Gdzie zacząć grać w Aiona?

Cześć wszystkim. Mam następujące pytanie - gdzie zacząć grać w Aiona? Mam na myśli tutaj serwery oficjalne. Od jednych osób czytałem, że tylko NA, bo na EU jest Pay2Win. To prawda? A jaka jest wersja na Steamie?

W Aiona grałem dawno temu, także jest to dla mnie praktycznie świeża gra. Pomyślałem, że sobie obadam teraz.

Kiedyś próbowałem grać na NA, ale przez wysoki ping w pvp się nie pobawisz. Można korzystać ze wspomagaczy obniżających ping typu WTFast, ale żeby faktycznie to coś dało to trzeba płacić.

Na steamie jest wersja EU.

Odnośnie P2W - nie wiem jak to wygląda na typowym end-game, gdzie ogarniasz najlepsze itemy (z tego co kiedyś czytałem, to głównie dotyczy to ulepszania itemków), ale jeżeli masz zamiar grać czysto casualowo to tego specjalnie nie uświadczysz.

Minusem wersji EU jest niska populacja, ale jakiś rok temu jak grałem to nie było tak źle - najlepiej sobie ogarnąć jakąś ekipę lub legion w późniejszej fazie gry.

Pod koniec roku będzie wchodzić patch 6.2, który bardzo dużo zmieni (tutaj masz info: Aion 6.0 - 6.5), więc mam nadzieję, że napłynie do gry trochę ludzi i będzie się można fajnie bawić jak za dawnych czasów.

1lajk

Nie słuchaj innych, najlepiej sam wypróbuj / sprawdź. Tak jak kolega wyżej pisał na wersji NA masz duży ping, populacja chyba jeszcze mniejsza niż na EU. U nas według mnie jest spoko po Mergu. Ja przeszedłem na najbardziej zaludniony serwer Deyla (UK) i jest spoko. Co do P2W to nie kupisz EQ i innych podobnych rzeczy, ale już kamyczki do ulepszenia tak. Więc w sumie to bardziej P2Progress. Według mnie na tą chwilę jest naprawdę łatwo o kamyczki jest teraz tyle aktywności z których możemy je dostać, że to żaden problem zrobić EQ. W niedalekiej przyszłości pewnie będzie jeszcze więcej okazji żeby zrobić to jeszcze łatwiej i szybciej. Przed Patchem pewnie będą dawać więcej i więcej Eventów.

1lajk

Dzięki za odpowiedzi. Co do pingu to spodziewałem się - w Albionie to ping był moją największa bolączką.
Nie należę też do osób przewrażliwionych na punkcie IS w grze. Jeśli da się normalnie grać to dla mnie jest w porządku. Nie jestem hardkorem - totalny casual. Zastanawiałem się nad rozpoczęciem gry w Aiona albo powrotem do SWToR - ale w tym drugim musiałbym przez cały okres gry płacić suba, bo bez tego raczej słabo.

Pobiorę grę ze Steama i sprawdzę czy mnie wciągnie :slight_smile:

1lajk

Jak oglądam filmiki z Aiona NA to tak właściwie jest takie samo P2W jak na EU (kupowanie serumek i enchant stonów z item shopu) a co do odpowiedzi gdzie grać ja bym raczej zadał pytanie kiedy grać. Poczekał bym do patcha 6.2 i zobaczył czy jest po co wracać :wink: pozdrawiam

Jakbyście mieli jakieś pytania związane z grą to zapraszam na Discord na którym jestem praktycznie 24h na dobę.

Nie graj w Aiona przed 6.2. Nie warto.

Patch powinien być gdzieś we wrześniu.

I absolutnie nawet nie tykaj NA. W Aionie ping robi olbrzymią różnicę.

2lajki

może dla Ciebie nie warto bo masz wykoksowioną postać na Barusie Ozonek, nowy gracz będzie miał mnóstwo zabawy zanim capa osiągnie

1lajk

Sugeruję w ogóle nie grać w tego gówniaka.
Pozdrawiam.

2lajki

O tak, mnóstwo zabawy expiąc w 3 miesiące to samo, co wyexpi w 6.2 w ciągu jednego dnia. Nie wspominając już o tym, że wszystkie przedmioty, enchanty, godstony, które zdobędzie, będą we wrześniu bezużyteczne ;>

No własnie czytałem sporo o tym nowym patchu - i chyba są rozbieżne opinie na temat tego kiedy wejdzie na serwery. Póki co chciałbym po prostu pograć, nabić poziom, obadać mechanikę itp. Progresowaniem mogę zająć się po premierze owego patcha :slight_smile:
Fajnie by było, gdyby był jakiś Legion, który nie wymaga siedzenia na Discordzie/TSie itp cały czas podczas gry, bo mam dość ograniczony czas, gdy mogę z komunikatora głosowego korzystać.

Cieszę się, że ludzie zainteresowali się moim tematem. Chętnie poczytam więcej opinii na temat Aiona i wersji EU :slight_smile:

1lajk

@Ozonek moim zdaniem @wyrwiglaz ma trochę racji, moim zdaniem warto grać robić na lajcie insty, poznawać ludzi, grę itd. Część Inst przecież zostaję w 6.0. Także warto nawet się zapoznać w ich mechanikami.

jakbym miał wbijać w grze capa w jeden dzień to bym olał ją juz na starcie, a gdzie przyjemność z poznawania świata gry, robienia fabuły poznawania ludzi na instach

Instancje low levelowe są w 6.0 przerobione na solówki. 1-75 wbija się w kilka godzin solo podążając za story i robiąc solo dungeony.

Gra się zaczyna po 75, gdy docieramy do PvP lokacji.

Nie widzę powodu, żeby się teraz męczyć z uciążliwym levelowaniem, jak za chwilę cała gra zostanie wywrócona do góry nogami i cały proces będzie łatwy i przyjemny.

Ja próbuję klasy i zarabiam hajsy na eu ludzi gra sporo :slight_smile: a co do p2w to jak wychodzę z miasta w nosra to dead po 5 minutach bo zaraz jakiś wykoxony plebs ass z ely mnie kiluje Ale .
Zastanawiam się nad przeczekaniem do września Ale nie ma żadnych gier ciekawych :(:sob:

@juras1223
Zainwestuj w Set AP 75 ja tak zrobiłem i problem zniknął, naprawdę :slight_smile: mam Sword na +15, Dagger na +15, Klatę na +15. Biżu Roaring Antrikshy i Neackle AP 75 na +5, mam 22k HP w Secie PvP jako Sin i uwierz mi daję radę, a na Deyli są jeszcze lepiej ludzie ubrani niż na Barusie :slight_smile:

Ewentualnie jakie inne “azjatyckie” klimatem MMO (poza B&S i BDO) byście polecili jeśli nie Aiona? BDO mam kupione, ale karta w kompie mi padła, a na obecnej gra chodzi czasem tak żałośnie, że odechciewa mi się grać.

Ale też nie każdemu odpowiada bicie lvl w przeciągu mi tam własnie bicie samego lvl sprawia przyjemność nie potrafię w sumie przekonać się do gier gdzie w max tydzień latają w max lvl. Moim zdaniem minimalny czas bicia maksymalnego poziomu to 3 miesiące. W każdym bądz razie możesz sobie zaczać pobić pare lvl każda klasa i wybrać czym będzie chciał grać.

1lajk

Szczerze? Ja za czasów kiedy max lvl był 65 mówiłem: Nie powinno tak być, każdy może sobie przyjść wbić szybko lvl kupić EQ i kozaczyć powinno być ciężej wbić max lvl.

Kiedy wprowadzili 5.0 i max lvl cap podnieśli do 75 żałowałem tych słów…

Aion EU glownie dzieki GF (ale nie tylko) jest aktualnie trupem w trakcie rozkladu i watpie czy jeszcze wstanie.
Aion NA sprawa ma sie duzo lepiej chociaz nie idealnie ale ping sprawia ze gra jest malo grywalna
Aion azjatycki nie wiem, pewnie jest lepiej ale ping i krzaczki…

Reasumujac aktualnie nie ma sensu grac w Aiona i mowie to jako wieloletni gracz jeszcze od 2.0 za czasow abonamentu, gra sie stoczyla niemilosiernie a byla bardzo fajna.