Czy ten komputer ma prawo działać ?

i5-8600k
CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
RTX 2070 ARMOR 8G 8GB GDDR6 bez OC
MSI MAG Z390 TOMAHAWK
G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16
SilentiumPC Vero L2 600W
ADATA XPG SX8200 PRO 512GB
SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black
Jak ktoś ma podobny setup i mógłby powiedzieć czy daje rade byłbym wdzięczny. Jedyne co byłbym skłonny zmienić to dodać OC do karty i zmienić Motherboard na Gigabyte Z390 GAMING X , ewentualnie inny zasilacz, reszta nie wchodzi w grę.

Nie rozumiem czemu procesor 8600k a nie 9600k (róznica w cenie to śmiech na sali, a w 9600k masz lutowany ihs, więc nie musisz skalpować, jeśli chcesz podkręcać), następne ale to motherboard, jesli chcesz postawić system na 390, to zeby to miało sens, to właśnie 9600k by tu pasował . Tomahawk na pewno lepiej radzi sobie z temperaturami, jak ten gaming x, pamiętam jak czytałem opinie na forach, to ludzie nie wypowiadali się zbyt pozytywnie, jeśli nie chcesz kręcić procka - spoko, ale jeśli będziesz kręcił - nie polecam.
Kolejna sprawa to grafika, tez odrobine dorzucisz i będziesz miał palita gaming pro OC.
Co do ramu, to w polsce jest dupa jeśli rozchodzi się o dostępność przystępnych cenowo szybkich kości, ja nabyłem 16gb 3200 ALE cl14 za cenę nizszą niz te twoje g.skille (a jakościowo o wiele lepsze), ale to niestety w uk.
Zasilacz to jakieś kpiny ? chcesz taki system trzymać na zasilaczu za 2 stówy ?
Nie polecę ci konkretnego modelu, ale z tego co tu widzę, to 500 by ci wystarczył (a bez kręcenia, to i 400-450). Więc lepiej wybrać o mniejszej mocy, ale wyższej jakości.

SilentiumPC 750W Supremo FM2 Gold - powinieneś dać do OC zamiast tego 80+ Brozne, można by 650W Gold dać ale różnica to tylko 20zł

Ale po jaki grzyb ? Pytam się, po jaki grzyb mu 750W ?
Za duzo yt ludzie oglądacie, te całe 50% nakręcane jest przez producentów zasilaczy, mocniejszy zasilacz = droższy zasilacz. 10-15 lat temu wszyscy kupowali zasilacze na styk, teraz nagle musisz mieć 50% zapasu… Dobra moze i bym tak zrobił, ale gdybym miał sprzęt w środku, który rzeczywiście ciągnie bazowo 7 stów, mam kasę na taki sprzęt, to co szkodzi extra wydać, ale w większości przypadków, to jest pakowania siana w błoto. Jeśli chcesz brać tani zasilacz (bronze?) to patrz, zeby po tych całych stratach w mocy, miał przynajmniej te 500, (ewentualnie byś miał 50-100 zapasu na opcjonalne upgrade’y to 550-600).

https://outervision.com/power-supply-calculator i sam sobie wylicz ile ci trzeba :wink:
A dla Januszo radzę poczytać http://forum.benchmark.pl/blog/9/entry-15-moc-zasilacza-a-straty-energii-i-cisza/