Czy globalny kataklizm się zbliża i globalna panika, czy nastąpi też globalne nawrócenie do Boga? Ludzie padają na ulicach - filmiki w mediach społecznościowych

Widzisz ze mną jest tak. Wychowałem się w rodzinie katolickiej. Ale to co się nazywa NowoNawróceniem przeżyłem czytając pewną książkę katolicką o tym jak wygląda Niebo i czyściec i piekło. I od tamtej pory zacząłem autentycznie dążyć do świętości. Na dalszej drodze życia Bóg dał mi wiele Łask Bożych, także nadprzyrodzonych i nie muszę już wierzyć w tamten świat bo mam doświadczenie słuchowe i wizualne, że on istnieje.
Co do Modlitwy to uczę się dopiero to robić. Modlę się codziennie kontemplacyjnie modlitwą Różańcową, od niedawna medytuję też metodą Jezu - Ufam Tobie, uczestniczę we Mszach Świętych, staram się żyć non-stop w stanie Łaski Uświęcającej itp.

Religia katolicka uczy jak kochać Boga i ludzi (Dwa Przykazania Miłości).

Klucz do tego, by dotrzeć do tego samemu leży w Piśmie Świętym, codziennie słucham lub czytam jeden rozdział PŚ.

https://www.biblijni.pl/biblia/

I nasza religia katolicka uczy, że najcenniejsze co człowiek ma (tu na ziemi) to jest własne zdrowie i życie, i jak to ofiarowujesz się na służbę Bogu np wstępując do zakonu, czy ofiarowując się Bogu (Konsekracja) i podążasz tą drogą do świętości rozwijając się nadal duchowo to ofiarowałeś Bogu to co masz najlepszego i najcenniejszego.

ps
W życiu miałem możliwość poznać wiele osób, które się nawróciły do Boga, nawet wśród okultystów. Wiem, że to jest głównie praca na linii Bóg - nwonawrócony, - ale ja miałem okazję być świadkiem wielu takich nawróceń do Boga

Co do status quo to w moim otoczeniu wiedza o zbliżającym się smutnym doświadczeniu była jeszcze jakiś czas przed tym jak to się zaczęło dziać w Chinach. Więc w momencie gdy się to tylko zaczęło dziać w Chinach (patrz datę kiedy założyłem ten temat) pozwoliłem sobie założyć tematy tu i ówdzie, w których starałem się głównie odsłaniać teraźniejsze fakty

Tak jak wspomniałem wyżej, puste słowa… albo nie zrozumiałeś o czym mówie.
Ta “religia” jest religią barbarzyńców, a katastrofy są i będą bo “ludzie” są barbarzyńcami, albo i gorzej od zwierząt nawet, zwierzęta robią tylko to co naturalne, a humanoidy wymyślają po swojemu… Bycie człowiekiem to nie jest tania rzecz. Byle kogo nie nazywam człowiekiem.
(między innymi) Z wspomnianego wyżej powodu,
NIE MA NIC GORSZEGO, NIE MA GORSZEJ PRZEMOCY NIŻ BLOKOWANIE KOGOŚ ROZWOJU DUCHOWEGO, czyli dokładnie to co robią wszystkie znane mi instytucje religijne.
Też mówię o procesie “stawania się świętym”, i to jest bardziej naukowe niż mogłoby się wydawać, po prostu ta wiedza jest ukryta przed barbarzyńcami bez sumienia.
Mało tego, to jest sekret serc wielbicieli, nawet jakby się chciało komuś przekazać to nie zrozumie, bo trzeba się wczuć i pare innych kwalifikacji posiadać.
Żadnych kluczy nie ma w książkach, ale jak bardzo chcesz to znajde na to cytat że tego nie ma w książkach. … Albo , Dobra , klucze mogą nawet i być, tylko trzeba umieć ich używać…
Z prostego powodu, samemu nic nie ogarniesz, a na pewno nie ogarniesz sam siebie, co najwyżej skazany jesteś na powtarzanie swoich własnych błędów.
Żeby się nauczyć, także z książek, trzeba mieć dobre towarzystwo, i to jest ten sekret.
Słowo klucz to nastrój, towarzystwo.
Mnie przykładowo denerwuje użeranie się z jakimiś pustymi słowami bez poparcia w nauce, albo przesiadywanie z kimś kto tylko odpowie dla samego faktu odpowiedzenia a nawet nie ma ochoty zrozumieć o czym się mówi.
Wiesz co jest nie do pojęcia dla większości ludzi ? Kiedyś Nauka była połączona z religią, bo to jest jedno zrozumienie prawdy najzwyczajniej. Dopiero stusunkowo niedawno oddzielili “wiedzę” od “religii”, jest bardzo wiele subtelnych trików językowych, zmieniano język wielokrotnie i tak zwane władze osiągają swoje w ten sposób.

Co do tych wielce potrzebnych wiadomości z kraju i ze świata, przecież to nic innego niż zbędne bablanie, ale no cóż, nie można zbyt wiele oczekiwać. Np nie oczekuję że potrafisz zrozumieć co to znaczy żeby “święcić imię twoje”, tym się powinno zajmować, a nie zbędnym bablaniem. Też mi ofiara, poświęcenie… Na prawde myślisz że tego od nas chce ? Instrukcje są podane jak na tacy tylko ludzie wolą swoje interpretacje, zamaist prawdy.
Nie wiem co w tym trudnego do zrozumienia, ale usprawiedliwienie to jasne że masz przekozackie żeby w ogóle wspominać jakieś katastrofalne rzeczy . Nie rozumiesz rzeczywistości, która jest prosta jak wybór patrzeć w lewo czy w prawo. Bo wybór zawsze jest tylko taki, wybierasz Boga, czy gówno jakieś ? Wybrałeś gówno przecież widzę, kogo ty oszukujesz :slight_smile: ale nie martw się, nie jesteś ani pierwszy ani ostatni, ale bać to jest się czego, bo nie wiem co tam wyczytałeś w książeczkach, ale czyściec niebo i piekło to jest na ziemi dosłownie, tylko to już wyższa półka wiedzy której nie strawisz bez głębokiego przygotowania.

O tym co nazywasz nauką, odpowiedziałem już wcześniej, że to puste słowa. Nie wiem na prawde tak cięzko zrozumieć?? Jeśli Odróżniasz teorię od praktyki to powinieneś wiedzieć że Wiedza jest dodawaniem teorii i praktyki, a nie same puste słowa jak w tym pożal się boże katolicyźmie, i ty mówisz że katolicyzm niby czegoś uczy. Jakoś nie zauważyłem w praktyce. Inaczej ludzie by nie odchodzili… Ale to nie jest wyjątek, po prostu takie są czasy że ludzie nie potrafią praktykować, nie ma silnej woli wystarczająco, nie ma miłości do Boga, z prostego powodu ludzie mają strasznie słabą pamięc, zero wyobraźni i mało intelektu, wierzą w to co widzą a nie w jakieś wydumane duchy. Dlatego religie umierają z rąk własnych dzieci. Bo gdyby ŻYŁ i był widoczny jakiś święty, to trzymał by to wszystko w kupie, a tak to się rozpada. Moge podać przykład też.
Żadna religia nie uczy jak kochać Boga, wiem co mówie, a mówie tyle że pokaż mi palcem żywą osobę którą uważasz za świętą. O tym mówie. Autentycznie przecież, co ja mam powiedzieć, Myślisz że na swojej drodze spotkałem kogoś wyjątkowo świętego ? Nie. Wszyscy są/byli głupi , niedoinformowani, albo kłamią. Całe szczęście że jest youtube i można oglądać , i mieć w ten sposób towarzystwo ogarniętych osób.
Żadna religia nie uczy jak kochać, miłość nie bierze się ze straszenia, nie z przymusu i nie z nakazów, miłość bierze się ze zrozumienia, poznasz kogoś wtedy potrafisz kochać. Tego nie uczą na religii. Stary, tego to nawet w zakonie nie uczyli, w zakonach też jest przymus a nie miłość. Tam są też ludzie którzy myślą że jak coś robią z przymusu to nagle nabiorą w magiczny sposób miłości do Boga, a codziennie śpi albo błądzi w myślach podczas tego co nazywa ‘modlitwą’.
Przy okazji masz tu odpowiedź czym jest prawdziwa wiedza, nauka, to dokładnie to co wyzwala miłość do Boga. Więc proste pytanie się samo nasuwa, dlaczego niby “władze” miałyby chcieć żeby ludzie byli wolni i mądrzy ? Żadna religia nie uczy prawdy, to są tylko narzędzia do opresji i manipulacji ludzi, owinięte w jakieś puste filozofie. O to właśnie chodzi, religie coś dają, ale dają puste słowa bez praktyki. Żeby to zaobrazować, steruje się pragnieniami ludzi, dali nam do wyboru tylko takie opcje jak im pasują, a nie dobre dla nas. Ludzie nawet sobie nie potrafią wyobrazić że jest coś lepszego niż to co jest serwowane na tacy. Tragi-komedia normalnie.

W religii katolickiej to połączenie jest od zarania dziejów. A nadto jest aktualizowane np przez św. Jana Pawła II Encykliką Fides et ratio

bo nie wiem co tam wyczytałeś w książeczkach, ale czyściec niebo i piekło to jest na ziemi dosłownie, tylko to już wyższa półka wiedzy której nie strawisz bez głębokiego przygotowania.

Niebo i piekło są w innych wymiarach fizycznych (jest kilkanaście wymiarów fizycznych - a my widzimy tylko 4 - patrz fizyka), a czyściec to jest w zasadzie stan, a nie miejsce.

Co do stałości w wierze to my ludzie od czasów Adama i Ewy mamy z tym problem, dlatego musimy się codziennie nawracać by być na właściwym kursie.
Po prostu jak człowiek nie dąży do pokory i nie modli się do Boga to odchodzi. Ale KK to przetrwa. Ilość katolików na świecie ciągle rośnie.

To smutne że nie spotkałeś na swojej drodze nikogo wyjątkowo świętego, - ja spotkałem dążących do świętości, żyjących aktualnie na ziemi wielu charyzmatyków i gorliwych katolików. Mam ogrom wzorców do naśladowania także wśród świętych KK np św. o. Pio, św. Jan Paweł II, św. Franciszek z Asyżu, św. Gemma Galgani, św. Hildegarda z Bingen, św. Mechtylda z Magdeburga, św. Faustyna Kowalska i bardzo wielu innych.

Faktem jest , że ludzie łatwiej się nawracają, jak się mówi o miłości niż o piekle i dlatego KK mało mówi o piekle, ale to nie znaczy, że go niema i że wielka ilość ludzi po śmierci tam nie idzie.

Do tego by się rozwijać w miłości wystarczy przestrzegać Dekalog i Dwa Przykazania Miłości i 7 grzechów głównych, a jak to ogarniasz to proponuję wyższy stopień i doskonalić się w Cnotach Boskich i Kardynalnych.

Ale najważniejsze są DWA PRZYKAZANIA MIŁOŚCI

1. Będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich myśli swoich,
2. a bliźniego swego jak siebie samego.

Najpotężniejszy wstrząs o tej sile 8,0 w skali Richtera w historii pomiarów w tym rejonie świata (Nowa Zelandia), i największy na świecie od trzech lat.

Natomiast dzisiaj w niedzielę (7.03), o poranku doszło już do 10 paroksyzmu erupcyjnego wulkanu Etna na włoskiej Sycylii (Europa). Wulkan wyrzuca pióropusze popiołów na wysokość kilkunastu kilometrów, a wraz z nim gorące gazy i fragmenty skał, które opadają na pobliskie miejscowości.
Aktywność Etny rośnie, a Ulice zasypywane są przez pył i lapilię. To typ materiału wyrzucanego podczas erupcji wulkanu. Składa się z cząstek i okruchów skalnych - pokruszonej lawy, pochodząca z poprzednich wybuchów wulkanu oraz świeżej, która krzepnie w czasie lotu. Zdjęcie zrobiono w Katanii, mieście położonym bardzo blisko Etny.

Poniżej materiał jeszcze ciepły kataklizmu w Europie

Etna wrze …

[quote=“ferdynand1, post:272, topic:123682, full:true”]

Najpotężniejszy wstrząs o tej sile 8,0 w skali Richtera w historii pomiarów w tym rejonie świata (Nowa Zelandia), i największy na świecie od trzech lat.

Natomiast dzisiaj w niedzielę (7.03), o poranku doszło już do 10 paroksyzmu erupcyjnego wulkanu Etna na włoskiej Sycylii (Europa). Wulkan wyrzuca pióropusze popiołów na wysokość kilkunastu kilometrów, a wraz z nim gorące gazy i fragmenty skał, które opadają na pobliskie miejscowości.
Aktywność Etny rośnie, a Ulice zasypywane są przez pył i lapilię. To typ materiału wyrzucanego podczas erupcji wulkanu. Składa się z cząstek i okruchów skalnych - pokruszonej lawy, pochodząca z poprzednich wybuchów wulkanu oraz świeżej, która krzepnie w czasie lotu. Zdjęcie zrobiono w Katanii, mieście położonym bardzo blisko Etny.

Poniżej materiał jeszcze ciepły kataklizmu w Europie

Etna wrze …

Rząd Musumeci ogłosił stan kryzysu regionalnego i poprosi Rzym o wprowadzenie stanu wyjątkowego dla dziesiątek gmin, do których dotarły prochy Etny

Etna dzisiaj wrzucony materiał 7 marca 2021 - chyba dzisiaj nagrywane

ps

Najbardziej niepokojące wieści napływają z Gwatemali w Ameryce Środkowej, gdzie z coraz większą intensywnością wybucha kolejny wulkan Pacaya położony zaledwie 50 kilometrów na południe od stolicy kraju.

Czy pamiętacie o trzech dniach ciemności z Objawień?

Gwatemalski wulkan Pacaya

ponownie wybuchł w piątek, po raz drugi w ciągu ostatnich trzech dni, ale zagrożenie ze strony niespokojnego wulkanu nie wydaje się jednak wzruszać okolicznych mieszkańców, którzy z obawy na grabieże nie zamierzają się ewakuować.

Silna erupcja została zarejestrowane na wulkanie, około 50 kilometrów na południe od stolicy kraju – Guatemala City – poinformował krajowy organ ratunkowy Conred. Podobna erupcja miała miejsce w środę.

Wulkan, który wznosi się 2 500 metrów na poziomem morza, wyrzucał żar i kolumnę powietrza oraz gazów, które osiągały wysokość 5,5 km. Na południowej flance wulkanu Pacaya odnotowano trzy strumienie lawy o długości do 1,5 kilometrów.

Władze zaleciły mieszkańcom ewakuację, jednak ci obawiają się grabieży i wolą pilnować dobytku. Erupcje stanowią dla nich poważne zagrożenie, ponieważ w każdej chwili wulkan może wyrzucić bomby wulkaniczne wielkości samochodu osobowego.

Czy to dopiero początek wielkiego globalnego kataklizmu?

Wczorajsza potężna erupcja Etny, a media Polskie zachowują się jakby mieszkały w innej galaktyce.

Trwa nowa erupcja Etny. Fontanna lawowa na Etnie osiągnęła wysokość 500 metrów na skraju krateru, podczas gdy kolumna erupcyjna z pionowym strumieniem fragmentów magmy, popiołu i gazu osiągnęła 12 kilometrów. Zdjęcia drona w locie kilka metrów od wybuchającego krateru

Etna się rozpędza, a Polskie TV zareaguję zapewne jak dotrze popiół do Polski, bo że dotrze to wg mnie jest pewne, jeżyli Etna zachowa to tempo erupcji. To tylko kwestia czasu.

Do najbardziej spektakularnych erupcji doszło jednak nieco później, w dniach 20-21 lutego oraz 22-23 lutego. W tym czasie Etna wyrzucała lawę na wysokość nawet 1,5 km! Pył wulkaniczny wzniósł się z kolei na wysokość niemal 10 km. Sieć zalewały zdjęcia i nagrania świadków tego zdarzenia.

https://www.radiozet.pl/Podroze/Wybuch-Etny-widziany-z-kosmosu.-NASA-opublikowala-niesamowite-zdjecia

Tyle, że pył wulkaniczny wznosi się już wyżej.

na kamerze online jest wulkan znacznie spokojniejszy

Z różnych informacji wnioskuję, że ostatnia duża erupcja była w tą Niedzielę rano, czyli wczoraj 7-03-2021.

Na stronie radaru wulkanów widać nadal dzisiaj wzmożoną aktywność Etny

Dosyć wiernie relacjonuje tą erupcję Etny jeden z największych serwisów w USA Foxnews

Islandzkie Biuro Meteorologiczne (IMO) poinformowało, że w zeszłym tygodniu odnotowano ponad 22 tysiące trzęsień ziemi, które odczuwalne były m.in w Reykjaviku. Agencja przekazała, że podobna aktywność była w przeszłości notowana przed erupcjami wulkanów. Ostrzega także, że możliwa jest erupcja uśpionego od ponad 800 lat wulkanu na półwyspie Reykjanes. Wstrząsy nadal trwają.

Co do Etny panika mediów Europejskich wynika moim zdaniem z faktu, że jest to erupcja największego wulkanu w Europie i że koronawirus może być w czarnym scenariuszu w jej tle. W okolicach wulkanu Etna też się trzęsie ziemia.

Etna, chmura gazu dociera aż do Chin a nasze media informują tu szczątkowo - czy się boją paniki?

Popiół opada z powrotem na sąsiednie terytoria, podczas gdy dwutlenek siarki może przemieszczać się po niebie na duże odległości, docierając również do innych kontynentów. Magma, która wybuchła w ostatnich tygodniach, pochodzi z głębokich obszarów i dlatego jest bogatsza w ilości gazów, takich jak para wodna, dwutlenek węgla i siarka.

Gazy przemieszczają się na dużych wysokościach, w górnych warstwach troposfery, ale lokalnie przedostają się nawet do stratosfery. Na tych wysokościach wiatry są zdecydowanie trwalsze, przenosząc chmury gazu na tak duże odległości w ciągu kilku dni.

Napisz raczej o tych MMORPG-ach nakazujących łamać Dekalog (wraz z przykładami) i o tym, dlaczego nie podchodzi pod nie Archeage czy BDO.

Dzisiaj rano 10,03,2021 była 11 erupcja wulkanu Etna (największy wulkan Europy).
Wygląda to coraz bardziej niepokojąco.

Budzi się też największy wulkan Eurazji na Kamczatce.

https://www.radiozet.pl/Podroze/Wulkan-na-Kamczatce-znow-budzi-sie-do-zycia.-Kleby-dymu-i-czerwone-rzeki-lawy

Niektórzy naukowcy uważają, że wybuch Kluczewskiej Sopki może doprowadzić do eksplozji o sile eksplozji Wezuwiusza w 79 r n.e.

Niepokojące informacje pochodzą też z wulkanu San Cristobal w Nikaragui.

Islandzkie biuro meteorologiczne (IMO) ogłosiło wczoraj, że całkowita liczba trzęsień ziemi w regionie przekroczyła 34 000 od początku roju sejsmicznego około 2 tygodnie temu.
Dla porównania w całym 2020 roku miało około 3 400 trzęsień, które również wykazały podwyższoną aktywność, podczas gdy średnia w poprzednich latach mieściła się w przedziale 1 000-3 000 trzęsień
rocznie.

Powinni się bardziej skupić na skutecznych lekach, bo jak widać koronawirus nie boi się szczepionek.

Najnowsze zdjęcia satelitarne i dane GPS pokazują, że gromadzenie się magmy koncentruje się w południowej części grobli pod Mt. Fagradalsfjall. To jest najbardziej prawdopodobne miejsce możliwej erupcji. Obraz InSAR odzwierciedla zmiany między 3 marca a 9 marca 2021 r. Obraz zawiera zmodyfikowane dane programu Copernicus Sentinel [2021] (zdjęcie: IMO)

Mowa naturalnie o Islandii i możliwej erupcji magmy. Rój trzęsień ziemi na półwyspie Reykjanes koncentruje się wokół Mt. Fagradalsfjall SW z Keilir, kontynuuje bez oznak osłabienia. Wczesnym popołudniem Islandzkie Biuro Meteorologiczne (IMO) zarejestrowało już ponad 1700 trzęsień ziemi od samej północy, w tym wiele o sile 3 lub wyższej i powszechnie odczuwalne [zdarzenie o sile 5 o godzinie 07:53 GMT]

Dziś miała miejsce 12 erupcja Etny. Podczas szczytu erupcji słup popiołu i pary podniósł się do ok. 10 km nad poziomem morza i dryfował na wschód, powodując ciężkie lapilli i opadanie popiołu w miejscach na wschodnim odcinku wulkanu, w tym Milo, Giarre i innych.

O mutacji B.1.525.

Nowa mutacja zawiera m.in. mutację E484K białka kolca, która ułatwia wirusowi ochronę przed atakami ze strony systemu odpornościowego. Może to mieć wpływ na działanie dostępnych do tej pory na rynku szczepionek przeciwko koronawirusowi. Dodatkowo nowy wariant zawiera mutacje Q677H i F888L. Nie wiadomo, jaki jest ich wpływ na szczepionki i jak może sobie poradzić z nimi układ immunologiczny człowieka.

Według danych brytyjskiego rządu, odmianę B.1.525 wykryto po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w grudniu ubiegłego roku. Od tego czasu stwierdzono tam co najmniej 68 przypadków zakażenia nową mutacją.

Erupcja wulkanu w pobliżu Reykjaviku. Pierwsza od 781 lat

Wybuch, pierwszy od 781 lat, poprzedziło ponad 40 tys. niewielkich wstrząsów, które trwały już od kilku tygodni. Lawa pokryła obszar ok. 1 km kwadratowego nie stwarzając jednak większego zagrożenia, bowiem obszar półwyspu jest praktycznie niezamieszkały.

Po przebadaniu prawie 11 tys. próbek z 18 indyjskich stanów stwierdzono 736 przypadków wariantu brytyjskiego, 34 południowoafrykańskiego oraz jeden wariant brazylijski.

Szczególną uwagę naukowców przykuł jednak “podwójny mutant”. Wykryli oni bowiem wariant koronawirusa, który zawiera w sobie dwie mutacje jednocześnie. Analiza próbek pobranych z zachodniego stanu Maharasztra wykazała wzrost odsetka próbek z mutacjami E484Q i L452R w porównaniu z grudniem ubiegłego roku.

Stwierdzono go sumie w 206 próbkach pochodzących ze stanu Maharasztra oraz w dziewięciu próbkach w stolicy kraju Delhi.

“Podwójna mutacja w kluczowych obszarach białka wirusa może zwiększyć ryzyko zakażenia” - wyjaśnia wirusolog Shahid Jameel, cytowany przez BBC. Dr Jameel uważa, że w Indiach może rozwijać się oddzielny wariant koronawirusa, łączący w sobie właśnie mutacje L452R i E484Q.

Etna nie odpuszcza i dziś była 16 erupcja

Jedną z takich anomalii było drastyczne ochłodzenie, jakie nastąpiło na przełomie 535 i 536 roku po Chrystusie. Wiele źródeł wskazuje, że trwający 18 miesięcy okres ciemności był jednym z najzimniejszych i najmniej urodzajnych w historii ludzkości. W wielu miejscach ówczesnego świata panował wtedy głód. Ostatnie badania dowodzą, że przyczyną tego zjawiska był jeden z islandzkich wulkanów.

Kolejną erupcją, która znacznie ograniczyła dostęp promieni słonecznych do ziemi był wybuch wulkanu Tambora, który nastąpił 10 kwietnia 1815 roku. Była to najsilniejsza ze znanych eksplozji wulkanicznych, zapisując się w historii jako początek „roku bez lata”. Chociaż wulkan Tambora leży w Indonezji, skutki jego erupcji odczuwane były m.in. w Europie.

Martwienie się o coś na co wpływu nie mamy, szacunek.

Ja podaję fakty, a martwić to się trzeba o stan własnej Duszy, zwłaszcza w tym trudnym okresie w który wchodzimy. Dla chętnych do poszerzenia wiedzy polecam Objawienia zatwierdzone przez KK w 2001 r. po Chrystusie w Kibeho.

Tam jest klucz jak potężna może być modlitwa.

Katoliku spalisz się w piekle za czczenie demonów.

Od sądzenia jest Bóg Trójjedyny, a my powinniśmy walczyć z tendencją do pychy.