Chyba Powracam :)

Ogólne overview klasowe :

http://us.battle.net/wow/en/blog/19941175/legion-class-preview-series-overview-11-8-2015

Zmiany na rogalu:

http://us.battle.net/wow/en/blog/19955666/

Polecam zapoznać się dokładnie i zobaczysz jak to będzie. Trzeba pamiętać iż to zmiany dostępne w legionie, więc póki co do 30 sierpnia wszystko po staremu, i nie powinieneś się przejmować nimi póki co, ale wiadomo nim sobie wyexpisz postać, to może akurat przerzucisz się w legionie na nową i ja sam osobiście nigdy nie grałem hunterem jakoś długo, ale tym razem w legionie zaczynam od zera jako survi, bo lubiałem latać z dualami w wotlku .

Myślę, że mimo wszystko chyba zostane przy rogue, skoro tak bardzo mnie do niego ciągnie :)... a chyba nie zmienia go tak, zeby nie chcialo mi się grac :).. jaki pod pvp? Dalej subtlety?

Nie będę zakładał nowego wątku. W tej chwili będę grał na starterze. Czy jeżeli kupię potem Battle Chest'a to będzie on przypisany do konta startowego? I wyczytałem, że jeżeli kupię Battle Chest'a w wersji 5.0 to dostanę Warlords of Draenor. To rzeczywiście tak jest?

tak mozesz sobie Na starterze all postacie do 20 dobic I potem kupic I aktywowac Na tym battlechesta.

tylko sie nieoplaca lepiej kogos do rafa szukac. Sa wakacje a wiec spore szanse ze znajdziesz

Teraz studiuję i pracuję. Do tego dochodzi życie poza obowiązkami więc trudno się będzie ze mną zgrać czasowo. W wakacje odejdą studia. Co właściwie daje "RAF" oprócz 300% exp i wierzchowca?

Możliwość przekazania poziomów osobie, która zaprasza, darmowy miesiąc gry dla osoby która zaprasza po tym jak osoba zaproszona dokupi abonament. Ogólnie większość rzeczy zgarnia osoba zapraszająca. Można się też w grze teleportować wzajemnie do siebie, co jest dość przydatne.

Tylko właśnie ze mną ciężko się zgrać czasowo. Cóż chyba zakupię "Battle Chesta" znajdę może jakąś gildię dla nowych i będę ciupał powoli :) Dziękuję za informacje :)

Zapraszam więc do mojej gildii, możemy pomóc wejść do tego wspaniałego świata ; )

Więcej info tutaj

Właśnie widziałem temat. I jak najbardziej skorzystam. Dociągnę klienta do końca pogram i obadam czy w ogóle mnie zainteresuje rozgrywka. Myślałem nad Human Warriorem, ale skoro Horda to Blood Elf Warek lub Pala.

Teraz studiuję i pracuję. Do tego dochodzi życie poza obowiązkami więc trudno się będzie ze mną zgrać czasowo. W wakacje odejdą studia. Co właściwie daje "RAF" oprócz 300% exp i wierzchowca?

300% exp wlasnie, ale nie rozpedzajmy sie z tym wierzchowcem, zebys go dostal ktos musi kupic sobie prepa na 60 dni a to wiesz ludzie roznie robia bo wola za golda kupic..... czesto nie dotrzymuja z tym slowa.

Jednak masz 300% exp a to bdb lv 90 w 2 dni w sumie to nie wiem czy raf teraz do 100tki nie jest..... jak masz woda w battlechescie.

Sam wczoraj doladowalem, generalnie jak masz malo czasu ale bedziesz mial wiecej, to skoncz sesje i dopiero zacznij poszukaj rafa tu albo na mmo-champion(imho, tam ci nawet chyba kupia battlechesta za free), pograsz aktywnie wyexpisz z 3 postacie(i jak bedziesz mial czas robic raidy z cata na nich to masz tygodniowo z kazdej okolo 36k golda), tj w 2 tygodnie 2.5 masz oplacony abonament poswiecajac golda z tych inst(14h tygodniowo czasu by cie to kosztowalo).

Poza tym moze sobie mounty(szansa)/Transmogi(na pewno) wyfarmisz :))

a) Zastanow sie nad klasa pod wowa

b ) poczekaj do konca sesji i na mmo-champion idz poszukaj rafa

c ) jak nie masz znajomych na BL to wybierz inny realm bo ten jest slaby w porownaniu do kazzaka/twisting nether/tauren mill itd. (a i BL pve = tylko horda, pvp to atm nie istnieje)

Właśnie widziałem temat. I jak najbardziej skorzystam. Dociągnę klienta do końca pogram i obadam czy w ogóle mnie zainteresuje rozgrywka.

Generalnie to mam jeden egzamin reszta to kolosy do ubicia. Więc mógłbym grac wieczorami praktycznie codziennie. Zastanowię się jeszcze nad Rafem.

@Quaku

a ja juz zaczalem grac rogalem na BL, preferuje tylko pvp.. czyli zle wybralem :/?

Gram na BL, wyłączyłem czaty globalne i gra się naprawdę dobrze. W zgranej ekipie nie ważny jest serwer. Zresztą na pugach też nie jest źle, wszak ludzie z różnych serwerów przychodzą.

@Quaku

a ja juz zaczalem grac rogalem na BL, preferuje tylko pvp.. czyli zle wybralem :/? 

bl pvp? ;)

Oczywiscie, ze zle nikt tutaj pvp nie gra i jak sie nie ma "znajomych" na pve to tez nikt tutaj ze znajomoscia (Komunikatywna!) angielskiego nie zaczyna, bo na blu zycie sie zaczyna od 12/13 a konczy o 24/1 rano, na serwerach typu kazzak zaczyna sie od 9 rano a konczy o 3 nad ranem w weekend o 4 wiec(duzo bardziej aktywny realm).

A PvP na BLU to mozesz sobie zapomniec, np. w ally na Outland masz setki gildii z pelnymi po brzegi teamspeakami, najazdy na miasta a w tutaj to moze znajdziesz 5-10os na ts w hordzie w 1 gildii!!

w ally ze 3 i tyle.

Nawet nie chodzi o to, ze teraz malo kto gra 2 mc przed dodatkiem, ale jak dopiero zaczynasz to dobry pomysl, tylko ze BL nie jest realmem pvp, pod pve tez slabo bo tylko horda.

Wyslij mi tsa/skype'a jak chcesz to Ci doradze, rob zmiane serwera poki jeszcze jest sens, gdyby nie to ze mam 7 postaci na 100 a przeniesienie 1nej! KOSZTUJE 17£ czyli razem sporo.... to by mnie tu nie bylo.

Zdecydowałem grać na Burning Legion, ale raczej po stronie Alliance. Jakoś Blood Elf w Hordze mnie nie przekonuje ;) Mam pytanie odnośnie nicku postaci. Z ciekawości sprawdziłem jeden z generatorów i wyskoczył mi nick dwuczłonowy. Czy jest możliwość nazwania postaci takim nick'em?

@Quaku znow sie wypowiadasz na teamty, o których masz znikome pojecie. Na Kazzaku nie ma żadnego open world pvp bo po stronie ally jest tam może z 20k postaci z 100 poziomem a Horda liczy 400k ^^ Proponujesz realm, który jest tak niezbalansowany pod wzgledem populacji, ze widzisz tylko jedna strone konfliktu. Z koleji Outland jest praktycznie przeciwieństwem Kazzaka tam masz 500+k postaci na 100 poziomie po stronie Ally i raptem 90k po stronie Hordy. Na takich realmach nie pobawisz się w open pvp bo jest straszny dysbalans miedzy frakcjami.

Jednym z lepszych serwerów gdzie słyszałem o PL gildiach będzie taki Defias Brootherhood tam masz praktycznie po 180k postaci z 100 poziomem po jednej i po 2giej stronie konfliktu. Taki BL tez nie wypada zle bo jest tu 114k ally do 180k hordy na 100 poziomach.

Co do samego PvP na BG to i tak grasz miedzyserwerowo. No i na BG możesz się tez zapisać w party cross-serverowym.

Samo open world PvP praktycznie już nie istnieje od dłuższego czasu. Ostatnie dobre najazdy pamiętam na Cata jeszcze się odbywały.

Co do samego 1-90 z RAF to można to wbic w 8h czasu played. Trzeba tylko wiedzieć, które instancje farmic.

Tak wiec postać do 100 bez spinania się można spokojnie w 15-16h czasu played nabić.

Sam BL po stronie Ally tez jest atrakcyjny. Tam tez sa gildie raidujace Mythica. Kilka z nich tez ma ukończone raidy na Myth.

Nie zapominajmy tez, ze 90 % ludzi kończy swoja przygode z raidowaniem w WoWie na takim HC a taki content jest w stanie wyczyscic praktycznie kazda gildiia majaca 10+ osobowy sklad raidowy.

@Quaku znow sie wypowiadasz na teamty, o których masz znikome pojecie. Na Kazzaku nie ma żadnego open world pvp bo po stronie ally jest tam może z 20k postaci z 100 poziomem a Horda liczy 400k ^^ Proponujesz realm, który jest tak niezbalansowany pod wzgledem populacji, ze widzisz tylko jedna strone konfliktu. Z koleji Outland jest praktycznie przeciwieństwem Kazzaka tam masz 500+k postaci na 100 poziomie po stronie Ally i raptem 90k po stronie Hordy. Na takich realmach nie pobawisz się w open pvp bo jest straszny dysbalans miedzy frakcjami.

Jednym z lepszych serwerów gdzie słyszałem o PL gildiach będzie taki Defias Brootherhood tam masz praktycznie po 180k postaci z 100 poziomem po jednej i po 2giej stronie konfliktu. Taki BL tez nie wypada zle bo jest tu 114k ally do 180k hordy na 100 poziomach.

Co do samego PvP na BG to i tak grasz miedzyserwerowo. No i na BG możesz się tez zapisać w party cross-serverowym.

Samo open world PvP praktycznie już nie istnieje od dłuższego czasu. Ostatnie dobre najazdy pamiętam na Cata jeszcze się odbywały.

 

Co do samego 1-90 z RAF to można to wbic w 8h czasu played. Trzeba tylko wiedzieć, które instancje farmic.

Tak wiec postać do 100 bez spinania się można spokojnie w 15-16h czasu played nabić.

 

Sam BL po stronie Ally tez jest atrakcyjny. Tam tez sa gildie raidujace Mythica. Kilka z nich tez ma ukończone raidy na Myth.

Nie zapominajmy tez, ze 90 % ludzi kończy swoja przygode z raidowaniem w WoWie na takim HC a taki content jest w stanie wyczyscic praktycznie kazda gildiia majaca 10+ osobowy sklad raidowy.

Podajesz staty, co z tego ze masz na graphie 500k postaci jak z tego aktywne tyle nie jest.

Ja mu nie podalem serwera pod najazdy tylko pod frakcje pvp, outland dla ally, kazzak jest spoko dla hordy (podalem mu tez pare innych). Defias nie jest top serwer pod wzgledem populacji, a to ze masz 50;50 to nic nie znaczy.

BL ally jest ded, wszyscy sie potransferowali z wazniejszych ludzi do hordy i co ty za bzdury piszesz.

Cos jeszcze cebulko:D?

@Quaku Ile lat grasz/grales w WoWa? Ja ponad 5 z 10 jakie ma gra. Wybacz mi ale to co piszesz wyzej to totalna bzdura. Jakie faction pvp porobisz skoro na Kazzaku nie masz przeciwnej frakcji?

Co do samego BLa gralem jeszcze w styczniu w Ally i stan graczy mial sie dobrze. Skoncz tu opowiadac farmazony. Kazdy z realmow jakie podales wyzej ma olbrzymia przewage jednej frakcji nad 2ga. Tak miażdżąca, ze najazdy będziesz robił na puste miasta. A same BG możesz równie dobrze robić sobie na realmach PvE. Skoro ktos pyta o realm PvP to znaczy, ze chce tez zakosztowac open PvP. A takiego nie znajdzie na serwerach podanych przez Ciebie.

Znalazł się znawca WoWa co ostatnie miesiące grał nieudolnie w Black Desert.

Ps wejdź na wowprogress i zobacz ile gildii ma zrobiony progress na mythicu w Ally na BL.

Jasne, ze ilosc postaci nie rowna sie ilosci ludzi na serwerach. Jednak oddaje w duzym stopniu rownowage sil pomiedzy poszczegolnymi frakcjami.

Poza tym po samym dodatku wiele z tych postaci znow zostanie reaktywowana.

Sam mam obecnie zawieszone konto i 9 postaci na Maghteridonie, 6 na BL , do tego od 1-3 postaci na Argent Dawn, Draenor, Kazzak oraz Silvermoon. Dodatkowo posiadam 2gie konto z samymi pandami na którym tez mam postacie na 90 poziomie z czasów gry na multibox. Tak wiec jakieś pojecie o WoWie mam ^^

Sam Defias Brotherhood ukazywany jest jako serwer z populacja High. Podobnie jak pozostałe serwery, których dotyczy dyskusja.

Co do samego Quaka nie radze go słuchać. Juz w BD był wielkim specjalista. Nasłuchał się od kolegów z gildii jaki to już maja gear i lvl a później nam wciskał, ze już ma full endgame set poplusowany do niewiadomo jakich poziomów i 57 lvl. Wyszło wszystko gdy wystawil postac na tutejszym Targowisku. I to tam sam sie wrecz ośmieszył.

Tak wiec znawca WoWa z niego taki jak z koziej d*py trąba.

Nie bede nawet czytal to co napisales, tylko Ci odpisze ze wiekszosc rozmowy z kolega przeprowadzilem na PM.

Ja sie nie sugerowalem grafami a np. tym:

http://www.worldofwargraphs.com/statspve-realmsranking-0-0-0-0-0-0-0-0.html

http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/15162510564

Ja mu doradzilem BRAC KAZZAK, bo chcial horde a tam masz TOP ONLINE, duzo gildi pvp oraz TOP RAIDUJACYCH GILDII, ma pelno ludzi aktiv na tsach w gildiach w godz od 9 rano do 3.

Po Co ci 50% horda/50 ally ? Tak jak pisales pvp masz cross serverowe areny/bg itd. ...

Grasz z ally w party jak jestes hordziakiem? Nie, wiec jak masz top population server z 95% hordy to ludzi pelno do wszystkiego.

Ja mam zrobionego calego Mythica, caly content z tbc i wotkla, ma mopie/cata nie gralem. mam na obecnym koncie:

6x 100

____________________


A i btw sprzedalem konto do BDO za 130 dolarow na own3dcore i zal ci dupcie sciska?

@Quaku oj Quaku Quaku widze, ze nawet nie pamietasz od kiedy jest wprowadzony poziom Mythic i jakie poziomy raidow byly na tbc i wotlk :) hehe

a wiec przypominam poziom raidow o nazwie Mythic pojawil sie w WoD.

Podaj battletag to ogarniemy zobaczymy achive tych postaci i czy faktycznie zrobiles na 25 HC Lich Kinga. :)

Co do Twojego konta do BDO chyba juz nie pamietasz, ze pierwszy zaproponowalem abys wystawil je na zagranicznych forach :) haha

Oj pamiec to masz strasznie krotka.

Kilka postow wyzej wspominasz o najazdach na miasta w WoWie i twierdzisz, ze na Outlandzie mozna sie tak z gildiami wyszalec. Tyle ze outland to samo Ally. Wiec na NPC chcesz sie wyszalec?

Takiego za przeproszeniem pierdolenia juz dawno nie czytalem. Nawet nie pamietasz co pisales kilka postow wyzej. I zaraz bedziesz mi wmawial, ze to ja odpisuje nie na temat. :) Pozdrawiam ;*

Edit: Sugerowałeś się tematem na forum blizza i gadasz, ze Defias sie nie nadaje a oto z tego tematu w pierwszej kolejnosci wymieniony jest wlasnie Defias i opiasny o tak:

Defias Brotherhood
- 50/50 faction balance, high pop
- very active Tradechat, appears friendly but casual
- basically non-existing on Ranked PvP Ladders
- most often referred to as the #1 WorldPvP realm
- great history of WorldPvP that took place here
- RP is optional
- big PvP guilds: The Shade [H], Distortion [A]

Nie blaznij sie juz dalej znajomoscia realmow w WoWie i obecnej sytuacji na serwerach. Co wobec tego oznacza "high pop" jesli nie duza ilosc graczy? ^^