BDO moje pytania? PLS odpowiedz

Sprzedajesz droższe i cenniejsze rzeczy na markecie lub wymieniasz u NPC za itemy itp (patrz opis), a taniochę u jakiegokolwiek NPC za sklepem. Niektóre śmieci nie da się sprzedać i trzeba wyrzucić do kosza.

Dziękować wasze rady się przydają ^^
Sztabki posprzedawane
Coraz więcej umiem ale wciąż wiele przede mną :slight_smile:
Kolejne pytania dotyczą
7. Memory fragmet, nie wiem czy dobrze rozumiem ale ten itemek przywraca wytrzymałość eq? Czyli że naprawia? Tak to sobie przetłumaczyłem.
Służy do czegoś jeszcze? No i dlaczego jest taki drogi na markecie przecież zwykły kowal za grosze nam naprawi wszystko
8. Na co warto zbierać hajs? Mam jakieś 160 milionów 2 pety i osła. 50 lvl wbity :slight_smile:
Pozdrawiam

Jak enchantujesz bron/zbroje z +1 do +15 i proba nie powiedzie sie to drua spada o 5pkt i odnawaiasz to memorkami ale tylko w boosowych itemach bo niebieskie/zielone naprawiasz taka sama bronia która ulepszasz ale musi byc +0 u kowala. Kase zbieraj na boos gear, najlepeij kupic uleopszony

Dobra czyli boss gear to mój cel(jak rozumiem ten czerwony?)
A co z value packiem? Idzie go kupić na markecie w ogóle no i czy jest mi niezbędny? 7300 orders po 88kk

Value Pack to taki “must have” jeżeli często sprzedajesz na markecie drogie itemy lub duże ilości matsów - wtedy masz mniejszą stratę na podatku pobieranego od sprzedanego przedmiotu. Nowemu graczowi na pewno przyda się też dodatkowa waga oraz ten % do expa (który w późniejszej fazie gry jest mało ważnym promilem). Da się kupić na markecie ale albo masz szczęście i kupisz w kilka dni albo masz pecha i czekasz dwa miesiące. Warto wystawić oferte i po prostu niech sobie wisi.

BTW. Twój cel to progres ale nie skupiałbym się na full boss gearze - jest kosztowny i w gruncie rzeczy nie aż tak potrzebny. Jedynie celowałbym w dandeliona lub dragon slayera jako broń awk ( dostępna po queście na 56lv.). Nie radzę kupować “zerówek” tj. broni nie wyenchantowanej - lepiej uskładać i kupić odrazu TRI. Jako broń pre-awk celowałbym w kzarke ponieważ jest obecnie dość tania a ma przydatne acc oraz dmg monster. Jako off-hand leć w kutuma (nawet na PRI) - ułatwi grind.
Na resztę gearu bym nie patrzył - zielone itemki są dobre i tanie ( kupuj z dwoma slotami na gemy) - ewentualnie niebieski set Akum.
Poza progresem w gearze polecam męczyć questy aż do porzygu. Poza drobnymi przedmiotami, które się otrzymuje po ich ukończeniu zdobywasz wiedzę, która przekłada się na energie oraz punkty CP (najlepiej rozmawiać ze wszystkimi napotkanymi NPC w grze - nawet jeśli nie mają dla Ciebie żadnego questu).

Zrobiłem tak jak poradziłeś.
Z EQ dokładnie się Ciebie posłucham i zrobie jak napisałeś Dandelion lub DS sprawdzałem w internecie to różnią się raptem chyba 1AP na korzyść dandeliona? Taka broń to starczy mi na długo? W sensie, czy za jakieś 3 miesiące będę musiał coś lepszego kupić? Czy to już endgame i tylko ewentualny upgrade mi zostaje.
Questy robię w kółko(głównie od spirita, czasami coś więcej), o wiedze i kontrybucji tez już dbam, staram sie rozmawiać ze wszystkimi i powoli robię swoją siatkę nodów.

EDIT: Kuźwa ten dandelion 950kk kosztuje na TRI :open_mouth: Ciekawe ile mi zejdzie do uzbierania tego

Dandelion to już end game - w sumie dragon slayer również pod end game podchodzi. Jak zauważyłeś różnica jest tylko (i aż) 1 AP - na obecną chwilę lepiej celuj w dragona - jest duuuużo tańszy ale ciężko go kupić. Jako początkujący to te 1AP różnicy nie zrobi żadnej - w typowym end game 1AP jest na wagę złota.
Co do questów-zrób wszystko z pod “O” z zakładki main. Jak już wejdziesz na Valencie i zrobisz część 1 i 2 to pojawi się quest na całkiem fajny pierścień ( odpowiednik DUO crescenta). Z questów na Kamasylvii również jest jakieś biżu.
W nody inwestuj z głową - musisz pomyśleć czy będziesz szedł np. w cooking czy też alchemie ( polecam jednak gotowanie ).Z gotowania/alchemii dostaje się półprodukty, które można wymieniać na CP i inne pierdoły.
Energie staraj się przepalać na gatheringu ( najlepiej kupić hoe i gatherować kwiatki kolo Behr - chyba najszybszy exp boost do gatheringu). Z gatheringu można dostać sharpy/hardy oraz black fragmenty. Wszystko się przyda “później” lub ewentualnie narazie można to sprzedawać.

Co do eq pan ci tu trochę źle doradza, bym ci bardziej radził kupić niebieski avek, nie rzucać się na end gamowe itemki co dają małą różnicę a u nowego gracza jest bezsensowna(zbyt duża różnica cen) co do main broni radziłbym ci kupić liwerto na początek/ sub weapon najlepiej od razu kutum.

Kupno Liverto to moim zdaniem wyrzucenie pieniędzy w błoto. Obecnie Kzarki są w niskiej cenie. Różnica cen to ok 300mln. (TRI) a przyrost accuracy jest znaczący i dość ważny.Dochodzi również 13 dmg więcej we wszystkie gatunki.
Do chwili uzbierania kasy na Kzarke można zrobić questline King of Fighters i używać darmowej broni Black Abyssal (statystyki podobne do Liverto między PRI a DUO).
Co do awk to faktycznie można kupić niebieskie bo jest sporo tańsze a różnicy z AP nie ma aż tak ogromnej. Chociaż osobiście celowałbym jednak w Dragon Slayera.

Wyfarmiłem sobie asula Crimson biżuterie. mam 5 partów(bonus hp i acc) w tym 3 na duo/tri. Wybijałem po 500-1000mobów
Liverto też mam na +15(dostałem od Black Spirita chyba) i w sumie jak miałbym zmienić na TRI liverto to mi trochę szkoda hajsu, szczególnie że jakiś bogaty nie jestem. Ale mam troche kamyków do upgrade może po prostu spróbuje podbić na TRI albo zrobić ten questline King of Fighters.
56 jeszcze już wkrótce więc ten niebieski avek się może przydać no i ten kutum będę zbierał

Ulepszanie itemów jest pierwszą rzeczą przez która zostawisz tą grę :smiley: dlatego lepiej kupuj gotowe. Samemu jest ciężko poszukaj jakiejś gildii jest dużo osób co tobie pomoże na bieżąco.

Sluchajcie jak gracie waszymi charami to build ukladaliscie sami(wzięliście co lepsze wg. was)czy może kazda klasa ma jakieś mustvhave skille itd. Wczoraj poszperalem w necie i niektore skille w które inwestowalem niby sa dosc slabe a wydawaly mi się fajne. I teraz nie wiem zmienić skille i na sile inne grać inaczej czy zostać przy tym co mam.
DK jak cos

Ja zazwyczaj korzystam ze skilli, które wykorzystują mniejszą kombinację klawiszy + faworyzuję skille pasywne. Poniżej masz sugerowane skille do danych klas.

https://wiki.blackdesertonline.com/index.php?title=Star's_End

Generalnie lecę tak że maksuję wszystkie skille awakeningowe (bo w nim spędzam większość czasu), a z podstawowych skilli biorę tylko pasywne, te których mogę używać w awakeningu, oraz parę bardzo specyficznych skilli zależnych od postaci (najczęsciej jakiś OP crowd control, czy heal/regen many).

A co do liverto @simonbale37 - to jeśli dajesz radę farmić to bym dofarmił do 56, zrobił awakening i wtedy już raczej bym ulepszał broń awakeningową

Wbiłem wczoraj ten 56 i 57 kolejno, wybrałem skille. Mój Dark Knight stał się Irelią z LoLa. Zrobiłem też ten Quest King of Fighters i startową broń awk posiadam.
Póki co robię wszystkie Q masowo, kontrybucja się przyda. Pracownicy zapierdzielają.
Dzięki, że pomogliście mi dojść do tego etapu :slight_smile: Na prawdę wasze porady sugestie były nieocenione, conieco dowiedziałem się o tej grze :slight_smile:
Temat jeszcze zostawiam otwarty, z pewnością jakieś pytania jeszcze będę miał
P.S. Pływanie statkiem i łapanie koni to męka

Łapanie koni to zawsze była męka ale po (chyba)przedostatnim patchu łapanie stało się bardziej uciążliwe - być może powrócą do stanu wcześniejszego. Ogólnie nie polecam zajmować się treningiem - proces czasochłonny i mało dochodowy.
Co do pływania statkiem - da radę się przyzwyczaić. Pomijając fishingboat oraz darmowe łodzie to jest całkiem znośnie. Od siebie dodam, że bartering morski (wymiana matsów na inne matsy) jest obecnie najbardziej dochodowym interesem w grze. Na początek trzeba się mnóstwo napływać ale z czasem przychody rosną w oczach.

499 black stone
43 crystal shardy
29 concentrated black stone

155 memory fragment
4 caphras

  1. Wiem już jak enchantować, jak failstackować, jak cleanse robić i do czego służy.
    Rozumiem główne założenie tych wszystkich kamieni to lvlowanie gearu, ewentualnie jakieś heatowanie by uzyskać coś innego podobnego etc.
    Mam 300kk + ale ogólnie zaczyna robić się ciężko z expieniem bo mało bije(za mało) ;p
    Skoro nie będę robił żadnych enchantów(nie chce się denerwować ani marnować czasu) może po prostu spienięże i kupie w końcu broń? Jeżeli mam enchantowe kamyki sprzedać to Memory fragmenty wtedy też czy jednak zostawić na kiedyś?
  2. Inne pytanie jakbym chciał użyć caphras na TRI Dandelionie to po 20 udanych próbach dostaje wzmocnionego dandeliona czy dandeliona TET, bo tak średnio to jeszcze łapie
  3. Jeżeli używam przez 99% czasu broni awakeningowej to opłaca się w ogóle inwestować w lepszą broń mainhand? Dodam że grajkuje głównie PVE.
  1. Sprzedawaj wszystko i nie trać nerwów na ten enchant taka moja rada ale zawsze ktoś może powiedzieć, że ci się uda ale też możesz to wszystko stracić :slight_smile:
  2. Tego niezbyt wiem bo ja je sprzedaje one dobre są jak masz Tet wsio i brakuje ci AP DP do bracketu. Chyab potrzeba ich z 1000 zebys mial bezpieczny enchant z tri na tet ale tego nie wiem.
  3. Mainhand daje albo 30 albo 50% dmg do awakening. Więc jest potrzebny.
  1. Sprzedaj wszystko jak leci. Enchant to bardzo drogi sport oparty w 99% na szczęściu. Można przyfarcić i zrobić coś “po kosztach” a można stracić majątek i nie mieć nic.
  2. Po 20 lvl’ach capras broń wskakuje lvl wyżej ale tracisz praktycznie wszystkie caprasy (zostaje ich chyba 10% z całości). Według database wychodzi, że potrzeba 1823szt. caprasów . Licząc po 2mln. za sztukę jest to interes nie opłacalny.
  3. Z mainhandu idzie ok. 50% dmg w skille awk + cały dodatkowy bonus monsters/special/itp. oraz jest to główne źródło accuracy.
    Nie zapominaj, że powoli wchodzi succesion gdzie rezygnuje się zupełnie z awk a bije tylko main skillami. Wiele klas przeżywa drugą młodość z tymi skillami (np. obecnie warrior na succesion ma ogromny potencjał i moc).

Napisz w grze,ze szukasz gildi, ludzie w gildi pomoga ci jesli powiesz im czego nie rozumiesz