Astelia P2W

Ja akurat posłuchałem sceptyków Blessa i dobrze na tym wyszedłem. Z tego, co wyczytałem Astellia jest grą, którą zamknęli na wschodzie i teraz próbują szczęścia tutaj. Zresztą recenzję robili wielcy portalu MMOrpg, na którego forum właśnie wymieniamy opinie:

https://www.youtube.com/watch?v=vSFKhIHJrLc

@Gajin Wiesz ja czytam o tym P2W także na reddicie i innych zagranicznych źródłach.

No ale ok, spoko - po prostu pokaż gdzie to p2w jest i się możemy rozejść
A tak btw. co do pozamykania to słabo u mnie z językiem ale chyba na tych pozamykanych projektach robią eventy


Posługuj się proszę jakimiś danymi czy artykułami. Żyjemy w dobie internetu i jeśli masz jakieś informację o których piszesz to się nimi podziel

1lajk

O, to poproszę jakieś źródło o zamknięciu wersji KR. Z góry dzięki, bo nie znalazłam takiej informacji, a jedynie działającą stronkę…

Filmik Xao z czerwca nie ma nic wspolnego z obecną wersją - jestem dużo dalej w story niż Xao i mam 11lvl :smiley: a Xao już miał 50 :stuck_out_tongue: Wszystkie negatywne opinie na reddicie itp jakie widziłem dotyczą pierwotnej wersji(azjatyckiej), która miała sporo elementów p2w - wszystkie recenzje obecnej wersji są przynajmniej umiarkowanie pozytywne.

Nie chcecie - nie grajcie, ale nie piszcie głupot na podstawie wyczytanych głupot :wink:

1lajk

A ja odpowiem tak- jeżeli ktoś nie szuka next gena to niech spróbuje. Jeżeli ktoś jest pewien, że to cash grab- niech nie próbuje i tyle w temacie. Że nie szukam next gena, a jedynie przyjemnej gierki na jakiś czas, wracam z pracy i wieczorkiem pewnie zagram. Każdy ma swój rozum, swój gust. A tak rozpisałam się w tym wątku, że strach. Nie piszę więcej. Pozdrawiam. Peace ^^

Pierwsze lepsze przykłady (z ostatniego miesiąca):

https://www.reddit.com/r/MMORPG/comments/d524nu/hows_the_community_anticipating_the_globa_release/

https://www.reddit.com/r/MMORPG/comments/d5lv77/archeage_unchained_or_astellia/

Plus np. ta wideorecenzja, którą wrzuciłem powyżej. To są przykłady. To, co mnie zastanawia to przyrównywanie gry do Bless, przed którą ostrzegano (i słusznie).

A Ty dalej swoje - tematy z reddita to odczucia ludzi PRZED premierą gry, a materiał Xao sprzed 3 miesięcy. Nie chcę Cię do niczego przekonywać, piszę jedynie że to nie są recenzje gry. Zrobisz jak uważasz, mi się już nie chce pisać…

Mnie również. Pozdrawiam.

1lajk

No jeżeli nexon trzyma tą grę w Korei to nie dziwie się, że takie opinie za nią przyszły :smiley:

ludzie na siłę próbujecie zrobić z tej gry p2w … ta gra nie jest wybitna jest po prostu dobra i nie ma tu żadnego p2w. Ktoś kto lubi klasyczne tab targety jak ja, czuje się w tej grze zajebiście.
Apropo tych tematów na reddit to przecież tam sami trolle i idiotci np. kolo wymienia dlaczego Astellia will fail i pisze - animations similar to Bless … no to ja już dziękuje takiemu panu przecież widać że to kretyn totalny :smiley:

Dziękuje :smiley:

P.S. Są jakieś ciekawe Polskie gildie?:smiley:

Wiadomo mi tylko o dwóch OUTLAWS i Awangarda. W Outlaws wbiliśmy drugi poziom więc jest znowu parę miejsc dla nowych ludzi :wink:

jest tez trzecia jakaś właśnie widziałem na czacie

Wyślijcie mi inwajta na Maruda :wink:

Aktualnie jedyne co może zabić tą grę to nie p2w a pozmyślane gadanie ludzi o tym, że ono jest w obecnej wersji gry także chyba wszystko już zostało powiedziane. Jeśli jeszcze ktoś znajdzie gdzieś coś p2w - ofc w grze a nie jakiś ragekinda koment z reddita - to zapraszam do wstawienia i można o tym dyskutować :wink:
Btw. ten temat porównania AAU z Astelia to jedno wielkie xD “co prawda nie grałem w astelie ale to gówno wieć no archage lepsiejszy” - ten link w skrócie :smiley:

ja grałem w AA i na pewno ma więcej kontentu niż Astellia

Najprawdopodobniej tak chociaż też nie wiem co Astellia ma na koreańskiej wersji ale mi chodziło o samą retorykę :smiley:

Witam kusi mnie zakupienie i przetestowanie gry ale mam parę wątpliwości:

  1. Czy przy zakupie jest opcja zapłaty psc czy też nie?
  2. Czy w grze możliwość wejścia na dungeony jest przez cały dzień czy też (podobnie jak w Aionie) o danej godzinie pojawia się taka możliwość?

Jeśli chodzi psc sam osobiście nie widziałem takiej opcji ale też nie szukałem - sam zapłaciłem blikiem i to chyba najszybsza możliwość.
Jeśli chodzi o dungeony to można wejść przez cały dzień jeśli oczywiście posiadasz tickety :wink: Są solo dungeony oraz są 4osobwe jak narazie. Kwestia czy masz ekipe czy nie

Chyba coś Ci się pomyliło xD w Aion’ie przecież możesz wchodzić na Instancje PvE kiedy chcesz, co innego Instancje PvP tam właśnie tak było, że np Dredy były od 18, Runatorium od 22 itd. Nie myl faktów.