ESO Skyshard

Witam, pobrałem z kilku stron (m.in. z tej: https://www.esoui.com/addons.php), addon który ma za zadanie pokazywać mi lokalizację skyshardów na mapie, niestety z jakiegoś powodu u mnie nie działą, czy ktoś może podać jakiś sprawdzony link z tym addonem, i może krótką instrukcje jak go wgrać, może coś źle robię i to tu leży problem.
Z góry dziekuję

Musisz go jeszcze włączyć w grze, a jeżeli jest outdated, to po prostu wyłączyć opcję, która nie pozwala na odpalanie outdated addonów :wink: (Jeżeli się mylę, to przepraszam, miałem tą sytuację jakiś czas temu, wydaje mi się, że tak ten kłopot rozwiązałem)

W grze mam go włączonego niby, ale jak wejdę w zakładkę addons w grze to wyświetla się on na czerwono, a na mapie jak łatwo się domyśleć, nic nie ma. =/
Edit: Jak wejdę w addons w grze i kliknę na nazwę tego addonu (która jest na czerwono), to niżej wyświetla się Required addons, że niby wymaga 5 dodatkowych addonów do działania jednogo? Dobrze myślę? xD

Dobrze myślisz.

Niektóre addony działają w pakietach. Niektóre wymagają dodatkowych plików/bibliotek.

This addon requires use of the following libraries:

1lajk

Super, dziękuję bardzo za pomoc :wink:

W sumie żeby nie zakładać nowego tematu, to mam jeszcze takie pytanie. Czy już na początku gry muszę się określić jaką bronią chcę grać, czy na razie nie muszę się tym przejmować i czy nie będzie problemu, jeśli teraz gram Frost Staff, a dajmy na to na 30 lvlu uznam, że pod build który tworzę, lepiej będzie działał z 2H Swordem?
A w sumie co mi tam. xD Ogolnie gram Wardenem pod Magickę, czy to znaczy że będę bezużyteczny pod bronie typu miecze i musze grać tylko i wyłącznie jakimś Staffem?

Do 50 lvl i CP160 (od ktorego zaczynaja się najlepsze end-gameowe przedmioty) nie ma sensu martwic sie buildem. Na ~40 lvl dostaniesz scrolle do resetu skillów i atrybutów. Ponadto w każdej chwili mozesz to zrobic w jednym z glownych miast (za niewielką opłatą).

Graj, testuj, potem wybierz najlepszy build, który będzie odpowiadał twoim oczekiwaniom.

Ja na początku grałem DPS, potem przerobiłem się na Healera.

1lajk

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję

Podczas levelowania staraj się expić jak najwięcej skilli - by potem, na max lvlu mieć więcej opcji. Dla przykładu jeśli planujesz w przyszłości grać tankiem to warto parę questów oddać z wyposażoną tarczą żeby podexpić tą broń, bo inaczej bez żadnych skilli nie będziesz zbytnio przydatny ani na pve ani pvp. Oczywiście można potem się tym przejmować… tylko że wtedy czeka cię dodatkowy, żmudny grind :stuck_out_tongue:.

To samo z craftingiem i rozwojem jeździectwa na postaci - jak chcesz się tym zajmować to warto zacząć jak najwcześniej. Nie trzeba, ale warto : inaczej spowalniasz sobie późniejszy rozwój tego craftingu.

A co do addonów to polecam idioto-odporny program “Minion”. Wskazujesz tylko folder z addonami, a program sam ci pobiera, kopiuje, a nawet uaktualnia pliki. Co jest diabelnie przydatne gdy wychodzi większy update, a ty masz tych addonów kilkanaście - dzięki temu jednym kliknięciem wszystko aktualizujesz. Do tego ten program sam “dorzuca” biblioteki koniecznie do odpalenia innych addonów.

A co do Wardena pod Magickę… Generalnie cały myk polega w eso na tym że wszystkie buildy dzielą się na magickę i staminę. Wybierasz magickę? Jesteś skazany na kostury, bo dual wielding odnawia tylko staminę, nie magickę. Jeśli zresetujesz sobie talenty i statystyki, pójdziesz w staminę… to wtedy z kolei nie ma sensu korzystania z kosturów, bo te nie odnawiają staminy którą byś zużywał w swoich skillach, a jeśli byś wybrał skille pod magickę idąc w staminę… to byś mógł rzucić 1 czar max i jeszcze byłby on słaby bo maksymalny poziom magicki/staminy określa skuteczność leczenia/tarczy/dmg. Tak więc masz możliwość zmiany w późniejszym etapie na coś przeciwnego ale nie masz możliwości “mieszania” (kostur + dual wielding dla przykładu byłby połączeniem całkowicie pozbawionym sensu) :stuck_out_tongue:

A tutaj link do “Miniona” : https://minion.gg/?details