Destiny 2 pomoc

Hej mam takie pytanie co do Destiny 2. Chciałbym zacząć w to grać tak “na poważnie”. Wcześniej grałem w to chwilę ale byłem kompletnie zagubiony, nie wiedziałem co mam robić itp. i takie pytanie, no właśnie co tam robić jakieś misje czy coś kompletnie nie rozumiem tego. I takie kolejne pytanie czy Destiny 2 jest kompletnie f2p, czy są tam jakieś DLC bez których nie opłaca się grać?

BUMP
w sumie sam chętnie bym sie dowiedział
może ktoś coś wie ?

Do end gameu ta gra to takie Gw2 w innej otoczce. Robisz misję fabularne przeplatane z pobocznymi, oraz z public eventami. Osobiście misji pobocznych praktycznie nie ruszałem, no chyba że oferowały jakieś ciekawe nagrody. Generalnie rashujesz fabułę, a jak Ci się nie chce to razem z randomami robisz sb public eventy (expy + można czasem trafić jakieś fajne itemy). Minus public eventow jest taki, że te się nie zmieniają, a przynajmniej jak grałem z ziomkiem, to na każdej mapie było kilka takich eventow i każdy miał swoje konkretne miejsce w którym co jakiś czas się resetował. Jak wspomniałem wcześniej, w D2 grałem z kumplem w duecie (wyłącznie)(za czasów jak jak jeszcze D2 było dostępne wyłącznie przez battle.net), we dwójkę zrobiliśmy całą tamtejszą fabułę i jeszcze troszeczkę end gamu liznęliśmy. Na rajdzie byliśmy tylko raz, ale to dla tego że wymagane jest 5 os. w drużynie, a nie chciało nam się zbierać owej drużyny. Ukończenie fabuły i odblokowanie wszystkich umiejętności na ogrywanej przez nas postaci zajęło nam ok. 3/4 dni, grając po kilka godzin.

Co do kwestii F2P, tutaj raczej nie pomogę, grałem jak gra była jeszcze pod banderą battle.net i pamiętam że płaciłem za podstawkę i dwa dodatki, każdy z osobna musiał być wtedy kupiony. Jak to wygląda teraz? Na pewno w jakimś stopniu gra jest F2P, ale traktowałbym to raczej jako taki nie ograniczony czasowo trial.

Edit: Jeśli dobrze doczytałem, to F2P obowiązuje do dodatku Forsaken, włącznie z nim. Więc z dodatków musisz dokupić Bayond Light. Jednak na redditcie ludzie piszą że do prawdziwej gry niezbędne są 3 DLC: Strikes, Crucible, Gambit.

Ps. Co do tych DLC i jaki dodatek trzeba zakupić, no cóż, byłoby dobrze gdyby jakiś aktywny gracz się wypowiedział. Przykro mi ale niestety nie jestem na 100% pewny swoich wypocin. :wink:

Trzeba znaleźć gildie, dołączyć na discord i następnie tam wszystko ci powiedzą, dołącza cię do jakiejś grupy i będziecie raidowac/trenować/farmic itp