Black Desert i dziwny fps

Dopisze sie do problemow. Ogolem mam ciagle 50-60 fps nawet jak walcza inni gracze ale kiedy ja walcze zaczyna mi sie pokaz slajdow. Nie mam slabego kompa i to napewno nie tu problem lezy moze jakas opcja jest zbugowana i robi takie cuda.
Dodatkowo, czy to sa lagi ze naparzam moby wszystkimi skilami jakie leca a po minucie nagle ginie jak uzyje kolejnego skila? Czy moby sa twarde i maja jakas kosmiczna tarcze, ktora schodzi po czasie?

i5 4460 + 8gb Ramu + GTX 970 / R9 390

Do wysokich / Ultra (nie opcja beta) inaczej będą spadki przy większych akcjach.

Handlujcie z tym

i5 2400 to na dziś proc do biura.

Witam.


Może ktoś wie co mogłoby być przyczyną mojego problemu.

Otóż dzisiaj włączyłem grę Black Desert i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to, że bez względu na ustawienia graficzne cały czas miałem 23-25fps.

Kombinowałem odrobinę i pomogła trochę gra uruchomiona w oknie, lecz wtedy pojawiła się kolejna przeszkoda.

Gdy ustawiłem graficzny aspekt gry na jak najbardziej zoptymalizowany, to w momencie przebywania w lesie bez problemu miałem 55-60 fps, natomiast w momencie wejścia do 2 wioski zaraz za tym dużym pierwszym miastem miałem spadek fps do 18.

Było to bardzo dziwne, gdyż kiedy jeszcze nie było mnie w tej wiosce a już zbliżałem się do niej, to właśnie wtedy ten fps zaczynał spadać. Najpierw był to spadek do 24 potem już do około 14-18. Po wyjściu z tej wioski znów fps skoczył mi do ok. 60.

Gdzieś wyczytałem, że może to być problem z 32bitową wersją gry, z tym że ja nie wiem jak przełączyć ją na wersję 64bitową.

Dla porównania FIFA 16 chodzi mi bez problemu na maks. detalach w 55-60 fps a wymagania są całkiem podobne.


Mój komp.


i5-2400

Sapphire r9-270x

8GB Ram 1333MHz

PSU Antec True Power New 550W


Z góry dzięki za pomoc.