Coś się zepsuło

Procesor i5-7500
Karta graf gtx1060 6gb windforce
16gb ramu
Dysk SSD Samsung i HDD chyba wd(dość stary)
Opis problemu
Zostawiłem włączonego pcta z odpalona przeglądarka luncherem Lola i Rocket league, po powrocie z kuchni na monitorze biegał radośnie napis “no sięgnął” a wszystkie wiatraki w pc wskoczyły na wysokie obroty. Jaka może być przyczyną? Dodam jeszcze że w tym czasie była starsza burza i rzucało piorunami na lewo i prawo

Przypuszczalnie przegrzanie lub przepięcie. Przedmuchaj zasilacz. :slight_smile:
Albo wymiana zasilacza.

Zanim wymienisz zasialcz sprawdź jeszcze karte graficzną, monitor nie dostaje sygnału z karty dlatego masz no signal, podłacz inną na moment chyba, ze masz zintegrowaną karte graficzna na płycie to w biosie wyłacz opcje auto wykrywania karty i przełacz recznie na geforce’a.

Zapomniałem dodać że później odpaliłem pc pochodził chwilę i znów stalo się to samo. Co ważne pc po drugim razie już go nie uruchamiałem w obawie przez zniszczeniem

To wina LoLa - komputer niw wytrzymał i zastrajkował “W takiego crapa grac nie będę!” xD

Miałam chyba ten sam problem (sadzac po objawach) i po wielu kombinacjach okazało się, że wystarczyła wymiana monitora (staruszek nie domagał widocznie)
Edit: przed zmiana (doraznie) pomagała zabawa w ustawieniach rozdzielczosci (ekranu i karty)

Czyli ewidentnie kondensator w zasilaczu. :slight_smile: ok 150 zł cały zasilacz z wydajnym wentylatorem

Czy mógłbym sobie sam wymienić kondensator czy raczej coś takiego odpada? Jeżeli zakup jest musowy to podeslesz mi linki jakieś dobrego aktualnie zasilacza z 550W
Q