Hej czy dasz rade znaleźć dla mnie jakieś mmorpg?

Jak w temacie szukam mmorpg ważne żeby był:

  • darmowy
  • otwarty świat
  • ludzie do gry
  • twórcy którzy zajmują się grą
    Grałem w:
  • Tera
  • GW2
  • Aion
  • Black Desert
  • Elsword
  • Closers
  • MapleStory2
  • Path of Exile
  • Neverwinter
  • Soul Worker
  • Revelation online
  • Blade&soul
  • Dragon nest
  • Metin2 (privy)
  • ArcheAge

Z góry dzięki za pomoc

Zagrałeś chyba we wszystkie MMO jakie istnieją, więc nie wiem czego oczekujesz…
Jedyne co ci pozostało to mobilne MMO do sprawdzenia, no ale one są p2w i w większości przypadku nie prezentują nic szczególnego - na pewno są gorsze od tych z PC.

Jakbyś szukał b2p to coś tam jeszcze zostało jak chociażby Astella Online, TESO czy nadchodzący ArcheAge Unchained. W f2p niestety nic ciekawego i żywego już nie znajdziesz, przynajmniej nie w Europie :wink: (bo w Azji takie MMO dobrze się trzymają no ale krzaczki + blokada IP)

To może do którego z tych mmorpg polecasz wrócić?

ArcheAge. Szczególnie przyoszczędzić trochę i zajrzeć do AA Unchained.

Albion Online - spełnia 3 kryteria

Z doświadczenia polecam rozważyć grę B2P zamiast darmówek.

Wydaj 116 i graj w AAU.

Również jak Deus proponuje popatrz na gry B2P albo P2P, darmówki to najczęsciej zły wybór :slight_smile:
Masz teraz z B2P GW2 / TESO / Astellia Online / ArcheAge

Jak mam wybrać jeden z tych b2p to który lepiej wybrać? Cena bez znaczenia (byle nic z abonamentem)

GW2, TESO, Archeage - nowa wersja, ale podobno Astellia też jest całkiem ok.

1lajk

Gram w Astellię obecnie i w sumie jak na razie jest fajnie, mam w prawdzie 30 lev dopiero klasą leczącą ale z tego co w gildi mówią to na 50 też jest całkiem przyjemnie

Coraz bardziej mnie ten tytuł kusi. Zastanawiam się czy przy otwarciu nowego serwera na głównym nadal można zakładać postacie oraz co robić na max poziomie + czy ta gra jest bardziej dla fanów pvp czy pve.

ogółem w KR wersji są dungeony / dungeony legendarne z różnym poziomem trudności (gwiazdki) + rajdy 20 albo 30 osobowe teraz nie pamiętam a więc to docelowo będzie u nas.
Masz areny pvp / grupowe pvp oraz będzie otwarta mapa mass pvp.
więc nie powinno być problemu z tym co robić nawet jeśli będzie ktoś nolife i wyczyści kontent i będzie musiał czekać na łatke (brak abonamentu xD) nic nie traci.
Na obu serwerach można robić postacie nadal (robiłem dziś alta - chyba, że inaczej jest z nowymi graczami)

A czy jest problem jeśli ktoś nie lubi pvp (questy PvE w arenach gdzie mogą cię ścigać gracze)?

Do 30 lev nie spotkałem takiej areny, nie wiem nawet czy jest w grze coś takiego jak open pvp bo nie ma podziału na dwie frakcje :slight_smile:

1lajk

DeusX1, nie ma takich questów w Astelli - generalnie nie masz tu podziału na 2 wrogie feakcje, jak w AA czy WoW, nie ma “naturalnych” wrogów, więc można pve wszędzie i swobodnie o każdej porze :slight_smile:

1lajk