Jakiego antywirusa polecacie?

Powiem tak jak kolega wyżej i dodam że jeśli korzystasz z windows-a 10 to sam windows posiada antywirusa i myślę że ci powinno wystarczy i do tego zaoszczędzisz kasę i wydasz je rozsądniej na coś innego.

Powiem tak jak kolega wyżej i dodam że jeśli korzystasz z windows-a 10 to sam windows posiada antywirusa i myślę że ci powinno wystarczy i do tego zaoszczędzisz kasę i wydasz je rozsądniej na coś innego.

Tyle, że wyłączenie tego antyvirusa jest bardzo zalecane bo niestety masa osób (w tym ja) ma problem z nim taki, że absorbuje nawet 99% pamięci, nieważne ile byś jej miał (w moim przypadku to 16 GB), a MS póki co nie kwapi się z naprawieniem tego problemu, a wiedzą o nim już ze stycznia 2015 roku więc szmat czasu. Na oficjalnym forum pomocy MS tych wątków jest tyle ile ludzi na świecie i MS nadal udaje, że nic nie widzi :P Zresztą funkcjonalność tego antyvira na moje jest raczej taka meh i niezbyt mu zawierzam.

Nie słuchaj tych co piszą byś nie używał antywirusa wcale, bo to zwyczajne brednie. Już takich "cwaniaczków" przerabiałem, co upierali się, że "po co mi antywirus, aktualizacje windowsa mi wystarczą" a później było "Framat ratuj, złapałem jakiegoś syfa" . Owszem, zgadzam się, że należy korzystać z głową z komputera i nawet najlepszy antywirus nie zapewni 100% bezpieczeństwa, ale jego brak to jak zostawianie otwartego mieszkania, czy chowanie klucza pod wycieraczkę :)

Ostatnio kuzynka dla której internet zamyka się na facebooku oddała mi pendrive z bardzo fajnymi robaczkami :) Pewnie bym na to nie zwrócił uwagi, bo nie przeglądam wszystkich plików jakie tam mam, gdyby nie Bitdefender.

Nie słuchaj tych co piszą byś nie używał antywirusa wcale, bo to zwyczajne brednie. Już takich "cwaniaczków" przerabiałem, co upierali się, że "po co mi antywirus,  aktualizacje windowsa mi wystarczą" a później było "Framat ratuj, złapałem jakiegoś syfa" . Owszem, zgadzam się, że należy korzystać z głową z komputera i nawet najlepszy antywirus nie zapewni 100% bezpieczeństwa, ale jego brak to jak zostawianie otwartego mieszkania, czy chowanie klucza pod wycieraczkę 

Ostatnio kuzynka dla której internet zamyka się na facebooku oddała mi pendrive z bardzo fajnymi robaczkami  Pewnie bym na to nie zwrócił uwagi, bo nie przeglądam wszystkich plików jakie tam mam, gdyby nie Bitdefender.


XD...o takich kuzynkach właśnie mowa co klikają na fejsie jakieś pojebane rzeczy typu Skandal! Szok! albo jak framat co klika w reklamy typu "jak powiekszyc dicka".

Mam 8 gb ramu oraz windows 10 i nie mam problemów z pamięcią a co do @FraMat mam nadziej że post nie był skierowany do mnie gdyż nadal uważam że nie trzeba inwestować kasy na antywirusa ponieważ są wersje darmowe i czasem skuteczniejsze od tych płatnych. Po drugie Tak jak pisałem WIndows 10 posiada w sobie antywirusa ! i jest aktualizowany wraz z systemem (teraz są przymusowe aktualizacje) wiec jest bezpieczny i też ma dobrą wykrywalność. Tak jak wspominałeś żaden antywirus nie da 100% ochrony ale po co dodatkowo ociążać kolejnym antywirusem jak sie ma tego z systemu ? mowa tu tylko o windows 10,

@DuoDorośnij. Przypominasz mi tych z Ruch Antyszczepionkowego, wiedza mała, a najgłośniej krzyczą :)

@CooperPL To było skierowane do tych co krzyczą by nie używać antywirusa. Również jestem zdanie, że dla zastosowań domowych wystarczy wersja free.

Cześć, tak jak w temacie, jakiego antywirusa polecacie?
Zastanawiam się nad zakupem z g2a ESET lub Kaspersky.
Opłaca się? czy raczej waste of money???