Czy opłaca się kupić nowego ArcheAge'a?

Nie słuchajcie Bemola bo to troll. Exploit był, bany jakieś tam niby też się zaczęly za to. Ogólnie wczoraj troche na hardcora ale zrobilem weekly archepass. 5-6 h grindu ale spokój do niedzieli mam. Gorzej jak level wbije. Będą girsze questy na Aurori ehh…

Cieszę się w takim razie że jednak spasowałem AAU bo bym się tylko wkurzał, z moimi 1-2h dziennie max na granie :frowning:

HAHA dobrze że nie kupiłem tego syfu H@H@H@ jak można dać się nabrać na produkt który ma 10 lat i nie jest już rozwijany tylko dojony jak stara śmierdząca krowa. Niedługo krowę będzie trzeba uwalić na mięso przed tym jak ona pierdolnie.
Your welcome miłej gry.

PS.
Auroria questy są lux, pokochasz je.
Znienawidzisz za to questy na morzu, polecam zbierać na clipper.

Co do golda…
Są 2 powody czemu ludzie mieli dużo golda.
Pierwszym powodem jest to:

Archepass 55+ = z 200-250 golda dziennie, 1-5 archepassów lvl 30 = dodatkowe 150-750 golda dziennie + labor około 150 golda od postaci na coin pursach.
Czyli sensowny grind na 3 kontach daje olbrzymie korzyści.

Drugim powodem jest to, że ludzie nadal nie zdają sobie sprawy z tego, że jeśli przeliczamy labor na gold jaki przepalasz na hiramy to gold przepalany na fee na T1 jest największy, co to znaczy?

W żadnym wypadku nie oznacza to, że wbicie z t2 na t3 jest tańsze od wbicia z t1 na t2 ALE

Jeśli masz ten sam typ infuzji to zużycie 2-3k labora na wbicie expa do hiramu t1 jest +/- 2-3 razy droższe niż na hiram t2.

Tak, żebyście sobie to mogli wyobrazić np. 2h broń t1 z celestial 0% na 100% potrzebuje 13k expa i jeśli ten exp wbijecie na t1 to zapłacicie za to +/- 2-3x więcej niż gdybyście te 13k expa wbili po upgrade na t2.

Reasumując jak przebrniesz przez t1 to już zacznie Ci się gold odkładać.

Już pomijam fakt, że masa ludzi nachapała się na archeum tree, które kosztują po 20-40g za loga :stuck_out_tongue:

Też jeden ziomek znalazł w dniu pierwszym 3 thunder strucki xD

Tak exploit był w formie w jakiej napisałem.
Mogłeś:
A) zmienić typ archepassa by mieć dodatkowy reroll za gildasy
B) zmiana archepassa owocowała resetem ilości daily

Bana dostało z 200 osób w sumie na europie.
Unbana dostała ponad połowa ponieważ bany leciały z automatu dla tych co zmienili archepass nawet 1-2 razy.

Czy można stwierdzić, że exploit wpłynął w jakikolwiek sposób na ekonomię gry?

Raczej nie, ponieważ ludzie zamiast zająć się robieniem golda na exploicie (zrobić stałą ekipę i abusować dungeon questy, które da się zrobić w od 3 do 20 minut) robili bossy, których hunting zajmuje olbrzymie ilości czasu dodatkowo dostanie takiej ilości bossów, którą ludzie byli w stanie robić to mogłeś dostać po prostu z archepassa bez exploitu.

Znaczy… Jedyny problem jaki widzę jeśli chodzi o AAU to brak grace period.
Zarówno zaimplementowanego do que jak i do gry.

Chodzi o to, że w momencie jak Cię wywala powinieneś mieć czas na powrót do gry/kolejki bez uczestniczenia w kolejce 3-4k osobowej od nowa.

Oczywiście nie miałbym nic przeciwko temu by skupili się na polepszeniu serverów na których stoi AAU zamiast dodawać nowe servery i liczyć, że po tygodniu gry ludzie przeskoczą na luźniejsze servery i odblokują kolejki.

Ale porównując z poprzednimi fresh startami to naprawdę jest cud miód maliny i orzeszki.

Jeśli chcesz zabić czas na miesiąc może dwa max to opłaca się dla nowego gracza. Dla starego gracza to nic nowego… pograsz chwilkę i znudzi się. Ta gra miała wiele razy szansę podbić rynek i nie chodziło o p2w po prostu jest jaka jest. Będzie miała swoje grono fanów, ale mnie już od dawna nie przyciąga a mam z niej dobre wspomnienia. Sam pogrywam teraz w Astellie, nie wiem na jaki okres zostanę w niej, ale nie żałuję coś nowego, grafika cieszy oko i fajne community. Nie wiem Astellia skończy, ale AAU na pewno skończy gorzej niż WOW Classic. Popularność spadnie i zostaną niedobitki na serwerach. Już lepiej chyba na VPN teraz w Lost Ark pograć, ale to moje zdanie :slight_smile: każdy może mieć inne.

2lajki

Jak nic nowego… Jest powrót wszystkich fajnych gildii i można się ponapierdzielać.
Jest populacja. Są ludzie, jest z kim się bić.
Dla starych wyjadaczy pvp piękna gra.

A dla nowych graczy też kozak bo gra jest bardzo noob friendly na tę chwilę.

Nikt nie mówił, że ta gra przebije wow classic… Ale pewnym jest, że przeżywa drugą młodość od czasów alphy nigdy nie było nawet 1/10 populacji jaką masz teraz.

ja tam wole lost ark (jutro open beta) :smiley: tam pvp jest świetne jeśli ktoś lubi arenki jak ja :slight_smile: open pvp nie widziałem jak wygląda ale pewnie dynamicznie :wink: do tego jest premiera kingdom under fire 2 w listopadzie

Poprawka: Od jutra Early Access, a od 27.10 Open Beta.
Też z ciekawości zajrzę.

@n0time4u @Gajin

Typowy rasowy hejt. A feeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Sam zrobiłem 7 bossów pod rząd i gdyby nie to, że miałem crasha to dobiłbym do 17(miałem ciąg 8 misji na bossa i pewnie utrzymałby się do końca (kilka osob z gildii też miała od kilku dni ciąg questów na bossy))
Czyli z samych CR/GR masz 24 bossy robiąc nawet połowę z tego masz 600 golda.
Pokaż mi gdzie zarobisz 600golda nie wydając żadnego labora?
Bossów jest pełno bo w CR mogłeś robić bossy które liczyły się do dowolnego questa na bossy a GR do Nuia i Harani)
Na jednym serverze był cały raid (100osob) które cały dzień kampiły na bossy i CR/GR i dziwnym trafem te osoby były top 5 w gs.

Crash - zmienić direct 11 na 9 w opcjach gry, kolejki są mniejsze, ale na alexandrze przynajmniej grają całe gildie, ale pomagają nowym.

Już tak się nie jaraj, może dla Ciebie AAU to piękna gra. Lecz każdy ma tam swoje gusty, według mnie to jest słaba gra, za dużo tego wszystkiego - ja oczekuje od MMO bardziej prostoty, tak jak to było ze starszymi produkcjami, a nie jakieś domy co tak na serio nic nie dają i te wszystkie nikomu niepotrzebne bajery. Wole wejść na serwer pogrindować questy czy tam moby, przy czym zdobyć lepszy ekwipunek dla mnie czy też innej klasy który potem wystawie sobie w market, w AAU w jednym gearze się lata całą grę, byle go tylko ulepszać. Jak dla mnie AAU jest totalnie nudną produkcją, jeszcze jakby chociaż ta grafika była ciekawsza dla oka, ale nie dość że jest brzydka i wręcz “szara” to jeszcze te puste lokacje, gdzie masz trzy drzewa na krzyż. Dodatkowo cały interfejs gry w ogóle nie jest przejrzysty “przynajmniej dla mnie”. Podsumowując to taka gierka z przed “10 lat” która nawet nie jest jakoś wielce aktualizowana, tylko odgrzewany kotlet. Tyle, że nie jest już P2W, ale tak czy siak jakoś nie widzę w tej grze czegoś tak nadzwyczajnego żeby powiedzieć iż za 2 lata nadal będzie w nią grało tyle ludzi ile jest teraz. Jak dla mnie jedne z najgorzej wydanych pieniędzy.

2lajki

dawajcie do lost ark jutro a nie jakieś archeage i inne gówna xD jebać te crapy lecimy z prawdziwym mmo :slight_smile:

Chętnie bym sprawdził bo wygląda super, ale czy to będzie tylko Ruska wersja? I jak z wersją ogólnoeuropejską, ma być wydana ?

na ten moment jest ruska wersja … niby jest block na inne regiony czyli na polskę tez ale z vpn można grać bez problemu a ping jest świetny. Do tego ten blok jest trochę dziwny bo np jeden z developerów gry (albo wielu) wpsółpracowało aby zupdajetowąć łatkę angielską specjalnie na otwarcie OB na rosję czyli nie będą banować obcokrajowców. Z tego co wiem można nawet streamować na twitchu z łatka angielska bez bana na konto. Ludzi którzy będą poza ruskami będzie około 5-7k a więc dosyć sporo. Wersja EU powinna wyjść gdzieś za około rok ale nic nie wiadomo jeszcze. Imo wersja RU jest dosyć kuszącym kąskiem i ja zagram zdecydowanie :slight_smile:

Jeśli kupiłeś AAU bo liczyłeś, że to będzie prosta gra bez żadnych dodatkowych opcji poza grindem mobów… to jest to tylko twój błąd i brak przygotowania…
Nigdy nie pisałem, że archeage jest dla wszystkich, osobiście nie uważam tej gry za noob friendly :stuck_out_tongue:
Myślałeś, że nagle po 5 latach gry domki usuną?
UI jest takie jak sobie ustawisz, jak jest nie przejrzyste to jest to twoja wina.
Lokacje są puste bo masz housing zony do zagospodarowania dla graczy.

@wiatrowiec ile grasz dziennie, na którym grasz serverze?
Generalnie potrzebujesz +/- 500-600 golda dziennie by móc spalić swój labor więcej Ci nie trzeba.
2 alty i ich archepassy + coinpursy wystarczą całkowicie do zrobienia wszystkiego, reszta to tylko kwestia kto ma więcej szczęścia na scrollach.

PS. Jeśli chodzi o bossy to właśnie o tym pisałem, jak zrobisz 7 to znaczy, że albo już siedzisz cały dzień i robisz tylko to LUB masz nieziemski fart co do dystrybucji questów i dostajesz zawsze quest na bossa, którego spotkasz. CR tak masz rację, respi się co 4h, ale masz dostęp tylko do 2 z 4 bossów i do tego bijesz się z 500 innymi z twojej nacji o tagi.
3k kolejki cały wieczór i do tego crashe i do tego olbrzymia populacja = brak możliwości abusu. To dało się abusować, ale nie tak jak ludzie myślą ^^.

Nie nie liczyłem, że to będzie prosta gra, a wręcz przeciwnie. Chciałem jakiegoś wyzwania, lecz po prostu AAU jest totalnie nudny, niby ma multum tych swoich bajerów, lecz tak na serio grając w AAU czuje jakby ich nie bylo bo są w ogóle nie przydatne. Po co mam stworzyć nową zbroję poprzez kowalstwo, skoro i tak latam w jednym i tym samym gearze całą grę zdobytym na początku gry XD tyle, że trzeba go ulepszać. Poza tym sam się trochę kolego zaorałeś, parę postów wyżej piszesz i się jarasz, że ta gra jest “A dla nowych graczy też kozak bo gra jest bardzo noob friendly na tę chwilę”, a teraz do mnie odpisujesz jakieś brednie, że osobiście nie uważasz iż ta gra jest noob friendly - no ładnie :DD Jeszcze jakby ta gra miała ciekawą fabułę czy coś w ten deseń to można by bylo stracić trochę czasu na ten crap, ale tutaj to nawet muzyka jest na chujowym poziomie, dosłownie 0 epickości. Na koniec powiem tak, TA GRA W OGÓLE NIE JEST WARTA KUPNA, na pewno nie za taką cene, jak już to jakieś 40/50 zł powinna kosztować jak Black Desert. To jest okropnie przehypowany crap, gdyby było inaczej to wersja F2P tej gry dużo bardziej byłaby Hypowana i oblegana mimo nawet P2W. Daje max rok i opadnie Hype na tą gierkę, co ja gadam rok skoro już po tygodniu Hype na twitchu opadł o co najmniej połowę - a uwierz, że przez tego Twitcha można łatwo ogarnąć jak się trzyma dana gra.

Dla mnie AU to najlepsza premiera MMO od wielu, wielu lat. Szkoda, że ta gra nie wyszła od razu w takiej formie b2p bez p2w, byłaby o wieeeele bardziej popularna.
Bardzo zachęcam wszystkich fanów Lineage 2 do spróbowania tej gierki - chyba w niczym się tak dobrze nie bawiłem od kiedy przestałem grać w L2.