ArcheAge 6.0 i AAU i Black Desert Online - porady 🙂

no to co to za pve skoro wszędzie jest wymuszane pvp… w takim razie nie ma czegos takiego jak PVE w ogole tylko PVEVP? :<

Da się. Nie jest wszędzie wymuszone PvP. W krainach pokojowych wojsko(NPC) broni graczy.
Tu np codzienny event z nagrodami dla spokojnych graczy - są i inne instancje dla miłośników symulatora życia. W prowincjach mieszkalnych (których jest ogrom) nie ma żadnych walk, jest wybitnie spokojnie. Nawet złodziejstwo zostało uniemożliwione na prywatnych posesjach.

Także niektóre PvE mają wyłączony PvP, także między nacjowy . I wszystkie nacje pokojowo biją Bossa. Nawet w Golden Plains Battle składy drużyn są wymieszane ale tylko serwerowo.

Grało się w to sporo parę lat temu jednak teraz sceptycznie do tego podchodziłem bo grafika odstraszała na tle konkurentów. Nawet jak na ten 2013 to AA strasznie kiepsko wyglądało ale po tym upgrejdzie to będzie jednak grane w to Unchained.

Serdecznie zapraszam, Adam Małysz.

@ilikeonlypain
Pytanie czy można grać w takie gry jak AA czy np. Aion bez dotykania PvP to tak jakbyś zapytał kumpla czy chce wypić piwo bezalkoholowe. Te gry są robione dla nas graczy PvP dla was są takie tytuły jak FFXIV, GW2 czy ESO masz w czym wybierać

Pytanie czy te tytuły są choćby w 10% tak rozbudowane jak ArcheAge. ESO to jest mroczny tytuł więc i tak odpada i jest do gry singlowej. GW2 nie ma housingu, a FF14 ma wymuszony płatny abonament . Co do PvP w AA to jest wolna wola. Tak samo można być mendą w AA, albo można być uczciwą postacią. W grach mrocznych można być chyba tylko mendą.

Ja nie jestem graczem PvP, a bawię się w ArcheAge ponad 3 lata wybornie. Najfajniejszy dom miałem na wodzie. Czekan na nowe AA, bo czekam w pewnym sensie na darmowy housing.

Przepisy alchemiczne do Black Desert Online

https://bddatabase.net/us/recipes/alchemy/

Że tak się zapytam… Co ty ćpasz? Wojsko Cię chroni w archeage?

Generalnie tak, wszystkie mapy 30+ lvl są pvp LUB z ruchomym systemem, tzn. zmienia się okresowo na teren wojny lub teren n-pvp.

Czyli jak będziesz chciał robić questy to ktoś Cię może stuknąć.
Będziesz chciał przewieźć paczkę na jakiejkolwiek mapie poza tymi 7-8 początkowymi to ktoś Cię może stuknąć.
Fishing? Ten co jest cokolwiek warty jest na strefach wojny.
Wyławianie okrętów? Tylko strefy wojny.
Cokolwiek znaczące bossy? Tylko strefy wojny.

Gracz co chce za wszelką cenę unikać PVP ma zablokowane jakieś 85% gry, zostaje CI tak:
Spalenie labora, czyli w zależności od upodobań sadzenie syfu na farmie, mining, crafting i tym podobne.
Z 2 instancje na których najlepiej w ogóle iść afk i nie słuchać pierdoletów tych co ludzie gadają… (red dragon, hiram city) trzeba ten syf robić, ale nikomu po 3-cim razie nie chce się tego robić.
Z 8 dungeonów z których w sumie będziesz robić z 1-2 jak będzie Ci potrzebny dungeon z dunga a potem je olejesz lub będziesz tylko robić speed runy.
Na aktualnej wersji robi się w sumie… 3 z 4 dostępnych bossów z liba, czyli jakieś 5 minut na run i instancję noryettę czyli instancę w której stoisz na środku i zabijasz 40-50 wave’oów potworków.
Reszta pve czyli wszystkie cokolwiek znaczące bossy, z których można się podzielić lootem w jakiejś większej ekipie są na strefach wojny.

Gość się pyta o pve a ty mu mówisz, że pvp na farmach nie ma…
Masz rację na farmach pvp nie ma, ale pve też nie.

Czy ty naprawdę rzuciłeś tezę, że FF14 jest mniej rozbudowany jak archeage?
Same powierzchnie dungeonów w FF14 przedstawiają 3x większą mapę niż tą dostępną w archeage…

Już pomijam fakt, że przed zagospodarowaniem przez graczy 80% mapy w archeage jest puste, po wstawieniu wszędzie farm tylko jakieś 50% przedstawia pustkę.

Proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd.

NIKT NIE ATAKUJE GRACZY W POKOJOWYCH KRAINACH. GRAM PONAD 3 LATA I I NIE ZNAM TAKIEGO PRZYPADKU, poza starciami gildyjnymi i w stolicach w obrębię miasta.
Nie wprowadzam w błąd . Mapę liczy się globalnie, a nie jakieś podziały. Także AA jest bardziej rozbudowany jeżeli chodzi o crafting, housing i całą masę innych dziedzin jak np naukę 8 języków lokalnych.

Policzmy mapki.

Na kontynencie północnym pk (player killer) mogą grasować zawsze poza strefami czasowymi pokoju – niebieskie mapki. Czyli dosyć często trwa pokój w niektórych krainach.

Na dwóch głównych kontynentach Nuia i Haranya też są czasowe strefy pokoju - niebieskie mapki.

Nadto zielone i żółte mapki to takie, gdzie trwa cały czas pokój. Niebezpieczne mapki to te brudno-pomarańczowe.

U Haranya 9 krain jest pokojowych wiecznie i 5 krain jest wojennych z czasowymi pokojami.

U Nuia 10 krain jest pokojowych wiecznie i 5 krain jest wojennych z czasowymi pokojami.

W krainach wojennych wojsko(NPC) broni niektórych osad i miejscowości. W krainach wojennych poza okresem pokoju pk zawsze mogą nas obrabować jak wieziemy paczki i załatwić.

W krainach pokojowych jak wieziemy paczki ciągnikiem to złodziej nam może przejąć paczki tylko w momencie jak, albo nie siedzimy za kierownicą, albo jak wstaliśmy i nie zabezpieczyliśmy pojazdu klawiszem Owner`s Mark (niebieskie oko) trwa 90 sekund i w czasie jego trwania naciskamy kolejne oko jakby nam się rozładunek (załadunek) paczek wydłużał.

Na akwenach pewien obszar wokół kontynentów Nuia i Haranya jest chroniony. Na pełnych morzach i oceanie poza strefami chronionymi wszędzie trwa wojna.

Na terenach pokojowych toczą się walki gildyjne, ale to jest osobny temat.

ps
Jest też arena morska, jak i są areny sezonowe dla spokojnych graczy. Bardzo fajne są też cotygodniowe zawody w łowieniu sportowym ryb dla spokojnych graczy na Mirage Isle.
Wstaw pełne mapy globalne FF14 :slight_smile: to i ja wstawię pełne globalne AA i porównamy.

Reasumując.
Low lvl lokacje są wolne od pvp, lokacje w których się dzieje cokolwiek pve one są strefami wojny.
Czyli wprowadzasz w błąd.

Po co wogole odpisujecie temu “fanbojowi” widac ze po za AA i BDO nie gral w zadne mmo i mysli ze AA jest jakies wyjatkowe i ma najabrdziej rozbudowane systemy ever … Karmicie tyko jakiegos 12 letniego trola… Zosatwcie go w swoim jakze waskim swiecie :slight_smile: To jest jak walenie glowa o mur… Nie przebijesz a tylko guza sobie zrobisz.

1lajk

Mnie np. on bawi :wink: No i w sumie temat dosyć żywy a i ludzie może zrozumieją jaki typ graczy gra w tą p2w grę :smiley:

1lajk

Nie wiem. Napisałem do kolesia by napisał do mnie na discorda bo mam troche pytań ale nic…

zero pomocy więc na cholere ten temat w ogole istnieje?

Co napisałeś bo nie zajarzyłem drugiej połowy:)?

No to pokaż lepsze mmoXD? Tylko nie pisz że Wow bo jebne.

A po co mam ci pokazywac? Skoro kazdy ma inne gusta ? Jaki w tym sens ? Bo z twoje wypowiedzi widze i tak ze nie wazne co napisze to bedzie “beka xD” wiec no … Dla mnie Final jest top 1 i ma o wiel bardizje rozbudowany crafting , housing , instancje niz AA. Ale po co mam to udowadniac takim osoba dla ktorych liczy sie tylko ich pkt widzenia ? I nie wazne jaki argukemt przedstawie i tka bedzie “xD” Totalnie bez sensu …

A literówki się wkradły :wink: tak to jest jak się na szybko coś piszę

Nie no ok FFXIV jest dobrze zrobioną grą. A gusta każdy ma swoje i nie robię beki. Może i kolega lubi BDO i AA jego sprawa, dla mnie jedynym sensownym mmo w tym roku zostaje AAU.

No wiesz, taka jest różnica między nami którzy po prostu mają inne gusta a tymi maniakami :smiley: Cokolwiek napiszesz to : ALE AA TO MA NAJLEPSZE BO PATRZ JAKI BOSS PATRZ JAKI PIXEL SUPER DOM DRZEWKO NORMALNIE PVP JEST I MOTOR
Tak wygląda ta “rozmowa” gdzie wszystko jest najlepsze no bo przecież AA rabin się wypowiedział. Poszli by już zapakować w te potki na labora a nie pisali jakichś głupot bo jeszcze ich ktoś posłucha i zmarnuję czas na grę p2w :smiley:

Przecież każdy tytuł można porównać. Obrazki, linki, filmiki. Nic się nie ukryje. :smile:
Boli Was miłośników mrocznych MMOrpg, że AA Wasze gry deklasuje?
Jedyne MMOrpg mające jekąś konkurencję do AA to BlackDesert, ForzaHorizon4, GTA5, Planetside2, TheCrew1 i to chyba wszystko. Próbowało konkurować Revelation Online, Bless, Riders of Icarus, Atlas itp i nici. Po prostu ArcheAge przez te lata od premiery cały czas mocno się rozwija i jest nie do dogonienia.

No właśnie obserwuję temat bo nacisk na pvp mnie interesuje w tym tytule, to szczerze mówiąc niczego nie deklasuje jeśli chodzi o WoW’a nie licząc housingu, bo tego nie ma. Jeżeli mówimy o FF14 to nie licząc pvp bo tam też tego nie ma :joy:

:slight_smile: Teraz może Astellia Online stworzy zarysy jakiej konkurencji. Zobaczymy.
Pomijam MMO meczowe, gdzie króluje od lat DOTA2 i LOL, oraz WoT i WT.

Jeszcze Star Citizen miałby szanse, ale nie sądzę by doczekał się premiery bo skończy im się dojenie graczy.