Czy opłaca się kupić nowego ArcheAge'a?

Sam zrobiłem 7 bossów pod rząd i gdyby nie to, że miałem crasha to dobiłbym do 17(miałem ciąg 8 misji na bossa i pewnie utrzymałby się do końca (kilka osob z gildii też miała od kilku dni ciąg questów na bossy))
Czyli z samych CR/GR masz 24 bossy robiąc nawet połowę z tego masz 600 golda.
Pokaż mi gdzie zarobisz 600golda nie wydając żadnego labora?
Bossów jest pełno bo w CR mogłeś robić bossy które liczyły się do dowolnego questa na bossy a GR do Nuia i Harani)
Na jednym serverze był cały raid (100osob) które cały dzień kampiły na bossy i CR/GR i dziwnym trafem te osoby były top 5 w gs.

Crash - zmienić direct 11 na 9 w opcjach gry, kolejki są mniejsze, ale na alexandrze przynajmniej grają całe gildie, ale pomagają nowym.

Już tak się nie jaraj, może dla Ciebie AAU to piękna gra. Lecz każdy ma tam swoje gusty, według mnie to jest słaba gra, za dużo tego wszystkiego - ja oczekuje od MMO bardziej prostoty, tak jak to było ze starszymi produkcjami, a nie jakieś domy co tak na serio nic nie dają i te wszystkie nikomu niepotrzebne bajery. Wole wejść na serwer pogrindować questy czy tam moby, przy czym zdobyć lepszy ekwipunek dla mnie czy też innej klasy który potem wystawie sobie w market, w AAU w jednym gearze się lata całą grę, byle go tylko ulepszać. Jak dla mnie AAU jest totalnie nudną produkcją, jeszcze jakby chociaż ta grafika była ciekawsza dla oka, ale nie dość że jest brzydka i wręcz “szara” to jeszcze te puste lokacje, gdzie masz trzy drzewa na krzyż. Dodatkowo cały interfejs gry w ogóle nie jest przejrzysty “przynajmniej dla mnie”. Podsumowując to taka gierka z przed “10 lat” która nawet nie jest jakoś wielce aktualizowana, tylko odgrzewany kotlet. Tyle, że nie jest już P2W, ale tak czy siak jakoś nie widzę w tej grze czegoś tak nadzwyczajnego żeby powiedzieć iż za 2 lata nadal będzie w nią grało tyle ludzi ile jest teraz. Jak dla mnie jedne z najgorzej wydanych pieniędzy.

2lajki

dawajcie do lost ark jutro a nie jakieś archeage i inne gówna xD jebać te crapy lecimy z prawdziwym mmo :slight_smile:

Chętnie bym sprawdził bo wygląda super, ale czy to będzie tylko Ruska wersja? I jak z wersją ogólnoeuropejską, ma być wydana ?

na ten moment jest ruska wersja … niby jest block na inne regiony czyli na polskę tez ale z vpn można grać bez problemu a ping jest świetny. Do tego ten blok jest trochę dziwny bo np jeden z developerów gry (albo wielu) wpsółpracowało aby zupdajetowąć łatkę angielską specjalnie na otwarcie OB na rosję czyli nie będą banować obcokrajowców. Z tego co wiem można nawet streamować na twitchu z łatka angielska bez bana na konto. Ludzi którzy będą poza ruskami będzie około 5-7k a więc dosyć sporo. Wersja EU powinna wyjść gdzieś za około rok ale nic nie wiadomo jeszcze. Imo wersja RU jest dosyć kuszącym kąskiem i ja zagram zdecydowanie :slight_smile:

Jeśli kupiłeś AAU bo liczyłeś, że to będzie prosta gra bez żadnych dodatkowych opcji poza grindem mobów… to jest to tylko twój błąd i brak przygotowania…
Nigdy nie pisałem, że archeage jest dla wszystkich, osobiście nie uważam tej gry za noob friendly :stuck_out_tongue:
Myślałeś, że nagle po 5 latach gry domki usuną?
UI jest takie jak sobie ustawisz, jak jest nie przejrzyste to jest to twoja wina.
Lokacje są puste bo masz housing zony do zagospodarowania dla graczy.

@wiatrowiec ile grasz dziennie, na którym grasz serverze?
Generalnie potrzebujesz +/- 500-600 golda dziennie by móc spalić swój labor więcej Ci nie trzeba.
2 alty i ich archepassy + coinpursy wystarczą całkowicie do zrobienia wszystkiego, reszta to tylko kwestia kto ma więcej szczęścia na scrollach.

PS. Jeśli chodzi o bossy to właśnie o tym pisałem, jak zrobisz 7 to znaczy, że albo już siedzisz cały dzień i robisz tylko to LUB masz nieziemski fart co do dystrybucji questów i dostajesz zawsze quest na bossa, którego spotkasz. CR tak masz rację, respi się co 4h, ale masz dostęp tylko do 2 z 4 bossów i do tego bijesz się z 500 innymi z twojej nacji o tagi.
3k kolejki cały wieczór i do tego crashe i do tego olbrzymia populacja = brak możliwości abusu. To dało się abusować, ale nie tak jak ludzie myślą ^^.

Nie nie liczyłem, że to będzie prosta gra, a wręcz przeciwnie. Chciałem jakiegoś wyzwania, lecz po prostu AAU jest totalnie nudny, niby ma multum tych swoich bajerów, lecz tak na serio grając w AAU czuje jakby ich nie bylo bo są w ogóle nie przydatne. Po co mam stworzyć nową zbroję poprzez kowalstwo, skoro i tak latam w jednym i tym samym gearze całą grę zdobytym na początku gry XD tyle, że trzeba go ulepszać. Poza tym sam się trochę kolego zaorałeś, parę postów wyżej piszesz i się jarasz, że ta gra jest “A dla nowych graczy też kozak bo gra jest bardzo noob friendly na tę chwilę”, a teraz do mnie odpisujesz jakieś brednie, że osobiście nie uważasz iż ta gra jest noob friendly - no ładnie :DD Jeszcze jakby ta gra miała ciekawą fabułę czy coś w ten deseń to można by bylo stracić trochę czasu na ten crap, ale tutaj to nawet muzyka jest na chujowym poziomie, dosłownie 0 epickości. Na koniec powiem tak, TA GRA W OGÓLE NIE JEST WARTA KUPNA, na pewno nie za taką cene, jak już to jakieś 40/50 zł powinna kosztować jak Black Desert. To jest okropnie przehypowany crap, gdyby było inaczej to wersja F2P tej gry dużo bardziej byłaby Hypowana i oblegana mimo nawet P2W. Daje max rok i opadnie Hype na tą gierkę, co ja gadam rok skoro już po tygodniu Hype na twitchu opadł o co najmniej połowę - a uwierz, że przez tego Twitcha można łatwo ogarnąć jak się trzyma dana gra.

Dla mnie AU to najlepsza premiera MMO od wielu, wielu lat. Szkoda, że ta gra nie wyszła od razu w takiej formie b2p bez p2w, byłaby o wieeeele bardziej popularna.
Bardzo zachęcam wszystkich fanów Lineage 2 do spróbowania tej gierki - chyba w niczym się tak dobrze nie bawiłem od kiedy przestałem grać w L2.

Większość utyskiwania nt. tego, że nie ma co robić, wynikają chyba z totalnego niezrozumienia tej gry. Tutaj jest tyle do roboty, że mógłbym siedzieć całymi dniami i się nie nudzić.

Bardziej chodzi o to, że większość tych rzeczy które ty byś robił cały dzień tak na serio nic nie dają w samej grze. Ponieważ to są tylko zbędne bajery. Niby w tej grze jest tyle do roboty, a tak na serio jest nudna i nie ma co w niej robić. Jedynie to pvp ratuje tą grę.

Na 100% AA i AAU stawia wyżej poprzeczkę dla umysłu niż 99,9% tytułów stąd duża część publiki odpada. A czepianie się gerau jest śmieszne, przecież na sparring arena wchodzisz nagi i tylko technika się liczy, takie ala`szachy + zręczność.
A gear można pozyskiwać na różne sposoby, ten najprostszy jest dla nie ogarrniających grę, by się nie wysypali za szybko.

Rozumiemy że lubisz AAU i szanujemy Twoje zdanie, ale ten tekst że gra " stawia wyżej poprzeczkę dla umysłu niż 99,9% tytułów" to już lekkie przegięcie :wink:

1lajk

Nie sprecyzowałem co zawiera się w 0.1%. :blush:

@ryzu1
Źle się wyraziłem wyżej.
Ta wersja ma opinię jako wersja najbardziej noob friendly do tej pory.

WG, mnie archeage zawsze był dla małego grona graczy co chcą się nawalać pvp i orać po 20h dziennie.

Archeage nigdy nie był grą twitchową i nigdy nie będzie. Twitch zaniknie przez samę mechanikę gry, która sprawia że w sumie najlepiej byś robił WSZYSTKO w ukryciu i nikt o tym nie wiedział. To nie jest instancjonowany wow gdzie na opence co najwyżej ktoś Cię może zabić i zmarnować Ci 2 minuty życia. :stuck_out_tongue:
Streamer nie zrobi ani paczek, ani nie połowi ryb, ani nie pójdzie na world bossa i tak dalej i tak dalej…

1lajk

Nie jest to prawdą. Większość rzeczy jest do czegoś przydatna - to, że Ty nie wiesz do czego, nie sprawia, że nie są. A na rzeczy kosmetyczne nie musisz tracić w ogóle czasu, jeśli ich nie lubisz.

Hardcorowcy stanowią do 10% ogółu graczy AA i AAU więc jest ich niszowa populacja. Za to zostawiają w grze większość z puli kasy.

To Metin 2 jest dla Ciebie jak znalazl :].

no metin 2 to wylęgarnia gimbazjuszy w sam raz dla Ciebie … no jeszcze kiedyś mu online ale to dawne czasy

Człowieka z gimnazjum nie stać aby grać w Metin2 to już nie te czasy