Allods 8.01 - nowy server F2P!

ten uczuć w którym p2w zawaliło droge na szczyt króla f2p mmo my.com oby tak dalej ;] co od was to uciekam!

Grałem jak wyszla polska wersja, od pierwszego dnia, nie bylo item shopu rozwiniętego i grało się miodnie, top 1 mag na frakcji liga. Pozniej wszedł pełny item shop i gra zrobiła się denna i nie dało się już grać bo typ z runami 10-11 wlatywał w całe party i było pozamiatane.  Żeby wyfarmić runy 8-9 to musiałbyś być masochistą, współczuję.  Ja wydałem w grę kilka stówek, grałem wtedy po 15h dziennie a i tak byłem gównem w porównaniu do tych co wydawali krocie, nie polecam gry ze względu na p2w, chyba, że jakiś prywatny serwer sobie znajdziecie. 

Owszem, błędem było włączenie serwerów krajowych do globalnego, gdyż dysproporcja pomiędzy graczami którzy grali kilka lat dłużej i wydali w itemshopie równowartość używanego samochodu w porównaniu do Polskiego servera była zbyt wielka. Podejrzewam, że w tym przypadku będzie podobny finał , tj. na początku będzie super: sporo graczy i przyjemna rozgrywka, lecz z biegiem czasu gdy gra się znudzi nastąpi merge serverów.

Nie zgadzam się natomiast z faktem, że powinno się szukać prywatnych serverów, gdyż nie ma DOBRYCH prywatnych serverwów Allods. To nie WoW czy Lineage 2 , że graczy na prywatnych serverwach jest sporo.

Prywatne servery Allods:

-mają mało graczy (potrzeba min. kilkuset online by to miało jakikolwiek sens)

- mają kiepskie pliki (bug na bugu)

- są zlagowane

- niektóre posiadają itemshop dający przewagę podobną jak w globalnej wersji

Dlatego uważam, że nowy server Allods to świetna okazja dla graczy którzy jeszcze nie mieli kontaktu z tym tytułem by poznać świat gry i dobrze się bawić, bo gra posiada jedną z lepszych jak nie najlepszą mechanikę gry pośród F2P.

Dobra okazja ale według mnie to strata czasu dla osób którym przeszkadza p2w, przez pierwsze miesiące nie odczują tego ale po czasie będzie na każdym kroku zauważalne w end game.

Obawiam się, że osoby liczące na spokojny początek mogą być rozczarowane. Wprowadzono czasowe przedmioty z IS. Jest to pewne ułatwienie dla nowych graczy, przykładowo kiedyś na rune wyższego poziomu trzeba było długo odkładać gold, lub dużo wydać rly kasy. Teraz można kupić runę 8lvl na miesiąc, potem zamieni nam się w normalne okruchy do tworzenia. Oczywiście po miesiącu można znów wykupić, aż wreszcie będzie nas stać na złożenie permanentnej 8lvl. Na nowym serwerze też raczej to będzie, więc pojawi się jakiś Niemiec, wyda 6 euro (co to dla niego) na 3 ósemki i będzie wszystkich kosił na Ase-Teph. i tak przez miesiąc. Wątpię, ze przed end game ktokolwiek bez płacenia da radę tyle wyfarmić. Właściwie nawet po wbiciu lvl cap się nie da bo zwiększyli kurs kryształów (ktoś na forum to wychwycił) i wymiana z golda nie wchodzi w grę

Odnośnie mocy run to jeszcze za czasów serwera TEP chyba Piotress wygrał na loterii i stworzył komplet run 13. Grał Healerm (najcięższy do ubicia) i kiedyś dla zabawy pół rajdu z jakiejś gildii próbowało go ubić i nie dali rady. 12 osób to ZA MAŁO. Na end game można było to obejść i zamiast walić na chama posyłało się Psiona, żeby go zestunował na minutę, a potem Przywoływacz wyłączał go z walki na kolejne 30sek. i był to jedyny sposób, żeby dobrać się do drużyny z ogarniętym Full Healem. Teraz jest lepiej bo istnieją klasy do kontroli i supportu, co 60sek mogą kogoś zatrzymywać przez 50sek. (jeśli im wierzyć). W Ase-Teph to nie przejdzie, bo po primo nie mamy dość talentów na wszystkie umiejętności, a po secundo build pod kontrole zadaje zbyt małe obrażenie, żeby dało się spokojnie wbijać lvl. Znikąd nadziei.

Zamiast farmienia mamy codzienne prezenty, a co tydzień mocniejsze nagrody, jest szansa na runę 5lvl. Niestety znów trzeba czasu, ale ani wbijanie run nie jest jakieś szczególnie przyjemne, ani ich złożenie nie daje satysfakcji. Oprócz tego z IS potrzeba mounta i dodatkowego slotu na zielony kolczyk. Jest jeszcze emblemat, ale nie wiem czy sensowny jest fiolet, czy 10x droższy pomarańcz. Dodatkowe staty i rubinki są zbędne.

Wracając do meritum... Nie wiem po co ten nowy serwer. Ilość graczy na obecnym nie jest jakaś porażająca. Co potem? Łączenie serwerów? Czyli ten serwer tylko po to żeby nowi mogli dogonić starych? To już lepiej obniżyć cenę waluty IS i przyspawać ją na stałe, po pewnym czasie sami ją wyfarmią bez stresu (chyba, że chcą od pierwszego dnia należeć do elity, ale wtedy i tak muszą zainwestować prawdziwą gotówkę), Nie wierze, ze koszty obsługi tego całego interesu są zbyt duże, przecież po za utrzymaniem serwerów i tłuczeniem gry z rosyjskiego (dodajmy, że niekiedy TRAGICZNYM) twórcy niewiele robią. Niech się wreszcie wezmą za robotę, przywrócą modyfikatory astralne, czyli chyba najlepszy pomysł w histrorii tego gatunku gier (co za ***** wykombinował, że to usunie?) i statki, naprawią skopaną od 7.0 dynamikę (to pewnie wymyśliła ta sama małpa co skasowała modyfikatory).

czy ktoś jeszcze ma problem z fpsami , czy tylko ja ?

Allods było chyba najbardziej klimatycznym MMO w jaki było mi zagrać. Grałem sam, bez znajomych na teamspeaku i świat był tak cholernie wciągający.... klimat wylewał się po prostu z monitora. Rosjanie odwalili kawał dobrej roboty. I muzyka. Muzyka była turbo idealna, pasowała do każdej lokacji i jeszcze bardziej potęgowała wrażenia. Wróciłbym i grałbym do oporu, ale opinie o item shopie skutecznie mnie odstraszają mimo, że w MMO zawsze gram tylko dla zabawy, nie żadnej gonitwy, żeby rządzić serverem

Szczególnie zapadła mi w pamięć lokacja o nazwie Siveria. Jak łatwo można się domyślić - zima. Wszystko skute lodem. Tu i ówdzie niedźwiedzie polarne. I TEN utwór w tle :)


Wrzucony przeze mnie filmik PVP nagrywany z perspektywy healera z mojej gildii Sanktuarium, 2012 rok. Początki serwera, wbity lvl cup, IS nie rozwinięty, grało się miodnie ;')

 I muzyka. Muzyka była turbo idealna, pasowała do każdej lokacji i jeszcze bardziej potęgowała wrażenia.

To fakt, osobiście bardzo lubiłem dzielnicę Gibków i TEN kawałek. Ruskom idealnie udało się oddać charakter tej rasy, czyli nieco zawadiackie małe stworzenia lubiące wypić piwko w karczmie i dobrze się bawić ;) Ale chyba najmilej wspominam Asee... pierwsza lokacja gdzie trzeba było mieć oczy dookoła głowy - tam również muzyka wpływała na klimat.

@Kudlaty dobry filmik, szkoda, że nie dane mi było wtedy grać na polskim serverze.

To i ja sie wypowiem jako gracz ktory aktywnie gral do konca dodatku 51 lvl (juz nie pamietam dokladnie jaka to tam byla nazwa)

co jest piekne w tej grze?

Teamplay

przekozacki teamplay gdzie nic nigdzie samemu sie nie da osiagnac (tak wiem wiem sa najmy ale to tez kosztowalo troche golda)

co wiazalo sie z tym ze zarowno granie w PvE czy tez PvP bazowalo na zebraniu druzyny

codzienne walki mass pvp (24vs24 arena smierci i chyba 12vs12 gospodarstwo????)

i tak codziennie sie bilo z innymi graczami i widac bylo kto i ile nabil heala/dpsa/killi

nikt nie jezdzil potem kto co i ile walnal bo to wszystko widac na addonach i tej tabelce zestawczej

(bardzo brakuje tego w metinie gdzie nie ma totalnie zadnych wojen i walk i kazdy w kazdego kosi i bije po 70k xD )

goblinball <3 (istna poezja gdzie liczyl sie tylko skill i ping)

bardzo fajny i sensowny podzial na swieta trojce

gdzie faktycznie tank jest tankiem, heal jest healem, dps jest dpsem, a support supporterem

(kolejne porownanie do metina

wiec podsumowujac plusy:

- prawdziwy teamplay

- ciekawe rajdy (chociaz zbyt mala ich liczba)

- swieta trojca

- codzienne walki pvp i mass pvp

- mechanika gry wymuszajaca od gracza walki

- sensowne wojny gildii, gdzie gildia dostaje realne korzysci ze zwyciestw

- goblinball

- loty astralne (ale nie wiem czy teraz nie ma tego usunietego i z tej czesci rozgrywki nie powstala nowa gra?)

minusy:

- zeby zdobyc runy 7/8 + zwoje fioletowe (na kolczyk/na talenty/na skille i na ten amulet taki), jakies fajne wozidelko trzeba przegrac jakies 2-3 lata nie tracac sensu gry (czyli nie ma sensu caly czas farmic jesli potem sie nie wykorzystuje gry do tego po co zostala stworzona <</emoticons/263a.png" title=":)" />

- jeszcze raz p2w

- ewentualnie mozna jeszcze raz napisac p2w

- no i na sam koniec napisze ze totalny p2w

szkoda ze ta gra zostala tak zmarnowana przez ten p2w

wiem ze jest serwer abonamentowy ale tam sa tylko po 2 gildie na frakcje?

jak dobrze pamietam z rozmow z TS'a

No i Piotres rzeczywiscie zdobyl runy 13 (ale nie wiem czy nie bylo 3x13 + 3x12)

po wygranej w loterii ale co z tego jak zycie mu sie nie ukladalo :)

Pozdrawiam

Dodatek wchodzi 23 Maja , nowy serwer miał wystartować wraz z dodatkiem ale nie mogę znaleźć info odnośnie serwera.

https://allods.my.com/en/news/announcements/update-801-creation-arriving-may-23rd

Podejrzewam, że informacje o serverze będą podane kilka dni po rozstrzygnięciu konkursu na jego nazwę.

Proponuje Paywinnia ta nazwa idealnie pasowała by do servera f2p Allados ;] Od siebie oddam że moze popykam przez chwile na paywinni zanim sie ludzie wykoxają :P

Na Allodsowe P2W jest jeden sposób. Dobra ekipa/gildia do gry i kupowanie waluty premium za złoto. Chodzi o to żeby jej nie wydawać a zbierać i czekać na promocję z lokatami. Wtedy wydajemy tysiące waluty na lokaty trwające jeden rok. Po roku mamy tyle waluty premium że wystarczy na dobre runy.

Pytanie czy damy radę stworzyć gildię, która pociągnie dłużej niż pół roku. Na serwerze PL było sporo dobrych gildii, ale każda rozpadała się zwłaszcza po kłótniach i odejściu kilku dobrych graczy gildii. Następnie oni zakładają swoją gildię, bo chcą utrzeć nosa poprzedniej gildii. Mamy wojnę polsko-polską. Jedna gildia się rozpada i wszyscy przechodzą do tej wygranej. Po pewnym czasie powstaje odłam i znów wojna. W międzyczasie jakaś słaba mała gildia wykazująca się wytrwałością zyskuje zmęczonych top graczy zwalczających się gildii. Następnie mała gildia zyskuje na znaczeniu i bije się z wygraną top gildią. Top gildia upada i młodsza zgarnia topowych graczy, a po trzech miesiącach powstaje jej odłam. Historia się powtarza od czasów Zak-Isa i pewnie zakończy gdy żaden polak niie będzie grał w allodsa.

Prawda jest taka że gdyby nie nasze kłótnie na tsie, rozróby i wojny między sobą to Allods byłby zdominowany i zmasakrowany

Kudłaty my sie znamy haha :)Skulltrail

My też się znamy Pumbos :D tylko graliśmy po przeciwnej frakcji, Skulltraila zresztą też pamiętam.

Czesc PSionie Pamietam:D

Mozze sobie pogramy razem , stara dobra ekipa?:D

widze zbiera się spora ekipaz PL serwera :D może być ciekawie

Będzie na pewno, pozdrowienia dla śmierdzieli z Ligi ;p

Z tego co piszą na forum Allodsa to ma nie być możliwości wymiany złota na kryształy.

Za to będzie zwiększony rat na exp i loot plus jakieś prezenty.

Natomiast ta gra niestety zawsze będzie P2W i nawet fąrmiąc całe dnie będzie problem z dogonieniem płacących. W ostateczności można skupić się wyłącznie na PVE tylko czy to ma sens gdy gra kładzie spory nacisk na pvp.

Co do Piotresa to fakt miał wykupiony cały butik ale grać nie potrafił.

Ja bym chętnie pograł na nowym serwrze (czysto casualowo) ale jak by powróciła stara ekipa z Madenss :P Pumbosa i Skulla by się przygarnęło Dax ciebie też :P

I tak się zastanawiam czy po kilku miesiącach my.com nie wpadnie na pomysł aby za kasę przenosić postacie między serwerami :D