FFXIV jak wygląda endgame? :D

Czyli Limi i Echo też są fanboyami FF do czego to doszło !

Smieszny jetes każdy kto poda argument Fanboy xD Fajnie wiedziec ze top 1 gildie wowa sa fanboyami FF ! XD (ide twoją logiką- czyli myślisz inaczej fanboy)^^

Ale kogo interesuja slowa echo czy limit czlowieku ? nie ogladam ani nie ogladalem nigdy jak ktos wali kapucyna do gry bo world first … pograj w gry typu l2 , aion etc z open pvp to zobaczysz co to rywalizacja 24h 365 w roku a nie raz na x lat jak wyjdzie dodatek :wink:

metin gurom.
Ps. NAPISAŁBYM ŻE TIBIA BIJE WSZYSTKIE GRY NA GŁOWE ale by sie guru podniecił

2lajki

O widzę osiągnęliśmy poziom kiedy nie ma żadnych argumentów. Rozmowa o wow vs ff , sam się o nie wykłócasz a teraz “kogo obchodzą te gry” ktoś podał arumenty nie mam na nie odpowiedzi to co ! yyy hoo się bić pvp … ja pierd po prostu witki opadają… seba over 9000

ps. podejrzewam że w L2 grałem kiedy na chleb mówiłeś bep :slight_smile: i osiągnołem w nim Hero na oli moim Spellhowler/ Storm Screamer później chciałem wrócić na GoD-a i tam też zrobiłęm Hero Feohem ale zaraz po tym dałem spokój, w Aionie też byłem w top 3 gildi na serwie a to tak a pro po twoje seba ragu :*

Zegam bo nie mam ochoty tracić czasu na człowieka który po za nazywaniem po raz 10 kogoś fanbooyem nie potrafi rzeczowo odp na argumenty tylko wchodzić w rage seba mode :slight_smile:

1lajk

Imo jeśli chodzi o raidy, to są one dobre w obu grach. I w WoWie i w FF14.
Tylko właśnie to, co ma WoW, a czego w FF14 mega brakuje, są Mythic+. I to ogromna zaleta WoWa. Dodatkowo PvP w WoWie jest też lepsze, niż w FF14.

Także ostatecznie jeśli chodzi o endgame, to:

WoW:

  • Raidy
  • Mythic+
  • PvP

FF14:

  • Raidy
2lajki

OK to tak , mamy 1-0 dla WOWA
lecimy z rundą drugą !
gdzie jest lepszy CRAFT ?
UWAGA SPOILER !!!
1-1 :slight_smile:

Kurcze, dziekuje za tak wiele informacji na temat rajdów, ale o tym rajdach sporo w necie znalazłem, chodzi mi bardziej ze jako gracz BDO lubie sobie czasem pojsc na spot i pobic troche bezmyślnie mobki zeby cos wydropic/zarobic i to mnie głownie interesuje. Czy jest sens tez takiej gry czy praktycznie wszystko zdobęde i zarobie w rajdach, i czy jest na co wydawac gold/

Toloz, jeśli kogoś interesuje bezmyślna gra, to raczej nie odnajdzie się w FFXIV. I nie piszę tego złośliwie - zamęczysz się, przeklikując fabułę, byleby dotrzeć do pierwszego rajdu.

1lajk

Nie ma absolutnie sensu. Główne źródło zarobku to albo craft albo sprzedaż dropów z extreme triali, Eureki czy Bozji (Duże instancje na 72 graczy jednocześnie z własnym systemem lewelowania i specjalnymi dropami i aktywnościami). A gold wydajesz na transmogi, mounty, fryzury, emotki, meble do apartamentu czy domu (jak kupisz), ładujesz w endgameowy gear dla crafterów.

1lajk

https://youtu.be/T1vW8YDDCSc Polecam obejrzeć przed dalszą wypowiedzią bo się ośmieszasz.

wow w ff cos takiego jak grind na mobach nie istnieje … w wowie mozesz farmic gold czy matsy . w ff farma golda nie istnieje. Zaraz znajdzie sie ktos kto powie ci ze sa fate eh … a i jak vhcesz cos dynamicznego to odrazu odpowc ff bo fynamika wedlug fanbojow to comba i cd po 20 sekund na skilu takze tyle :wink: bierz wowa napewno bedziesz sie lepiej bawil .a jak nie to zobacz lost ark lub new world.

1lajk

toloz wlasnie tutaj masz przyklad. ludzi z ff - tam jak nie robisz msq nie ingerujesz w fabule nie walisz do anime i spussczasz sie nad fabula gry jestes nikim cale FF …:wink: Najlepsze ze w niektorych gildiach jest zakaz przeklinania. ftw wtf…a jak napiszesz cos zlego na inna gildie to zaraz przyleca do twojej na discorda i beda plakali bo powiedziales ze ich gildia jest zla …ew zraportuja cie bys dostal bana xD. kwintesencja comunity ff - poczytaj o tym wszedzie o tym pisze ze to comunity niby jest najlepsze ale jak powiesz cos zlego o grze to by cie zjedli …

FF 1 - 2 WOW
jak chodzi o dynamike + dla wow

Kto da więcej ?

@Kyre, a może zamiast się emocjonować tym, że ktoś Cię skrzyczał na Discordzie, zerkniesz na fakty:

  1. Nie da się grać w FFXIV bez ingerencji w fabułę, bo bez tego nie wbijesz levela. A że gra w zasadzie w całości się na tej fabule opiera, to osoba kompletnie nią niezainteresowana i przeklikująca wszystkie cutscenki i dialogi będzie się męczyła.
  2. W FFXIV grają głównie miłośnicy Final Fantasy, a nie anime. Fanów anime szukaj raczej w tytułach estetycznie wzorowanych na anime (jak Genshin Impact).
  3. Są ludzie, którzy nie uważają fabuły FFXIV za ósmy cud świata, a mimo to grają i świetnie się bawią (i nikt ich za to nie zamierza biczować).
  4. Zakaz przeklinania przeszkadza natomiast chyba tylko graczom na poziomie emocjonalnego gimnazjum, kiedy powiedzenie wulgarnego słowa jawi się jako szczyt dorosłości. Btw FC w FFXIV jest multum. Dołącz do takiego, gdzie nie ma zakazu przeklinania i sprawa załatwiona.
  5. W każdej grze można natrafić na płatki śniegu. Ja osobiście nie uważam społeczności FFXIV za jakąś wybitnie wyjątkową, ale faktem jest, że ostatnio jakoś spotykam więcej sympatycznych graczy niż tych toksycznych.
  6. Widać długo pograłeś w FFXIV, skoro nie wiesz, że skille z długim CD to przede wszystkim buffy i debuffy, a nie skille w rotacji.

A koledze radziłabym po prostu sprawdzić grę i samodzielnie zadecydować, bez kierowania się opiniami randomów z internetu, którzy mają taką wiedzę o grze, że FC nazywają gildiami.

1lajk