Auto-chess i Giveaway na 100zł na co chcesz!

A bo tutaj napisałeś sub na twitch. Dlatego takie pytanie. Loozik

@tigerforce zmieniłem już oryginalny tekst, żeby była jasność - dzięki za cenną uwagę.

@Gajin spko rozumie ze chcesz sie reklamowac ale mozesz do kurczaka … nie edytowac swojego ostatniego posta co pare h zeby tylko topic ci sie podbil… To juz naprawde jest bardzo slabe …

1lajk

@T4l4r wybacz, nie było to zamierzone.
Może ktoś się natknął na podobny problem z dźwiękiem, ponieważ wciąż nie mam idealnego rozwiązania - jeśli Gain jest ustawiony poniżej +12dB i mikrofon znajduję się bliżej niż 30cm od mojej twarzy, mój głoś zyskuje głuchy pogłos na strumyku https://www.twitch.tv/videos/388173594?fbclid=IwAR1rjSzJDSxdbJZgxdqF5GfWGzCv07U8vFiBp31KbaHRDgYVJLAS8NUeftw posłuchać od 01:27:15 kilkanaście sekund. Niby mogę używać mikrofonu na ustawieniach które podałem powyżej, ale problem jest taki, że zbieram wtedy dźwięki z całego domu (a mam 2 dzieci) i nawet filtrowanie nie do końca pomaga. Wszelkie konstruktywne uwagi i sugestie mile widziane.

PS: Jestem pewien, że nie zbieram swojego audio z nasłuchu z innego okna.

Mikrofon znajduje się na statywie na biurku czy na wiszącym ramieniu? Jeśli opcja pierwsza to prawdopodobnie wyłapuje wibracje biurka, dlatego robi pogłos (no bo wibracje są spowodowane od twojego głosu).

Paradoksalnie problem zaistniał dopiero w momencie kiedy zawiesiłem go na statywie, ale dłuższe testy wykazały że kiedy stoi na trójnogu jak wcześnie, tylko mówię z bliższej odległości, to problem jest taki sam, bez względu czy jest na ramieniu, czy na trójnogu. Mikrofon jest wpięty przez USB do PC, więc nie jest to problem przepięcia przez głośniki. Mi się powoli kończą pomysły jak to rozwiązać…

Statyw gdzie jest przyczepiony? Do biurka, sam stoi czy może do czegoś innego? Używasz normalnego statywu do mikro czy jakiejś prowizorki? Teoretycznie ramię przyczepione do biurka nadal może wychwytywać wibracje - chociaż niekoniecznie, bo na to wpływ ma wiele rzeczy (chociażby rodzaj drewna z jakiego biurko jest wykonane, sposób przykręcenia ramienia i odległość przykręcenia od ciebie).

Ja np. ramię mam przykręcone do półki nad komputerem - początkowo także miałam je mieć przykręcone do biurka, ale już wtedy przyszło mi do głowy, że mogą dochodzić wibracje (już pomijając fakt, że docelowe miejsce jego przykręcenia było mega niewygodne)

https://files.tinypic.pl/i/00980/3g4xqtymt42p.jpeg tak jak tu, do biurka - zdejmowałem popa i to nie w tym rzecz. Wiesz, wibracje wibracjami, ale to nie tłumaczy czemu po odsunięciu na +30cm od twarzy problem nie występuje…

Powiem szczerze, że to podłączenie ramienia średnio mi się podoba, ale czy to może mieć wpływ na ten dziwny pogłos - wątpię.

W sumie nie chce zgrywać jakiejś mądrej, jak nie jestem (chociaż mikrofon mam ten sam co ty, tyle, że nigdy nie miałam takiego problemu), dlatego osobiście proponuje napisać temat na forum dobreprogramy - myślę, że spece od streamingu także tam są, skoro ja tam spotkałam speców od podsłuchiwania telefonów…

P. S. Widzę, że kupowałeś ten sam zestaw co ja z allegro :stuck_out_tongue:

Powiem Ci @Gajin że całkiem fajnie się Ciebie słucha - spokojny głos masz. Chwilę pooglądałem, czasem siedzę na strimach WoT’a (głównie u Diesela na YT) i powiem Ci, że powinieneś kogoś do plutonu sobie ogarnąć, żeby czasami takiej ciszy w tle nie było. Ogólnie coś tam mówisz, kulturka (przynajmniej w fragmentach, co sobie odpalałem) - elegancko. Grunt to odpalać strumyk regularnie. Pamiętam u Diesela rok temu czy tam więcej nawet, to siedziałem 50-100 osób, a teraz po 400-500 przeważnie ma.

dzięki, doceniam :slight_smile:
W końcu chyba ogarnąłem ten dzwięk - odpowiednie ustawienia bramki szumów i redukcji hałasów załatwiły temat :wink: Od jutra 3 dni WOTa, bo są misje na expa :wink: Zapraszam jutro około 21:30.

Dziś od około 21:00 zapraszam na Strumyk DK online https://www.twitch.tv/maruda_gra
Przypominam również o giveawayu:

https://gleam.io/Kfkog/giveaway-na-cyfrow-kart-podarunkow-steam-o-wartoci-100-z :slight_smile:

Godzina to max ile wytrzymałem z DK - odrzuciło mnie konkretnie :wink: Na tą chwilę trzymam się streamowania Civ6 i WOTa i czekam na Pagan Online i Diablo Immortal.

Zapraszam dziś od 21:30 na randomki w World of Tanks lub Division 2 :slight_smile:

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to będę testować nową myszkę z cichym klikiem, bo ta mnie irytuje na odsłuchu :slight_smile:

Pytanie do was, ponieważ badania nad tym zajmą mi dłuższą chwilę:
Czy nie przeszkadza wam gdy strimujący puszcza własną muzykę podczas strumyka?
Czy może wolicie takich, przy których w tle możecie słuchać własnej muzyki, a ta puszczana przez nich gryzłaby się z waszą?
Jestem ciekaw waszych opinii.

A tymczasem do końca GIVEAWAYA 18 dni :slight_smile: https://gleam.io/Kfkog/giveaway-na-100-z-na-steamie-lub-czog-premium-viii-tier-w-world-of-tanks

Z muzyką rób jak uważasz - dobrze jest pytać społeczności, czego chce, ale kreując swoją, było nie było - twórczość - rób to, co ty uważasz za słuszne i co tobie się podoba w ramach technikaliów. Ja sam gdy streamuję, zazwyczaj puszczam w tle jakiś mix ze Spotify, który sobie układałem wcześniej, choć przy grach singlowych zazwyczaj lepiej zostawić oryginalne audio.

Wracając do problemu mikrofonu, sam też miałem szumy i trzaski, odkąd jednak zawiesiłem mikrofon na półce nad biurkiem, wszystko zniknęło, bo nie ma już połączenia z blatem, na którym cały czas są wywoływane jakieś wibracje. Jedynym minusem jest wtedy to, że mikrofon nie jest przed tobą, a nad tobą, nakierowany na ciebie - dźwięk nie jest gorszy, zwyczajnie trzeba się przyzwyczaić, że coś ci wisi nad głową.

Też poradnik na odszumianie live od Sou Shibo (jak wpiszesz “odszumianie live”, to będzie to prawdopodobnie pierwszy wynik) pomagało mi przy poprzednim mikrofonie, choć dźwięk był wtedy bardziej sztuczny, metaliczny.

1lajk

@Crayten dzięki za uwagi :slight_smile:
Dziś o 20:30 zapraszam na Civ6 Gathering Storm :slight_smile:https://www.twitch.tv/maruda_gra

Zapraszam dziś (sobota) na Auto Chess - start około 20:30

Szybki Giveaway się kończy za 6 dni:

https://gleam.io/competitions/aUION-giveaway-na-40-candy-w-autochess

Poprzedni giveaway zakończony i zaczął się nowy:

https://gleam.io/competitions/aUION-giveaway-na-40-candy-w-autochess

Zapraszam dziś (sobota) od 22:00 na Strumyk z Auto Chessa:

Zapraszam dziś (środa) na lajw z Auto-Chess o 20:30

Koniec giveawaya za 2 dni:

Zapraszam na lajw z Dota Auto-Chess o 20:30

GIVEAWAY na 100 pln dla wszystkich:

Dodatkowy giveaway na 40🍬 Candy, tylko dla nowych followersów, co 50 followków!