Gra MMO (scieciowa) dla 6 letniej dziewczynki :)

@larshi celowo jest zastosowane przerysowanie a przerysowanie niekoniecznie ma miec logiczny zwiazek a jedynie nakierowac na pewien tok rozumowania.
Poza tym kolega tam napisal:

Czy ja tam widze brutalnosc czy moze Iarshi nie do konca czyta ze zrozumieniem

Się nazbierało specjalistów… Gość szuka gry dla córki, a nie porad co do jej wychowania. Ja polecam Fall Guys https://store.steampowered.com/app/1097150/Fall_Guys_Ultimate_Knockout/ . Kolorowa gierka polegająca na jak najszybszym przebiegnięciu toru z przeszkodami i dobiegnięciu do mety. Koszt to 70 zł, ale warto i gra potrafi mocno wciągnąć. Imo tytuł dla 6 latków i równie dobrze dla 50 latków. Nie ma tam wgl czatu, więc nie będzie widziała jakiś przekleństw czy popierdoleńców. Ogólnie fajna, prosta i odprężająca gra. Pozdrawiam

1lajk

Dzieciak 6 lat prędzej rozwali ci pada/telefon/kompa itd niż będzie się nadawało na gry gdzie jest konkurencja( wyścig o pierwsze miejsce ). Kto nie był dzieciakiem i się nie wkurwiał jak przegrywał? Już lepiej simsy

Nie generalizowałbym, bo dzieciaki jak i dorośli różnią się od siebie. Zakładam, że jeżeli twórca tematu, szuka gry sieciowej dla swojej pociechy, to wie, że dziecko nie jest impulsywne. Przy grach competition, każdy czasem się wkurwi jak odpadniesz z głupiego powodu. Jak u dorosłych, tak u dzieciaków ,rozwalenie pada/telefonu/kompa" nie powinno być regułą.

2lajki

może coś więcej napiszesz?? Ojciec olał za młodu może się lepiej poczujesz gdy się wygadasz

1lajk

Może flyff?

Bardzo głupio piszesz , obyś Ty kiedyś nie musiał jechać za chlebem za granicę ,żeby utrzymać rodzinę i tęsknić za własnym dzieckiem ,niestety żyjemy w kraju gdzie dobra płaca jest tylko na papierku i żeby się czegokolwiek dorobić to musiałbyś w pracy rozłożyć sobie namiot ,ale zdążyłem sie przekonać ,że na tym forum są sami ludzie sukcesu , programiści,pracownicy IT co za godzinę roboty mają po 85zł i mają jeszcze czas na to ,żeby pod każdym postem wypisywać swoje mądrości. Według mnie dobrą grą dla młodszego dziecka tak jak kolega wyżej napisał choć nie wiem czy warto jeszcze wchodzić jest Wizard 101 może Nostale dość kolorowa i przyjemna dla oka grafika , może nie jest do końca prostą grą na wyższych poziomach ,ale chodzi o fun z dzieckiem a nie gonienie poziomów tak? :slight_smile: Myślę ,że dobrą propozycją mogłoby być też dont strave together ,gierkę idzie wyłapać za poniżej 40zł a grafika też jest dość przyjemna dla dziecka , bywa momentami mroczna i ciemna ,ale nie do przesady ogrywałem tytuł z kuzynem w podobnym wieku i świetnie sie bawiliśmy ,młody zbierał mi potrzebne materiały ,scinał drzewka,zbierał prowiant a ja zajmowałem się bardziej rozbudowanymi rzeczami ,elsword też nie wydaję mi się głupim pomysłem ,gra jest prosta a grafika przyjemna dla oka :wink:

1lajk

Napisałem skrócona wersje tezy z prac naukowych jakie wyczytałem wiem, ze ciezko sie u nas zyje ale dziecko widzi to inaczej i tyle.

Rozumiem tezy,tezami ,ale zważ na to ,że facet pytał o grę a nie wychowanie córki ,myślę ,że i tak dość go boli fakt ,że nie może być przy niej na co dzień a wy mu jeszcze pierdolicie za przeproszeniem psychologiczne tezy ,pomyślcie pierw zanim coś napiszecie ,albo zastanówcie się czy wasze życie za dzieciaka było tak idealne i mama i tata was chuchali,dmuchali i dali wszystko to czego chcieliście ,ludzie proszę was…

2lajki

Dobry debilizm żeby dziecko w takim wieku pchać już do komputera, chyba że to sposób na to żeby mieć spokój od dzieciaka. Później się uczyć nie będzie chciało, bo komputer.

Wcale nie debilizm. Debilizmem jest kupno telefonu i liczenie, że dziecko samo sobie znajdzie rozrywkę. Ja bym proponował Animal Crossing. Tak wiem, że to nie na PC i nie typowe MMO, aczkolwiek zakup Nitendo Switch może ucieszyć także tatusia (Zelda…) :wink: Gra wciąga i posiada elementy socjalne.

1lajk

Generalnie nie jest tak, że do założenia kont w większości mmo wymagany jest minimalny wiek, który z reguły jest ustawiony na 12-16 lat?

Masz na myśli podłączenie w stylu od czasu do czasu pogranie z dzieckiem na konsoli/komputerze pomiędzy wyjściem/zabawą na świeżym powietrzu a przeczytaniem książki na dobranoc, czy w stylu “kuźwa gówniarz wrócił z przedszkola dam mu tableta może się odpier*** na parę godzin” ?

Teraz np. gramy w genshi inpact i córa się cieszy z biegania po miastach i z wspinania się po domach :stuck_out_tongue: . Dzięki że mnie bronisz o elsword też myślałem właśnie bo córa lubi platformówki i w wieku 5 lat przeszła Rajman legends xD

2lajki

Jak tu niektórych dupsko piecze, chłop się zapytał o grę a Wy robicie z siebie wielkich psychologów i wieszacie na chłopie psy bo chce z dzieckiem pograć.
Skoro dziecko już gra to jest tylko i wyłącznie sprawa rodziców. Ja z moim tatą jako bajtel grałem w “tanki” na pegazusie. Zrozumcie ludziska, że czasy się zmieniły ;] To, że niektórzy z was w wieku 6 lat nie grali na kompie to tylko znak, że tych kompów po prostu kurwa nie było. Teraz to zupełnie inaczej wygląda. Skoro stary ma ochote z córką grać w gre to niech gra z córką w gre a Wy jedyne co możecie to się wypowiedzieć czy waszym zdaniem tytuł X będzie odpowiedni. Zaraz chłopu będziecie chcieli tłumaczyć w co powinien dziecko ubierać. Banda lewaków.

Co do gier:
Nostale ma strasznie toksyczną społeczność i jeżeli się zdarzy, że córa będzie grać “sama” może trafić na zwyroli i mentalnych dałnów.
Skoro gracie w Minecraft i się dobrze wspólnie tam czujecie to warto tam zostać. Gra fajnie rozwija wyobraźnie i to już jest dawno udowodnione :sunglasses:
No i w sumie… to coop w każdej możliwej grze z serii “LEGO” :smiley:
Jak się nie będzie “bać” - moze Stardew Valley?
Ewentualnie Trackmania - przy tym idzie zjeść dużo godzin i się dobrze bawić.
Może jeszcze : Minecraft: Dungeons.

Warto pomyśleć jeszcze nad zakupem Xboxa nowej generacji(series S w zupełności wystarcza). Jest sporo fajnych tytułów i najważniejsze, że opcje kontroli rodzicielskiej są mega łatwe w konfiguracji o ile komuś zależy na takiej opcji.
No i z tego co zauważyłem społeczność “konsolowa” jest mniej toksyczna - przynajmniej w Warframe.

Albo już całkiem z innego podwórka.
Dofus - kolorowa, bez lejącej się krwi, walki turowe i masa rzeczy do roboty. Aczkolwiek wydaje mi się, że próg wejścia jak dla 6 latki może być za wysoki bo gra dodatkowo jest w angielskiej wersji, ale to juz sam ocenisz.

2lajki

Jak ktoś mi mówi o tym że dziecku nie wolno dać dostępu do neta i ogólnie granie w gry jest źle to przypomina mi się mój kolega z pracy xD

kolega też jest przeciwny takiemu podejściu ale ma złotą zasadę: 3 piwa co dziennie po robocie mu się należą a minimum raz w tygodniu trzeba się resetować (ok 1l wódki) czasami też przypudrować nosek trzeba lub zielone spalić. A co do dzieci to trzeba bić jak nie słuchają i jak ojca nie szanują :stuck_out_tongue:

Tak mniej więcej wytłumaczę jak wygląda takie granie :wink:

Z córką biegamy po startowych lokacjach zbieramy kwiatki lub przebieramy ubrania xD sesja trwa max do godz bo później nauka i zabawa zabawkami :stuck_out_tongue:

Co do samego grania to wolał bym jak by mój stary ze mną grał a nie pił i się po mnie jebał albo miał ciężko wyjebane bądź wymagał czegoś co sam chciał osiągnąć a mu się nie udało.

3lajki

Jak już koniecznie chcesz mmorpg to chyba gw2, brak wyścigu szczurów, niespecjalnie wysokie wymagania walki, takie na odpalić poczyścić mapę i pójść. Choć tak, planszówki będą lepsze (i nie chodzi mi o jakieś bzdurne gierki, ale takie na sesyjnośc typu d&d, worhammer itp itd.

Nie bronię ,ale samo życie , 3/4 forumowiczów tutaj to znawcy,specjaliści i psychologowie a prawda jest taka ,że większość pewnie też wychowywała sie bez ojców i teraz pluje jadem ,a pewnie sami jak urodzą im sie dzieci będą spierdalać za granicę bo zobaczą w polsce jak to jest kupować pieluchy i zabawki za najniższą krajową ,a zapomniałem tutaj sami programiści , no tak forum mmorpg przecież ,jakby mogło być inaczej :rofl: Wracając do tematu , jak lubi platformówki to spróbujcie tego elsworda , gra chyba jeszcze jako tako żyje ,a z tego co pamiętam to była nawet dość ciekawa do ogrywania :>

2lajki

Nie sądziłem ,że ktoś kiedyś założy temat o coś takiego ale nie moje życie to w sumie co mnie to obchodzi. Na ten moment mamy cudowny brak MMORPG + obecne pokolenie strasznie nastawione jest na gry na TELEFON (z tego względu tyle tego gówna wychodzi). Gra dobra w każdym wieku to Fall Guys jak ktoś pisał ale wątpię czy 6 latce się spodoba bo każde dziecko chce ciągle wygrywać. Ktoś podał Genshin i ja się pod tym podpisuje obiema rękami - jest bardzo casualowy + relaksujący no i content jest bardzo friendly dla każdej grupy wiekowej (potwory, łączenie żywiołów daje dużo frajdy ,a jak znasz angielski to z Paimona idzie się super pośmiać w dialogach) i chyba na ten moment więcej nie znajdziesz. Gry pokroju GW 2, FF IV są spoko ale troszkę za bardzo dynamiczne + dużo więcej fajnych gier dla dzieci jest jednak na singlu. Jedyne czego nie polecę nawet największemu wrogowi to LoL - tej gry powinno się zakazać i nigdy nie pokazywać dzieciom xd
Ewentualnie Wizard101 ale szybko się nudzi.

ale się ludzie zesrali xdd