HoT z nieoficjalnego zrodla

Co do nieoficjalnego źródła…

Sytuacja z przed dwóch dni. Gildiowicz kupił PoFa własnie z keyshopa. Kiedy dokładnie to nie wiem, jednak dwa dni temu konto zostało zawieszone.W odpowiedzi od supportu otrzymał inforamcję, iż właśnie przez ten klucz i trwa dochodzenie. Klucz został zakupiony za pomocą lewej/skradzionej karty po czym odsprzedany w keyshopie. Aktualnie czekamy na to jak sprawa się rozwinie.

Kwestia szczęścia jak mniemam.

Pozdrawiam.

moglbys podzielic sie pozniej informacja jak to wszystko sie potoczylo?

moglbys doradzic gdzie moge kupic te trinkety ale nie za laurelsy bo mam ich tylko 18?

Podaj dokładna nazwę “keyshopa” bo do nich nie zalicza się Allegro, G2A i Kinguin.

Jak wszystko się wyjaśni, to napiszę co i jak.

Z którego źródła kupił… nie wiem. Czy to było allegro, g2a, czy CDkeys… nie mam pojęcia. Jak się dowiem to Ci napiszę. Przy czym każde z tych źródeł,czy chcesz czy nie możesz zaliczyć do keyshopu. Wszystkie źródła sprzedają klucze. Na allegro masz też ogłoszenia “firm/sklepów” zajmującym się tylko tym.
Samo allegro już od dawna nie jest tylko portalem aukcyjnym.

Nie chcę też się tutaj kłócić, bo wiem iż są przeciwnicy i zwolennicy takich sklepów czy marketów.
Mogę jednak opisać kilka moich doświadczeń, jak i tego co spotkało moich znajomych.

Sam używałem CDkeys do zakupu kilku gier, podobnie jak g2a czy innych wynalazków.
Za czasów płatnego APB (tak, zaraz po premierze), miałem zawieszone konto właśnie przez klucz na subskrypcje kupiony na CDkeys. Kasę odzyskałem (bezproblemowo), ale przedłużenie abonamentu musiałem kupić jeszcze raz… na oficjalnej stronie. No i miałem bana do wyjaśnienia ( chyba tydzień). Bana dostałem tylko ja, kolega któremu kupowałem to samo doładowanie już nie.

Podobna sytuacja odbyła się ostatnio (dwa miesiące temu) przy okazji zakupów Strumovika Battle of Stalingrad. Wielu osobom zablokowano dostęp do gry na steam ( w tym dwóm osobom z mojej grupy). Chociaż tu akurat nie podano nazwy “sklepu”. Twórcy ograniczyli się do frazy “grey market”. I tak, pod naciskiem community klucze zostały przywrócone (po wcześniejszym kontakcie mailowym, ludzie otrzymali nowy klucz do aktywacji), jednak z zaznaczeniem iż to pierwsza i ostatnia taka sytuacja. Następne zakupy u nie oficjalnych sprzedawców, w razie problemów będą banowane na stałe. Gwoli ścisłości, klucze zostały zablokowane nawet gdy minął ponad rok od zakupu.

Z tego i też powodu inaczej podchodzę do produktów Areny Net. Jeżeli dany sprzedawca nie widnieje w zakładce oficjalnych, to tam nie kupuję. Pal licho pieniądze, szkoda by mi było zwyczajnie zainwestowanego czasu.

Jak już jendak pisałem wcześniej, wszystko jest zapewne kwestią szczęścia… Każdy kupuje gdzie chce, a ryzyko jest zawsze. Nie mniej, nie omieszkam Ci napisać gdzie kupił owy klucz… jak tylko “poszkodowany” wróci i wyjaśni sytuację to się go zapytam.

Pozdrawiam :wink:

Jeśli chodzi o trinkety to wszystko zależy od statystyk jakie Ci będą potrzebne więc najpierw musisz zdecydować się na konkretny build jaki chcesz składać. Potem można dopiero ustalić skąd je najlepiej wziąć: https://wiki.guildwars2.com/wiki/Ascended_trinket
Generalnie jakiś build pod Power - Precision - Ferocity, czyli statystyki Berserker / Zojja jest najłatwiej zdobyć nowicjuszowi bo to staty z podstawki, nie trzeba mieć dodatków ani dostępu do map z Living Story.

Slyszalem rowniez ze czasami arena net usuwalo dodatki z takich kont i bylo trzeba ponownie je zakupic bez banowania tych kont ciekwae jak z oddawaniem pieniedzy z sklepow z ktorych zakupilismy keya

moim buildem koncowym mial byc berserker banner z snow crows i tam sie inspiruje ale gdy patrze jakie przedmioty sa mi potrzebne to nie mam bladego pojecia tak naprawde jak za to wszystko sie zabrac

OK, masz dodatek HoT, tak? Czy masz dostęp do mapek z Living Story sezonu 3? O tych:

  • Bloodstone Fen in northern Heart of Maguuma.
  • Ember Bay in the Ring of Fire.
  • Bitterfrost Frontier in the Shiverpeak Mountains.
  • Lake Doric in northern Kryta.
  • Draconis Mons in the Ring of Fire.
  • Siren’s Landing in the Ruins of Orr.
    https://wiki.guildwars2.com/wiki/Living_World_Season_3

nie jestem w tej chwili w stanie odpowiedziec bo nie mam jak ich sprawdzic u siebie ale jezeli sa dostepne z dodatkiem HoT to kwestia pewnie odblokowania paru mapek

Generalnie na tych mapach można za zdobywane na nich waluty i tokeny kupować trinkety ascended o statach z podstawki i HoTa. Miło, tanio i przyjemnie :slight_smile:
Natomiast warto pamiętać, że trinkety ze statami z podstawki (właśnie Berserker np.) można kupić też za walutę z fractali, misji gildyjnych, zdobyć z kolekcji itd. Wszystko najlepiej sprawdzać na wiki. Wpisujesz nazwę przedmiotu czy jakieś hasło w okienko “szukaj” i wszystko jest, np: taki pierścień będzie Ci potrzebny https://wiki.guildwars2.com/wiki/Ring_of_Red_Death

Skonczylem wczoraj wlasnie story z HoT (16 rozdzialow) ale nigdzie nie widze tego achievementa nawet do zrobienia czy to moze byc przez to ze nie ukonczylem jeszcze story z podstawki?

Jesli zrobiłeś to dzisiaj to wszystko jest w porządku, następnego dnia przyjdzie do ciebie na tej postaci (która ukończyłeś story HoT’a) list, w środku informacje gdzie się udać i co robić dalej. Story z podstawki niepotrzebne (sam nie ukończyłem story na revenancie jako że przy podstawce go nie bylo a potem już booster poszedł, a na nim robiłem całego HoT’a) :stuck_out_tongue:.

Generalnie po pogadaniu z osobami (do których skieruje cię list) będziesz miał dwie kolekcje do dokończenia, w jednej będzie chodziło o zbieranie shardów, w drugiej o zbieranie… esencji? Już nie pamiętam co to tam dokładniej było. I będzie to rozwalone po mapkach, więc czeka cię trochę biegania :slight_smile:

Masz na myśli achievment z ekwipunkiem ze specjalizacji? Będzie w Collections
-> Specialization Collections :slight_smile:

Edit: Aaaaa, o to chodzi. To poradnik od Dulfy podrzucam, tam wszystko jest po kolei pokazane: http://dulfy.net/2017/02/22/gw2-feb-22-current-events-guide/

Wszystko ladnie pieknie i robie tak jak poradnik radzi ale za ch*lere nie moge dostac sie do Maguuma Wastes probowalem naprawde 2h na wszystkie mozliwe chyba sposoby przez silverwastes i brisban wildlands i nie mam pojecia… :frowning:

Żeby się tam dostać musisz rozegrać prolog living story HoT. (tzn. teoretycznie nie musisz ale to najszybszy sposób)

Inną opcja jest teleport do znajomego, no ale trzeba go najpierw mieć, a jest to item raczej mało dostępny dla nowych graczy (dostaje się go np. z paczek urodzinowych albo z Black Chestów z IS)

Zresztą na YT masz mase filmików jak tam wejść, aż taki problem z tym jest? :stuck_out_tongue: To ty zaginiesz w Tangled Depths, bo tam to dopiero jest trudno połapać sie w minimapie xD

co najlepsze ze tangled depths mam juz za soba haha ale fakt faktem dostawanie sie do nowych nieodblokowanych przeze mnie lokalizacji jest dla mnie udreka :smiley:

Maguuma Wastes to są 2 mapy - Silverwastes i Dry Top… Obstawiam, że nie wiesz jak wejść na Dry Top (albo jej zachodnią część) bo na SW to musiałeś być :slight_smile:
http://gw2timer.com/?page=Map
Tylko i tak nie bardzo wiem konkretnie gdzie i po co nie możesz wejść :stuck_out_tongue:

Gratulacje! Właśnie zdobyłeś swoją nową najlepszą przyjaciółkę, gw2-wiki!
https://wiki.guildwars2.com/wiki/Dry_Top

A tak na poważnie to polecam szukać poradników na dulfy, ale w przypadku konkretnych problemów (jak wejść na mapę, gdzie kupić dany item, gdzie jest dany mobek itd) najlepiej szukać po wikipedii.

Cytat z linka powyżej :

Use the portal in the southwest corner of the map in Brisban Wildlands. The portal will be located southeast of the Tangle Root Outpost point of interest.

A więc południowo-zachodni róg mapyBrisban Wildlands, gdy odkryjesz Tangle Root Outpost to musisz udać się na południowy-wschód. Z tymi wskazówkami znaleźć drogę to kwestia czasu :smiley:

@Huzarival, kolega szuka energii (mote) do kolekcji, sam mu nawet linka dałeś, jedno jest w dalekim Dry Top :smiley:

A no tak, jest tam 1 kulka. 100 lat temu to robiłem i nie skojarzyłem :slight_smile:

@sew1k A jak już znajdziesz wejście na Dry Top to potem by przejść na jego zachodnią połowę trzeba w Prospect Valley - Town of Prosperity wejść w drzwi po lewo i tam jaskiniami jest takie tajemne przejście na drugą część mapy. Tak na przyszłość podpowiadam bo z tym akurat to bardzo dużo osób ma problem :slight_smile: