Fotel do komputera

Witam
poszukuje jakiegoś fotela/krzesła do kompa
jakie są wymogi ?
wygodny i najważniejsze żeby oparcie było proste. Tzn abym się na nim nie mógł garbić

obecnie posiadam jakiś “fotel gamingowy” ale oparcie jest takie że nie przylega do pleców

cenowo ? trudno powiedzieć dlatego fajnie gdybyście podali coś w różnych cenach

Jak Cię stać to polecam https://secretlab.eu/
Nawet najtańsza opcja jest bardzo wygodna :wink:

no fotele fajne jednak cenowo troszke jednak nie na moja kieszeń

Ja osobiście używam fotelu Diablo Chairs X-One - kosztuje ok 500zł. Można go wyrwać taniej na promkach jak się poszpera. Fotel bardzo wygodny. Stosunek ceny do jakości jak dla mnie znakomity. Po ponad dwóch latach użytkowania widać delikatne przetarcia na rogach siedziska ale samo siedzisko o dziwo nie jest popękane. Materiał skóro-podobny (jakaś eko skóra) ale w lato idzie spokojnie robić sesje kilkugodzinne bez efektu “przyklejania się”. Jedyny minus to podłokietniki , które po takim czasie użytkowania są ruchome i za żadne skarby nie da się już ich bardziej dokręcić. Prawdopodobnie za max pół roku będę musiał całkowicie z nich zrezygnować.

a jak z oparciem w tych fotelach ? fajnie przylega do pleców czy trzeba siedzieć lekko odchylonym ?

Przylega dobrze ale to już chyba raczej kwestia jak komu pasuje siedzieć na fotelu. Przeglądając neta lub grając w mmo siedzę tak, że spokojnie przylega do pleców - jest wygodnie ale grając w shootery siedzę pochylony i plecami nie dotykam oparcia.To już chyba przyzwyczajenie.
BTW. zapomniałem dodać, że mając lekko powyżej 180cm wzrostu poduszka pod kark nie spełnia swojej roli w 100% - jest delikatnie za nisko położona. Można ją przesunąć ręcznie lekko do góry ale jednak wystarczy oderwać głowę i ona opada. Sam osobiście z tego powodu z niej zrezygnowałem odpinając ją zupełnie.
Poduszka na odcinek lędźwiowy za to jak najbardziej na plus.