Jaki procesor do MMORPG? AMD czy Intel?

intel jest droższy jak zależy ci na 10% wydajności więcej względem prawie 150 euro różnicy to ja wolałbym kupić lepszą płytę główną czy dołożyć sobie do lepszej grafiki te 150 euro naprawdę… przesiadłem się na AMD bo zacząłem sobie cenić stosunek wydajności do ceny, a przeszedłem właśnie z intela… powyżej 1080p różnica w fps jest znikoma pomiędzy tymi dwoma procesorami. Intel nie jest wart moim zdaniem tej ceny. Intel nic nie jest wart od kiedy wyszły Ryzeny

Testowałem gry w które gram - apex, wow, dayz na moim starym i5 4670k, ryzen 3800x i i9 10850k i ryzen był tylko nieznacznie lepszy od mojego starego i5 podkręconego do 4.5Ghz z najnowszą i9 przegrywał bardzo mocno. WoW ogrimar pełno ludzi ryzen 85fps i9 - ok 130/144fps(bo taki mam limit ustawiony).Podejrzewam, że 10600k będzie podobne. Jak grasz w najnowsze gry typu SP to rzeczywiście ryzen spoko za 800zł jak zależy Ci na starszych grach MP to i5 10600k za 1100zł.

AMD bardziej przyszłościowe i Ryzeny w mmorpg lepiej się sprawdzaja przy miejscach z dużym zagęszczeniem ludzi

xDD no tak właśnie wygląda 90% świata polskiego internetu. Dlatego polskie gildie i ogólnie polskie community rozlatują się w moment, bo 90% graczy to niezorientowani mitomani, zbyt leniwi by się czegoś nauczyć i popadający w lęk i wycofanie, kiedy ktoś próbuje ich do czegoś zaangażować. ( tak, własnie próbuje rozkręcić pl gildie w grze i mnie szlag trafia ;D )

Co Ty pier. ? xD To był sarkazm. Widocznie sam zaliczyłeś się do 90% świata polskiego intetnetu xD Ja jakoś w jednej gildi byłem 4 lata w obecnej jestem 2 rok. Po prostu źle trafiasz lub źle szukasz.

tak, i miałem beke z twojego sarkazmu, a w komentarzu miałem na myśli twojego rozmówcę.

bo ja rozkręcam gildię sam z randomów. to jest inna bajka niż “dołącz” “szukaj”

A to sry źle rozumiałem.
To prawda, stworzyć gildię od 0 to nie lada wyczyn. Ja próbowałem rozkręcić gildię na angielskim serwie i też była tragedia, ludzie wszędzie są tacy sami - różni. Rozkręcanie gildii na koniec dodatku to słaby pomysł :stuck_out_tongue: Najlepiej na początku nowego.

no, skoro już się tak dobrze rozumiemy, to zarzucę anegdotę: moje 2 najlepsze gildie w życiu, w których można było osiągnąć dosłownie wszystko, bo ludzie byli mega ogarnięci, były prowadzone przez żydów z izraela :smiley: nie wiem, czy to przypadek, czy oni są szkoleni do tego ^^

Nie wiem gościu co ty bredzisz ale radze obejrzeć testy.
Posiadałem intela jak i AMD i byłem można powiedzieć fanboyem intela ale po prostu ryzen w mmo wypada lepiej :slight_smile:

Podeślij te testy :slight_smile:

Raczej przypadek, u mnie gm byli z norwegii/szwecji bo akurat na takim serwie byłem. Teraz na BL jest nawet lepiej, ale dopiero tutaj zacząłem rajdować na poważnie :slight_smile:


Obejrzyj całe i zobacz momenty kiedy jest sporo ludzi :slight_smile:

99% jakiś fejk od chińczyka. Nawet nie wiem który jest który. Chińczyki/hindusi wypuszczają takie testy dwa dni przed oficjalną premierą procków/telefonów, pełno takiego syfu na ich internecie.
Tu masz prawdziwe testy:



Tak jak pisałem 3800X vs i9 10850k i w takim wowie ryzen nie ma podejścia. ryzen 85 intel ponad130

ty masz łeb od chińczyka i na tym zakończę tą dyskusje
Pozdrawiam cieplutko

Nie należy kierować się marką, tylko obecną relacją wydajność/cena. Mój procesor od czasu zakupu podrożał prawie 200 zł, a więc dzisiaj nie jest tak opłacalny jak w momencie zakupu. Celowo nie podaję jaki, bo to nie ma znaczenia. Promocje i relacja popyt/podaż są kluczowe, by tanio kupić dobry komputer.

No wiadomo są też ludzie co liczą się tylko z najdroższymi jedni kupują Forda żeby dojechać z miejsca na miejsca a inni Bentleya

Zastanawiam się nad Ryzen 3600 lub i5 10600k.

:joy:14 nm nie dziękuje

https://twojepc.pl/news39083/Niewielka-czesc-CPU-Ryzen-9-3900X-osiaga-deklarowane-taktowanie-Turbo.html - cos o falku taktowania ryzenow :).

tak jakbyś wiedział i rozumiał co to znaczy :joy:

Do gier bez dwóch zdań 10600k, poczekaj jeszcze tydzień będzie premiera 5600X