ArcheAge 6.0 i AAU i Black Desert Online - porady 🙂

Nowy DLC do ArcheAge. W ArcheAge darmowym jest bezpłatny, a w ArcheAge Unchained jest płatny, ale chętnych tych co go kupili jest zadziwiająco dużo. Questy w nim są bardzo trudne. Twórcy sugerują do nich gear 14 kgs. Ale są ryzykanci i ze znacznie słabszym sprzętem.

DLC jest w jakości i stylistyce Black Desert Online. Czyli jak się wysilą to potrafią stworzyć arcydzieło. :blush: Obstawiam w ciemno, że pomagali przy nim programiści z BDO. Naturalnie nowe DLC przebija grafikę z BDO, ale część zadaszona przypomina mi stylistyką najładniejszą miejscowość Grana.



Do eksploracji można natomiast chyba i w ok 6 kgs latać po ogrodzie. Jak widać jest też zawartość i dla płci pięknej. :slight_smile:

siemka, mam prośbę - nie mogę ulepszyć Basic ilustrious wave lute, inne części eq hiram bez problemu syntetyzuję a tej gitary nie mogę, pomoże ktoś ?

Musisz zobaczyć czy ona jest hiram. Są inne napary do hiram, a inne na set z lochów, a jeszcze inaczej się upgraduje set i bronie z craftu.

Tylko gemy i ich upgrade są takie same do wszystkich typów uzbrojenia.

Są bardzo fajne i mocne instrumenty hiram. Kupuje się teraz dodatkowo set i bronie w tym instrumenty hiram u NPC za taniochę w stolicach.

dzięki, sprawdzę to sobie:)

Nowy update w wersji Koreańskiej. Jak Wam się podoba? :blush:

A aktualnie w AAU też się dużo dzieje, ale nie zdradzam co bo i tak jest za duży tłum. :blush:

Jak Wam się podoba?

Chujowe jak lato z radiem

poniżej przykładowy grind w ogrodzie

cHUJOWIZNA NA MAKSA

20 przydatnych porad po Polsku do BDO

trochę pejzaży z ArcheAge

Lahn Succession w BDO do obejrzenia ze strony YouTube

Jakiś ciekawe bulidy pod offtank gram plate + 2h axe aktualnie testuje argent. Ciężko cokolwiek znaleźć bo jak się wpisuje to przeważnie jakieś stare posty wyskakują albo jest brak opisu co do eq. itp. Może jest jakaś stronka z bulidami ?

Ta gra to sztandarowy przykład, jak spier… dobrą grę. Grałem na 3 konta, ekonomię miałem ustawioną, ale niestety ta gra to nie to samo co jak wychodziła, za dużo, bugów, cheatów i innego dziadostwa. Szkoda czasu.

1lajk

Chyba każda gra mmorpg ma bugi i całą masę skuch i na 100% AA i AAU jest jedną z bardziej stabilnych gier jeżeli gramy poza Steam. Seria ArcheAge ma się dobrze i jeżeli nie grasz w nią to nie musisz wracać bo populacja jest wystarczająco wysoka.

Wg moje oceny krytykanci nie ogarniają contentu i ekonomi stąd hejt.
Trudno się dziwić bo jest to najbardziej rozbudowane mmorpg w historii świata. Wg mojej opinii w historii AA przewinęło się około miliona graczy więc reklamy ta gra nie potrzebuje. W AAU jest aktualnie na Ameryce 7 serwerów i na Europie 6 serwerów. Instancje niektóre są połączone.

Ostatnio bardzo rozbudowany został housing i content dla graczy >14kgs.

@ BloodyReaper
proponuję Ci następujący build na plate i dwie bronie 1H axe (więcej slotów na gemy + buff pasywny)
https://archeagecodex.com/us/calc/543324

  • zapis nie uwzględnił dodatkowo w vitalizmie skilli Resurgence i Fervent Healing

Oczywiście kluczowe są comba.

Jako, że masz możliwość zapisania trzech skillsetów to proponuję Ci jak się wyszkolisz w vitalismie zapatrzyć się dodatkowo w tarczę i opanować którąś z klas pełnych tanków, którzy są bardzo poszukiwani w gildach i jest ich deficyt.

najsilniejszy tank to plate + tarcza na magic defense + 1H club i opanowanie comb

Akutalnie używam takie coś https://archeagecodex.com/us/calc/543325 a jakieś inne 3 drzewko zamiast vitalisy. Średnio lubię grać tarczą więc preferuje bardziej offtank tylko nie wiem czy takie coś na dłuższa mete będzie się sprawdzać. Chciałbym żeby 3 drzewko dodało trochę dłuższe buffy bo i tak umiejętności do używania mam wystarczająco i dość dobrze mi się gra pod takie umki. Ale oczywiście mogę się przestawić jak coś innego będzie dawało dużo większy bonus itp. Do tego wolał bym jednak używać tego 2h axe no chyba że to naprawdę zły pomysł na broń to się zmieni.
W czasie procesu bicia poziomów używałem tego skill Frenzy który dość fajnie się stackował i dawał niezłego kopa rozumiem że w późniejszej fazie gry jest on do niczego bo praktycznie każdy bulid go wyklucza ?

Może mi ktoś wyjaśnić czym się różni Arche Age od BDO? Na razie mam wrażenie, że są identyczne: cukierkowa grafika, obciachowe sukieneczki dla damskich postaci craftingi, domki, zwierzątka, pływanie statkami i pełno świateł dookoła podczas walki - przy czym ArcheAge wygląda gorzej i ma zły PR, bo bugi.

Nie mam doświadczenia w żadnym z nich. Ale proszę bez argumentacji typu “gra X jest lepsza, bo jest najlepsza”.

Na jakie aspekty nacisk kładzie BDO, a na jakie ArcheAge? O BDO wiem, że trzeba tam na pamięć nauczyć się pełno combosów, czy w ArcheAge też tak jest? Czy w obu jest otwarte PvP?

@ BloodyReaper
Vitalism +Auramancy lub Defense +Vitalism to są drzewka dla tanka z dwoma broniami 1H (w tym club) lub tarcza +1H club. I taki zawodnik jest praktycznie bardzo trudny do wyklepania w pvp//pve. Dla broni ofensywnej 2H axe są klasy ofensywne np zastąp Viatalism klasą Shadowplay i masz klasę DrakRunner (DR), w poniższym filmiku masz jak sobie ta klasa świetnie radzi solo w jednym z lochów z bronią 2H.

@ ReinRe
Gry są wybitnie podobne, szerzej na ten temat masz w pierwszych postach tego wątku.
Ale tak skrótem to AA/AAU to gra kooperacyjna w oddziałach do 100 osób, natomiast BDO to gra głównie solo. Bardzo dużo dziewczyn natomiast gra w nie głównie dla housingu, który w BDO jest portalowy, a w AA/AAU w świecie gry z bardzo rozbudowanym craftem i działem artystycznym z komponowaniem muzyki włącznie. Typ walki w BDO to non target, a w AA/AAU mieszany z naciskiem na tab target .
W obu jest otwarte pvp z pewnymi regułami.

Czyli nie ma czegoś pomiędzy DPS a TANK .
Rozwazalem DK ale wydawał się dość squshiy. Czyli wychodzi że pomimo tylu drzewek i umiejętności sa 4 klasy typowy DPS fizyczny czy tam magiczny TANK, HEALER i BUFFER. Ja sobie myślałem żeby połączyć PLATE z rozstawem 1/2 stamina 1/2 str do tego zmniejszenie obrażeń magicznych i resilince. A żeby podnieść sobie obrażenia zadawane używać właśnie 2h Axe i właśnie szukam cały czasz pod takie coś bulid lecz ciężko coś znaleźć.
Chyba sobie odblokuje wszystkie drzewka i coś rozkminie.

W BDO ekonomia jest sterowana przez twórców jeśli chodzi o market (są progi min max danego produktu). Można zarobić na każdej rzeczy jaką robisz, ale najlepszym zarobkiem jest enchant. W Archeagu cała ekonomię rozj… przez bugi i exploity. Sam miałem 6 ulepszonych farmhousów i grałem na 3 kontach i tak naprawde sprzedawałem produkty z farm bo nic nie opłacało się robić na sell z tego, trading też leżał. I co by nie mówić system ekonomi jest najlepszy w BDO nie ma lepszego w żadnym mmorpg jakie grałem.
Jeśli chodzi o combat w AA jak bardziej zbalansowany i nie ma postaci dobrej na każdego przeciwnika. W BDO nie ma różnicy kim grasz bo i tak wszyscy latają w tym samym gearze.
Na koniec powiem tak. Zawsze kibicowałem AA, ale bugi i exploity i ogólnie zlewanie graczy (GL z pisaniem do supportu) tą grę zniszczyły. Jeśli nigdy nie grałeś w BDO to polecam, chociaż ja po 4 kontach ostatecznie dałem sobie spokój z tą grą. Już nie mam co w niej robić. A i nie sluchaj, że ta gra to p2w, bo ludzie co piszą takie brednie to nieogary co g… wiedzą. Będziesz chciał pomocy to pisz. Na ostatnim końcie ubrałem się w 4 miechy, gdzie te nieogary nawet po 2 latach tego nie zrobiły. Pozdrawiam.

Klas postaci jest 220, z czego ponad 150 jest popularnych. Wspomniany przeze mnie DR na arenach nie ma najmniejszych szans. Tam królują hybrydy archer/melas, mag/melas, mag/tank itp. Jak ktoś ma auramancy i defense to nie chcą z nim walczyć (w każdy na każdego) bo jest nie do wyklepania (2H tu nie pomoże). W polu bardzo popularna klasa to blighter (battlerage, shadowplay, defense) głównie z magiczną tarczą, gdyż ważny jest balans, ale można spotkać z tą klasą także gracza z 2H.
https://archeage.gamepedia.com/Classes

Nadto rozważ, czy nie lepiej przy stabilnej obronie dwa razy klepnąć z mniejszą siłą melasa bez tarczy mającego silniejszy atak. ;D

Bardzo silny melas to także abolisher.

A tu w migawce Leviathan.

Ynys Guardian Ring - pierścień dla healera