Albion f2p, IS, premium


#1

Jak wiemy gra przechodzi na f2p ale jest możliwość wykupu premium… co to premium daje?
Jak wygląda IS?
p2w czy jednak f2p?
Podczas premiery kupiłem pakiet założyciela ale szybko sie pozbyłem konta i nie wiem czy wtedy źle coś przeczytałem ale czy to prawda że jeśli ktoś nas zabije to tracimy eq?


#2

A więc tak, gra przechodzi na f2p i nie zmienia się w sumie nic prócz tego, że nie musisz kupić aby grać.

Premium możesz kupić na 3 sposoby

 1. Za prawdziwe pieniądze (ok. 10$ za miesiąc)
  2a) Za golda który również jest za PLN/$/€
  2b) Za srebro które wymienisz na golda

Premium daje Ci:

 • 50% więcej sławy (czyt. coś na zasadzie exp)
 • 20pkt nauki codziennie (przyspieszasz przez to rozwój drzewka, bo gdy osiagniesz w danej specjalizacji 20% wymaganej sławy możesz za PN wbić kolejny poziom, bądź zbierać sławe do 100% i wtedy awansować)
 • 10000 pkt skupienia / dziennie rzemieślniczego (max 30000 możesz mieć) ( w skrócie, przy craft’cie możesz tworzyć normalnie bądź użyć skupienia i wytworzyć przedmiot z szansą na drobny zwrot składników które użyłeś, przykładowo tworzysz broń za 4 sztabki srebra i z tego masz szanse na np. 2 sztabki srebra zwrotu)
 • 50% większy drop przy getheringu
 • 100% do produkcji rolnej na własnej wyspie
 • 50% mniejszy podatek na rynku w każdym mieście
  Item Shop to Premium i Gold (który możesz wymieniać na srebro bądź elementy estetyczne nie zmieniające rozgrywki)
  W grze nie ma i nie będzie pay to win przez to, że masz drzewko w którym trzeba sporo farmić, żeby coś osiągnąć. Oczywiście plusem jest gdy masz golda, bo możesz kupić w teorii lepsze rzeczy z twojego tieru. Bo gracz X będzie biegał przykładowo z tierem 4 a Ty na jego poziomie po wymianie golda na srebro będziesz mial tier 4.1/2/3 który ma delikatnie podniesione statystyki. Nie mniej jednak wpływa to mało znacząco na rozgrywkę. Ponieważ każdą rzecz można wycrafcić.
  Źle zrobiłeś, że sprzedałeś bo osoby które grę mają otrzymają po przejściu na free to play 1000szt. golda oraz chyba premium na 3 dni czy coś takiego. ( z premium nie jestem pewny i ręki uciąć sobie nie dam.)

Z traceniem ekwipunku to temat po części rzeka.
Tereny w grze dzielisz na 4 podstawowe kolory.
Zielony, żółty, czerwony i czarny.

 • Zielony = brak pvp, przy śmierci pve tracisz wytrzymałość przedmiotów oraz małą część srebra. Na tych strefach również masz dostęp do potworów, rzeczy do zbierania na tierach 1-4

 • Żółty = restricted pvp, możesz walczyć z innymi (tutaj możesz wybierać swoje nastawienie. W skrócie masz 2 tryby neutralny i agresywny. Na neutralnym nie możesz atakować ale inni mogą to robić, oczywiście w takim wypadmu masz specjalny buff obronny. W trybie agresywnym możesz atakować i zostać zaatakowanym ale żadnego buffu już nie dostajesz.) ale w przypadku śmierci tak jak wyżej wytrzymałość oraz srebro. Na tych strefach również masz dostęp do potworów, rzeczy do zbierania na tierach 4-5, okazyjnie trafić możesz również na tier 6.

 • Czerwony = Full pvp tutaj zaczyna się zabawa, nie masz zmiennych trybów. Wchodząć na czerwone lokacje musisz liczyć się z tym, że możesz zostać zgankowany i zabity bądź też wygrasz. Po takiej śmierci tracisz swój ekwipunek albo wygrywasz ekwipunek wroga. (utrata sprzętu nie jest bolesna jeżeli grasz z głową i mądrze rozwijasz swoją postać. zarobić jest łatwo dlatego odkupienie się nie jest bolesne). Na tych strefach również masz dostęp do potworów, rzeczy do zbierania na tierach 4-6

 • Czarna = zasada działania jest taka sama jak w czerwonej, ale jest to najtrudniejsza ze stref. Występują tu przedmioty w zakresie tierowym 5-8. Rzadkie składniki, rzadkie potwory. Teren przeważnie eksplorowany przez najsilniejszych graczy, gildie oraz mocne teamy. Oczywistym faktem jest to, że przez najbliższy czas gry nie zawitasz na czarnej strefie przez potrzebę. Jedyne co może Cię tam zaprowadzić to ciekawość za którą na 80% zapłacisz swoim orężem.

Także, jeżeli jesteś fanem takich rzeczy to zapraszam do świata albionu po przejściu na f2p. Również zapraszam do prywatnych wiadomości albo pytań tutaj, postaram się odpowiedzieć . Starałem się rozłożyć to na tyle dobrze, żeby wszystkie aspekty były dla Ciebie zrozumiałe i czytelne. A może kiedyś wspólnie przemierzymy jakąś część tego świata w drużynie.


#3

Brzmi jak zbyt mocne Pay 2 progress fast. czyli p2w :l Czy tak jest? w koncu i to drzewko idzie szybciej… masa rzeczy praktycznie przecież wszystko.

Osoba ktora zacznie gre razem z osobą ktora płaci. Kazde z nich ma 3 godziny dziennie na gre jak będzie wygladala sytuacja między opisaną dwójką po kolejno 4 i 12 miesiącach gry? zakładając że oboje robią prawie to samo i równie często giną/ nie giną.


#4

Premka to obowiązek, w innym wypadku jesteś 50% w plecy praktycznie na każdym aspekcie gry. Wybacz, ale jak chcesz grać w albiona to te 40 zł na miesiąc wydać trzeba lub wyfarmić golda/srebro i zakupić w grze za tę walutę.


#5

Zgadzam się z poprzednikiem. Bez premium jest ciężej ale jeżeli kupisz pierwsze i wszystko dobrze rozegrasz to jesteś w stanie na spokojnie kupować w przyszłości premium za srebro. Nie mniej jednak z tym rozwojem i pkt nauki jest kiepsko, bo na początku masz jakąś pulę do rozdysponowania ale gdy skończą Ci się one to te 20pkt nie jest aż tak pomocne. Oczywiście, jako gracz premium możesz je kolekcjonowac i zostawić na później ale darmowy gracz po tutorialu też tych punktów trochę dostaje. Można sprawdzać, liczyć i sie kłócić kto ma lepiej. Trzeba jednak patrzeć na fakt, że gra będzie ogólnie za darmo. Nie ma obowiązku zakupu premium i to premium nie zmieni Ci tak rozgrywki. Oczywiście ktoś z premium w 2h zrobi tyle co Ty w 3h ale to kwestia tego jak mocno chcesz rushowac z progressem. Pytanie padło apropo progressu po roku gry. Szczerze? Będziecie na tym samym poziomie, gracz z premium może mieć kilka specek więcej. Dochodząc do pewnej granicy ta przepaść zaczyna się zamazywac. Gracz premium będzie mógł szybciej zmienić build, bo będzie miał te 50% więcej sławy ale to są rzeczy podstawowe.
Wyglądać może to średnio ale to będzie ich jedyny zarobek z gry od przejścia na f2p. Tak czy siak 10$ to nie jest spory wydatek za dobry sandbox MMORPG i nie ma co się dziwić, że ktoś kto płaci ma lepiej. Taka osoba po części utrzymuje taka grę więc równo z tym idąc otrzymuje coś w zamian. Nie zmienia to faktu, że z premium czy bez można się świetnie bawić przy tym tytule :slight_smile:


#6

I tym zdaniem zniechęciłeś 80% Polskich graczy, którzy marzyli o grze f2p bez opcji premium :smiley: W sumie warto uświadomić nasz naród, że nie ma nic za darmo, a tym bardziej jak jest dobra gra mmorpg to trzeba docenić to i zainwestować w ten produkt.
Odnoszę się do wszystkich gier wartych wspierania finansowo, ale i tak wiem że nie dociera, bo wy chcecie za darmo dosłownie wszystko:) Trzeba coś dać od siebie i wtedy otrzymamy coś w zamian. Takie są czasy i warto się z tym pogodzić. Osobiście już nie gram w Albiona, ale polecam spróbować.


#7

Zgadzam się z Tobą i zdaniem na temat mentalności. Gra idzie z rozmachem przed siebie, robią odważny krok do przodu i liczą na pozytywne przyjęcie przez darmowych graczy :slight_smile: jestem tego samego zdania o wspieraniu gier, bo bez nas graczy one upadną.
Sam w Albiona gram z przerwami, raz wena jest raz jej nie ma. Ale gra godna polecenia, nawet do spróbowania z f2p. Jeżeli kogoś ona przekona w takiej formie to może pan/i X kupią premium bo się wkręca w gameplay. Zwłaszcza, że producent nie narzuca kupna premium aby dobrze się bawić :slight_smile: