Jaki realm polecacie aktualnie?

Więc… aktualnie gram na Draenorze ale co najlepsze, nie spotkałem jeszcze żadnego Polaka tam xD. Głównie szukam Realmu i jakiejś gildii gdzie można spędzić czas w miłej atmosferze :stuck_out_tongue:

Jak szukasz Polaków to

  1. Horda - Burning Legion (Znalezienie gildii na tym serwerze to nie problem, możesz nawet zmieniać gildie co kilka dni jak zajdzie taka potrzeba) urzędowym językiem tego serwera jest Polski, do tego serwer jest jednym ze ścisłej czołówki pod względem raidowym, kompanów na casual kontent znajdziesz bardzo szybko, do PVP kumpli zapewne też rozkminisz po jakimś czasie

  2. Ally - Silvermoon (Jest tam kilka lub kilkanaście Polskich gildii, nic specjalnego ale w Ally to max. co możesz oczekiwać, powiedział bym że taki “Niebieski Dreanor”)

1lajk

Ja dodam tylko że na BLu jest mniejsza populacja przez co na trade chacie da sie normalnie pogadać i w 80% są tam polskie treści.
Co do Silvermoona w Ally to osób jest pełno i jest to ciągły spam boostów itp. Jeśli dla ciebie trade chat nadaje jakiś klimat to wybrałbym realm z mniejszą populacją. Wprawdzie na BLu polski zwierzyniec jest na trade chacie ale ja i tak wole to niż permanentny spam :smiley:

a ja polecam Defias brotherhood populacja nie najwyższa ale zawsze zbalansowana jeżeli interesuje cie world pvp to serwer w całkiem dobrej formie co do polskich gildi to po stronie ally jest kilka w miare przyjemnych co do hordy to niestety nie mam pojęcia

Mniejsza populacja? No chyba jak porównamy z największymi molochami bo na BLu jest bardzo duża populacja, jeśli chodzi o Czat to lata od świtu do nocy a jeszcze ostatnio połączono z nami 3 dodatkowe serwery.

Ps. Jeśli na BLu jest zwierzyniec a u ciebie na Silverze nie ma zwierzyńca to polecam korepetycje z języka Angielskiego.

Posiłkuje sie tą stroną https://www.wowrealmpopulation.com/ z której wynika że ally na silvermoonie ma ponad 70tys. aktywnych graczy a bl 10razy mniej.
Nie wiem czy wiesz co mam na myśli że tak piszesz. Mam na myśli to że na bl jest trolling jest wyzywanie, coś sie dzieje, jest jakaś konwersacja zbiorowa. Na silvermoonie tego doświadczam bo jest wieczny spam boostów

Na dużych realmach jest spam boost selerów, że nie idzie nic przeczytać, a tym bardziej zauważyć ogłoszenie jakieś gildii. Jedyna zasada to unikaj realmów rp takich jak defias bo tam są pustki (nie łączą się cross-realm ze wszystkimi jak reszta tylko między sobą) choć może jak je połączą niedługo będzie lepiej. Cała gwardia nexrosa pouciekała z tego realmu na silvermoon a już wcześniej były jakieś gildie w aluszkach więc możesz tam zajrzeć. Zawsze jest też bl z liczną hordą oraz z mniej licznymi aluchami ale ich jeżeli chodzi o polską społeczność (jak i ogólnie) nigdzie nie jest wybitnie dużo i nic nie znaczą…

Balans na rp realmach nie istnieje,world pvp jest martwe(no chyba że lubisz zabijać low lvl w startowych strefach) bo prawie nie ma tam hordy,o ile zanim zrobili merge rp serverów defias był chyba najlepiej zbalansowany to teraz nie warto thx blizzard…

@Up
No z szukaniem gildii na trade chacie to pojechałeś XD
Jak szukasz poważnej gildii to warto sprawdzić wowprogress gdzie można sprawdzić sobie aktywne gildie,ich progress,jakich klas potrzebują itd

o kuźwa, ale pojechałem… uważaj bo nowego gracza bez lvl i tym bardziej bez gearu przyjmą do poważnej gildii i jeszcze na progres zabiorą(no chyba, że na jakimś bieda realmie w przymierzu, gdzie nikt nie gra i biorą każdego, ale to nie jest raczej poważna gildia).

Ja wiem, że przez spam boost selerów ciężko się czemukolwiek przebić, ale to chyba nadal jedyny sensowny sposób na znalezienie gildii bezpośrednio w grze bez żadnych stron trzecich, for, grup na fb czy discordów. A nawet czasami w miarę poważne gildie się tam ogłaszają. Natomiast jak już trochę lepiej pozna grę, swoją klasę i polepszy gear, zapragnie wyzwania i progresu, wtedy znajdzie sobie tą poważną gildie.

Byle nie przyjmować zaproszeń do masówek(szczególnie onkologi na blu) i tyle.