Aion - dyskusja ogólna

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi w pieczęciach u sina?

@jastr8: Zgadzam się co do tego, że bez eq nie ma większej zabawy. A co do reszty to moje zdanie jest podzielne i z chęcią podzielę się nim także w tym temacie.

Nie zgodzę się na pewno na to, że monety i medale są aż tak zbędne. Wiele osób płacze, że powinny być jedne medale i jedne monety, ale wtedy nie byłoby przecież zabawy. Robisz niskolevelowe questy dzienne i dostajesz tyle samo tych samych monet co na wysokolevelowych. Średnie rozwiązanie, chociaż mogliby to przecież rozważyć proporcjami, itd. I czy to by rozwiązało problem? Eq na 20 lvl ~20 coinów, eq na 25 lvl ~70 coinów, eq na 50 lvl ~15320 coinów, quest na 20 lvl 1 coin, quest na 25 lvl 2 coiny, quest na 50 lvl 10 coinów... Oklepane, dlatego tak te coiny i medale zostały - żadna z tego pozostałość lub przynajmniej nic niezaplanowanego.

Co do pustek na mapie kwestia jest dosyć kłótliwa. Mając tak duży świat trudno o to by świat zapełnić. Każda lokacja to w końcu jakiś przedział levelowy, a upchać wszystkich w jedno miejsce to dosyć oklepany pomysł. Ktoś może się pokusić o porównanie problemu pustek z Metinem 2, ale nie radzę tego robić, ponieważ mapy M2 są o wiele mniejsze od Aiona. To zwyczajna ich wielkość i pokazowość czyni, że mamy wrażenie pustek, a tak na prawdę nie wiemy ile osób biega po danej lokacji. Mnie już przy obecności jednej osoby dodatkowo denerwuje bicie mobów, więc wg. mnie te pustki nie są takim neutralnym punktem. W dodatku przypominam (lub nawet informuję niewiedzących), że każdy serwer Aiona mieści maksymalnie 5500 graczy i już przy tej ilości byłby płacz, że mapy są za małe.

I jeszcze tak tylko zaczepię o legiony. Szczerze przyznam, że lepiej jest jak jest. Nie mamy przynajmniej zbędnych konfliktów i walczymy jako jedna nacja przeciwko drugiej. Wojny legionowe w obrębie swojej nacji wywołałoby jeszcze większą falę zamieszania i naruszyłoby z lekka fabułę (TAK! Ta gra ma fabułę... I bynajmniej nie są nią bicie dzików na czas). Nic więcej nie trzeba. Legion to tylko armia pod jednym herbem i nazwą mogąca przywłaszczyć sobie artefakt, fortece lub serce. Moim zdaniem tyle wystarczy.

http://img109.imageshack.us/img109/3702/aion0010gt.jpg tak wygląda obecnie mój sin :P wrzucajcie ss swoich postaci, będzie mi miło :)

Witam Panowie takie dwa pytania...

Widzialem, ze w Aionie jest item store - czy to oznacza że gra jest pay2win? Czy można tam kupić jedynie itemy "dodatkowe" nie wpływające na staty charakteru?

Jako iż jest to półotwarty świat to moje pytanie jest następujące... te wytyczone szlaki są szerokie/długie czy to szerokość rzeki na 5skoków postacią?

Te wytyczone szlaki, jak to nazwałeś ,są na tyle długie i szerokie ,że wogóle nie odczuwasz iż jest to pół otwarty świat.

Ok, to jesli chodzi o tą płaszczyznę to ok :)

a jak z item shopem? ta gra jest pay to win?

Nie placąc nic możesz osiagnac to co placacy.

Nie placąc nic możesz osiagnac to co placacy.

piszesz brednie i podnosisz mi cisnieniem glupim trolowaniem ;]

W grze za GOLD kupujesz gold pack i masz wszytsko to co inni ;] sry mialem 2 postacie 50 ++ na f2p wiec cos nie cos na ten temat wiem ;]

Wiec ladnie prosze "kristal" nie nabijaj postow trolowaniem i pisaniem bredni ;] Pomijajac ze warto zainwestowac w pierwszego gold packa na allegro (20-25zl) jednorazowy wydatek :)

nawet 20-25zl nie biore pod uwage. Nie bede po prostu placil za gre ktora ma byc free.

W zwiazku z tym prosze o konkretna odpowiedz, czy nie placac NIC mam szanse miec te same itemy co inni ktorzy placa?

Czy np. bez oplaty plecak postaci ma 4 sloty a po zakupieniu 44?

Czy mounty sa platne czy sa zarowno platne jak i nie?

Nie lubie byc ograniczony w grze. Jesli jest do kupienia cos co np. powoduje ze dostaje sie wiecej expa - mi to nie przeszkadza bo lubie lvlowac, poznawac swiat a nie wbijac z dnia na dzien max lvl. Natomiast jesli mozna rowniez kupic np. jakis fajny miecz ktory ma 2x wiekszy dmg niz ten ktory mozna wydropic - podziekuje za taka przyjemnosc.

Także jak to wyglada?

1 Na jakim servie gra sporo polakow i po jakiej stronie

2 Kiedys gralem na nexon po stronie elyos graja tam jeszcze polaczki ? ;p

1 Na jakim servie gra sporo polakow i po jakiej stronie2 Kiedys gralem na nexon po stronie elyos graja tam jeszcze polaczki ? ;p
Najwięcej polaków jest na serverach Nexus i Anuhart (po obu stronach)
nawet 20-25zl nie biore pod uwage. Nie bede po prostu placil za gre ktora ma byc free.W zwiazku z tym prosze o konkretna odpowiedz, czy nie placac NIC mam szanse miec te same itemy co inni ktorzy placa?Czy np. bez oplaty plecak postaci ma 4 sloty a po zakupieniu 44?Czy mounty sa platne czy sa zarowno platne jak i nie?Nie lubie byc ograniczony w grze. Jesli jest do kupienia cos co np. powoduje ze dostaje sie wiecej expa - mi to nie przeszkadza bo lubie lvlowac, poznawac swiat a nie wbijac z dnia na dzien max lvl. Natomiast jesli mozna rowniez kupic np. jakis fajny miecz ktory ma 2x wiekszy dmg niz ten ktory mozna wydropic - podziekuje za taka przyjemnosc.Także jak to wyglada?

po 1 primo grydarmowej nie ma i nie bedzie zadnej wiec skoncz juz z ta darmowoscia ......

w AIONIE nie ma nic w IS co daje przewage ......nie ma zadnych setow itemow i tak dalej i tak dalej ;]

TAK GRAJAC ZA DARMO BEDZIESZ MIAL TO CO INNI !!ALE!! bedziesz sie meczyl do okolo 50 lvl :) bo cena gp aktualnie jest dosyc wysoka wiec radze zainwestowac 25- i nie pisz ze to duzo....bo w zadnej grze nie zagrasz za tyle zeby miec wszystko ;] pozniej juz bedziesz kupowal gp za golda w grze ;]

no ja właśnie wbiłem 23 lvl i gra mnie już męczy a mianowicie lvlowanie :< znacie inne sposoby na exp ?

ewentualnie ktoś do wspolnej gry server telemahus

wie ktoś jak wyglada gra na NA? chodzi mi o ping? czy da sie grać normalnie? net mam dosyć dobry (30mb)

Ping jest całkiem OK, da sie grać. Jedyny problem to inna strefa czasowa, a co się z tym wiąże Eventy w nocy i wlasciwie wszystko w nocy xD

piszesz brednie i podnosisz mi cisnieniem glupim trolowaniem ;]W grze za GOLD kupujesz gold pack i masz wszytsko to co inni ;] sry mialem 2 postacie 50 ++ na f2p wiec cos nie cos na ten temat wiem ;]Wiec ladnie prosze "kristal" nie nabijaj postow trolowaniem i pisaniem bredni ;] Pomijajac ze warto zainwestowac w pierwszego gold packa na allegro (20-25zl) jednorazowy wydatek

No dobra jeżeli myślisz, że jestem trollem to ok. Ale wytłumacz mi jedno, dlaczego 90% ludzi może raz kupiło gold packa? Nie wydając ani złotówki możesz być na równi z innymi. Do 45 lvla możesz być jakoś ograniczony, ale to nie przeszkadza. Jeżeli zbierzesz odpowiednio ilość pieniędzy w grze tzw. kinah możesz kupić pierwszego Gold Packa. Wraz z lvlowaniem możesz być samowystarczalny i grać cały czas na goldpacku zarabiając sobie pieniążki w grze. Być może tamtym postem mnie źle zrozumiałeś, szczerze to jak teraz czytam napisany tamten post na szybko sam się źle zrozumiałem. Chodziło mi o to, że nie płacąc realnej gotówki możesz osiągnąć to co płacący realną gotówkę, czyli jak napisałem wyżej kupując GP za kinahy w grze.

Ping jest całkiem OK, da sie grać. Jedyny problem to inna strefa czasowa, a co się z tym wiąże Eventy w nocy i wlasciwie wszystko w nocy xD

I tu jest problem bo pracuje... na 6 mam do roboty ;/

no ja właśnie wbiłem 23 lvl i gra mnie już męczy a mianowicie lvlowanie :< znacie inne sposoby na exp ?ewentualnie ktoś do wspolnej gry server telemahus

Jak zaczynas zgarc to jedyne sensowne serevry to NEXUS i ANuhart...telemah i reszta to stare servery....z czasow p2p ;] wiec nie dziwne ze nie masz z kim grac

PO co wam grac na US nie rozumiem ?? wszyscy graja na EU wiec jaki jest sens grac z amerykancami ??

Co do lvlowania ? nie ma innej mozliwosci do 51 :) No mozna pare razy skoczyc na sr (u asmo) do 40 do jest miod cud expienie do 45 nawet ;] chociaz teraz zmniejszyli otrzebny exp wiec tez nie ma pewnie szalu :) wbicie 50 lvl to kwestia 2 tygodni mysle ,

Jak ktos chce mozemy razem pobiegac NEXUS (ASMO) zaczynam od nowa grac mam 10 lvl :) jak cos zapraszam na gg

PO co wam grac na US nie rozumiem ?? wszyscy graja na EU wiec jaki jest sens grac z amerykancami ??

Wydaje mi sie, że na NA jest wiecej ludzi ale najbardziej istotne jest to że są tam szybciej UPDATY, jest już 3.7, wkrótce 4.0 a na EU kiedy to nastapi... pół roku pozniej? Na EU mam 2 postacie bliskie 50 lvl i jakoś mi sie tam nie chce wracać za bardzo z w/w przyczyn.

1. Szybsze update

2. Częstsze eventy

3. Brak Freemium, a IS praktycznie nie wpływa na rozgrywkę

4. Dojrzalsi gracze