Forumowicz- Oszust

Jeśli realizacja umowy odbyła się przy użyciu usługi PayU, w skład rekompensaty może wejść również koszt wysyłki towaru do 100 zł.

Widzisz słowo również?

Programem są objęte wszystkie umowy kupna-sprzedaży, w których zapłaciłeś przelewem bankowym, przekazem pocztowym, za przesyłkę pobraniową, przez PayU, a przedmiot został przesłany pocztą, firmą kurierską lub drogą elektroniczną. Nie możesz skorzystać z POK, jeśli przedmiot odbierałeś osobiście, płacąc przy tym sprzedającemu.

Czegoś jeszcze nie rozumiesz? Może podkreślić?

Widzisz słowo również? 

 

 

Czegoś jeszcze nie rozumiesz? Może podkreślić?  

nawet jezeli allegro mialoby ci oddac pieniadze musialbys pierw zglosc na policje ...

1. Jak tylko zdasz sobie sprawę, że zostałeś oszukany udaj się na policję, by zgłosić oszustwo (weź ze sobą całą dokumentację jaką posiadasz, by później zaoszczędzić sobie łażenia po komendach celem uzupełnienia zeznań). Na komendzie poproś o poświadczenie. Wraz z nim otrzymasz numer SWD, który pomoże w identyfikacji sprawy, gdy będziesz monitorował postępy w sprawie

2. Po odczekaniu 2-3 tygodni, dzwoń na policję (podając numer SWD) z pytaniem na jakim etapie jest Twoja sprawa. Od policjanta zajmującego się Twoją sprawą powinieneś uzyskać numer RSD oraz pisemne potwierdzenie wszczęcia postępowania przygotowawczego, które będą Ci potrzebne do formularza POK z allegro.

3. Jak tylko uzyskasz numer RSD i potwierdzenie wypełniaj formularz na na stronie allegro (Moje zakupy->Centrum sporów->POK). Wypełnij wszystkie dane i czekaj na akceptację pracownika allegro.

4. Gdy nadejdzie akceptacja przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty (ksero dowodu, dowód wpłaty za przedmiot, potwierdzenie wszczęcia postępowania przygotowawczego) a także dokumenty, które mogą się okazać pomocne przy weryfikacji (kopie maili, smsów, poświadczenie).

5. Czekaj na pozytywną weryfikację Twojego zgłoszenia i przelew środków na podane przez Ciebie konto

Co za pierdoly opowiadacie too nie allegro zwraca pieniadze a PayU jezeli dokonana zostala platnosc za pomoca ich serwisu ... jednym slowem zanim cos bedziecie polecac zapoznajcie sie  szczegolowo .. boo zaraz kazdy pomysli ze jak kupi na allegro i zaplaci too ma sie czuc bezpiecznie ....

Cieszę się że zrozumiałeś w końcu.

Ostatnio jest wysyp ofert na targowisku przez świeżaków więc radzę uważać na te okazje...

Mam konto do gw z wszystkimi dodatkami, mogę udostępnić, bo i tak nie gram :v

Jestem frajerem, niestety, za bardzo ufam ludziom, zapominając że większość ludzi myśli tylko o swoich korzyściach :). Miało dojść do wymiany między mną a tym o to użytkownikiem ;) w zamian za 10 euro PSC miał mi podarować kody do GW1. Oczywiście mnie oszukał, czyste złodziejstwo i egoizym w jednym. Szkoda, że i ludzie zapominają, że kradzież przez internet czy w życiu realnym to przecież to samo. Ja biedny student przeboleje :) w końcu to kasa rodziców, raczej ciężko zarobiona, no ale gościu ma na to raczej wywalone, ważne żeby u nie go się wszystko w kieszeni zgadzało :). Nie płaczę z tego powodu, chyba jestem bardziej zawiedziony sobą, że nie rozegrałem tego w inny sposób. Jeśli napotkacie tego użytkownika " Forumowicz" i przyjdzie wam do głowy jakakolwiek transakcja z nim, nie popełnijcie mojego błędu.

Pozdrawiam was wszystkich uczciwych ludzi.