Guild Wars 2 - czy warto wracać?

Witam wszystkich ! Piszę, ponieważ ostatnio coraz bardziej wraca mi do głowy Guild Wars 2. Otóż grałem od premiery, wbiłem max level, ale skonczylem grac jeszcze przed pierwszym dodatkiem i teraz moje pytanie. Czy opłaca się wracać do tej gry ? Jak wygląda content PvE oraz liczebność graczy na serwerach ? Czy gracz nastawiony bardziej na solo będzie miał tam co robić z nowymi dodatkami ? Mam na myśli Path of Fire i Hearth of Thorns.

O grze najwiecej pisalem tu:

(to post z 18r wiec troche sie zmienilo ale na us)

A w skrocie jezeli grales do pierwszego dodatku to grales praktycznie w calkowicie inna gre bo…
Dodatek hot dodal np mastery skills czyli skille uniwersalne przypisane do konta a w nim np szybowanie i samo odblokowywanie tych skili zostalo ciekawie rozwiazane…
Dalej elitarne specjalizacje dla kazdej z 9 klas i tu przyklad np ranger w opcji bez elit k to typowy ranger z petem
Z elitka z hot to druid ktory laduje mechanike celestial avatar ktora daje mu szefeg skilli suportujacych i leczacych. A dodatek pof daje mu elitke soyl east ktory daje mozliwosc polaczenia sie z dusza peta dajac mu skille charakterystyczne dla tego peta. Oczywiscie kazde drzewo traitowe daje jeszcze szefeg innych rzeczy ale to oddzielna historia.
Raidy - end game pve content z malym marginesem bledow
Dalej dodatek pof dal mounty - chyba jak narazie najlepiej zrealizowane ze wszystkich mmorpg gdzie kazfy mount specjalizuje sie w czyms innym poza szybszym przemieszczaniem sie np raptor daleko skacze, skimmer umozliwia unoszenie sie nad woda itd itd
Od lws 3 (a oprocz 2 dodatkow masz lws2 - 8 epizodow/ lws3 - 6 epizodow/ lws4-6 epizodow/ icebrood saga prolog+3epizody jeszcze sie nie zakonczyl) do sagi wlacznie co epizod masz nowe mapy ciag story nowych vendorow waluty kolekcje achievementy i kilka ukrytych mountow.
Content pve- jest tego w cholere dla wielu nawet zbyt wiele bo mapa swiata obecnie to gigant, na kazdej mapie jest pelno rzeczy do robienia typu meta eventy ukryte kolekcje miejsca eventy itd itd
Liczebnosc - widac to doskonale w gw2 ze wszedzie sa ludzie nawet na starych zapyzialych lokacjach przez przyjecie przez AN innego modelu end game niz np w wow
Granie solo - w gw2 nie ma absolutnie problu dka graczy solo. Idac na event/meta event/world bossow czy gdziekolwiek i robiac go system automatycznie laczy ludzi w poblizu/robiacych dane wydarzenie w nieformalne party bez dodawania sie manualnie. Polega to na tym ze wszyscy dostaja loot bonusy itd nie bedac we formalnym party.
I to tak pokrotce bo jest tego wiecej gdyz dochodza dungeony fraktale legendarne itemy pvp wvw strike missions itd itd
Czy warto? Kupujac dodatek pof dostajesz hot za free… Chyba warto
Dlc: lws sa za free dla ludzi logujacych sie do gry w momencie premiery danego ep az do momentu nast ep. Pozniej mozna dokupic za gemy lub gold z gry (tak mo, na na item shop wydawac tylko gold z gry).