60 fps

Tu nie chodzi o różnice, a o płynność. Napisałem to bardzo wyraźnie w swoim poście. Ludzie oko widzi tyle ile widzi, ale w grach wyższa liczba fps wpływa na płynność samej rozgrywki i tym samym to jak daną rzecz odbieramy. Fakt różnica między 60 a 120 nie jest tak wyraźna jak w przypadki 30 - 60 ale wciąż jest zauważalna w grach dynamicznych, w których ciągle się ruszasz i patrzysz to na prawo, to na lewo.

Ostatnie pytanie.

Czyli brać monitor 144Hz? Tak, gry chodzą mi w 60+ fps.

Niestety ma, między 60fps a 120fpsoma jak grasz nie dostrzeżesz różnicy.
Jest roznica, przez brak synchronizacji klatek z monitorem ale tutaj do pomocy przychodzi g-sync i wtedy faktycznie nie widac (przynajmniej ja nie widze).
Ostatnie pytanie.Czyli brać monitor 144Hz? Tak, gry chodzą mi w 60+ fps.
Jesli masz wywalone na jakosc obrazu to mozesz brac… albo gdy grasz tylko w fpsy.

Na twoim miejscu bral bym cos z g-sync'em i wtedy nawet majac 40 klatek jest ok, bo widzisz kazda klatke przez synchronizacje. Normalnie czesc klatek ucieka i dlatego widzisz rwanie obrazu.

Czy g-sync to nie jest to nowatorska i nowa technologia, która polegała na wmówieniu klientom, że potrzeba nowych monitorów z czymś w środku, a tak na prawdę za wszystko odpowiada zwykły program? Nie mam stu procentowej pewności, czy to własnie o to chodzi, ale zdaje mi się że właśnie taki fail wypłynął jakiś czas po tym, jak sama nvidia zaprezentowała całość.

Trzeba sobie dopowiedzieć jedną ważną rzecz. To ile klatek jest generowanych nie jest równe temu jak obraz jest wyświetlany - w tym właśnie pomaga synchronizacja, która działa coraz lepiej i będzie działała już tylko lepiej. Co za tym idzie wymagana ilość klatek, przy których przestaje być widoczna różnica zacznie maleć, niemniej aktualnie przy grach dynamicznych jak CS liczba klatek wciąż jest bardzo ważna i granie na tych 60 może skutkować lekkim szarpaniem, którego i tak większość nie zobaczy.

Czesciowo masz racje, mozna bylo odpalic g-sync na dwoch laptopsch (moze wieksza ilosc) niemusze wspominac ze chodzi o topowe modele asusa.

W innych wypadkach byly modowane sterowniki i podawaly one ze to g-sync ale tak naprawde to byl adaptive sync.

Co do samego g-syncu faktycznie widac roznice gdy sie duzo dzieje na ekranie.

Pora na głupie pytanie bo zawsze mnie jedna sprawa nurtowała.

Przykładowy filmik w 60fps na youtube https://www.youtube.com/watch?v=cxX43BkN7kw, czy oni tak to widzą normalnie, czy 60fps jest dodane w programie? Nie wiem jak to ująć w słowa.

Na przykład na monitorze 60hz nie widać 60fps w grach, czy na monitorze 144hz, gry chodzą tak jak te na filmikach na youtubie w 60fps?