Dunegons & Dragons Online

Akurat ja uważam, że pierwszy build najlepiej ściągnąć. Ta gra ma zbyt dużo opcji, aby na raz to sobie ogarnąć. Lepiej pierwszy build wziąć od kogoś, popatrzeć na skuteczne opcje, co się może przydać, co nie etc.

Ja przynajmniej tak zrobiłem na pierwszym życiu (Fighter/Cler). Potem już człowiek ma ogólny zarys. Jak się zmaści build, bo chce grać po swojemu od startu (co 90% graczy robi na starcie, wiem po znajomych których zaprosiłem), to potem z questami jest problem. Bardzo duży problem.

(Dobra, skończyłem, nie spamuję.)

Bo ja wiem, czy tak dużo opcji jak się robi czystą klasę, to raczej kwestia zdecydowania, jak w każdej grze: jak się pakuje wszystko w jedno, to zawyczaj się bije lepiej niż pakując po trochu we wszystko. Dajmy na to taki rogue ma trzy drzewka rozwoju: jedno pod asassyna, drugie pod kusze, trzecie pod laski/kije. Nikt budujący assassyna nie będzie pakował w kusze, więc siłą rzeczy nie da się zrobić totalnie złej postaci rozwijając się w jednym, konkretnym kierunku. A jeśli chodzi o np. atuty (featy) to kwestia zapytania dowolnej osoby co się może przydać. Napisałeś, że skopiowany build pokaże co się może przydać, ale jest wręcz odwrotnie - skopiowany build faworyzuje konkretną ścieżkę rozwoju, wybraną przez twórcę i pokazuje tylko i wyłącznie jak działa konkretny build. Rozumiem że grasz/grałeś w ddo, więc sam powinieneś wiedzieć na jak wiele sposobów można rozwinąć jedną klasę. Na wspomnianym już przykładzie rogala - będąc tym assassynem nie dowiesz się, jak ostro potrafi bić z kija (szczególnie zmieszany z monkiem), bo twoja konkretna postać będzie biła z kija całkowicie do bani.

W pełni się zgodzę z tym, że źle zrobione pierwsze postaci zniechęcają ludzi. Ja osobiście od początku grałem na własnych builadach, pierwsza moja postać to był healbot. Może szału nie było, questa sam bym w życiu nie zrobił, ale jak była jakaś ekipa to też nie byłem bezużyteczny, choć nie byłem nawet dpsem. I przypominam, że questy mają cztery poziomy trudności. Jeśli ktoś oczekuje, że swoją pierwszą postacią będzie wymiatał na najwyższym... To z góry mówię, że ta gra nie jest dla niego. Ale nawet totalnie zmaszczoną najniższy poziom trudności nie sprawi nikomu kłopotu.

I nie traktuję twojej wypowiedzi jako spam, wręcz odwrotnie, cieszy mnie, że temat zaczyna żyć. :P Chodź oboje mamy ciut inną opinię, to to generalnie dalej pozostaje kwestia gustu, a trudno się o gust spierać. Ktoś woli latać gotowcem, niech sobie lata, ktoś inny samemu sprawdzić jak co działa - niech sprawdza. Ale nie wiem jakie panują zasady na tym forum, dla mnie mniej konkretna, ale wciąż w temacie, rozmowa, to nie spam. :P

Czym sie rózni sorc od wizarda

?

Sorc ma więcej many, ale ma znacznie mniej czarów i podobnie jak fvs może zmieniać jeden na dwa dni (da się częściej, ale musisz znaleźć specjalny item). Wiz ma więcej czarów, ale mniej many. No i najważniejsza różnica: sorc generalnie jest od zadawania dużych obrażeń od żywiołów, a wizard bardziej polega na nekromancji i pochodnych (czyli instant kille). Dodatkowo wiz może przejść w formę nieumarłego (np. Zombie, lich), dostaje z niej dodatkowe bonusy (oraz minusy) i sam leczy się negatywną energią.

ok założyłem wizarda, nick Vredd

przydałaby się pomoc na co wydać action points itp;s

Właśnie miałem ci odpisać, ale widzę, że zalogowałeś, złapię cię w grze.

no to czekamy do 17 :s

Witam, chętnie bym sprawdził giereczkę, lecz mam 2 pytanko, dosyć sporo gra graczy? Czy posiadacie ts'a do konferencji podczas gry?

Z poważaniem, Feniks.

W grze jest wbudowany voice chat, naciskasz jeden guzik i możesz rozmawiać z resztą aktualnego party. Ts do tej pory nie był nam potrzebny, ale jak się zbierze większa ekipa można pomyśleć. Ludzi tak jak pisałem na początku, tłumów raczej nie ma, ale tragedii też nie. Jak się uda nam zebrać kilka osób to spokojnie możemy biegać we własnym gronie. Ja dla przykładu prawie codziennie biegam z dwoma znajomymi i jest świetnie, a właśnie dwie osoby z tego forum do nas dołączyły, z kim grać będzie.

Zachęciliście mnie, ale nigdy nie próbowałem tej gry, i raczej nie potrafie przesiadywać ostatnio przy grach po kilka godzin, więc nie wiem czy będą osoby, z którymi będę mógł sobie pograć u Was.. :) Jednak mam pytanie - czego mogę się spodziewać, jeżeli nie mam zamiaru wydać ani 1 złotówki w grę? Mam się bać, czy spokojnie mogę wyfarmić wszystko?

Możesz odblokować dosłownie wszystko, nie ma ani jednej rzeczy, której nie odblokujesz za darmo. Problem w tym, że aby odblokować naprawdę wszystko trzeba się już napracować. Wiesz jak to jest, jedną paczkę questów odblokować to nic, ale już 40... To chwilę zajmie, ale tak jak pisałem, nie ma nic, czego nie da się odblokować za darmo.

A ile grasz nie ma znaczenia - zawsze możesz pobiegać z innymi graczami, niekoniecznie z nami, albo questa czy dwa, a potem zająć się czymś innym. Kiedyś też robiliśmy np tak, że na konkretny dzień umawialiśmy się na jakiś raid, jak się chce, to co do wszystkiego idzie się dogadać. :P

Ja próbując zalogować się do gry dostaje error 201 ktoś wie co z tym zrobić ?

Na samym początku spróbuj dodać do wyjątków/wyłączyć firewalla i uruchomić z konta administratora w windowsie. Jak nie zadziała tutaj masz pare porad o tym errorze.

http://support.turbine.com/link/portal/24001/24001/Article/283/-Game-error-201-Can-t-open-the-data-files-Check-that-they-exist-and-that-you-have-permission-to-write-to-them-The-program-will-now-exit-201

Uzyłem tych rozwiązań lecz nic nie pomogły nadal jest błąd 201

Jak instalowałeś grę? Steam, happy cloud, bezpośrednio ze strony producenta? Ściągnąłeś zwykłą wersję, czy taką z możliwością grania w trakcie pobierania? Podczas ściągania/instalacji wszystko było ok, nie padł ci np. net, albo przypadkowo nie przerwałeś przed końcem? I w którym dokładnie momencie pojawia się błąd? Jak zatwierdzasz login i hasło? Odpowiedz, a ja w tym czasie poszperam.

Wygląda to tak, jakby z jakiegoś powodu źle się ściągnęło. W folderze z grą powinien być folder backup, skopiuj wszystko z niego do głównego folderu. Powinno dzięki temu jeszcze raz ściągnąc patche. A tutaj wycinek z forum:

It sounds as if the patch may not have applied correctly. Please copy all of the files from the Backup folder inside your main DDO folder to the main DDO folder and then start the launcher. This should force the launcher to re-apply the patch to your system.

Edit: znalazłem kolejną poradę supportu - może to być wina konta użytkownika w windowsie. Spróbuj stworzyć nowe konto z uprawnieniami administratora i z niego odpalić grę.

Edit2:

Windows Vista

To use the game under Windows Vista, it must be installed to a folder with Admin rights. Do as follows...

1) Browse your Computer and go to \program files (x86) urbine *

2) Right click on The Dungeons and dragons Online folder and select properties.

3) Click on the security tab, you will see a list of "Group or User names"

4) Click on the edit button

5) Click on add and enter your PC user name (if you do not know this, you can check it from control panel - users) and click OK

6) Now select the user you have just added from the list and click on "Allow" opposite Full Control. Then click OK

7) Choose to allow the action if Vista prompts you.

Now try running the game again.

Jak nic nie zadziała najlepiej chodź na pw, co żeby tutaj nie spamować, mam kilka kolejnych rozwiązań. :P

Grę sciągłem ze strony ważyła jakieś 100 mb później miałem sciąganie jakieś 10 gb jak to sciagalem zrobilem 2 pauze blad wyskakuje po wybraniu serva Sprobuje zaistalowac ta wersje że można grać podczas ściągnia i zobacze czy tez blad mi wyskoczy

Napisałem do ciebie na pw, dokończmy tam bo nie chcę tutaj za bardzo syfu robić, żeby się inni ludzie nie gubili. :P

Oo, Bloody'emu się już udało. Tylko dzisiaj trzech nowych graczy, a mam pw od kilku zainteresowanych osób. Jak tak dalej pójdzie naprawdę będzie tłoczno. :P