BLACK DESERT staje sie P2W zrobieni w KAKAO!

@Shinigami Nie zeby cos ale pisanie ze value pack na 4 miesiace + kostium za free jest mega nagieciem prawdy bo to sa itemy ktore dosatje sie tylko i wylacznie za najwyzsze preordery ( 300-400+ zl  )a nie "standardowa" edycje. Co do tych "co jakis czas 7 dniowe " kostiumy tez .. iel takich kostiumow bylo  ? od poczatku gry JEDEN faktycznie co jakis czas... I nie 3 pety za darmo a 2 ( jastrzab oraz pingwin ) Nie lieczego tego za chivka 5000h bo to zenada przy kompie wl z gra 24/7 dosatniesz go po 210 dniach .. Jak juz cos piszesz nie idealizuj bo to jest bardzooo duze naciaganie rzeczywistosci  To tak jakby w statystyce wyciaganc z calego wykreu najwyzsza mozliwa wartos i uwazac ja za "srednia" .  Sam swietnie sie bawilem w BDO ale po value packow powiezialem dosc.. Przeliczylem sobie ile zarabiam z vale packiem na cooking a ile bez wyszlo 300 % roznicy ... Nie da sie obecne grac bez VP jak chcesz cos robic na siegach . Gwozdz do trumny dodali teraz wymiana itemow z marketu za gold. Przyjdzie niemiec wrzuci na rynek 100 value packow i gg night vendor lub aukcja i wykupuje wszystkie sety bosowe i robi na +18... Niestety w tej grze masz golda = gear . 

A czy ja wspominałem że za każdą paczkę. Ktoś kto wyczekiwał gry ma to co napisałem za free (czyt,Najwiekszy pre-order) Dostaliśmy Peta za free, +2 z eventów = 3 , na pare miesiące Valu Pack + te z kalendarzyka oraz eventu ( ktory bd ). Nie jeden kostium tylko 3 , miesiecznie dostajesz 1 z eventu + z ten uniqatowy z paczki ( na zawsze) + inne benefity.

Co to pieniązków masz rację, ale sredni pan kowalski zarabia tyle ze bez problemu moze sobie na to pozwoli o ile nie ma innego hobby by moc poswiecic pieniazki. Takie typu gierki sa dla doroslych chlopcow, investujesz masz ;)

Wiesz co , widze, ,ze dalsza rozmowa nie ma sensu . Zyjesz sobie w swoim wyidealizowanym swiecie, gdzie bierzesz wszystko swoja miara, czytaj " ja kupilem najwiekszy funder pack to bede pisal ze kazdy kto czekal na BDI taki powinien kupic ... " To nic ze nalezysz do moze 10-15% ( procenty przykladowe ale napewno max packi ma niewielka czesc spolecznosci w porownaniu do ogolu ) graczy ktorzy zakupili najwieksze paczki. Ja patrze na wiekoszosc, czyli przecietnego kowalskiego ( uwierz mi taki przecitny kowalski napewno nie wyda 700 + na gre ) ktory gra dla przyjemnosci aka casual ( tak casuale stanowia wiekszosc w kazdym mmo i tego nikt nie zaprzeczy ) a nie ulamek spolecznosci . Idac twoim podejsciem i tokiem rozumowania to po Polsce ludzie jezdza samymi Porsche . A textu " tego typu gierki sa dla doroslych chlopcow" juz nie skomentuje :)

Średnia krajowa liczona dla całego II kwartału sięgnęła 4246,21 zł , przeciętnie tyle zarabia się w Polsce. Więc nie mów mi że wydanie 400zł ( tyle kosztował pre order największy a nie 700zł jak sobie to opisałeś) na Pre-order to był wydatek. Nawet studenciaki nazbierali przez okres kiedy była wiadoma cena na CBT1-2 przez 3 miesiące.

10-15% skąd takie informacje.?Nawet sobie chyba nie zdajesz sprawy ile osób to pre-orderowcy, a nowi gracze z małymi paczkami. Większość servera ruszyła z największą paczką.

,,Nie chciało się nosić teczki, trzeba dźwigać woreczki,,

TY sie dowartosciowujesz takim gimb textami ? I dla ciebei ludzie ktorzy kupili normalna paczke sa gorsi ? Caly czas probuejsz udowodnic ze "twoja wizja swiata jest jedyna" .. Masakra chlopie to sie leczy :) Co do procentow napisalem "procenty przykladowe" :) Ale ty wiesz lepiej zapewne " wiekoszosc servera ruszyla z max" napewno masz na to dane ... Nie wiem czy wiesz ale wiekszosc kazdej spolecznosci mmo stanowia obecnie casuale i uwierz tacy ludzie nie wydaja tyle pieniedzy na gre w ktora graja dla relaxu nie podazajac za "top" . Tak po za tym . Chlopei zaczynal w tej samej gildii co ty ( tak XT ) i widzialem po ts ile ludzi kupilo najwieksze paczki i uwierz nie byla to wiekszosc a wrecz mniejszosc ( zapewne zarzz bedzie ze sie myle .. wiem wiem norma... ) . No ale co ja tam ja wiem ( na samym przykladzie wspomnianej gildi ) to aj sie mylye bo przeciez 90 % spoleczenstwa BDO to gracz biegajacy z max pre orderami . Dobra serio last post bo jak ma czytac te tanie texy " jak nie masz packa max to bieda , trzbea bylo sie uczyc " to az zal mi sie robi .

ps. info dla ciebie nigdzie nie napisalem ze nie mialem max paczki tylko patrze przez pryzmat wiekoszsci a nie "swojego idealnego swiata" :) naprawde radzil bym skonsultowac sie z lekarze bo ewidentnie masz przerost ego i patrzysz na wszytsko wylacznie swoimi oczami ...

ps2. dziekuje za rozmowe ale juz 2 razy swoimi "doroslymi" docinkami i proba nie wiem "dowartosciowania sie" udowodniles ze nie mamy o czym rozmawiac

Sie tych bajek o ninja naogladal i popierdzielilo wariata. Teraz mysli... mam tyle hajsu, ze founderami moge niczym shurikenami ciskac, szalony!

@Shinigami Ty tak na poważnie z ta średnia krajową? :D k**wa gdyby każdy w Polszy zarabiał 4200zl to ludzie nie uciekaliby do Niemiec czy Anglii do pracy. Robic tam za 1k funtow czy podobna ilosc euro.

W dalszym ciagu w Polsce mamy tez 8 % bezrobocie. Mam wielu znajomych co cieszą się, że maja robotę za 8-10 złotych na godzinę. Znam tez wiele osób, które uważają ze abonament 90 zl za 60 dni gry w WoWie to nie na ich kieszen bo za to moga oplacic rachunek np za internet. Jest masa zawodow gdzie nie zarabia sie 4k zlotych. @Shinigami i zaufaj mi, ze w dzisiejszych czasach praca fizyczna jest lepiej płatna od umysłowej. ^^ Ktos kto kończy studia i idzie do pracy do urzędu dostaje niecałe 2 tysiące złotych. A taki pomocnik murarza dostanie od 15-20 zł na godzinę w obecnych czasach :)

Wydymali Was na kase i tyle, teraz jakos trzeba sie pocieszyć. A faktem jest, ze w innej grze miałbyś za te 400 zł około roku gry bez itemshopu:)

Przyznam, że sam uległem "szaleństwu" na BD. Lecz po 2 tygodniach grania z przykrością stwierdziłem, że to było najgorzej wydane 130zł. Gra zniknęła z mojego dysku i nigdy już nie wróci. A co do sytuacji w grze widać że wydawcy chcą wycisnąć z graczy jak najwięcej przed przejściem pewnie na F2P, ale oczywiście mogę się mylić. Szkoda, że jest tak mało wydawców jak GGG, którzy liczą się z głosem graczy i rozumieją, że powodzenie ich tytułu zależy od nich.

Teraz to tylko czekać na przejście f2p, bo b2p z takim systemem nie ma sensu. Nie po to ludzie płacili 150 zł na grę, by później inwestować 10x więcej w is.

Jak przejdą na f2p, to taki system będzie w miare ok, bo co by nie mówić, ale w innych grach możesz kupować premki, patrony, rexyi i inne gówna za real hajs, a później sprzedawać je za golda. No tylko, że te gry sa f2p...

Ja ogólnie teraz widzę jedno rozwiązanie.

1. Przejście na f2p + system z kr/ru

2. Osoby które kupiły grę niech dostaną refunda w postaci pereł.
30 euro = 3k pereł, 50 euro = 5k pereł, a jak kupił grę za 100e, to powinien otrzymać 10k pereł.


F2p to kwestia miesiąca , dwóch oraz merg serverów

TY sie dowartosciowujesz takim gimb textami ?  I dla ciebei ludzie ktorzy kupili normalna paczke sa gorsi ? Caly czas probuejsz udowodnic ze "twoja wizja swiata jest jedyna" .. Masakra chlopie  to sie leczy  Co do procentow napisalem "procenty przykladowe"  Ale ty wiesz lepiej zapewne " wiekoszosc servera ruszyla z max" napewno masz na to dane ... Nie wiem czy wiesz ale wiekszosc kazdej spolecznosci mmo stanowia obecnie casuale i uwierz tacy ludzie nie wydaja tyle pieniedzy na gre w ktora graja dla relaxu nie podazajac za "top" . Tak po za tym . Chlopei zaczynal w tej samej gildii co ty ( tak XT ) i widzialem po ts ile ludzi kupilo najwieksze paczki i uwierz nie byla to wiekszosc a wrecz mniejszosc ( zapewne zarzz bedzie ze sie myle .. wiem wiem norma... ) . No ale co ja tam ja wiem ( na samym przykladzie wspomnianej gildi ) to aj sie mylye bo przeciez 90 % spoleczenstwa BDO to gracz biegajacy z max pre orderami . Dobra serio last post bo jak ma czytac te tanie texy " jak nie masz packa max to bieda , trzbea bylo sie uczyc " to az zal mi sie robi .

 

ps. info dla ciebie nigdzie nie napisalem ze nie mialem max paczki tylko patrze przez pryzmat wiekoszsci a nie "swojego idealnego swiata"   naprawde radzil bym skonsultowac sie z lekarze bo ewidentnie masz przerost ego i patrzysz na wszytsko wylacznie swoimi oczami ...

 

ps2. dziekuje za rozmowe ale juz 2 razy swoimi "doroslymi" docinkami i proba nie wiem "dowartosciowania sie" udowodniles ze nie mamy o czym rozmawiac 

Widzisz a dane mam zaczynałeś w tej co ja :

70+++ ( 7 stron na każdej mieści się 10 postów+ osoby które się nie wpisały i doszły na samym starcie ) osób zakupiło najdroższy pre-order i startowało z nami

Żal człowieka ale co zrobić.

ui5vy7.png

Na głównej stronie masz podaną liczbę osób która kupiła pre-ordery 400,000 z czego ponad 100.000 to najdroższa paczka.nawet nie raczyłeś zerknąć w internety chłopie.

Że ty masz takie podejście że casuale nie wydają pieniędzy to się troszkę zagalopowałeś , właśnie ta odmiana gracza wydaje najwięcej aby dogonić za pomocą dopalaczy kupionych w grze, ludzi mających kupę czasu na grę.

Nie mamy o czym rozmawiać ponieważ nie masz argumentów... wyssysz z palca cenny 700zł itd.. widać szybciutko z gierki zrezygnowałeś i za plecy nie patrzałeś.

@criss85

Z palca urząd średniej nie wyliczał, tyle zarabia się w polce, owszem nie dobijam do najwyższej ale koło 3+ życie się kręci.

O możliwości sprzedaży przedmiotów z cash shopu informowali nas na CBT1-2 z biegiem czasu, więc psychicznie byłem przygotowany. Chodź nie ukrywam że niesmak jest, ale nie aż tak straszny.

@Shinigami poczytaj a później się wypowiadaj o średniej krajowej. :)

Oto najważniejsze informacje:

Przeciętne wynagrodzenie to fałsz? Jak oblicza się średnią płacę

Średnia płaca podawana jest w raportach GUS w kwocie brutto. Stąd częste wątpliwości: „kto zarabia cztery tysiące złotych”? Faktycznie 4 000 zł brutto to około 2 854 zł „na rękę”.

Kolejnym ważnym rozróżnieniem przy rozważaniu przeciętnej płacy jest typ pracodawców, którzy brani są pod uwagę przy wyliczaniu średniej. Przeciętna płaca w sektorze przedsiębiorstw liczona jest wyłącznie dla pracowników etatowych, w firmach zatrudniających powyżej 9 osób (w przeliczeniu na pełne etaty). Średnie wynagrodzenie w gospodarce narodowej liczone jest z uwzględnieniem „budżetówki” – urzędów, szpitali, szkół itp. Do wyliczania średniego wynagrodzenia bierze się pod uwagę także nagrody roczne, wypłaty z zysku oraz tzw. trzynastą pensję w budżetówce.

Średnia płaca jest zwykle zawyżona w stosunku do pensji otrzymywanych przez większość osób. Wynika to między innymi stąd, że GUS nie uwzględnia przy liczeniu średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw mniejszych firm – zatrudniających poniżej 9 osób. W małych przedsiębiorstwach pensje są zazwyczaj niższe niż w wielkich korporacjach.

Do tego sama średnia jest miarą mało miarodajną. Jeśli w firmie pracuje 4 pracowników zarabiających 2 tysiące złotych każdy i jeden dyrektor, który zarabia 20 tysięcy złotych, średnia pensja w tej firmie wyniesie: (2 000 x 4 + 20 000)/5 = 5 600 złotych.

A przecież „większość” zarabia w tej firmie 2 000 zł, czyli niemal trzy razy mniej!

Przy sprawdzaniu średniej płacy nie warto brać też średniej ogólnopolskiej – jest ona w znacznym stopniu zawyżona przez wyniki z Warszawy. W stolicy mieszczą się zarządy największych polskich firm, które znacząco zawyżają wyniki. Do tego nawet na niższych stanowiskach wynagrodzenia w stolicy są wyższe niż w pozostałej części kraju.

Średnio płace warszawskie są nawet o 40% wyższe niż w innych miejscowościach. Ogólnie – co do zasady – im większa miejscowość, tym wyższe pensje. Trzeba brać to pod uwagę porównując swoje zarobki z publikowaną przez GUS średnią płacą.

Mam nadzieje, ze ww tekst wyjaśni Ci jak ludzie w Polsce zarabiają. :)

Tak wiec nie mów, ze 400zl to mało dla ludzi bo są takie osoby co za 400zl pracują cały tydzień.

A jako ciekawostkę podam, ze w niektórych rejonach Ukrainy za 100 dolarów ~ 400 zl pracuje się cały miesiąc. :)

Nie dziwie sie, ze ludzie z mniej zamożnych krajów są jeszcze bardziej wkurwieni na sytuacje panującą w BD.

ja to jednak jestem wyrocznia musze zostac chyba wrozbita maciejem I czerpac z tego kase.

@Shinigami Toś dowalił " Średnia krajowa liczona dla całego II kwartału sięgnęła 4246,21 zł , przeciętnie tyle zarabia się w Polsce " kurde ktos mnie chyba okrada i nie tylko mnie bo cala moja rodzine i wszystkich znajomych i ludzi ktorych pobieznie znam....... i panią prowadzaca sklepik osiedlowy ( a pracuje na wlasny rachunek).

P.S

Nawet mojego szefa ktos musi okradac bo zazwyczaj mniejsza pensje dostaje ja pitole to pewnie ta "Dobra zmiana"

Taka prawda : ) Wiekszosc nas to srednia klasa ktora sie liczy od 2 do 50 tys zl. Nie wiem kto tak wymyslil ale tak jest ;)

Ja tam oparłem się BD i teraz mogę się tylko cieszyć. Sparzyłem się mocno kupując Guild Wars 2, co prawda po dość długim czasie przeszło na f2p, ale żaden gracz, który kupił wcześniej grę nie dostał żadnej rekompensaty, więc pewno i będzie tak samo z BD , bo GW2 przetarło takie właśnie szlaki.

@Shinigami Widzisz sam sie pograzyles wlasnymi danymi :) Caly czas piszesz wiekszosc zakupila najwieksza paczke ( i tylko do niej odnosisz swoej wypowiedzi ) z czego :

A. Podajesz sam od siebei informacje ze w XT z 250+ osob ( 3sekcje z czego 2 pelne 100 + 3sekcja kolo 50 ludu) osob ktore byly paczke zakupilo 70 . No to chyab ktos tu ma poroblemy z matematyka ? Jezeli dla ciebie 70 z 250 to wiekszosc to ja nie wiem ...

B. " 400,000 z czego ponad 100.000 " to ekhm 25 % a nie wiekszosc ... Chlopie sam siebie tym dojechales ^^

Podsumowujac clay czas piszesz o wiekszosc a sam w soich postach podajesz dowody ze ta wiekszosc to srednio okolo 25 % . Masakra .... Sam podajesz dane na to ze mam racje ( czyli 75 % spolecznsoci biega z najmneijsza lub srednia paczka ) a ty nie .... Hipokryzja poziom expert ^^

ps. Nah nie szybko zrezygnowalem miesiac temu ( walczylem na nodach , siegach nie raz) takze spokojnie bo znow wyskaujesz z tymi "top" textami . Przynajmniej nie jestem slepo zapatrzonym fanboyem i wiem kiedy ktos zaczyna robic mnie ostro w rzyc :) Nie bede bronil czegos "bo wydalem na ta pieniadze" keidy ta gra patch na patch idzie na dno ... Radze sie obudzic panie wieszkosc 25 % :)

ps2, nie jestes czasami Hazune bo masz bardzo podobny styl mega koloryzowania wszystkeigo i patrzenia na swiat tylko przez swoj wlasny pryzmat.

Hejoo, nie chce narazić się na hejty z niczyjej strony, ale chcę po prostu zapytać czy opłaca się kupować teraz grę ? Czy lepiej poczekać na to co wyjdzie z tej sytuacji. Dziękuję za pomoc :)

Z takim IS nie kupuj naprawde . Chyab ze bedziesz poswiecal na gre po 8h+ to mnoze cos zrobisz . Niestety w tej grze gear robi takka roznice ze na obecna chwile albo placisz karta kredytowa albo posiwecasz mega duzo czasu dziennie. W inych przypadkach jestes one shotowany.

Ktoś kiedyś mądrze powiedział. Jak ja jem na obiad kapustę, a mój szef mięso, to statystycznie obaj mamy na obiad gołąbki.

Hejoo, nie chce narazić się na hejty z niczyjej strony, ale chcę po prostu zapytać czy opłaca się kupować teraz grę ? Czy lepiej poczekać na to co wyjdzie z tej sytuacji. Dziękuję za pomoc 

czekaj na f2p :D

@Shinigami Widzisz sam sie pograzyles wlasnymi danymi  Caly czas piszesz wiekszosc zakupila najwieksza paczke ( i tylko do niej odnosisz swoej wypowiedzi ) z czego :

 

A. Podajesz sam od siebei informacje ze w XT z 250+ osob ( 3sekcje z czego 2 pelne 100 + 3sekcja kolo 50 ludu) osob ktore byly paczke zakupilo 70 . No to chyab ktos tu ma poroblemy z matematyka ? Jezeli dla ciebie 70 z 250 to wiekszosc to ja nie wiem ...

B. " 400,000  z czego ponad 100.000 " to ekhm 25 % a nie wiekszosc ... Chlopie sam siebie tym dojechales ^^

 

Podsumowujac clay czas piszesz o wiekszosc a sam w soich postach podajesz dowody ze ta wiekszosc to srednio okolo 25 % . Masakra .... Sam podajesz dane na to ze mam racje ( czyli 75 % spolecznsoci biega z najmneijsza lub srednia paczka ) a ty nie .... Hipokryzja poziom expert ^^

 

ps. Nah nie szybko zrezygnowalem miesiac temu ( walczylem na nodach , siegach nie raz) takze spokojnie bo znow wyskaujesz z tymi "top" textami . Przynajmniej nie jestem slepo zapatrzonym fanboyem i wiem kiedy ktos zaczyna robic mnie ostro w rzyc  Nie bede bronil czegos "bo wydalem na ta pieniadze" keidy ta gra patch na patch idzie na dno ... Radze sie obudzic panie wieszkosc 25 % 

 

ps2, nie jestes czasami Hazune bo masz bardzo podobny styl mega koloryzowania wszystkeigo i patrzenia na swiat tylko przez swoj wlasny pryzmat.

Jakie 250osób, tyle osób to się zrobiło dopiero po 1,5 miesiąca. Startowaliśmy z 120 osobami. A nie 250, druga gildia powstała dopiero pod koniec pierwszego miesiąca. Przed chwilą podawałeś 10-15% Jak dla ciebie 25% czyli 1/4 to mało to gratuluje ;)

Nawet nie masz się na czym oprzeć w twoich tezach. Skończ już bo się pogrążasz.

A jak ci przeszkadza czyjś pogląd i stanowisko w jakimś temacie to znikaj pufff...

Bo widzę nawet odnieść się nie potrafisz do prymitywnych wydarzeń w MMo czy w życiu jak zauważyłem.

Co do kolegi poniżej, raczył bym poczekać do końca miesiąca, prawdopodobnie gra przejdzie na model F2P.

Gra jest typową grindówką z wielkim R.N.G możesz zdobyć gear marzeń bardzo szybko albo męczyć się miesiącami. To samo z ulepszaniem przedmiotów oraz ich dropem