Czy GTA V będzie chodzić płynnie ? :)

Na takiej słabej karcie, która posiada zaledwie 1GB pamięci możesz zapomnieć o komfortowej grze, co prawda wymagania minimalne spełniasz, gra jest zoptymalizowana doskonale , ale....

Jest małe ale, otóż gdy grasz to masz te 60 fps, ale po kilkunastu minutach gry zaczynają się lagi, sa spadki fps do kilku klatek, a czasami gra zatrzymuje się na kilka sekund.

Mialem w dniu premiery 8 GB i GTX 750 ti , i własnie tak się gra zachowywała, wymienilem kartę na GTX 960 4GB . Grałem ponad 12 godzin non-stop i zero jakichkolwiek lagów, oczywiscie detale mogłem ustawić na najwysze.

@Furai , czyli lepiej teraz pozbierać na karte graficzną z 2 GB , a później rozważać zakup GTA V ?

Ja GTA V odpaliłem na bardzo słabym komputerze gdzie myślałem że będzie totalna lipa i gra niegrywalna na maxa.

C2D E8500 @OC 3.60Ghz / 4GB DDR2 800mhz Dual CL5 / Asus GTX 460 1GB, reszta nieistotna, po odpaleniu gry byłem totalnie zdziwiony że na najniższych detalach i maksymalnej rozdzielczości dla mojego monitora chodzi płynnie, czasami zacięło przy dużej akcji albo przy bardzo szybkiej jeździe ale latanie nie sprawiało żadnych problemów. Nie aktualizowałem jeszcze sterowników do grafiki.

Jak się dowiem jak sprawdzić w tej grze liczbę FPS bez uruchamiania zewnętrznych programów to powiem ale moim zdaniem było coś około 25-30FPS. Co mogę powiedzieć że minimalne wymagania tej gry to ściema i gra chodzi bardzo dobrze na o wiele słabszym komputerze, chociaż jak ktoś ma 4 rdzeniowy procesor to gra chodzi znacznie lepiej.

Mam zamiar kupić tą grę, ale zobaczymy kiedy cena spadnie do około 120zł.

Potrzebuje pomocy otóż spełniam minimalne wymagania GTA V i prawie rekomendowane i tu pytanie czy będzie w miare płynnie chodzić , parametry mojego komputera :

Processor: Intel® Core i5-4440 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs), ~3.1GHz

Pamięć Ram 8192MB RAM

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650 1 gb

System Model: H81M-D2V
BIOS: BIOS Date: 07/15/13 16:51:55 Ver: 04.06.05

Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.150202-1526)