Aion - dyskusja ogólna

Gra ktoś na serwerach NA?

Ale po co?

Co to znaczy P2progress wymyslili to obroncy p2w i tyle w temacie…p2w polegal na tym samym co p2Progress…tyle , ze teraz nie kupujemy gotowych itemow jak keidys a jedynie ich skladniki o to taka roznica ew zreczy za , ktore je kupujemy…

Aion jest byl i bedzie gra p2w. i przestancie fanboje wypisywac , ze gra nie jest p2w.

Za odpowiednia ilosc $ w tydzien masz full gear i jedziesz 90% ludzi na serverze kilkajac 12345 takie realia…

soryy ale normlany gracz zdobyl by to w ciagu kilku lat wiec nie piszecie o p2progress bo nie ma czegos takiego… p2w i tyle w temacie. (ktos napisze nie wydalem ani zlotowki na gre itp) ok ale jestes no life siedzisz na siege dzien w dzien i farmisz non stop…ja w tydzien mam to co Ty przez kilka lat dziekuje skonczylem .(dalej upieraj sie ze nie ma p2w) ZROZUM TO FANBOJU - ty farmiles na to lata ja mam to w tydzien DOTARLO TO DO CIEBIE ??? Ty bedziesz farmil miesiace w nowym update ja to bede mial w dzien i bede Cie mial na 12345 :slight_smile: tyle obroncy p2w :slight_smile:

1lajk

To ze jest p2w to wiemy, ale jak jest u amerykańskiego wydawcy?

Tak samo lub jeszcze więcej p2w tylko taniej :slight_smile:

Wszędzie gdzie się nie obejrzę p2w ludzie uciekajmy! Ratujmy się!

To jaki serwer wybrać polski? Barus?

Jeśli polski to jedynym, słusznym, wyborem jest Barus.

Ja na Twoim miejscu w tym momencie poważnie zastanowiłabym się nad grą na Barusie. Obecnie o siege można zapomnieć, ale to nie jest jedyny minus Polskiego serwera. Pomijając naturę polaczków będąc nowym laikiem nie dostaniesz się praktycznie do 99% legionów. Mam w swoim legionie dwójkę dopiero raczkujących graczy. Zanim trafili do mnie próbowali dostać się do innych legionów, gdzie odpowiadali im, że poszukują ludzi, którzy umieją wszystko, są dobrze ubrani itp… ponadto 60% porządnych graczy tylko czeka na merge i gdy tylko będzie to możliwe idą na Deyle. Już w tym momencie ludzie są zbierani by stworzyć jakąś sensowną ekipę do wspólnej gry właśnie na tym serwerze, więc ja na Twoim miejscu naprawdę bym się zastanowiła. Ponadto gra z tą narodowością niestety rzadko przynosi jakiekolwiek korzyści. Stanowczo w większości przypadków spotkasz się z publicznym wyśmianiem niżeli z pomocą. Jeśli chciałbyś porozmawiać na temat wspólnej gry i późniejszym merge to zapraszam na pw.
Pozdrawiam.

Jednak zdecydowałem się na blade and soul. Tylko problem z uruchomieniem mam :smiley:

1lajk

Hej chciałbym wrócić do Aiona tylko nie wiem który server wybrać Barus(merge z Miren) czy Antriksha (merge z Gren) na obu serverach mam postaci i z aion info populacja na obu taka sama ktoś coś poleci / powie jak wygląda sytuacja na jednym z w/w serverów?
I dlaczego tyle osób siedzi na Deyla czy to nowy server?

Dayla to stary serwer ale sporo osób tam poszło bo jest chyba największą populacja i najtanszy GP, czytając forum wiem że przy merge przeszły tam dwa polskie legiony, na pewno będzie ciężko tam zacząć bo sporo osób jest wymaxowanych ale za jakiś czas jak wejdzie 6.0 wszyscy będą lvl od nowa więc dobry czas aby tam zacząć, do tego czasu podgonisz i na pewno znajdziesz polskie towarzystwo

A mógłbyś powiedzieć na chwile obecną na którym bardziej opłaca się grać serverze tzn. barus czy Antriksha bo nie mam ochoty zaczynać po raz trzeci od nowa jak mam gp i postaci na obu serverach?

Z populacja jest podobnie na obu serwerach, teraz tylko zależy jakie preferujesz community PL/ENG. Serwery chyba podobnie czasowo powstaly, bo i na jakich lvl ma postacie, graj tam gdzie większy lvl

Tzn. Ja grałem na Gren z racji ,że “hype” powstał na nowy server i każdy polecał granie tam , teraz widzę ,że populacja jest tam jak na Barusie po merge i żadnych polskich gildii nie zauważyłem z tego względu nie wiem co robić. Z drugiej strony od dawna słyszałem ,że na Barusie są ciągłe dramy itd. i z tego względu lepiej na ang serverze grać ale latać samemu też nudno.

To pozostaje grać na barusie i męczyć się z Polakami, iść na antrisha i załapać eng legion lub zacząć od nowa na deyla po stronie asmo bo tam sa polacy lub też eng legion załapać.

1lajk

Ok dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

@Kamyczek11
Dlaczego pytasz o Barusa skoro zacząłeś grę na anglojęzycznym serwerze z wiadomych powodów (sam napisałeś, że słyszałeś o dramach między polakami i to było dla Ciebie niepokojące). Według mnie lepszym wyborem byłoby zapytać o porównanie Deyli i Antri, bo tu faktycznie jest co porównywać. Natomiast Barus na chwilę obecną upadł i raczej już nie wstanie. Jego obecną kondycję porównuje się do Mirenu przed Merge z powodu bardzo dużej migracji ludzi na wcześniej wspomnianą Deylę. Jednak, przeprowadziłam również wiele rozmów z osobami, które postanowiły zostać i PODOBNO wszystkie osoby szukające atencji także się lekko mówiąc “wyniosły” lub zwyczajnie skończyły grę. Grając na Deyli zauważam ten mały odsetek atencjuszy stulejarzy, ale jest ich znacznie za mało żeby zdominować serwer. Zawsze gdy ktoś próbuje do Ciebie skakać możesz odpisać, że rozumiesz tylko po angielsku, większość się poddaje, bo zazwyczaj ten kto ma najwięcej do powiedzenia zwyczajnie nie umie tego zrobić po innym języku i zachować odpowiedniej kultury będąc na serwerze, gdzie ludzie posługują się tym językiem.

Naprostuję też wypowiedź jakiejś osoby z góry.
Nie da się konkretnie wskazać liczby osób, które przeszły na inne serwery. Można jedynie domyślić się, że była spora skoro Gameforge poświęcił na przeniesienia ponad miesiąc. Mówiąc inaczej, na Deylę nie przeszły tylko dwa legiony, a znacznie więcej (ok. pięciu) aktywnie grających, w tym TOP1 legion Barusa - “You Mad Man”, czyli obecne “Feel Me Inside” czy też ode mnie praktycznie cały legion (ok. 30 aktywnych osób). Doliczyć trzeba też sporą część “rozbitków”, czyli pojedynczych osób z różnych legionów.

Mam nadzieję, że naprostowałam troszkę powyższe wypowiedzi.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w grze.

@Niyome
No nie wiem sprawdzasz to jakoś? Pytam z ciekawości, bo podobno teraz na Barusie sytuacja się poprawiła. Ci którzy zaczynają grać mówią, że na “Rookie” serwerze jest pełno ludzi z Barusa. Wczoraj np. różnica między Deylą a Barusem wynosiła zaledwie 3%. Do tego dochodzi fakt, że gracze (Polacy) którzy będą wracać do gry w przyszłym Patch’u raczej na 100% wybiorą Barusa. Chociaż z innych krajów ludzie też będą wracać / zaczynać. Także może się okazać, że w 6.2 ta różnica się “zatrze”.

@Adartaer87
Sprawdzanie aktywności graczy w chwili obecnej jest bezcelowa.
Dlaczego? Nie należy wliczać do ogólnej populacji aktywnych graczy wakacyjnych przybyszy młodszego pokolenia, którzy nie mają co robić i przyszli sobie pograć “na wakacje”, bo tak też się zdarzało i zdarza. Niestety jest to znaczący odsetek ludzi dlatego w tym czasie na obu serwerach liczby będą podobne, jednakże podejrzewam wraz z końcem wakacji w Polsce znowu sytuacja serwerowa wróci do normy.

Myślę, że nie ma co tu się rozwodzić nad argumentami dlaczego jest dużo ludzi na Barusie, ale nad tym dlaczego odnotowano dużą liczbę zalogowanych kont (nie jest powiedziane, że na jednym koncie siedzi jedna osoba), a odpowiedzią na to jest chyba każdemu dobrze znane od tygodnia tz. ZOMBIE TIA FATTY FARM. Nie muszę chyba dodawać, że każda myśląca tak jak przeciętny Polak osoba (czyli. co tu zrobić żeby zarobić i się nie narobić) loguje sobie po 2-3-4 konta, podpina pod main chara i lata jak głupi od grubasa do grubasa z woreczkami. Do tego dochodzi wyścig i shugo, czyli alty, alty i jeszcze raz alty. Biorąc pod uwagę fakt, że grając codziennie nie zauważyłam poprawy jeżeli chodzi o rekrutki międzyserwerowe (odsetek ludzi zgłaszających się) powyższa hipoteza jest banałem. Poza tym nie mam pewności czy to faktycznie sprawdzałeś czy to info wyssane z palca.

Co do ludzi na rookie - to ich wybór. Ogarnięta osoba przed założeniem jakiegokolwiek konta na grze, która już trochę ma zorientuje się na temat sytuacji serwerowej i wybierze najkorzystniejszą opcję dla siebie.
Osobiście wychodzę z założenia, że gracze bardziej doświadczeni powinni szanować się wzajemnie i budować wspólnie kontent całego serwera przyzwoitym zachowaniem. Nie bez powodu Barusowi przysługuje łatka Dramusa. Nowi, niezorientowani gracze może i wybiorą Polski serwer bo w ich mniemaniu będzie on miał największy sens, ale z takim zachowaniem jakie reprezentują Polaczki - długo tam nie zostaną. Mnie osobiście podoba się na Deyli. Wreszcie czuć klimat gry, a nie dram, bo “on ukradł mi dropa z Narakkali. Złodziej!” lub… że zażartuję “ona mnie wyrzuciła z pt, bo byłem afk i nie odpowiedziałem na RC”.