BDO moje pytania? PLS odpowiedz

Akurat to co piszesz to bzdury bo jeśli dla ciebie -30% trashu na godzinę DK, w porównaniu do innych klas. To jest mało to nie wiem co mam ci powiedzieć skoro -30% mniej trashu na godzinę do dla ciebie nie jest duża różnica!

Ale przepraszam o czym my tu mówimy? O trash loocie przy wymaxowaniu wszystkiego i to na high-end-game spotach, a i to w większości czysta teoria bo nie widziałem jeszcze obliczeń które by uwzględniały wszystko. Nie o zwykłej, normalnej grze. I możesz sobie podawać wszystkie cyferki jakie chcesz, ale to i tak niczego nie udowadnia, bo nikt nie robi tego typu obliczeń dla “śmiertelników”. I wiesz, fajnie, na papierze tracisz niby 30% lootu. A ja ci powiem że więcej lootu tracisz przez nie zbieranie lootu (nawet z najlepszymi petami w grze), czy przez za długie bieganie od mobów to mobów. Jak chcesz tak przeliczać wszystko to policz kiedyś ile czasu na godzinę tracisz kiedy pety nie zbierają lootu. Ba, nawet jeśli miałbyś 109248910709 zwłok na obszarze 1m to i tak byś tracił loot bo mógłbyś też go podnosić co by zwiększyło trash loot/h. I tak możemy dyskutować w nieskończoność. Powrót do miasta = strata trash lootu. Zrobienia questa? Strata trash lootu. Grasz 2 godziny, nie 10? Strata trash lootu. Idziesz spać? Strata trash lootu. Proszę, nie dajmy się zwariować

Nie chce się wtrącać i nikogo nie bronię ale kolega pisał o trash loot na godzinę nie na 100 i ma trochę racji jeżeli bierzemy pod uwagę ten sam sprzęt i pety. Niektóre klasy wymagają potek żeby szybciej lecieć przez Moby i to wchodzi w koszta. Dlatego najlepsze postacie to takie które fruna przez Moby i nie dają Petą czasu na odpoczynek bo loot generuje się podczas podniesienia więc teoretycznie dalej to rng

Właśnie że nie na papierze tylko to jest realnie wyliczone na Akman temple, średni wychodziło jednemu graczowi 50m na godzinę zarobku a drugiemu na DK 35m. I takie porównanie robiono z paroma top tier klasami vs DK podobnie wychodziły zarobki z trash luta dk. Dla tego DK nie jest polecana na Maina bo słabo się nią zarabia.

Jeżeli ktoś zarabia jedynie na grindowaniu to faktycznie będzie stratny. Zważywszy, że dużo się spędza czasu na mobach expiąc.
Obecnie jest sporo możliwości zarobku dodatkowego, który może zniwelować straty poniesione na grindzie. Imperial cooking, który przeżywa drugą młodość oraz bartering dający na chwilę obecną chyba największy zarobek w grze.

Hmmm ciekawe rzeczy piszecie, wychodzi że DK naprawdę mizerny :stuck_out_tongue: ale to nic. Rozumiem mniej hajsu z expów i więcej strat, ale dla casualowego grania to nic.
Kupiłem TRI dandeliona i poprawa jest aczkolwiek myślałem że dostanę większego kopa, na cadrach też mi się padło 2x od elitek. -2% expa już boli ;/
W ogóle mam takie zapytanie skoro DK jest “słaby” … To czy w tej grze jest coś takiego jak balans i ewnetualnie jakieś buffy/nerfy skilli itemków czegokolwiek dotyczącego klas, mam na myśli czy jest w ogóle szansa że taki DK za 2-3 tygodnie może dostanie jakiegoś buffa i będzie no przynajmniej przyzwoity nie słaby

Tutaj nie ma balansu i nie licz na Buffy bardziej nerfy w szczegolnosci że zaraz wychodzi guardian który będzie napakowany po sam kosmos żeby ludzie inwestowali w niego hajs ale tak jest zawsze :slight_smile:

DK ma o tyle trudno że potem musisz walczyć o spota chodzi o te najbardziej dochodowe, DK zawsze przegrywa PvP no chyba że ktoś nie zna własnej klasy to wtedy wygrasz. Ale tak to nawet nie ma co iść na dochodowe spoty bo jak komuś wejdziesz na spota i mimo wszystko będziesz tam wracał to gracz obije cię tak bardzo i pozwoli dobić cię mobom żebyś stracił kamienie a to już boli jak w jednej chwili stracisz 50m-100m w górę. I będziesz nazwany karma bomberem który ma ciężko w świecie gry.

Shai i Lahn to raczej były zbalansowane/słabe jak wychodziły więc to różnie może być. Jakoś wielkiego hajpu nie ma na guardiana tak jak to było przy wcześniejszych klasach jak wychodziły.
@simonbale37
Tak jak pisałem wcześniej - DK dostaje ogromnego kopa dopiero z bardzo wysokim AP. Dotyczy to zarówno pvp jak i pve (swoją drogą bardzo przyjemnie klepie się solo na Gyfin Rhasia). Na pvp masa ludzi popełnia ogromny błąd i próbuje nią walczyć w zwarciu jak klasy tankowe. W zwarciu DK ma ciężko ze względu na długie animacje oraz masę słabo chronionych skilli. Walcząc pvp głównie należy skupić się unikach oraz szybkim “kąsaniu” przeciwnika (taki styl hit and run). Ważną rolę również spełniają skille pre-awk. Ogólnie jest to klasa ciężka do ogarnięcia - easy to play hard to master.
Co do samego balansu - kuleje ale jest dużo lepiej niż to było wcześniej. Jedynie boję się, że succesion znowu namiesza i przepaść między niektórymi klasami będzie dużo większa.
Jeżeli Dk Ci się podoba - graj nim, baw się i ucz :slight_smile:

Tak a potem kolejny casual będzie wszędzie rozgłaszał że gra dla no-life bo wszyscy latają w Tetach, a on ledwo co tri wbił na początku robi się klasę która jest silna na PVX.
Dopiero jak już się zarobi kasę to wchodzi się na inne klasy które swoje atuty pokazują na wyższym Gsie.

Raczej w każdej grze, gracz który włoży więcej swojego czasu w samą grę jest na pozycji wygranej. BDO pod tym względem jest “królem” pożeracza czasu. Expienie zajmuje lwią część gry, gathering, cooking/alchemia,paczki imperialne czy też barterowanie. Im więcej czasu poświęci się danej czynności tym lepsze profity się wyciąga. Plusem w tej grze jest to, że część czynności można wykonywać afk.
Tak jak pisałem wcześniej - jeżeli podoba się gra DK to niech gra DK. Kasę można robić na różne sposoby i nie musi to być tylko grind. Ważne żeby postawić sobie jakieś cele i do nich dążyć. Kanałów i spotów do grindu jest mnóstwo - jak ktoś Cię przegoni to idziesz gdzie indziej. Zawsze znajdzie się osoba mocniejsza od Ciebie i nie ważne jaka to będzie klasa. Raz się wygrywa a raz przegrywa - to chyba jest normalne.
Trzeba pamiętać, że BDO to maraton a nie sprint.

Witam wszystkich, piszę ponieważ wciąż są sprawy które są dla mnie niewiadomą.
Co prawda mam kolegów w gildii, ale was również mogę o kilka spraw zapytać :slight_smile:

Mam aktualnie 5 petów, koniecznie potrzebuje by 1 z nich wszedł na T3 lub T4 bo na polly forest nie wyrabiają i muszę im pomagać podnosić drop, nawet przy tym czerwonym trybie, to bardzo spowalnia i obniża silver/h
Czy obojętne jest na jakiego peta zrobie Max PO, ponieważ czekam już ponad 2-3 tygodnie no i nic, czy może jakiś konkretny gatunek szybciej uda mi się kupić?

61lvl succ DK AP/DP 215/275
Farmie na cadrach i polly głównie, ale może jeszcze gdzieś indziej zarobie więcej silvera? Na kasie mi najbardziej zależy.

Dziękuję za każdy odzew i pozdrawiam

Co do petów z marketu - zobacz kiedy jaki pet został ostatnio sprzedany. Dziś Brown hawk/Fox Desert/Owl - tak na szybko patrzyłem. A czy kupisz? To loteria i tyle. Trzeba być cierpliwym.

O to tak można sprawdzić co się ostatnio sprzedało :o
Spróbuje podpytać u mnie może mi powiedzą jak to sprawdzać!
Dobra znalazłem! Dzięki przydatne info.

Sprawdza się też klasyczna “zamiana miejscami”. Wyobraź sobie że jesteś na miejscu sprzedającego. Zerknij do Item Shopu… szybko zauważysz że pety są posegregowane “tierami”. Potem zerknij na marketplace… zauważysz że też są “tiery” cenowe. I po prostu trzeba chwilę czasu spędzić i zobaczyć co się najbardziej opłaca sprzedać, wtedy na to dajesz preorder :stuck_out_tongue:.

Warto też dodać że często dają jakieś promocje, czy to na outfity czy to na pety. Wiadomo - coś kosztuje 3000 pereł, na rynku kosztuje 300kk, jest promocja i kosztuje 2000 pereł… ale cena na rynku jest taka sama. Ja tak raz kupiłem chyba z 16 bałwanków bo była promocja i skapnąłem się w przeciągu pierwszej godziny od update’a, po za moimi było jeszcze może z 10 preorderów… idzie się nieźle “obłowić” tym sposobem :smiley:

Znajdź sobie Gildię z discordem i tam się wypytaj zazwyczaj na discordzie jest dział poradników.

Z takim AP i DP to nie ma sensu grindowania dla kasy na takich miejscach. Dużo by pisać, ja już dałem sobie siana z tym emulatorem enchantu, powiem Ci tyle, że po wprowadzeniu nowego marketu to na nim robisz najlepszy hajs. Grind to dla expa się robi. Btw. Value pack, strój do nurkowania, pet jeżyk i namiot nic wiecej nie potrzebujesz w tej grze.

Co shai ma że jest tak brana do life skilli?

Shai dostaje wyższe bazowe poziomy gatheringu i bodajże processingu. Koniec końców nie ma to znaczenia bo przy wymaxowaniu life skilli będzie na identycznym poziomie co reszta postaci… ale jak ktoś nie pracował nad life skillami to lepiej zacząć od shai, darmowe poziomy = szybsze dobicie maxa = większy zarobek mniejszym kosztem :stuck_out_tongue:

Shai startuje w Alchemii i Gatheringu od poziomu Professional. Ma także pasywnie zwiększony % expa do tych life skilli.
Ludzie biorą Shai pod life skille głównie ze względu na dość spory pasywny udźwig, który zwiększa się co lvl.