Aura Kingdom global vs. priv

Witajcie, mam takie zapytanie do osób aktywnie grających w w/w tytuł.
Jak się sprawa ma priva w porównaniu z globalną steamową wersją?
Gdzie lepiej zacząć grać, gdzie gra więcej ludzi itd.
Czy warto zaczynać na privie czy spokojnie można grać na wersji ze steama?

Mogę tylko ocenić z perspektywy jak grałem około 2 lata temu na globalnej wersji, krótko po tym znajomy podał mi link do prywatnego serwera i bez większego wahania przeniosłem się głównie z powodu sposobu zdobycia loyality points. Jeżeli nie grałeś to ciężko będzie mi to wytłumaczyć, ale wszystko głównie opiera się na sposobie zdobycia fortów(scrolli do ulepszania, które oczywiście są w IS) i systemie Eidolonów, które można głównie zdobyć tylko i wyłącznie poprzez IS bo handel nimi jest zablokowany. Fragmentami jak i całymi kluczami.
Eidoloni to twoi pomocnicy, którzy są nieodpartą częścią gry pod względem rozgrywki jak i zwyczajnych popędów kolekcjonerskich jak u mnie (zbierz je wszystkie!). Eidolony mają tak zwane “poziomy”, czyli gwiazdki ich siły. Aktualnie na globalnych serwerach są dostępne 3, na prywatnym serwerze 4. Każda gwiazdka daje Ci jeden losowy bonus, dobre bonusy są bardzo pożądane ale jak już pewnie zauważyłeś co losowe, a kolejne losowania są możliwe tylko i wyłącznie za pomocą scrolli, które jak pewnie już się domyślasz są możliwe do zdobycia z IS i Paragon Table (takie wheel of fortune za ruby coiny, które możesz kupić za aeria points). System loyality także się bardzo różni, cenowo jak i zwykłymi sposobami zdobycia.
Na globalnym serwerze masz opcję podczas eventów i questów dziennych, których dużo nie masz, a na serwerze prywatnym dosłownie ze wszystkiego. Za logowanie, za każdego bossa, z ST, z nowych dungeonów, jako nagrodę za system róż, dosłownie za wszystko. Kolejną sprawą jest cooldown na instancje.
Gra opiera się na systemie dungeonów i instancji, które mają cooldown bo 1/2 przejściach. Na serwerze globalnym cooldowny często wynoszą nawet do 24h co jednoznacznie ogranicza Ci możliwości na jedną postać i pozostaje Ci robić alty, na prywatnym serwerze cooldowny na normalnie instancje wahają się między 15/60minut. Toe 3h. Na sam koniec mogę tylko dopisać, że prywatny serwer opracował sobie system anty-bootowy, którego Aeria nie zrobiła od 4 lat, więc pewnie Grenadierzy dalej biegają po całym świecie farmiąć forty i golda z questów. Myślę, że tyle starczy. Jeżeli masz więcej pytań, to pisz do mnie na discordzie: Semeno#1642, będzie dużo szybciej.

Prywatny server ma sie jak najbardziej dobrze…Mamy nawet prężnie działającą polską gildię
"Nevermore", która instenieje od początku serwera.

Z kolei ja powiem, że priv z deka ssie. Ile razy wracałam, musiałam dungeony do 70 lvla ogarniać sama, co przekładając się na reala AK - liczyło się ze żmudnym młóceniem dungeonów. Co z tego, że masz 2x drop skrzynek, a z każdej z nich 2x tyle dropu…
I co z tego, że tam są z contentem do przodu, skoro lecenie na złamany kark po kluczyk może serio zniechęcić gracza. No i eventy społecznościowe, a nie typowe in-game.

A na globalu gra mi się miodnie na bocie. Skandia jest darmowa, tylko jeden czy 2 pluginy płatne. Także można śmigać na multikontach.

Chyba trochę nie rozumiem jak może grać Ci się miodnie gdy napierdzielasz na bocie. :nauseated_face:
No i trochę smutne jak ogarnianie dungeonów do 70 lvla jest dla Ciebie za trudne gdzie wbicie 60-70 to 2 godziny, pomijając to, że questy i tak Cię nie ominą.

co do globala jesli lubisz gre z botami lub graczami którzy w większości afkują to polecam
większość tych aktywnych graczy to 75lv+
co do wbicia lvla 1-70 to dosłownie dzień dwa jak nie wiecej
co do priva najpierw jedyne co robisz to wbijanie 80lvla poczym zarabianie,zarabianie,zarabianie,
ST,ST,ST,robienie gearu na +30
co do ludności ludzie są grają nie ma pay to win,
0 botów jedynie od czasu do czasu ale w małej ilości ludzie którzy łowią ryby.
wracając co do priva to jeśli się zdecydujesz to zapraszam do polskiej gildi NeverMore.

Hmm… więc tak to wygląda. No powiem szczerze, że wolałbym jednak pograć na globcu. Ale raczej do tego nie dojdzie bo nie bawi mnie zabawa w jakieś boty i multikonta -_-.
A szkoda, bo kurcze na globalnym serwerze sporo ludzi lata jakby nie patrzeć a na priwie mam 45lvl i posucha, nikogo nie ma. No i ten exp rate, mam mnóstwo badziewia w plecaku i nie mam bladego pojęcia co do czego jest i co się może przydać a co nie. :smiley:

Z badziewiem w plecaku będziesz miał też problem na globalu tylko ten plecak na globalu pomieści 20 tego badziewia na początku(wszystko prócz fortification scrolli do przemiału). Ludzi na niskim poziomie nie potrzebujesz + włącz widoczność graczy, która jest podstawowo wyłączona. Większość graczy siedzi w Navei lub na mapach 70+. No i nie ma co patrzeć na graczy na globalu, 95% biegających osób na mapach niskopoziomowych to boty.

Mówiłam, że na privie community wygląda ubogo, jeśli chodzi o ilość. No i tam eventy są praktycznie robione pod forum.