B&S czy warto zaczynać w 2019?

Witam mam pytanie jak z populacja w tej grze?Czy warto zaczynać grać?Jak z polskimi gildiami i czy jest tu p2w?

Ta gra ma najlepsze 1v1, jesli chodzi o PvE to jedyne co cie ogranicza to wejscia dzienne na dungi.

Jeśli masz komputer nasa to tak. Grając w BDO miałem po 40-60 fps na wysokich, TERA 70-80 fps + na najwyższych, BnS 10-30fps i brak optymalizacji na minimalnych.

Szczerze to się nie opłaca w przeciwieństwie do innych gier mmo tutaj liczą się fps i ping które są twoim przelicznikiem dps przykład summoner z itemami z kampani robi dps porównywalny do gunnera z max gearem i gdzie tu sprawiedliwość. większość gildii rekrutuje na raidy ( których jest mało bo 3-4) gdy zrobisz określony dps Meter na bossie. z radiowka możesz zapomnieć. ja po 2 latach gry na zlomie kupiłem nowego kompa żeby wreszcie pograć niestety nawet support nie pomógł z 9 fps na raidach. bardzo mało ludzi gra w to zostali sami fanatycy i masochosci. Chyba że faktycznie jakimś trafem masz dobry pc i ci nie zacina możesz próbować przygodę z bns ale pw2 jest znacznie większy niż w innych grach mmo. największym przykładem jest BG gdzie na pvp liczą się pvp bronie które kupujesz i są wyznacznikiem twojej rangi bo bez nich jesteś tylko mięsem. Więcej ludzi odchodzi z gry niż przychodzi. Plusami gry jest na pewno system walki który wygląda super oraz klimat. oprócz 4 rajdów są jeszcze dungi które robi się 10 min jeden a masz ich do wyboru aż kilka bo tych gorszych nie opłaca się robić. więc po zrobieniu Daily w godzinę można się nudzić bo w otwartym świecie nie ma co tak naprawdę robić. Pozdrowienia dla wciąż grających ludzi.

1lajk

To zależy. Ta gra ma chyba najlepsze cycki w MMO.
Cała obecnie reszta raczej leży.

Nie ma co, uśmiałem się xD
Summoner po fabule robi większy dps, niż gunner z full eq? Skoro 200k to więcej niz 8kk to się zgodzę(patrząc na Twój post pewnie nie chodziłeś na lepsze dungi więc gunner spokojnie na każdym z nich wykręci nawet lepszy dps). Odnośnie rajdów to w każdej grze jest jakiś minimalny próg wejśćia, na 2 z 4 idziesz z klanem bez eq, na kolejne już trzeba coś umieć nie ma gier gdzie dostaniesz wszystko za darmo po miesiącu gry… Z kolei jeśli chodzi o BG to tak, trzeba zrobić eq pvp, ZROBIĆ nie kupic, jeśli chcesz grac na równych warunkach to są areny 1v1 i 3v3.

Odpowiadając na pytanie.
-BNS ma słabą optymalizacje ale jeśli chociaż trochę ktoś potrafi używać google to znajdzie pełno poradników i modów które pomagają w jakimś stopniu poprawić fpsy. (Ciągle czekamy na UE4 ;c)
-Od niedawna jest sporo zmian gdzie nowy gracz ma jakieś szanse na normalną grę. Zmniejszyli ostro ilości wymaganych matsów więc łatwiej jest progresować
-Gra polega na robieniu tych samych dungów raz dziennie- aby famić golda lub powtarzanie kilku/jednego z nich w celu wydropienia konkretnego itemku
-Solo kontent to raczej farmienie materiałów i początkowego eq na 2 lokacjach do tego przystosowanych, poza tymi wyjątkami głównie grasz z innymi graczami
-Gra jest p2w ale spokojnie da sie grać i dobrze bawić nie wydając masy pieniędzy, a nazbieranie na premium 90d to kwestia miesiąca max dla nowego gracza, dla weterana może max 2 tygodnie grając po 2-3h
-Polskie gildie są, mało bo mało ale jest jakiś wybór

Wg mnie gra warta zagrania, szczególnie po ostatnich zmianach gdzie naprawdę nowy gracz ma dużo łatwiej i cały legendarny ekwipunek może zdobyć praktycznie za darmo. W gildii spokojnie znajdzie pomoc i ekwipunek rajdowy z pierwszych 2 rajdów również dostaje się teraz za darmo. Ostatnio zaczęli dodawać nowe specjalizacje więc też sie dzieje sporo. Najlepiej pobrać i przejść fabułę, poszukać klanu który pomoże i samemu stwierdzić czy gra warta własnego czasu.

Blade and Soul jest bardzo dobrą grą, ale ma parę istotnych problemów. Spróbuję zrobić małe TL;DR.

*Perspektywa end-gamowego gracza, który robi cały content PvE z najnowszym rajdem włącznie, jak również PvP na solidnym poziomie.

Mocne strony:

  • Najlepszy system walki w MMORPG.
  • Częste content update.
  • Dynamiczne PvP wymagające mózgu.
  • Dużo kostiumów = endgame.
  • Pomocny support - jeśli przypadkowo popełnisz błąd, zniszczysz coś, popełnisz błąd w ulepszaniu, to support nie robi problemów z przywróceniem przedmiotu.

Słabe strony:

  • Optymalizacja. O ile na dungeonach nie ma problemu, to na rajdach gra chodzi jak gówno nawet na komputerach z NASA.
  • Problemy techniczne, bugi i QoL są rozwiązywane z duuużym opóźnieniem, jeśli w ogóle.
  • Głównym źródłem niektórych kluczowych przedmiotów do ulepszania są eventy, więc optymalnym sposobem na grę jest posiadanie kilku altów do robienia tychże. Może to nie wada dla wszystkich, ale osobiście nie znoszę altów.

Ogólnie rzecz ujmując na rynku są w porywach 4 grywalne MMORPG, a BnS się do nich zalicza, więc zachęcam do spróbowania, jeśli pozostałe 3 (FFXIV, BDO, ESO) nie podpasowały.

1lajk

Bardzo trafnie ujęte

Jak dla mnie gra zajebista, jest p2w Ale też można zdobyć gear za darmo. FPS zależy od klasy, starsze jak kfm czy sf gdzie nie machaja mieczami jest ok. Ja gram Wardenem pod Madness I mnie trafia. Jakoś tam spoko się gra po wycięciu animacji skili.

Jakieś zmiany względem tego roku? Pykam od kilku dni i widzę, że ciężko na dungeony złapać party i w sumie niewielu graczy minąłem na mapach.