ArcheAge Unchained - Public Enemies [WEST] - Rekrutacja

A czy skrytykowałem kogoś bez podstawnie na tum forum? Raczej nie. Nie znam wszystkich w tej guild i nie zamierzam obrażać wszystkich, ale po wypowiedziach tych dwóch typów to raczej słabo ta guild wypada.

Czy ja wiem?

Na moje raczej bullet dodged, jak ktoś nie umie napisać na discordzie/tsie kilka razy i czepia się literówki CS zamiast TS lub jest na tyle mało inteligentny, że nie ogarnął, że ktoś randomowo Cię raczej na CS’a nie zaprosił no to sorki… Ale w świecie archeage raczej będzie miał trudno.

Jak na polską gildię wypada milion razy lepiej niż twoi hussarzy, którzy po 4 latach rozgrywki przekraczają 10k gs’a i uważają się za królów życia.

Czy na serverze coś powojują?
Zobaczymy, mam nadzieję bo to znaczy, że będzie ciekawiej.

Problemem jest tylko to, że większość Polaków co grali na fresh startach/privach wszystkich i grają głównie dla pvp raczej gra w international gildiach, raczej Ci co cały czas kontynuują grę zdają sobie sprawę z modelu rozgrywki i tego co archeage oferuje.

Populacja w archeage zmaleje diametralnie z biegiem czasu.
Nieważne czy będzie p2w czy nie.
Gra jest zrobiona w taki sposób, że nie jest w stanie pomieścić więcej niż 5k graczy.
Przy większej populacji większość nie dostanie się na rifty, aegisy, whalesongi.
Nie będzie gdzie farmić gearu, procenty paczek będą po prostu rozjebane bo nie ma tyle landu by wyprodukować tyle larderów by ogarnąć procenty paczek.
Abbysal będzie wyglądać tak, że po 2 godzinach bitki jeśli w ogóle uda się ezi light ogarnąć to zrobisz sobie jedną paczkę i kryształy się skończą w 2 minuty.

Te rzeczy sprawią, że masa ludzi nie będzie chciała grać w tłoku i po prostu ucieknie z gry, nie każdy lubi robić rzeczy, które powinny zajmować godzinę w 5.

A malejąca populacja oznacza mniejszy wybór ludzi dla gildii nastawionych na konkretnych graczy.

Gildie hardcore szukają graczy hardcore bez względu na nacje.

Gildie hardcore Polskie szukają graczy hardcore, którzy dodatkowo są Polakami.

Oczywiście 3 pełne gildie graczy polskich hardcore to abstrakcja, większość to nowi, bardziej lub mniej zaawansowani z mniejszym lub większym zainteresowaniem dotyczącym gry.

Dużo tych bardziej zaawansowanych jak zobaczy z kim grają to po jakimś czasie wykruszy się do gildii international.

Dużo osób ze wszystkich gildii przestanie grać co jeszcze bardziej wpłynie na “spektrum” ludzi z których możesz wybierać.

Gildia casual może być sobie jakakolwiek tylko chce…
Gildia casual nie potrzebuje 50-80 graczy grających po 8h dziennie i bijących się po 3-4h dziennie.
Może cały content jaki zakłada robić w 3-4 osoby.
Czy ktoś się będzie logować czy nie też nie ma znaczenia bo nastawienie do gry jest inne.

To nie jest tibia w której niektóre servery składają się w 50% z Polaków.
W archeage jesteśmy malutkim % graczy, możliwe że nawet mniejszym niż Rosjanie mimo tego, że ruskie mają swój server.
Oczywiście rozmawiamy o najbardziej prawdopodobnym scenariuszu.

Też nie zrozumcie mnie źle, nie potępiam chęci stworzenia takiej gildii.
Ale ostatecznie wszystko tutaj rozchodzi się o podejście późniejsze lidera.

Jak będziesz chciał mieć tylko polaków nie zważając na okoliczności to będziesz miał trudno.
Po prostu z biegiem czasu staniesz się:
a) małą nieznaczącą siłą
b) pugiem casuali

Jak jesteś nastawiony, że prędzej czy później i tak będziesz się musiał w większym lub mniejszym stopniu połączyć z gildią international to ok, projekt pod tytułem Polska gildia ma sens, a nuż się uda :slight_smile:

Fajnym przykładem gildii polskiej archeage jest gondor na początku semi casual-hardcore, śmieciowy pug na eanna. Po roku takiej gry zaczęli się powoli przekształcać w semi-hardcore, hardcore gildię i wywalać casuali. Okazało się że z 200+ community gildii, zrobiło im się +/- 20 osób i byli zmuszeni do połączenia się z Francuzami w celu utworzenia gildii Rohan.

1lajk

Nie znam hussarów. To ty taki ekspert że już wiesz ilu ludzi na serwerach będzie? Normalnie wróżbita Maciej. Już wszystko wiemy Panie i Panowie możemy iść na inną grę, bo kolega już nam wszystko wyjaśnił. AAU deadgame SOON. :]

Graczy pvp? +/- około 3k zadeklarowanych graczy semi-hardcore, hardcore pvp na Alexanderze.
Raczej Ci co mieli do czynienia z archeage/planują grać na unchained/są w jakimś stopniu ogarnięci są już rozstawieni po gildiach.

Oczywiście do tego +/- będzie z 10x więcej casuali i potato.
Ale oni nie wpływają kompletnie na balans servera bo nikt ich nie zbierze w jedną ekipę i nie poprowadzi.
Jedynie wpływają na “jakość rozgrywki” i ekonomię.
Może 1-2% z tych graczy to będą jeszcze gracze, którzy są sensowni ale jakimś sposobem JESZCZE nie zrzeszeni.

Balans servera jest już ogarnięty od +/- miesiąca… Przecież od tego jest discord na którym masz wszystkich liderów dużych gildii… :stuck_out_tongue:

Generalnie europejskie community archeage jest o wiele mniejsze niż Ci się wydaje.

1lajk

Wiesz Bemol jakiekolwiek poglady bys nie mial co do PL gildii to moge Ci zagwarantowac, ze nasza gildia nie bedzie miala absolutnie potrzeby laczenia sie z international z dwoch powodow.

Pierwszy jest taki, ze wiemy co robimy i wiemy jak to osiagnac. Rekrutujemy w duzych ilosciach bo zdajemy sobie sprawe z tego, ze na 10 graczy zrekrutowanych przypadnie 1 ogarniety gracz PvP, taki ktory bedzie dlugotrwale gral i zgra sie z reszta gildii. Oczywiscie nie ujmuje tutaj nowym graczom ArcheAge’a, bo sa osoby zdeterminowane, ktore z latwoscia dojda do poziomu jak to sie mowi “od zera do bohatera”.

Majac okolo 90 osob w gildii jestesmy swiadomi, ze realnie z tego po 2-3 miesiacach moze zostac 50 aktywnych osob z ktorych da sie zrobic dobrych graczy, albo juz takimi sa. Takie sa realia i do takich reali darzymy - mocna 50tka.

Drugi powod to alliance z mocna international gildia, ktory otwiera nam wspolprace z wiekszym gronem graczy na wieksze eventy czy to PvE czy PvP lub both.

Profil naszej gildii waha sie miedzy semi-hardcore, a hardcore poniewaz mamy tutaj graczy pracujacych, ktorzy moga poswiecic max 6-8h, ale jest duza spolecznosc, ktora bedzie cisnela po 16h/per day, a nastawienie mamy typowo PvP/PK. Znam graczy z mojej gildii i gracze z mojej gildii znaja mnie - wiem ze nie wykruszymy sie po pol roku grania (zakladajac, ze nie zrobia jakies shady akcji z Item shopem) i jako gildia najprawdopodbniej bedziemy dominowac w PL community po stronie WEST.

Podsumowujac - rekrutacja otwarta.

Znaczy życzę Ci powodzenia.
Jak to wyjdzie w praniu?
Zobaczymy.
Raczej PL community dominować nie będziecie :stuck_out_tongue:
Ale będziecie na pewno ciekawym dodatkiem.

No i tym akcentem pozowole sobie znowu - bumpnac - dzisiejsza rezerwacja postaci na serwerze Alexander West uwazam za udana. Dzieki dobrej organizacji oficerskiej w formie informacji oraz pomocy w tworzeniu postaci innym memberom i wysokiej frekwencji na komunikatorze glosowym udalo sie wbic 60 osobom z gildii. Bedziemy pomagac zalozyc postacie pozostalym ludziom z gildii jutro oraz pojutrze w “oknach” otwarcia. :slight_smile:

Jezeli jestes na serwerze Alexander i chcialbys dolaczyc do fajnej i dobrej gildii zapraszamy.
Jezeli jestes NOWY w ArcheAge’u - rowniez zapraszamy. Proponujemy szerokom gamme poradnikow zarowno w formie dokumentow, a takze w formie filmikow na youtube mojego autorstwa, ktorych z czasem bedzie coraz wiecej. :slight_smile:

1lajk

bump

Witam, jestem nowy w ArcheAge i szukam gildi, która pomoże mi to wszystko zrozumieć :slight_smile:

Witaj,
Rekrutacja w chwili obecnej jest dostepna tylko dla osob posiadajacych utworzona postac na serwerze Alexander po stronie WEST - jezeli tego wymogu nie spelniasz, niestety nie bedziesz wstanie z nami grac ze wzgledu lockout’u na serwerze.
Jezeli posiadasz postac i jestes zainteresowany - zapraszamy na discorda. :slight_smile:

W takim razie kiedy będę mógł zrobić postać ?

Najprawdopodobniej bedziesz wstanie zrobic postac na innych serwerach. Podejrzewam, ze Alexander jest juz konkretnie wypelniony i nie beda w blizszej przyszlosci zdejmowac lockout’a.

Jesli chcesz dolaczyc w nasze szeregi zapraszamy do wypelnienia formularza.

Jak tam idzie panowie i panie? :slight_smile:

Shift + U w grze -> Guild Rank -> tu szukaj odpowiedzi na pytanie “jak nam idzie”. :slight_smile:
download

Znaczy my jesteśmy top 1… WG tego rankingu… Raczej to nic nie znaczy bo póki co słabo nam idzie gvg (potrzebowaliśmy tzn. kubła zimnej wody na ogarnięcie się (lastos nam spuścił wp…dol :frowning:) ) :stuck_out_tongue:
Ale przynajmniej biorą nas pod uwagę… :stuck_out_tongue:
Jak byście reflektowali na jakieś gvg 20v20, 30v30 i tak dalej.
To daj znać będę wiedział z kim Cię skontaktować.

Mam wiecej znajomych w Redemption niz myslisz, nie musisz mnie z nikim ustawiac :slight_smile: Ale dzieki.

Ano czasami tam pompę z was mamy :stuck_out_tongue:
Ale po koleżeńsku. :slight_smile:

No my tez smieszkujemy, ze niby taka pro elo gildia pvp miala byc, a od kazdego gvg w dupe. I w sumie taka opinia juz na frakcji sie o was robi. My przynajmniej nic nie mielismy do udowodnienia - ba nie zakladalismy, ze bedziemy top1 PL na serwerze, mierzylismy tylko w top1 PL na frakcje, takze u nas moze byc tylko lepiej, zas u was Starsy lepiej niech ogarnie dupala :smiley:

P.S Chyba sie wlasnie rozpadliscie x)

:slight_smile:
Tak sobie mów.

Dostaliśmy w sumie tylko od mutiny :stuck_out_tongue:, ale póki co każdy dostał od mutiny. Lastos robi kawał dobrej roboty.