Ile trzeba farmić na tokena?

Dobra zmieniam zdanie, 500k w 8h nie, ale z 50-100k w dzien spokojnie (legalnie bez bota sie da). Nie farmilem kasy bo mam ponad 3mln, ale dzisiaj dla testow bo kolega tutaj z forum do mnie dolaczyl (do gry i na server) potestowalem.

Robisz herb+mining + enchant na to czego wiecej zbierasz (enchant gloves+ herb/min) i zarabiasz niektore herby zwlaszcza to 80-200g, a zebrac w dzien mozna np. 500 recznie.

Ja zarobilem w 6h okolo 35k golda?, a skile gatheringowe rank 1, jakby wbic 3 i dopiero farmic to mysle ze do 60k by w 6h podskoczylo(wiecej matsow=wiecej kasy), co do aukcji, to schodza jak bulki i podejrzewam osobiscie jako RAIDER

ze do 7.1(grudzien? styczen?), kiedy to bedzie mozna niepotrzebne blood of sargeas na materialy w stackach po 20szt za 1 blood wymieniac. Do tego czasu powinny sie utrzymac "sensowne" ceny matsow.

OFC ceny beda spadac, tym dalej zaczniecie zbierac(bo raidow bedzie mniej, ludzie pokoncza), ale mysle ze lepszej kasy i tak nigdzie nie zrobicie).

Jezeli, kogos srednio stac na abonament, to jest jeszcze czas podstawka+legion -> herb/gather i zbierac, mysle ze w 2tyg zbierania powiedzmy po 4h mozna by sobie uzbierac na pare msc tokenow easy (mowie przy 3 rank zbieractwa zrobicie imho 10k+/hr czyli ponizej 7h token).

k**wa, cebule. Zamiast farmic po 4h dziennie przez miesiac golda, wystarczy pojsc jeden dzien ulotki roznosic, albo zrobic jakies inne odplatne gowno i macie na abonament.

k**wa, cebule. Zamiast farmic po 4h dziennie przez miesiac golda, wystarczy pojsc jeden dzien ulotki roznosic, albo zrobic jakies inne odplatne gowno i macie na abonament.

cala sprawa ze 1 token to tak 4h teraz xD

@Quaku

Nie leci tego więcej tylko jest większa szansa, że poleci(chodzi mi o najdroższe kwiatki). Nie uzbierasz więc szybciej. Da się jednak w ten sposób uzbierać sporo złota i faktycznie w te 8h z 50k by szło zebrać. Tylko kto o zdrowych zmysłach da radę biegać non stop 8h za materiałami(?) ^^

Tak wracając do tematu to dobrym sposobem na token jest też zwykł ubijanie mobków, oczywiście w odpowiednim miejscu. Dzisiaj potestowaliśmy i na głowę leciało 700g/h ALE poleciało też kilka itemków z których każdy poszedł od 10k do 30k złota na AH.

Ceny roślinek poszły w dół i iść będą, za to plecaczki ładnie podskoczyły. Wszystko się zmienia, więc o stałym źródle ciężko coś napisać :)

@Quaku

Nie leci tego więcej tylko jest większa szansa, że poleci(chodzi mi o najdroższe kwiatki). Nie uzbierasz więc szybciej. Da się jednak w ten sposób uzbierać sporo złota i faktycznie w te 8h z 50k by szło zebrać. Tylko kto o zdrowych zmysłach da radę biegać non stop 8h za materiałami(?) ^^

 

Tak wracając do tematu to dobrym sposobem na token jest też zwykł ubijanie mobków, oczywiście w odpowiednim miejscu. Dzisiaj potestowaliśmy i na głowę leciało 700g/h ALE poleciało też kilka itemków z których każdy poszedł od 10k do 30k złota na AH. 

Ceny roślinek poszły w dół i iść będą, za to plecaczki ładnie podskoczyły. Wszystko się zmienia, więc o stałym źródle ciężko coś napisać  


Geniusz

@Quaku

Nie leci tego więcej tylko jest większa szansa, że poleci(chodzi mi o najdroższe kwiatki). Nie uzbierasz więc szybciej. Da się jednak w ten sposób uzbierać sporo złota i faktycznie w te 8h z 50k by szło zebrać. Tylko kto o zdrowych zmysłach da radę biegać non stop 8h za materiałami(?) ^^

 

Tak wracając do tematu to dobrym sposobem na token jest też zwykł ubijanie mobków, oczywiście w odpowiednim miejscu. Dzisiaj potestowaliśmy i na głowę leciało 700g/h ALE poleciało też kilka itemków z których każdy poszedł od 10k do 30k złota na AH. 

Ceny roślinek poszły w dół i iść będą, za to plecaczki ładnie podskoczyły. Wszystko się zmienia, więc o stałym źródle ciężko coś napisać  

12k+/hr easy. (*token w 5h). Z muzyka, ew. filmem na drugim monitorze, jak ktos nie moze oplacic/lub stanowi to poswiecenie. To wystarczy pare dni tak zrobic i ma sie na pol roku.

Pisałeś o większej ilości a nie o szansie na zebranie. Fakt jednak, że źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że nie uzbierasz szybciej(jak czas, który podałeś) gdyż więcej surowców (niż to co podałeś) ciężko jest zebrać(ręcznie, bez bota i bez 3ciej rangi-szybciej wpadnie na kilka tokenów jak wbije się ten 3ci poziom). No chyba, że chodziło Ci o roślinki, które lecą po kilka sztuk bo takie również są, z tym, że niektóre z takich legionowych idą po ~7g, więc mało opłacalne jest zbieranie tego. Jeśli więc można prosić to nie komentuj w ten sposób(chodzi mi o post wyżej) gdyż sam podajesz błędne informacje a mimo to nie nabijałem się tylko wyjaśniłem, dziękuję :)

Co do samych tokenów to 110lvl spokojnie wbijałem przez jakieś 24 dni, w pozostałe 6 uzbierałem na token. Czasowo dla nowego(bez wysokich poziomów zawodów, bez świetnego eq, bez złota które można inwestować na ah, bez bota, ale z lvl 100+) gracza wychodzi ~16h by zebrać taką ilość złota(bez zbytniego pospiechu, ale z przeznaczeniem tego czasu na zarobek). Początkowo bardzo wątpiłem by to się udało, ale przez kamyczki/herby/farmienie mobków zmieniłem zdanie.

Edit:

8k/h (z 2gą rangą roślinek) się zgodzę. Co do 12k/h to zależy od cen. Nie wiem po ile u Ciebie to chodzi. Ja mam max 110g/szt. Te 12k by szło gdyby boty wybić.

Pisałeś o większej ilości a nie o szansie na zebranie. Fakt jednak, że źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że nie uzbierasz szybciej(jak czas, który podałeś) gdyż więcej surowców (niż to co podałeś) ciężko jest zebrać(ręcznie, bez bota i bez 3ciej rangi-szybciej wpadnie na kilka tokenów jak wbije się ten 3ci poziom). No chyba, że chodziło Ci o roślinki, które lecą po kilka sztuk bo takie również są, z tym, że niektóre z takich legionowych idą po ~7g, więc mało opłacalne jest zbieranie tego. Jeśli więc można prosić to nie komentuj w ten sposób(chodzi mi o post wyżej) gdyż sam podajesz błędne informacje a mimo to nie nabijałem się tylko wyjaśniłem, dziękuję  

Co do samych tokenów to 110lvl spokojnie wbijałem przez jakieś 24 dni, w pozostałe 6 uzbierałem na token. Czasowo dla nowego(bez wysokich poziomów zawodów, bez świetnego eq, bez złota które można inwestować na ah, bez bota, ale z lvl 100+) gracza wychodzi ~16h by zebrać taką ilość złota(bez zbytniego pospiechu, ale z przeznaczeniem tego czasu na zarobek). Początkowo bardzo wątpiłem by to się udało, ale przez kamyczki/herby/farmienie mobków zmieniłem zdanie. 

 

Edit:

8k/h (z 2gą rangą roślinek) się zgodzę. Co do 12k/h to zależy od cen. Nie wiem po ile u Ciebie to chodzi. Ja mam max 110g/szt. Te 12k by szło gdyby boty wybić.

foxflower 80-100,

rose 180-200

1 roslinka -> 6/7, przy rance 3ciej foxflower, jak lisek sie pojawi to tak z 30+ ;) (13k/hr ja robie atm).

Jest to o tyle super dla nowych, ze nie dosc ze moga zbierac od razu w legionie, to zbieractwo nie wymaga ani inwestycji czasu/pieniedzy jak np. inne sposoby. Nawet grind wymaga, zebys chociaz heroici zrobil, zeby mobki szybciej schodzily. Wbijasz 1 wieczor, 5h i masz na token.

Ceny masz prawie 2x lepsze dla zbierających :) Foxflowery fakt, świetny zarobek, ale ciężko to znaleźć(a przynajmniej ja miałem problem), mi dużo prościej na Rose farmić bo tych jest sporo(ale leci max po 1 sztuce, zbiór może się nie udać i masa botów właśnie na tym farmi). Co do grindu to da radę, do pt chętnie dodają, robi się za wabik na mobki, ale złoto leci(o ile lecą lepsze przedmioty. Smego złota 700/h więc, w porównaniu do zbierania materiałów, słabo).

Jak już zbierać to teraz bo później aż do kolejnego dodatku będzie z tym dużo gorzej dla nowych :) Mam nadzieję, że ceny się utrzymają jeszcze tak z miesiąc by coś odłożyć.

Ceny masz prawie 2x lepsze dla zbierających  Foxflowery fakt, świetny zarobek, ale ciężko to znaleźć(a przynajmniej ja miałem problem), mi dużo prościej na Rose farmić bo tych jest sporo(ale leci max po 1 sztuce, zbiór może się nie udać i masa botów właśnie na tym farmi). Co do grindu to da radę, do pt chętnie dodają, robi się za wabik na mobki, ale złoto leci(o ile lecą lepsze przedmioty. Smego złota 700/h więc, w porównaniu do zbierania materiałów, słabo). 

Jak już zbierać to teraz bo później aż do kolejnego dodatku będzie z tym dużo gorzej dla nowych  Mam nadzieję, że ceny się utrzymają jeszcze tak z miesiąc by coś odłożyć.  

Moim zdaniem, utrzymaja sie do konca pazdziernika, ale beda jeszcze konkurencyjne w pazdzierniku, od 7.1 kupa, a ostatni miesiac przed nowym raidem tez slabiocha imho. Jak spadnie do 5k/hr zarobek to juz farmienie raidow/grind starych inst bardziej sie oplaci.

Addony i masz po problemie, + sexymap dobrze ustawiona (foxflowers sa male, wiec trzeba to uwypuklic).

Ja preferuje fox/fjaangir, bo leci ich duzo, chociaz sa ponad 2x tansze od roz, to poprzez ilosc, wychodzi mi lepiej, 6-7 fox flowers, teraz z rana cena w gore polecialo to 1 node 700g, 2 liski, bo ktos nie zebral i odbiegl -> 50 Foxflowers :D

12k+/hr easy.  (*token w 5h). Z muzyka, ew. filmem na drugim monitorze, jak ktos nie moze oplacic/lub stanowi to poswiecenie. To wystarczy pare dni tak zrobic i ma sie na pol roku.

Gdy robiłem golda na zasadzie, żeby zarobić, a się nie narobić to po prostu zrobiłem szybko postać na jakimś serwie z wysokimi cenami i średnią-małą populacją, a następnie podropiłem jakieś pety i transmogi. Gdybym liczył golda na godzinę to nie licząc wystawiania i zbierania itemów z maila ( TSM - 2-4 minuty, ale robię inne rzeczy w tym czasie więc tego nie liczę) to wyszłoby ~30k/hr, oczywiście niektóre itemy sprzedają się nawet pół roku, ale dobrze mieć taką jedną postać do sprzedawania tego typu rzeczy, bo małym kosztem w szerszej perspektywie czasowej można nieźle zarobić. Problemem jest tylko to, że obecnie wszystko skupia się wokół legionu, ale w końcu wszystko wróci do normy.

edit: Zapomniałem dodać, że kolejnym plusem farmienia w WoWie jest to, że mamy tysiące spotów, sposobów na zarobek więc człowiek się nie nudzi i codziennie może robić co innego, w przeciwieństwie do wielu mmo, gdzie farmienie golda jest okropnie nużące.

Gdy robiłem golda na zasadzie, żeby zarobić, a się nie narobić to po prostu zrobiłem szybko postać na jakimś serwie z wysokimi cenami i średnią-małą populacją, a następnie podropiłem jakieś pety i transmogi. Gdybym liczył golda na godzinę to nie licząc wystawiania i zbierania itemów z maila ( TSM - 2-4 minuty, ale robię inne rzeczy w tym czasie więc tego nie liczę) to wyszłoby ~30k/hr, oczywiście niektóre itemy sprzedają się nawet pół roku, ale dobrze mieć taką jedną postać do sprzedawania tego typu rzeczy, bo małym kosztem w szerszej perspektywie czasowej można nieźle zarobić. Problemem jest tylko to, że obecnie wszystko skupia się wokół legionu, ale w końcu wszystko wróci do normy.

 

edit: Zapomniałem dodać, że kolejnym plusem farmienia w WoWie jest to, że mamy tysiące spotów, sposobów na zarobek więc człowiek się nie nudzi i codziennie może robić co innego, w przeciwieństwie do wielu mmo, gdzie farmienie golda jest okropnie nużące.

Dobrze, ale my mowimy o "stalym zarobku", rozumiemy przez to np. do wyjscia 7.1 patcha mozliwosc zarobku. Rzeczy, o ktorych Ty wspomniales to wiesz... moze zarobisz moze nie.

Poza tym ten temat sie tak rozrosl, poniewaz sredni zysk w wowie to tak 5k/hr bedzie po 7.1 za pewne, a obecnie ja robie 15k/hr wiec myslalem ze warto sie podzielic spostrzezeniem, ze prawdopodobnie do konca listopada moze grudnia, bedzie mozna w 4-5h zarabiac na token.

Teraz, jest sporo osob na tym forum, ktorzy nie moga sobie pozwolic na abonament, moze to ich zacheci, bo wystarczy 1x w tyg pofarmic, "wieczor" przez nastepne 2 miesiace i miec abonament na +8/9 msc gry ;)

Mi to farmienie coś ostatnio nie wychodzi. Wzięłam skinning i na początku były całkiem fajne ceny za te skórki ale teraz jest bida z nędzą, nawet Felhide spadło ze swoją ceną z 400g/szt do 200g/szt, nie wspominając już o Stormscale i o tym drugim takim.

Mój znajomy mówi, że aktualnie na skinningu można zarobić tylko tym od Draenoru, bo tamte skórki są jeszcze "na topie" bo są chyba potrzebne do robienia czegoś ciekawego jeszcze :P I chyba faktycznie będę musiała się do tego Draenoru przelecieć i obcykać to tam.

Mi to farmienie coś ostatnio nie wychodzi. Wzięłam skinning i na początku były całkiem fajne ceny za te skórki ale teraz jest bida z nędzą, nawet Felhide spadło ze swoją ceną z 400g/szt do 200g/szt, nie wspominając już o Stormscale i o tym drugim takim.

 

Mój znajomy mówi, że aktualnie na skinningu można zarobić tylko tym od Draenoru, bo tamte skórki są jeszcze "na topie" bo są chyba potrzebne do robienia czegoś ciekawego jeszcze  I chyba faktycznie będę musiała się do tego Draenoru przelecieć i obcykać to tam.

Skupianie się tylko na jednej rzeczy najczęściej działa tylko na krótką metę, gdy coś jest na fali i zarabiasz na tym nieźle to jednocześnie szukaj już innych rzeczy z tendencja wzrostową, tak żeby później nie siedzieć 3 dni i zastanawiać się co teraz. Pomóc w tym mogą Ci głównie kanały na yt, które skupiają się na gold farming guidach, ale też inne różne strony internetowe.

tydzien temu robilem po 75 k golda w 2 godziny

Zarabianie golda w wowie zawsze idzie pieknie na poczatku dodatku, potem do konca jest juz duzo slabsze, takiego golda jak sie jeszcze teraz robi (DO srody) TO JUZ sie robic nie bedzie.

token w 2h itd. byly, (nadal sa) i jeszcze przez pare dni beda realne, ale to sie niedlugo zmieni. Ja juz wyfarmilem tyle golda, ze juz do konca nowego dodatku nawet nie dotykam sie farmy, bo nie ma potrzeby chyba ze jakis super sposob za rok wyjdzie.

Ja i tak zawsze będę zdania, że na starcie dodatku na niczym się tak dobrze nie zarabia, jak na flipach.

Witam. Chciałem się dowiedzieć, czy przy obecnych cenach tokenow i sytuacji ekonomicznej serwerow da radę wyfarmić na token w miesiąc?

Witam. Chciałem się dowiedzieć, czy przy obecnych cenach tokenow i sytuacji ekonomicznej serwerow da radę wyfarmić na token w miesiąc?

Tak da się

Tak da się

Witam! Dzięki za odpowiedź! Czy móglbyś napisać choć trochę więcej na ten temat, albo inni członkowie społeczności? Mam jeszcze drugie pytanie, bo dopiero jutro zamierzam kupić battlechest z dodatkiem Legion: ktory serwer pvp ma najwiekszą populację, który polecacie, na ktorym gra sporo Polakow?- z góry dzięki za odpowiedzi!!!