa 7 czy 8.1 to za mało, chyba, że zainstalujesz jakiegoś kastrata to będzie w sam raz.

Dobra z windows 64 nie wyszło (uszkodzone pliki) więc odnowa zainstalowałem system na jednej z partycji(najpierw usunałem wszystkie stare, stworzyłem jedną 123GB-tam też zainstalowałem system, drugą 449 GB i trzecią 359 GB) Cała instalacja przebiegła pomyślnie wszystko ładnie ale nie mam dostepu do internetu:

post-33607-0-53955700-1406556552_thumb.p

post-33607-0-89510200-1406556561_thumb.p

post-33607-0-39126500-1406556572_thumb.p

Rozwiązanie:

post-33607-0-39126500-1406556572_zps7725

Następnie uruchom ponownie komputer.

No ale właśnie nie wiem skąd je wziąć.

Znajdź model swojej płyty głównej następnie googlaj:

[model twojej płyty] drivers

i pobierz. Następnie żeby się upewnić że wszystko masz pobierz slimdrivers, przeskanuj kompa i pobierz resztę sterowników.

Jak nie wiesz jaki masz model to sprawdź w programie np. CPU-Z (zakładka motherboard)

Takie małe pytanko jak mam znaleźć model mojej płyty głównej? Mam spojrzeć pod obudowe?

Everestem dało by rade?
#edit:

nvm przecież nie mam internetu xD

Znajdź pudełko od niej. Ewentualnie otwórz obudowę i poszukaj na płycie głównej jej nazwy modelu.

Przykładowo MSI 980FXA-GD70: http://static.frazpc.pl/cms/2010/04/1272273142412816.jpg