Eve online, da się na free?

Siema,
Pisze z zapytaniem o eve, gracie coś?
Ciekawi mnie czy coś sensownego można ugrać na freemium. Pykam se kilka dni i bardzo dobrze się bawię, ale ciekawi mnie kiedy zacznie brakować konta Omega.

Dorzucam film, zobaczcie se jakie mam fajne statki xd
https://youtu.be/ah9KEiqkkvM

Pozdro

Po ustatkowaniu się (żart niezamierzony), konto alpha nadaje się w zasadzie tylko do uzbierania na plexa i wykupienia konta omega :stuck_out_tongue:. Więc pod tym względem tak, da radę coś ugrać.

Jeśli natomiast chciałbyś być “koksem” w tej grze to na free daleko nie zajedziesz bo po prostu masz mniej skilli, dużo lepszych statków jest poblokowanych itd. Ale jak wspomniałem - do nazbierania na omega czy powygłupiania (nwm, testowania czegoś, odkrywania mechaniki gry) się nada

O ja, serio da się uzbierać na Omega, najs.
Jak będę online to rzucę okiem ile ISK musiałbym mieć.

Znajdź klan to podstawa który ci doradzi lub wspomoże. Na pewno może być tak że pierwszy pakiet kupisz za gotówkę ale później jak się wciągnięta i ogarniesz wraz z pomocą klanu dasz radę zarobić w grze

Guzik prawda. W tej grze w małym PvP liczy się głównie skill, nie raz widziałem jak gość w wyasianowym stateczku za pare baniek na full implantach padał od okręciku T1.

Pewnie. Jak ktoś jest skończonym idiotą to i z podstawowym statkiem przegra. Ale postaw dwóch ogarnietych graczy - i nagle okazuje się że na 200 pojedynków zawsze wygrywa lepszy statek. W grze w której by się liczył głównie skill to raczej by się to rozłożyło mniej więcej na równo. Więc guzik prawda :slight_smile:

1lajk

Ale tak to zazwyczaj w MMORPG jest.

Zrób tak jak ja - na wersji free dojdź tak daleko jak się da w kwestii rozwoju, zobacz co ci się najbardziej podoba, kup miesiąc premki za real kase i dalej już spokojnie zarobisz na kolejne. Nie wiem jak obecnie, kiedyś hakowanie w systemach w okolicy 0 było dochodowe i bezpieczne jeśli wiedziałeś na co patrzeć.

Eve Online to social mmo. Tutaj nie ma rushowania leveli, raidowania czy robienia dungeonów z party findera.
Wiadomo można grać solo ale zawsze będziesz miał pod górke. Ta gra jest nastawiona na kooperacje.

Co do możliwości zarobkowych.

Solo: Latanie i skanowanie relic/data site, robienie combat anomali i farmienie ratów (A.I. statków), kopanie minerałów/wydobycie gazów, walczenie w milicji, trading i transporting (można robić bez skilli ale słabo na tym wyjdziesz, lepiej robić na wyskillowanej postaci)…

Grupowo: Możesz ze znajomym z korporacji latać na anomalki i zbierać/salvagować wraki ratów po tym jak korpowicz już zniszczył je(najlepszy i najszybszy sposób na zarobek na pierwszy plex bez jakiejkolwiek pracy i wymaganych skilli, jedyne co potrzeba to destroyer t1 i 8 salvager t1 działek), floty pvp i dzielenie się łupem, wspólne kopanie z boostami, wszystko co wymieniłem w solo, robienie eventów, latanie na inkursje i inwazje…

Nie musisz dołączać do ogromnych sojuszy bo tam nie nauczysz się gry. Tam nauczysz się bezpiecznie farmić iski a potem jak wyjdziesz z takiego aliansu to sobie nie poradzisz.
Naprawde nie da się wymienić ile zajęć możesz robić w Eve.

Podsumowując:
Grając na darmowym koncie da się grać dla przyjemności chociaż po paru miesiącach uderzysz w limit skilli. Tak, po paru miesiącach bo skillowanie pierwszej postaci bez funduszy zajmuje miesiące. Tak jest system skonstruowany aby ludzie mieli czas na nauke mechanik zanim zaczną latać czymś bardziej zaawansowanym.

Oczywiście są skill injectory które możesz kupić aby przyspieszyć proces ale ominiesz wtedy proces nauki gry i będziesz po prostu lamić w lepszym statku a nie chcesz tego robić bo będziesz tracić iski, tak bardzo potrzebne na początku gry… :slight_smile:

Kozak tipy, dzieki za te wiadomość. Powiedz mi skoro małe korpo są lepsze to gdzie takich szukać? Nie ma potrzeby, bym dołączał do PL, może być też korpo anglojęzyczne.

Ewidentnie nie grałaś w Eve zbyt długo ^^
Po za tym, właściwie potwierdziłaś moje słowa. Owszem, jeżeli postawisz dwóch graczy o tym samym poziomie umiejętności, wygra lepszy build,statek albo zwykły łut szczęścia.
W 99.9% pozostałych przypadków wygra ten z lepszymi umiejętnościami.

Małe korpo nie znaczy lepsze. Jeżeli ang. Ci nie przeszkadza, polecam ich: https://wiki.eveuniversity.org/Main_Page
Od nich dowiesz się wszystkiego na temat Eve.

Hmm na to nie mam dobrej odpowiedzi bo każdy inaczej szuka ludzi do gry. Może być tak że po prostu wlecisz do wormhola i ktoś Ciebie złapie z zniszczy statek, po czym jak zobaczy że jesteś nowy to ci napisze dlaczego spadłeś i jak możesz tego uniknąć następnym razem. Rozmowa może się skleić i zaczniecie razem grać.

A innym razem może po prostu napiszesz jakieś pytanie na Roockie chat (oficjalny chat do pisania pytań gdzie jest zabronione trollowanie) i ktoś ci może wysłać prywatną wiadomość z zapytaniem czy do nich dołączysz.
Innym razem możesz po prostu robić coś co lubisz czyli skanowanie albo kopanie, przyleci drugi gracz co robi to samo i zaczniecie rozmawiać.
Zawsze możesz dołączyć na oficjalny chat do rekrutacji i ogłoszeń korporacji.

Ja sam zacząłem znajdując przez przypadek polską akademie do nauki gry w 2013 roku. Teraz już nie funkcjonuje ale jak Faust871 zasugerował, Eve Universe to bardzo dobrze znana korporacja szkoleniowa i słyszałem dużo dobrych opinii o nich.

Tylko ostrzeżenie ode mnie. Jest dużo korporacji które tylko czekają na nowych graczy aby zescamować ich udając że przyjmują ich do korporacji po czym mówią że masz cały dobytek dać kurierowi aby ci przetransportował z hi-secu do domu korporacji abyś bez problemu mógł tam mieszkać, po czym po prostu nie oddadzą ci rzeczy i wyrzucą z korporacji. Takie rzeczy są na porządku dziennym.
Ja omijam takie scamy po prostu sprzedając wszystkie assety w Jita (jeden z głównych hubów handlowych w grze) i lece do domu korporacji tylko z iskami aby na miejscu ogarnąć rzeczy do latania. Jeśli korporacja jest dobra to będzie miała program wspomagający nowych graczy statkami i szkoleniami.

1lajk

Witam,

Grałem trochę w EvE. Z mojego doświadczenia mogę Ci podpowiedzieć, że jako nowy gracz powinieneś na starcie wykupić Omegę na miesiąc oraz Multiple Training Cert. Wyszkolić na dwóch postaciach na koncie Planetary Interaction minimu na 4 lvl. Zyski z PI zapewnią Ci kasę na kolejne PLEXy. Planetki robisz w nullu lub WH więc musisz wstąpić do jakiegoś corpo, które operuje w tej przestrzeni i ma rozwiniętą logistykę bo jakoś wyprodukowany towar trzeba przesłać do trade huba (jita lub amarr). W ten sposób grałem cały czas na Omedze w EvE przez ponad dwa lata nic nie płacąc i do tego kasy z planetek starczało mi na kupowanie capitali.

Jako były gracz Eve to kilka rzeczy na start:

  • Załóż 2 konta, gra na jednym to porażka
  • Dojdź do dużej korporacji
  • Pier#ol high-sec, graj tylko low-sec i null-sec. Zarobki są nieporównywalnie wyższe
  • Pierwsze 2 tygodnie gry spędź na poznaniu jej mechaniki, wbij skille z poradnika “The Magic 14”. Zajmij się rattingiem, w miarę rozwoju drzewka skilli i z dobrą korporacją to gówno pozwoli Ci zarobić na plexa w przeciągu 4 godzin gry. Mi organizacja kupiła konto Omega na wejściu i kilkanaście injectorów, żebym szybciej rozwinął skille. Ogólnie pal daily alpha injector, +50k do skilla dziennie to jest dobry boost, a właśnie ratting pozwoli Ci na tym nieźle zarobić. Nie baw się w zwiedzanie wormhole, bo tanimi statkami jest z tego gówno nie zarobek, a drogim najpewniej zginiesz po wejściu w 2-3 warpa. Nie daj jeszcze, nie będziesz umiał hakować, to stracisz tylko czas (chociaż są tacy co wyciągają ze scaningu dosłownie setki milionów dziennie).
  • Jak w każdej grze, tak w tej handel daje największe pieniądze, to o konwoje transportowe toczą się największe bitwy w Eve-online. Jeśli wiesz gdzie jest zapotrzebowanie i jesteś dostatecznie pojebany jak Han Solo, to zarobisz na imporcie i eksporcie towarów po galaktyce.

W sumie ta gra jest jak życie, tu community jest najlepszym jakie w życiu spotkałem. Nie licz, że spotkasz w tej grze sebixa co kończy właśnie 16 lat, członkami korporacji są tu nawet politycy, prawnicy, lekarze. Osobiście nie trafiłem na nikogo urodzonego przed 1995 rokiem.

Ps. Byłbym zapomniał! Pod żadnym pozorem nie dochodź do żadnej polskiej “plebs” korporacji. Tu z polakami możesz co najwyżej wynajmować jakiś null-sec od stu razy większej korporacji i zajmować się górnictwem do końca Twojej gry :slight_smile: Nikt o tym nie wspomina, ale na początku, żeby rozwinąć konto w dostatecznym stopniu, aby coś w tej grze znaczyć, będziesz zmuszony grać po kilka godzin dziennie, codziennie. Chyba, że wpompujesz w Eve 2500-3000zł (co i tak się zwraca). Ludzie, którzy ogarniają rynek i handel są tu bardzo wpływowi, nie muszą nic robić osobiście, bo od tego mają swoich ludzi, których opłacają. W Eve jest tak samo jak w realnym życiu, kto ma pieniądze, ten ma władze, a walka o wpływy w tej grze to najsilniej uzależniające gówno z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć. Pracuj mózgiem, niech inni brudzą sobie ręce za Ciebie :slight_smile:

zagrał bym ale nie ma zadnego Polskiego korpo wartego uwagi

Wbrew pozorom nie potrzebujesz do tego nawet klanu, jeżeli jesteś choć trochę rozeznany w community.

W grze istnieją polskie akademie dla nowych graczy, które wbrew pozorom naprawdę czegoś uczą (nie jak gdzie indziej, gdzie to tylko masówy lub sortownie mięsa armatniego).

Jest wiele polskich klanów, którym będzie zależało na nauczeniu cię podstaw gry. Unikaj 100% corpów PvP, gdyż tam będą już czegoś wymagać i przede wszystkim Useless Idea. Ci nie cieszą się dobrą reputacją.

Można również próbować samemu coś ogarnąć. Polecam kanał:
https://www.youtube.com/user/SzesciennaGeometria/playlists

Moje początki 11 lat temu były bardziej wyboiste, ale z pewnością mogę ci powiedzieć, że znalezienie kompanów to dobry pomysł :smiley: