Elite: Dangerous - pomocy! i Star Citizen - czy warto w to `coś` wchodzić?

Grę cechuje otwarty świat z Drogą Mleczną przedstawioną w skali 1:1. Gra oferuje około 140 tysięcy wiernie odwzorowanych ciał niebieskich znanych współczesnej astronomii, z całkowitą ich liczbą 400 miliardów, generowanych proceduralnie, na części których gracz może lądować i eksplorować[6]. Każda planeta, gwiazda, księżyc czy pas asteroidów mają m.in. własną metaliczność, orbitę, skład chemiczny, temperaturę czy wielkość. Zaimplementowany przez twórców gry system Stellar Forge symuluje ruch każdego ciała niebieskiego od początku Wielkiego Wybuchu[5][7][8]. W lutym 2017 do gry dodano system nowo odkrytego czerwonego karła TRAPPIST-1, z możliwością lądowania na kilku planetach

Skusiłem się ma promocję Elite: Dangerous i zamierzam się tu skupić głównie na astronomii i nauce z dodatkiem symulacji. Jako że, rozpoczynamy przygodę wiele lat świetlnych od naszego układu słonecznego mam prośbę;

Czy możecie mi pomóc dotrzeć do domu (ziemi i naszego układu słonecznego)?

Jeśli chodzi o sam lot do układu słonecznego to nie ma nic prostszego - odpal mapę galaktyki, wpisz “Sol” i kliknij “set route”. Potem trzymaj się ścieżki i w końcu dolecisz.

Z spraw ogólnych : na początku i tak musisz ogarnąć podstawy. Latanie, dokowanie, lądowanie, walka, ucieczka, skanowanie układów i planet i wiele więcej. Polecam samouczek w grze - możesz tam niszczyć statek ile razy chcesz bez żadnych konsekwencji.

Prócz tego potrzebujesz przepustki do tego systemu, gdyż jest on stolicą Federacji. Przepustkę dostajesz na 4 randze Federacji, rangę wbijasz wykonując misje dla danej frakcji. I to nie jedną czy dwie, ale tak całkiem sporo.

1lajk

Dzięki za info i korzystam z części treningowej do nauki pilotażu.

Gram na myszy i klawiaturze, a do zręcznościowej części konfiguruję pada. Czy lepiej sprawdza się w tej materii joystick?

Joystick z przepustnicą w każdym symulatorze sprawia się lepiej od pada czy klawiatury + mysz. Co do samej gry to jest to nudny grind, a “latanie” czy pilotowanie statku w 90% sprowadza się do wylot z bazy > skok w nadprzestrzeń do najbliższej gwiazdy razy ile tam masz skoków po drodze do celu > lot w supercruise gdzie to ustawienie przepustnicy na niebieskim obszarze mocy silnika > opuszczenie supercruise > dokowanie w bazie. I tak w kółko do porzygu.

Co do symulacji jaką niby ta gra jest to jest to może symulacja galaktyki bo samo latanie statkiem to simcade (to nie DCS World czy MS Flight Simulator).

A co powiecie o Odysei, czyli pokonywaniu contentu pieszo poza promem kosmicznym, czy łazikiem?


Dla mnie za NIE kupieniem Odysei przemawia fakt, że nie można chodzić po statku. Content fps muszą pokazać bo na razie nic nie wiadomo. Co do jazdy łazikami to też szybko się nudzi bo planety są malutkie (w porównaniu z np Star Citizenem) oraz wymarłe bez fauny i flory więc ich eksploracja to dłubanie w skałkach i czasem na jakiś thargoidowy artefact się trafi ale to bardzo rzadko (chyba, że szukasz miejsc w internecie).

Mi osobiście ta gra, a właściwie szkielet gry znudziła się po około 350h gry i to pomimo, że jestem backerem od czasu Beta 3 oraz mam nawet kilka ciuchów z ich sklepu.

W Star Citizen dla odmiany często wywala Cię z rozgrywki. Contentu jest dużo, ale wybitnie niestabilnego. To jest zwiastun gry dla chcących nabawić się nerwicy (jak mi się wydaje). Po statku możesz chodzić w Warframe i Mass Effect. :blush:

Mnie ciągnie do Elite: Dangerous `ala program astronomiczny, który symulator zawiera. Reszta to tylko dodatek.

SC jest w fazie testów więc nie można jej traktować jako gry per se. Również jestem backerem SC (Avenger Titan) i też w to nie gram bo się nie da za bardzo :slight_smile: Podpowiadam ci po prostu, że jak na dzień dzisiejszy w tym konkretnym gatunku gier nie ma w co grać. Może Odyssey to zmieni, a może w dalszej przyszłości SC. Tego nie wie nikt :slight_smile:

Jak chcesz się bawić w edukacje albo badania naukowe już lepszy będzie universe sanbox 2, tam morzesz sobie do woli expyrentować planetami i ma prawdziwe dane naukowe które są parwie codzienie aktulizowane przez grę.

1lajk

Ja polecam również Space Engine.

Jemu chodzi grę gdzie będzie miał układ słoneczny wiesz ziemie, mars te sprawy w engiersach masz losowe układy ale fakt w egniersach będzie miał fajny model latania statkiem oraz rozbijania się nim o obiekty kosmiczne.

Zawsze może wypróbować. Czym więcej opcji tym lepiej :slight_smile: