Gotowce z x-kom

Cześć, po ok. 6/7 latach użytkowania mojego PC, zastanawiam się nad zakupem czegoś nowego, ale z racji tego, że nie mam czasu śledzić nowinek technicznych przymierzam się do kupna jakiegoś gotowca. I tu moje pytanie do Was, co sądzicie o gotowcach z x-kom? Wiem, że ogólnie gotowce to przeważnie wypychanie z magazynu tego co zalega, ale może to co oni składają nie jest takie złe? Co prawda kompa będę brał na raty, ale dobrze by było gdyby nie kosztował więcej niż 4500 zł. Doradźcie coś.
p.s. PC głównie do grania i filmów.

Odradzam gotówce z xkom sam byłem zainteresowany i prosiłem o przedstawienie każdego podzespołu. Niestety dają tam sam syf a cena z kosmosu. Ogólnie robili problem ze wogole się pytam jakiej firmy są te części. Złożyłem komputer z pomocą na pclab i benchmark tam szukaj gotowych i sprawdzonych pc

hm ja osobiście u nich składałem swojego kompa (kupiłem części u nich i wziąłem opcję złożenia) i oprócz problemów z czasem dostawy nic nie było… z kolei jeśli chodzi o gotowce to znajoma sobie kupiła od nich i jakoś nie bardzo narzeka na niego ale jak to gotowce zawsze przepłacasz…

To co widzisz w gotowcach na xkomie kupisz 3x taniej wybierając samemu podzespoły i zaznacząjąc montaż na miejscu.

https://forum.techlipton.pl załóż konto i zapytaj tam to Ci doradzą.

Czyli wg ciebie za 6000 złożę sobie samemu kompa, który na x-kom kosztuje 18 tys.?

Gotowców z zasady się nie kupuje, bo zawsze jest w nich no-name zasilacz i nie raz także gorszej jakości RAM.

Polecane zestawy znajdziesz np tutaj:


https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

okej to nie jest oficjalna definicja, ja swój złożyłem tam za 5k gdy wystawiony był jako gotowiec za ~12k, z częściami nie do końca najlepszymi, tj. karta od gigabyte zamiast msi, zasilacz bronze itd.

A jakby w tym budżecie znaleźć używkę? Teraz komputer PC z takich sklepów potrafi mieć naprawdę wygórowaną cenę. Podobne parametry używane można znaleźć często ponad 2 razy tańsze.

Ale pytasz o zdanie, czy próbujesz doradzić w temacie z zeszłego roku?