Gra

Witam.
Zawsze miałem problem z rozpoczynaniem różnych tematów dlatego postaram się mniej więcej nakreślić czego szukam.
Przeglądam regularnie tematy odnośnie “starszych” graczy (mam 25 lat) i mogę z wieloma z nich się utożsamić. Nie wiem czy to kwestia zwiększonych wymagań co do gier czy rynek gier przekształca się dla nowego, młodszego pokolenia graczy. Pewnie jedno i drugie.
Mam problem jak wielu użytkowników tego forum - nie mam w co grać, a gdy już zacznę grać to szybko się nudzi.
Większość swojego czasu online spędziłem na MapleStory - jeszcze przed Big Bang patchem, różnego rodzaju privach WoW’a, grałem w LoL’a, WoT’a, Archlorda, Diablo 3, Aion’a, Tere i milion innych gier online. Często dłużej trwało ściąganie gry, czytanie poradników, szukanie nicku niż sama gra.
10 lat temu nie miałem tylu obowiązków i tego czasu jest mniej dlatego też szukałem gier, które pozwolą mi zagrać kilka gier dziennie - niekoniecznie ciągiem i cieszyć się z samego grania. Niestety Gwent czy wyżej wspomniany WoT się już przejadł. Tak samo HearthStone (pisząc tego posta dopiero przypominam sobie w co grałem :rofl: ).
Grałem również w gry przeglądarkowe - ostatnio na 127 świecie znalazłem się w 100 graczy, którym udało się wygrać świat :wink:
Wpadłem na pomysł aby skupić się na grze nie MMO. Zawsze lubiłem strategie lecz granie w Warcrafta czy innego rodzaju strategie od pewnego poziomu jest to typowa zręcznościowka gdzie APM musi być powyżej 250. Ostatnią grą, którą bardzo miło wspominam jest Dragon Age. Pierwsza część. Do dziś oglądam trailer <3 Niestety kolejne części już nie są tak dobre. Do inkwizycji robiłem 4 podejścia - ani razu nie ukończyłem gry. Po prostu czegoś jej brakowało.
Pewnie będą komentarze typu “idź lepiej na dwór jest ładna pogoda”. Od razu napomnę, że jestem czynnym sportowcem i gry to zajawka z dzieciństwa przy jednoczesnym odpoczynku.
Do brzegu. Czy są gry podobne do Dragon Age godne polecenia? Lub jakieś inne tytułu. Od razu mówię, że jestem strasznie słaby w shootery.
Mogą być to gry darmowe jak i płatne. Sprzęt mam raczej dobry - nie powinno być problemu z najnowszymi grami. Interesują mnie raczej głównie RPG osadzone w świecie fantasy ale chętnie poczytam o innych tytułach.
Pozdrawiam :slight_smile:

Jeżeli single to Wiedźmin 3. Jeśli nie grałeś to serio, bije Dragon Age na głowę i trochę pod względem dialogów i klimatu. Jeśli zależy Ci na czymś bardziej tradycyjnym mechanicznie to może Tyranny? Całkiem niezły rpg. Pillars of Eternity, Torment: Tides of Numenera to też świetne rpgi. Jest jeszcze Divinity Original Sin 2, bardzo dobry action rpg. Możesz też poczekać na Baldur’s Gate III, twórcy DOS2 wzięli to właśnie na warsztat.

Z pełna odpowiedzialnościa polecę Ci “Kingdoms of Amalur”. Jest to singlówka ze świetnym klimatem i mega rozbudowana. Możesz grać czym chcesz. Mag, wojownik, ninja? Nie możesz się zdecydować? Idziesz do NPC, płacisz i wybierasz nowa ścieżkę rozwoju. Chcesz sobie wystrugać fajne zbroje czy broń? Stworzyć kryształy do podbicia statystyk? Uważyć miksturki? Nie ma problemu. We własnym domku możesz postawić stoły do craftu i zajać się crafceniem. A może domek to dla Ciebie za mało? Spokojnie, możesz zarzadzać w swoim własnym pałacu. Z ogródkiem do upraw i terenem ćwiczebnym, gdzie możesz sprawdzić skille czy opracować techniki bijac przywołane wczesniej moby (zadne kukły). Możesz również zajać się dyplomacja i decydować o losach sasiedzkich krajów. Mozesz starac sie z nimi handlować lub ich podbijac.
Gra jest w angielskiej wersji językowej, jednak można znalezć działajace spolszczenie (sama na nim grałam).
Kurcze, chyba nawet sama sobie ten tytuł odświeżę :wink:

Oto pierwszy z brzegu gameplay:

https://www.youtube.com/watch?v=aofaSBJ1OqU