Czy warto wrócić po roku :)

Crafty są, ale wszystkie są w zasadzie na granicy opłacalności, zwłaszcza teraz kiedy wyszedł event gdzie ze skrzyneczek lecą itemy z craftu i ich cena spadła drastycznie i w zasadzie craft już się nie opłaca zupełnie.

Co do zbierania materiałów do upgradu broni, można zarobić grając battlegroundy jeśli ma się wysoki gear bo tutaj niestety w przeciwieństwie do 3v3 i 1v1 gear ma znaczenie, od 20:00 kiedy nagroda za nie jest x2 można zarobić sporo punktów za nie kupić skrzynki z moonstonami i potem je sprzedać. Można teoretycznie robić Ebon Citadel i liczyć na drop Elysian Orbów ale to jest raczej loteria. Solo praktycznie na zarobek raczej nie da się farmić, zresztą end-game jest zamknięty za robieniem raidów 12-osobowych z których leci materiał konieczny do przejścia na wyższe bronie bez których robienie czegokolwiek solo jest raczej niewykonalne albo przynajmniej tak czasochłonne że nieopłacalne.

Wardrobe jest przypisany do premum i na EU/NA to się raczej nie zmieni bo to już w zasadzie jedna ostatnich rzeczy które są w premce istotne. Teoretycznie można kupić premium za golda, ale jest to na zasadzie gifta z item shopu gdzie najpierw gościowi dajesz golda potem on wysyła itemek z item shopu, więc istnieje ryzyko że ktoś zrobi Cię w jajo.

A co z moim pytaniem?

To co jest konieczne do progressu to tak:

-3 z 5 daily questów na dungeony.

-Bycie online albo przynajmniej wlogowanie się w odstępach godziny przez 2 [przy premium 3] godziny aby odebrać nagrody z daily spina

-Raz w tygodniu około godziny na zrobienie dwóch instancji weekly

-Znalezienie własnej gildii albo zapłacenie za przeciągnięcie topowej gildii przez przynajmniej Skybreak Spire [raid 12 osobowy którego nie robi się z pugiem] Trwa to w zależności od ogarnięcia trochę ponad godzinę albo dłużej.

To jest konieczne. Wyższy poziom to zrobienie wszystkich wyższych instancji raz dziennie dla kasy, to jest w zależności od ogarnięcia party około 2 godzin dziennie. Jeszcze wyższy poziom to farmienie dungeonów aby zdobyć złotą biżuterię, ale tutaj to jest kwestia jaką ktoś ma wytrzymałość aby ciągle biegać to samo.

W tej grze masz ciągły progress grając więcej osiągniesz go szybciej, grając mniej wolniej ale gold/materiały rosną cały czas. Ja akurat gram ze znajomymi, najmłodszy ma 26 lat wszyscy mają prace, niektórzy nawet zmianówki ale każdy twierdzi że jak ktoś nie ma ciśnienia na bycie w topce to może się tu dobrze bawić. Sporo jest też kwestią ile kto ma golda/szczęście, ta gra bardzo opiera się na rng. Jednej osobie z nagrody za daily poleci 100 golda co tydzień a ja nagrody 100 golda ani z daily ani ze skrzynek nie widziałem przez ponad pół roku od powrotu do gry. Niektóre części biżuterii wymagają np uzbierania 200 tokenów, które lecą po 1 z normalnej instancji po 2 z wersji hard, albo mają szanse krytnąć i dostajesz odpowiednio 11 i 22. Mi np zdobycie jednego elementu zajęło ~170 runów mojemu znajomemu 60~.

Nie, nie mam ciśnienia by być w topce, jak będę dobry, to samo przyjdzie. Chcę po prostu zrelaksować się po pracy i odpocząć.

Dziś akurat mam wolne, ale normalnie pracuję do 16-17 zależy jak się uwinę z pracą, jednakże to o nie o tym temat.

Podsumowując, bo chcę mieć pewność, idzie się dobrze bawić, nawet mając te 3-4 godziny na to, tak?

Nie wspominam o weekendach, bo mam je wolne i mogę siedzieć po 12 godzin.

Nie ma na co czekać, zaczynam pobierać i robię gunera, bo lubię shootery i mmorpg. Doskonałe połączenie.

Dziękuję za odpowiedź.

Witam:. Z racji tego ,że nie ma jakiegoś sensownego mmo zastanawiam się nad powrotem do b&s... :) I tutaj mam parę pytanek odnośnie gry :)

1.Czy jest p2w?

2.Jaką klasą polecacie zacząć- widziałem ostatnio, że dodali gunnera-sprawdza się?

3.Jak teraz wygląda sprawa z ulepszaniem ekwipunku?

4.Jak z populacją ludzi na serwerze?

5.Powiedzmy, że wbiłem ten 45lvl i co dalej?

6.Jakieś porady macie na początek ?

7.Jak wygląda sprawa z craftingiem i gatheringiem- co teraz opłaca się wybrać ?

8.Jest jakieś polskie forum z jakimiś poradnikami itp.? ew.może być po ang. :)

9. na sam koniec jaka jest wasza ogólna opinia o gierce warto, czy nie?

To chyba na tyle...:) Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi ^^