BDO moje pytania? PLS odpowiedz

Generalnie lecę tak że maksuję wszystkie skille awakeningowe (bo w nim spędzam większość czasu), a z podstawowych skilli biorę tylko pasywne, te których mogę używać w awakeningu, oraz parę bardzo specyficznych skilli zależnych od postaci (najczęsciej jakiś OP crowd control, czy heal/regen many).

A co do liverto @simonbale37 - to jeśli dajesz radę farmić to bym dofarmił do 56, zrobił awakening i wtedy już raczej bym ulepszał broń awakeningową

Wbiłem wczoraj ten 56 i 57 kolejno, wybrałem skille. Mój Dark Knight stał się Irelią z LoLa. Zrobiłem też ten Quest King of Fighters i startową broń awk posiadam.
Póki co robię wszystkie Q masowo, kontrybucja się przyda. Pracownicy zapierdzielają.
Dzięki, że pomogliście mi dojść do tego etapu :slight_smile: Na prawdę wasze porady sugestie były nieocenione, conieco dowiedziałem się o tej grze :slight_smile:
Temat jeszcze zostawiam otwarty, z pewnością jakieś pytania jeszcze będę miał
P.S. Pływanie statkiem i łapanie koni to męka

Łapanie koni to zawsze była męka ale po (chyba)przedostatnim patchu łapanie stało się bardziej uciążliwe - być może powrócą do stanu wcześniejszego. Ogólnie nie polecam zajmować się treningiem - proces czasochłonny i mało dochodowy.
Co do pływania statkiem - da radę się przyzwyczaić. Pomijając fishingboat oraz darmowe łodzie to jest całkiem znośnie. Od siebie dodam, że bartering morski (wymiana matsów na inne matsy) jest obecnie najbardziej dochodowym interesem w grze. Na początek trzeba się mnóstwo napływać ale z czasem przychody rosną w oczach.

499 black stone
43 crystal shardy
29 concentrated black stone

155 memory fragment
4 caphras

 1. Wiem już jak enchantować, jak failstackować, jak cleanse robić i do czego służy.
  Rozumiem główne założenie tych wszystkich kamieni to lvlowanie gearu, ewentualnie jakieś heatowanie by uzyskać coś innego podobnego etc.
  Mam 300kk + ale ogólnie zaczyna robić się ciężko z expieniem bo mało bije(za mało) ;p
  Skoro nie będę robił żadnych enchantów(nie chce się denerwować ani marnować czasu) może po prostu spienięże i kupie w końcu broń? Jeżeli mam enchantowe kamyki sprzedać to Memory fragmenty wtedy też czy jednak zostawić na kiedyś?
 2. Inne pytanie jakbym chciał użyć caphras na TRI Dandelionie to po 20 udanych próbach dostaje wzmocnionego dandeliona czy dandeliona TET, bo tak średnio to jeszcze łapie
 3. Jeżeli używam przez 99% czasu broni awakeningowej to opłaca się w ogóle inwestować w lepszą broń mainhand? Dodam że grajkuje głównie PVE.
 1. Sprzedawaj wszystko i nie trać nerwów na ten enchant taka moja rada ale zawsze ktoś może powiedzieć, że ci się uda ale też możesz to wszystko stracić :slight_smile:
 2. Tego niezbyt wiem bo ja je sprzedaje one dobre są jak masz Tet wsio i brakuje ci AP DP do bracketu. Chyab potrzeba ich z 1000 zebys mial bezpieczny enchant z tri na tet ale tego nie wiem.
 3. Mainhand daje albo 30 albo 50% dmg do awakening. Więc jest potrzebny.
 1. Sprzedaj wszystko jak leci. Enchant to bardzo drogi sport oparty w 99% na szczęściu. Można przyfarcić i zrobić coś “po kosztach” a można stracić majątek i nie mieć nic.
 2. Po 20 lvl’ach capras broń wskakuje lvl wyżej ale tracisz praktycznie wszystkie caprasy (zostaje ich chyba 10% z całości). Według database wychodzi, że potrzeba 1823szt. caprasów . Licząc po 2mln. za sztukę jest to interes nie opłacalny.
 3. Z mainhandu idzie ok. 50% dmg w skille awk + cały dodatkowy bonus monsters/special/itp. oraz jest to główne źródło accuracy.
  Nie zapominaj, że powoli wchodzi succesion gdzie rezygnuje się zupełnie z awk a bije tylko main skillami. Wiele klas przeżywa drugą młodość z tymi skillami (np. obecnie warrior na succesion ma ogromny potencjał i moc).

Napisz w grze,ze szukasz gildi, ludzie w gildi pomoga ci jesli powiesz im czego nie rozumiesz

U Dark Knight ten succesion to raczej słaba opcja, dużo wolniejszy grind byłby. Skille awk jednak dużo praktyczniejsze. Nie wiem jak z pvp jedynie w awk i succesion ale to sprawa 2rzędna

Nie chcę Cię martwić ale ogólnie DK obecnie jest raczej słabą opcją. Pod PVE na end game spisuje się raczej słabo a na PVP czuć moc dopiero powyżej 280AP ( tylko,że z tyloma AP raczej na każdej klasie tą moc czuć). O ile na początku całkiem przyjemnie się DK pogrywa ( sam nim zaczynałem przygodę z BDO) o tyle w późniejszej fazie gry jednak czuć, że się odstaje od większości klas. O ile nie przelicza się zarobku per godzina na spocie to nie jest źle.

Chciałem grać tą babką z kosą. bo imo świetne ma skille(wizualnie przynajmniej) a jednak coś mnie namówiło do tego DK
W każdym razie nie zamierzam tu grać coś ala mega rywalizacja, rozumiem że będę gdzieś na niższych szczeblach no już trudno. Jeszcze raz 1000q robić i expić do tego 59 :<
Może kiedyś zrobię 2 chara :slight_smile:

Eeee tam, te wszystkie “mystic only” albo “dk died” wpisy są powielane przez ludzi bez kontekstu. A kontekstem są okoliczności : czyszczenie spota jak najszybciej. I jeśli jedna klasa czyści spota szybciej o 0.01 sekundy to już jest najlepsza. Zwykły gracz tego w życiu nie odczuje, bo sam margines ludzkiego błędu jest większy (nwm, wolniejsze dobiegnięcie do kolejny grupki mobów, czy za późne wycastowanie skilla, za wolne anulowanie itd). Generalnie nie patrz na to, jak ci się podoba to graj tym i tyle. I tak nie dobijesz najlepszego eq i takiego poziomu gdzie 0.03 sekundy będzie miało znaczenie bo na to byś musiał życie poświęcić:stuck_out_tongue:

Akurat to co piszesz to bzdury bo jeśli dla ciebie -30% trashu na godzinę DK, w porównaniu do innych klas. To jest mało to nie wiem co mam ci powiedzieć skoro -30% mniej trashu na godzinę do dla ciebie nie jest duża różnica!

Ale przepraszam o czym my tu mówimy? O trash loocie przy wymaxowaniu wszystkiego i to na high-end-game spotach, a i to w większości czysta teoria bo nie widziałem jeszcze obliczeń które by uwzględniały wszystko. Nie o zwykłej, normalnej grze. I możesz sobie podawać wszystkie cyferki jakie chcesz, ale to i tak niczego nie udowadnia, bo nikt nie robi tego typu obliczeń dla “śmiertelników”. I wiesz, fajnie, na papierze tracisz niby 30% lootu. A ja ci powiem że więcej lootu tracisz przez nie zbieranie lootu (nawet z najlepszymi petami w grze), czy przez za długie bieganie od mobów to mobów. Jak chcesz tak przeliczać wszystko to policz kiedyś ile czasu na godzinę tracisz kiedy pety nie zbierają lootu. Ba, nawet jeśli miałbyś 109248910709 zwłok na obszarze 1m to i tak byś tracił loot bo mógłbyś też go podnosić co by zwiększyło trash loot/h. I tak możemy dyskutować w nieskończoność. Powrót do miasta = strata trash lootu. Zrobienia questa? Strata trash lootu. Grasz 2 godziny, nie 10? Strata trash lootu. Idziesz spać? Strata trash lootu. Proszę, nie dajmy się zwariować

Nie chce się wtrącać i nikogo nie bronię ale kolega pisał o trash loot na godzinę nie na 100 i ma trochę racji jeżeli bierzemy pod uwagę ten sam sprzęt i pety. Niektóre klasy wymagają potek żeby szybciej lecieć przez Moby i to wchodzi w koszta. Dlatego najlepsze postacie to takie które fruna przez Moby i nie dają Petą czasu na odpoczynek bo loot generuje się podczas podniesienia więc teoretycznie dalej to rng

Właśnie że nie na papierze tylko to jest realnie wyliczone na Akman temple, średni wychodziło jednemu graczowi 50m na godzinę zarobku a drugiemu na DK 35m. I takie porównanie robiono z paroma top tier klasami vs DK podobnie wychodziły zarobki z trash luta dk. Dla tego DK nie jest polecana na Maina bo słabo się nią zarabia.

Jeżeli ktoś zarabia jedynie na grindowaniu to faktycznie będzie stratny. Zważywszy, że dużo się spędza czasu na mobach expiąc.
Obecnie jest sporo możliwości zarobku dodatkowego, który może zniwelować straty poniesione na grindzie. Imperial cooking, który przeżywa drugą młodość oraz bartering dający na chwilę obecną chyba największy zarobek w grze.

Hmmm ciekawe rzeczy piszecie, wychodzi że DK naprawdę mizerny :stuck_out_tongue: ale to nic. Rozumiem mniej hajsu z expów i więcej strat, ale dla casualowego grania to nic.
Kupiłem TRI dandeliona i poprawa jest aczkolwiek myślałem że dostanę większego kopa, na cadrach też mi się padło 2x od elitek. -2% expa już boli ;/
W ogóle mam takie zapytanie skoro DK jest “słaby” … To czy w tej grze jest coś takiego jak balans i ewnetualnie jakieś buffy/nerfy skilli itemków czegokolwiek dotyczącego klas, mam na myśli czy jest w ogóle szansa że taki DK za 2-3 tygodnie może dostanie jakiegoś buffa i będzie no przynajmniej przyzwoity nie słaby

Tutaj nie ma balansu i nie licz na Buffy bardziej nerfy w szczegolnosci że zaraz wychodzi guardian który będzie napakowany po sam kosmos żeby ludzie inwestowali w niego hajs ale tak jest zawsze :slight_smile:

DK ma o tyle trudno że potem musisz walczyć o spota chodzi o te najbardziej dochodowe, DK zawsze przegrywa PvP no chyba że ktoś nie zna własnej klasy to wtedy wygrasz. Ale tak to nawet nie ma co iść na dochodowe spoty bo jak komuś wejdziesz na spota i mimo wszystko będziesz tam wracał to gracz obije cię tak bardzo i pozwoli dobić cię mobom żebyś stracił kamienie a to już boli jak w jednej chwili stracisz 50m-100m w górę. I będziesz nazwany karma bomberem który ma ciężko w świecie gry.

Shai i Lahn to raczej były zbalansowane/słabe jak wychodziły więc to różnie może być. Jakoś wielkiego hajpu nie ma na guardiana tak jak to było przy wcześniejszych klasach jak wychodziły.
@simonbale37
Tak jak pisałem wcześniej - DK dostaje ogromnego kopa dopiero z bardzo wysokim AP. Dotyczy to zarówno pvp jak i pve (swoją drogą bardzo przyjemnie klepie się solo na Gyfin Rhasia). Na pvp masa ludzi popełnia ogromny błąd i próbuje nią walczyć w zwarciu jak klasy tankowe. W zwarciu DK ma ciężko ze względu na długie animacje oraz masę słabo chronionych skilli. Walcząc pvp głównie należy skupić się unikach oraz szybkim “kąsaniu” przeciwnika (taki styl hit and run). Ważną rolę również spełniają skille pre-awk. Ogólnie jest to klasa ciężka do ogarnięcia - easy to play hard to master.
Co do samego balansu - kuleje ale jest dużo lepiej niż to było wcześniej. Jedynie boję się, że succesion znowu namiesza i przepaść między niektórymi klasami będzie dużo większa.
Jeżeli Dk Ci się podoba - graj nim, baw się i ucz :slight_smile: