Gra MMO dla autystycznej dziewczyny

Hejka
Moja dziewczyna ma zespół aspergera nałogowo gra w simsy 3 i 4 bo te gry pozwalają jej się odprężyć, jednak już zaczynają ją trochę nudzić i często w wolnym czasie nie ma co z sobą zrobić przez co nie ma jak się odstresować po pracy. Nigdy nie grała w MMORPG więc chciałbym jej znaleźć jakąś taką grę w która mógłbym z nią pograć przy okazji jakby się wciągnęła to mniej by myślała o pracy. Ktoś może zna jakieś przyjazne mmo dla autystyka? taka osoba dużo bardziej odbiera bodźce przez co gry w których jest bardzo dużo efektów graficznych jakieś wodotryski raczej odpadają. Jak myślicie? ktoś z was ma autyzm albo zna kogoś takiego i jaka gra byłaby przyjazna?

Często takie osoby mają na jakimś punkcie fixa i głównie nim się zajmują, np liczeniem, informacja taka mogła by pomóc. Nie ma 2 takich samych autystykow, dej więcej info.

Z MMO możecie spróbować moja ulubiona Gloria victis, nie ma tam żadnych wodotrysków, a combat nie posiada skilli, tylko zręczne ataki kierunkowe bloki a pvp to gra psychologiczna zmuszająca rywala do błędu. Dzięki czemu łatwo jest wejść w te grę nowym, ale uczuć się jej można latami.

Crafting i ekonomia jest bardzo istotna więc nawet jak nie pvp to tutaj można działać.

Z innej kategorii, polecam też tego valheila. Serwer może stać cały dzień, kobita jak nie będzie zainteresowana walka z mobami, to ta gra wymaga ogromnej ilości pracy w przetwarzaniu materiałów czy ich zdobywaniu, więc może ona być takim kwatermistrzem. A i może czasem da się wyrwać na jakiegoś bossa.

Przy wyborze kierowałbym się także samą społęcznością, by mieć pewność, że nie będzie ona zbyt toksyczna, a w grze będzie przeważała raczej interakcja pozytywna (kooperacja, handel) a nie negatywna (world PvP, istotna integracja z czatem), która jednocześnie zapewnia wiele form casualowej zabawy i bogatą warstwę fabularną. Nie rzucę może przykładem, jaki tytuł byłby w stanie zapewnić dojrzałą społeczność.

Wydaje mi się że większość popularnych gier mmorpg ma ustawienia w których można zmienić efekty wizualne do satysfakcjonującego nas poziomu, może spróbuj znaleźć cię interesujący tytuł i tam pogrzebać zamiast szukać tytułu bez wodotrysków?

Escape From Tarkov

może genshin impact? przy czym trochę wodotrysków tam jest, ale zawsze można pokombinować z ustawieniami.

W takim wypadku poleciłbym Minecrafta na serwerze MMO o nazwie WynnCraft.

Jest to serwer Minecrafta z mechanikami RPG. Klasami, zbudowanym ręcznie swiatem, historią, skillami, profesjami i pochodnymi. ew darował sobie mmo i sprobowal jakiejs strategii typu anno 1800 czy herosy byście nie byli wystawieni na community, ktore wiadomo… jest rozne… a city buildery raczej są spokojne.

Uważać jednak trzeba by takie granie nie wciągnęło tą osóbkę zbyt mocno bo z przyjemnosci może stać sie fiksacją a to może być gorsze od “wodotryskow graficznych”.

tez nie mmo, ale moze GTA V na serwerze tylko z znajomymi?

A moze ESO? Gra nie jest jakas mega kolorowa powiedzial bym nawet ze kolorystyka jest dosc mdla i szara (co nie znaczy ze brzydka). PVE nalezy do tych w ktorych naprawde trzeba sie nameczyc zeby jakis npc cie ubil podczas robienia questow wiec mozna sie zrelaksowac. Histora zarowno ta glowna jak i wszelakich questow jest mocno rozbudowana (kupa rozmiatych rzeczy do poczytania), wciagajacy swiat i sporo pierdol do porobienia. Plus jesli slabo u niej z angielskim to jest jakis mod “zpolszczajacy”.

Wodzu, EVE online, jeśli SciFi jest OK. Spokój, spokój, jeszcze raz spokój. Latanie po wydobycie surowców, zwiedzanie, bardzo ograniczone efekty. Świetna muzyka, cisza i spokój kosmosu.
Nakładka na Excela, można rozgryzać szczegóły lub grać casualowo. Najbardziej dojrzała społeczność ze wszystkich gier MMO.

ESO też może być rzeczywiscie dobrym tytułem. Community jest ok a gra sama w sobie jest dość stonowana względem grafiki i mechanik.

Ragnarok Online

zespół aspergera - nigdy nie slyszalem o czyms takim.
Wyglada na to ze 90% ludzi ktorych znam ma ta chorobe i w tym ja.
To sie leczy?

Jako że Ty znasz swoją dziewczynę najlepiej, wypiszę kilka różnych tytułów, którym najlepiej byłoby Ci, własnoręcznie, bądź razem z nią się przyjrzeć.

  • Tree Of Savior - Grafika jest kolorowa, ale nie jest rażąca, efekty graficzne również nie są przesadne
  • Ragnarok Online - Coś bardzo podobnego do Tree of Savior
  • Secret World Legends - Troche mroczniejsza gra, nastawiona raczej na fabułę, jeżeli gralibyście wspólnie myślę że mielibyście troche zabawy
  • Wakfu oraz Dofus - Turowe gry MMORPG, efekty graficzne są przyjemne i lekkie dla oka
  • Neverwinter Online - MMORPG akcji, również z tego co pamiętam to efekty nie były przesadnie rażące po oczach
    Obejrzyj na spokojnie gameplaye do tych tytułów, oceń.
    Zawsze do wspólnego grania możesz spróbować np, Stardew Valley.

Dofus.

fall guy, czy jak to sie nazywa - sam nie gram, ale dla czilerki ogladam strimki, polecam. Jeszcze minecraft, terraria, może Issaca jej zapodaj (ostatnie to nie mmo, ale moze sie jej spodobac).

Zespół Aspergera to nie choroba.
Jako osoba która również ma Aspergera :
Jeśli chodzi o gry mmorpg to mi najbardziej przypasowało bdo i gw2 ponieważ są to bardziej gry nie zmuszające (a w bdo wręcz zniechęcające) do teamowania się. W GW2 jesteś częścią “teamu” nie musząc się teamować co też jest spoko - chodzi mi o world eventy na których gra się w zasadzie opiera - więc trochę zaspokajam społeczną część siebie nie musząc za bardzo wchodzić w interakcję. W bdo o ile często zmieniam spot na grind to się tak nie nużę, to mam z tyłu głowy że zaraz mogę się zdenerować że spot jest zajęty albo ktoś się wprosi.
Z mmo to bardzo polecam Escape from Tarkov - “relaks” dla mnie w tej grze polega na tym że jest niesamowicie immersyjna i jestem 100% w tamtym świecie, aczkolwiek jest to dość stresujący “relaks” zwłaszcza dla ludzi z aspergerem (20 minut ciszy po czym bardzo głośny wystrzał z krzaka obok którego przechodziłeś i leżysz martwy - niespodziewane silne bodźce które mnie mocno stresują). Tarkova jednak polecam grać razem :slight_smile:
Totalnie odradzam wszelkie moby.

Dziękujemy wszystkim za propozycje gier. Obgadalem to z dziewczyną, dużo czytaliśmy na internecie jaka gra była by najlepsza dla takiej osoby, dużo razy padało słowo Minecraft że tacy ludzie się tam najlepiej odnajdują jednak mojej dziewczynie przeszkadza że to jest takia trochę oprawa graficzna “dziecinna” ale kolega w temacie polecił grę valheim która jest takim minecraftem ale z lepszą oprawa graficzną i na to się na razie zdecydowaliśmy, przy okazji padł też tytuł Eso w który kiedyś grałem i też w niego spróbujemy pograć. Jak nam się znudzą te gry to wybierzemy kolejna z tych co polecacie :wink:. Jak kolega wspomniał tak, takie osoby są bardziej podatne na uzależnienie i ona też ma swoje “fiksacje” na punkcie języków zna już perfekt niemiecki angielski i kończy hiszpański i wiem że takie osoby mogą być w danym temacie dość skrajne dlatego będę pilnowal żeby za mocno jakaś gra ją nie wciągnęła żeby nie przerodziło się to w jakieś uzależnienie. Jeszcze raz dzięki za propozycje :wink: gdyby ktoś miał jeszcze jakieś to możecie pisać w przyszłości spróbujemy te tytuły :wink:.

1lajk

To sprawdz jeszcze Conan Exiles i No Man Sky.

Współczuję, niech spróbuje czegoś na android z dziedziny collector heroes moja ma lekkiego Aspergera ale nadgania ilorazem inteligencji.
Niewiele można tu zdziałać sama musi poszukać zbyt duży wybór dla niej to żaden wybór :slight_smile:

Mogą być nie MMO też? z opcją grania razem oczywiście.

Stardew Valley, co-op lokalny.
Guild Wars 2 (mmo)
Red Dead Online | Red Dead Redemption 2 (efekty graficzne) generalnie gra powolna i taka do odprężenia się, w szczególności online jeżeli checie grać razem.
Portal 2 (jedynka nie ma co-op)
Limbo (singiel)
Planet Coaster / Planet zoo (single)
Warcraft 3 (efekty graficzne, chyba da sie wiekszosc wylaczyc)
The Walking Dead, Wolf Among Us, Batman - Gry od Telltale (single)
Gry z serii Civilization (lokalny co-op)

Tyle mi przychodzi do glowy, oprócz tego co ktoś już zasugerował (MC, ESO) moze cos dla siebie znajdziecie.