FFXIV pytania


#1

Istnieje jakiś kanał discord polskiego community?

Na jakich serwach można znaleźć najwięcej polaków.

Podczas nowego dodatku będzie podział datamasu. Jest już jakiś ustalony gdzie będą grali rodacy?


#2

Polskie community jest porozrzucane po serverach jak gówno na polu, na każdym serverze jakiegoś polaka znajdziesz. Najwięcej jest zdecydowanie na Mooglu i Phoenixie. Nie ma polskiego discorda.


#3

Najwięcej masz na Moogle, Phoenix i Zodiark. Jednak nie sugerowałbym się tym, ponieważ 2 kwietnia nastąpi “rozłam” na 2 Data Center i serwery zostaną porozrzucane, a gracze otrzymają możliwość wyboru za darmo nowego serwera. Dopiero po tych migracjach będziemy w stanie oszacować, gdzie ostatecznie osiadło polskie community.


#4

Co do podziału Data Center to dobrze by było by się Polacy na jeden serwer wybrali ale znając waśnie i dramy to pewnie nie nastąpi…wiec pewnie jak dotychczas będą Polacy rozsypani po rożnych realmach


#5

Weźcie pod uwagę, że FFXIV ma ponad 90% community casualowego dla których robią pierdoły typu domki i one często są powodem czemu się nie chcą przenieść na inny server. Nie liczyłbym na wielkie ruchy miedzy serverami.


#6

Niestety tak się nie stanie. Część FC ma już swoje rozbudowane domy, statki itp. i przenosiny oznaczałyby walkę o działki i budowę od nowa. Dlatego większość raczej pozostanie u siebie. Natomiast moim zdaniem przy nowym rozkładzie 2x5 (6 po premierze dodatku) ludzie skupią się na 2-3 serwerach, a pozostałe w swoim DC będą odwiedzać, by coś porobić ze znajomymi , rajdować lub szukać przedmiotów taniej na rynku.


#7

Dobra to poczekam do 2 kwietnia, a narazie będę grał w jakiejś randomowej FC co jestem.


#8

Są w ogóle jakieś duże polskie FC? I przez duże mam na myśli kilkadziesiąt osób online ze sporą grupą ludzi na głosowych channelach na discordzie czy innym TS’ie.


#9

Mirai na serwerze Moogle


#10

Adartaer się odzywa o polecaniu jakiejś gildii, a parę dni temu pisał o tym, że sprzeda konto :smile:. Ogólnie, nie ma jakiejś dużej stabilnej polskiej gildii.


#11

Kilkadziesiąt osób online PL? Niestety nie w tej grze (abonament).


#12

W WoW’ie takie są, to myślałem, że tutaj też. W jedynych, w jakich byłem, było zazwyczaj może z 5 osób na głosowych, z czego min. dwie wyciszone. To już na moim prywatnym discordzie dziennie siedzimy ze znajomymi w siedem osób minimum ;_;.


#13

@Creepa
A co ma jedno do drugiego? Widzę, że śledzisz dokładnie moje posty jak pewien inny osobnik na tym forum (to chore) :joy: Grałem wystarczająco długo żeby poznać spoko ludzi i z pełną odpowiedzialnością polecić akurat tą ekipę. A to co robię ze swoim kontem nie powinno cię w ogóle obchodzić, pilnuj swoich spraw.

Na Discordzie Mirai naliczyłem dokładnie o godzinie 22:07 - 15 osób czyli kilkanaście osób także nie wiem co ma do tego abonament. Nie zapominajmy, że dzisiaj jest sobota i normalni ludzie też mają swoje życie, wychodzą miasto itd. To, że w pewnych gildiach jest 5-6 osób to nie znaczy, że w każdej. Mirai rządzi! ^^


#14

No ja też się spodziewałem, że znajdę więcej osób z Polski, a tutaj widzę, że tylko parę gildii. Szkoda, że nie ma żadnego discorda dla polaków by łatwiej znaleźć gildie. Ogólnie gram w jedno i drugie po trochę casualowo i oba są fajne.


#15

No i właśnie to jest lekki problem z ludźmi z FFXIV, graja mega casualowo, pojawiają się raz na jakiś czas na komunikatorze dźwiękowym(o ile w ogóle wejdą), często pograją z 3 miesiące, wymęczą max lvl i znikają bez słowa. Trudno stworzyć community jak ludzie są tak mało komunikatywni.


#16

większe Polskie FC (gildie) znajdziesz na 3 podanych wcześniej realmach…jak w gildii jest więcej niż 30+ aktywnych to już ja możesz uznać za masowa :stuck_out_tongue:

Co do raidowania to zależy od gildii…z tego co widziałem to w Mirai jest jakaś ekipa co sobie raiduje w innych nie wiem bo tam nie byłem…był jeszcze static polski który raidowal ale co się z nim stało nie wiem

Ogólnie nie możesz oczekiwać ze w FFXIV będzie polaków tak jak w WoWie bo w Polsce ten tytuł przyjął się po prostu słabo i stąd te braki w ludziach


#17

FFXIV jest specyficznym MMO. Wielu graczy po ukończeniu (ciekawego) wątku głównego, wyekspieniu kilku klas i zrobieniu kilku dodatkowych rzeczy typu: zdobądź miniona/mounta, pograj PvP, kup i urządź sobie domek przestają grać aż do wydania kolejnego dużego patcha/dodatku. Wracają na trochę i znów robią sobie przerwę. W sumie pierwszy raz widzę grę MMO, w której po wykonaniu pewnej ilości contentu (a gra oferuje masę contentu) graczom zaczyna się nudzić, ale jeżeli ktoś celuje np. w rajdowanie na poziomie extreme to wówczas będzie miał tutaj duuużo do roboty. Zobaczymy co przyniesie split serwerów.


#18

No w wowie właśnie my mamy gildie nie jest jakaś top robimy max mythici 16-17 ale jest naw teraz 48 online w grze a na discordzie 40 :X


#19

Przeglądając kilkadziesiąt Discordów różnych FC w FFXIV zauważyłem, że online potrafi być nawet po 60-100 osób, ale na voice siedzi moze 5-10% z tego.


#20

Nie każdy lubi siedzieć na voice chat :slight_smile: ja np tego nie cierpię i jeśli mam rozmawiać z ludźmi w jakimś MMO używam do tego czata gildi w grze. Na czatach głosowych pojawiam się jeśli robiony jest rajd / mass pvp i po prostu wymagana jest komunikacja dla taktyki. Spotkałem w ciągu wielu lat grania w różne MMO sporo takich ludzi więc to, że gildia ma 100 osób online a na voice siedzi 20 to całkiem normalna rzecz :stuck_out_tongue:
Do tego w WoW też jest sporo osób które po ukończeniu obecnego contentu przestaje grać i jest to często spotykane, że ludzie nie płacą abonamentu do czasu kolejnego dodatku bo nie bawi nabijanie achivmentów albo farma golda. Przejdą dungi / zrobią rajdy / poznają stronę fabularną dodatku i w sumie tyle. Skoro i tak przy następnym dodatku pierwszy lepszy wieśniak w nowej zonie da Ci sprzęt podobny do tego z rajdów to po co grindować :slight_smile: i tak go zmienisz w następnym dodatku pewnie przy 1 albo 2 dungeonie.