BDO kilka pytań

Cześć, jestem aktualnie głównie graczem konsolowym z dość dużym bagażem doświadczeń jeśli chodzi o MMO. Przyznam, że czekam na premierę BDO na ps4 i w związku z tym mam kilka pytań, na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, więc bardzo proszę o pomoc i wytłumaczenie mi poniższych kwestii.

  1. Uwielbiam crafting i słyszałem, że w BDO jest naprawdę rozwinięty. Jak dokładnie wygląda proces tworzenia ekwipunku? Czy musze szukać po mapie nowych receptur, czy opłaca się w czasie levelingu poświęcać czas na ciułanie np. skałek w celu stworzenia nowej zbroi, czy broni? Lubię sobie od czasu do czasu urozmaicić lvlowanie właśnie takimi rzeczami.
  2. Czy gra jest wymagająca? Zależy mi na tym, żeby potwory sprawiały trudność, bo po filmikach wydaje się jakby potwory nie zadawały w ogóle dmgu, a gracze rozprawiają się z hordami mobów bez żadnego problemu. Będę miał dużą ekipę do grania i naprawdę liczymy na jakiś ‘czelendż’

Z góry dzięki!

  1. Crafting to raczej bonus do zarobku. Nie możesz stworzyć BiS ekwipunku z crafcenia.
    Czy opłaca się ciułać? Jak chcesz bawić się w life skilling to tak - najbardziej niezbędne przedmioty do craftu zwykle nie są dostępne na markecie.

  2. I tak i nie. Low tier spot - miejsca, które zapewne oglądałeś (patrząc na to co napisałeś) nie wymagają niczego poza nudnym używaniem 1-2 skilli. (zdecydowanie nie jest to pod grupę). Sprawa zaczyna wyglądać inaczej, gdy dochodzimy do High endgame spotów ( mam na myśli nowo dodane miejscówki dla ludzi z 270-280ap) - tam chwila nie uwagi, bądź złe combo = śmierć. Czy jest wymagające? Zależy… Po pewnym czasie i tam już możesz spokojnie oglądać na drugim ekranie serial :wink:
    “czelendż” to obecnie nowo dodany Altar of Blood, gdzie trzeba myśleć, aby przejść wyższe poziomy :slight_smile:

Prawdziwą frajdę sprawi Wam Node War. :slight_smile: