Karta grafiki 470 czy 480

Polak mądry po szkodzie więc..

Kup tego RX-a tak jak ja kupiłem moją R9.

I nie mów potem, że Cię ludzie nie ostrzegali.

 

W sumie to nawet będzie lepszy wybór.

Wesprzesz gospodarkę, dzięki takim jak Ty karty od NVIDIi będą tańsze ze względu na konkurencję.

a co takiego działo się z twoja kartą? Bo ja mam R9 380X od roku i jestem zadowolony. Wcześniej miałem HD 7970 który miał 3gb vramu i tez mi go odradzali, ale potem wyszły takie gry Watch Dog czy Shadow of Mordor i nagle ta wieksza ilość vramu robiła robotę...

a co takiego działo się z twoja kartą? Bo ja mam R9 380X od roku i jestem zadowolony. Wcześniej miałem HD 7970 który miał 3gb vramu i tez mi go odradzali, ale potem wyszły takie gry Watch Dog czy Shadow of Mordor i nagle ta wieksza ilość vramu robiła robotę...

Głośna, ciepła, prąd żre.

Jak patrzę z perspektywy czasu to mogłem dopłacić te 200zł i wziąć gtx 980.

A w gry takie jak Watch Dogs czy Shadow of mordor to ja mogłem na swoim starym GTX 660 Ti grać aż miło a czekaj ile on ma? 2gb tylko? o jejku.

Ilość VRAM-u robi piękną reklamę jak widać :D nic poza tym, autorowi radzę sprawdzić ceny używek i zapytać na forum takim jak "benchmark.pl".

Ja pozostawiam na swoim.

Moja rada:

GTX 1060, GTX 980 TI

Owszem co innego przy GTX 970 i jego 3.5gb VRAM-u tam się zgodzę że to kupa i robienie w konia, nie mniej ta karta i tak była / jest wydajna, ale przyczepić się do czego to było.

@up No to dziwne ja mialem zarowno 290X Gigabyt Windforce ( a placzki nvidia na kazdym forum pisali ze nie kupowac bo 90C to min na tej karcie ) i w zyciu nie widzialem na zadnej temperatury powzyje 65 C ... Takze moze czas zrobic porzadek z kablami w obudowie ? Albo wymienic obudowe ? chyab ze kupiles jaka wersje ze standadardowym chlodzeniem no to co sie dziwic.. O tej pradozernosci jak czytam to naprawde az sie mieje .... Roznica na rachunku max 3-5 zl na miesiac ale fakt przeciez to takie pieniadze ze az bola kieszen....

ps. i zeby nie bylo ze fanboy czerwonych .Kupuje karty w zaleznosci co w danym sezonie wypada najlepiej czy to nvidia czy radeon nie wazne ( posiadalem karte z kazdej z tych firm). W przeciwniesstwie do wielu tu osob nie kieruje sie sterotyppami tylko patrze na konkretne dane :)

ps2. a teraz sam jak autor tematu za mieisac kupuje 480 . Czemu prosta sprawa karta ta ma mi starczyc na 2-3 lata a radeony w pelni wspieraja dx12 ktory jest na choryzoncie . Po drugie gry wymagaj coraz wiecej ramu np Tomb 6gb a co dopeiro za rok czy dwa . O ile 1060 na dx11 ma przewage tak podczas dx12 juz jest na zero lub ponizej co jasno ppkazuej ze do tej pory karty nvidi nie wspieraja w pelni dx12. Patrzac na to wybor dla mnie jest oczywisty :)

Kartę się kupuje według kilku czynników:

1. Sezon. co wypada lepiej.

2. Czas używania. jeśli grafika ma być na 2-3 lata i zmiana to + dla Nvidia. Jeśli ma być na 5 i dłużej. Only AMD.

3. Pod konkretne gry ;)

Głośna, ciepła, prąd żre.

Jak patrzę z perspektywy czasu to mogłem dopłacić te 200zł i wziąć gtx 980.

A w gry takie jak Watch Dogs czy Shadow of mordor to ja mogłem na swoim starym GTX 660 Ti grać aż miło a czekaj ile on ma? 2gb tylko? o jejku.

 

Ilość VRAM-u robi piękną reklamę jak widać  nic poza tym, autorowi radzę sprawdzić ceny używek i zapytać na forum takim jak "benchmark.pl".

Ja pozostawiam na swoim.

Moja rada:

GTX 1060, GTX 980 TI 

 

Owszem co innego przy GTX 970 i jego 3.5gb VRAM-u tam się zgodzę że to kupa i robienie w konia, nie mniej ta karta i tak była / jest wydajna, ale przyczepić się do czego to było.

troche mnie źle zrozumiałeś. Mówiąc o większej ilości vramu mówiłem o opcjach dostępnych ktore wynikały z samego silnika gry... No ale ok. Ciepła karta? Polecam inna obudowę. Więcej prądu? Stać mnie na to by płacić te 7zl więcej co miesiąc :). Poza tym nikt nie mówi ze 1060 jest zła kartą, bo jest dobra. Ja gdybym teraz kupował kartę bym miał mega dylemat. Ale pomyślmy o przyszłości i lepszego wsparcia chociaż dla dx12 czy vulcana. Nowy battlefield pokazuje np jaki boost dostaje grafika od amd a praktycznie żaden nvidia. Test dostępny na benchmark.pl. Oczywiście można mówić "ile jest gier pod nowe api". Tyle ze to samo można było mówić o dx11 ;)

Ok to i ja sie wypowiem w tym temacie. Nie jestem nikogo zwolennikiem ! Posiadam karty Nvidia jak i radeona. Niestety teraz skladac bede nowy komputer i zdecyduje sie na nvidia a juz podam powod. Firma radeon musiala ciezko walczyc o klientow kilka lat temu , ok kilkanascie lat dlatego przy tej samej cenie miales wieksza wydajnosc o wiele w radeonie. Na dzien dzisiejszy juz tak nie jest. W gry ktore gram np. wiedzmin 3 niestety lepiej wypada nvidia , bije na pysk strasznie radeona. Ja kupie gtx 1070 ale 1060 naprawde by starczyl dla mnie na 2 lata spokojnie , na 3 napewno nie. Radeon dla mnie dzis sie pogorszył. Kosztuje juz a wcale wydajnosci nie ma kozackiej. Problemy ze sterownikami i nikt mi nie powie ze nie ! Wiekszosc gier supportuje nvidia i tam nie ma zadnych problemow a w radeonie kupujesz gre i mam dropy fps , gra chodzi nie stabilnie dopiero 2 tygodnie masz update sterownikow i jakos tam dziala ... Tak bylo z wiedzminem na przykladzie r9 290x i nikt mi nie powie ze nie. Gtx 970 wypadal o wiele lepiej w stabilnosci , nie mowimy o najwiekszej ilosci fps jaka sie wyswietli bo mam to gdzies tylko stabilnosci. Temperatury nie sa wazne bo teraz jest inna temperatura no i r9 290x lubie wysokie temperatury. LUBI a nie ze osiaga i to jest straszne. Na dzien dzisiejszy geforce wygrywa dla mnie, za rok moze sie zmienic badz 3 wtedy radeona kupie;)

Nie wnikam to , ja jestem malym zuczkiem a niech oni sie bija o ceny i jakosc a ja bede tylko obserwowal...

P.S. W niemczech bo nie wiem jak w polsce ceny gtx 1060 i rx 480 nitro sa te same a wygrywa gtx w kazdej mi znanej grze... przepraszam chyba w doom ktorego nie gram osiagi radeona sa lepsze ale to jest spowodowane tylko i wylacznie oprogramowaniem geforce ktore da sie wylaczyc (slabsze zuzycie jezeli nie jest to wymagane czyli mniejsze zuzycie pradu) . Wiem o czym mowie;)

to co piszesz nie ma trochę sensu, mówisz tutaj o 1070 gdzie jest to kompletnie inny przedział cenowy. Dodatkowo porównujesz r9 290x(nawet nie pamiętam czy taka karta była z gtx 970. Tylko ze to inne epoki rozumiem porównywać 970 z r9 390. Co do sterowników... Rozwiń jakie problemy? Jakoś nigdy nie miałem, słyszałem argumenty że brak wsparcia dla win XP.... Ale kto dziś tego uzywa? :P co do cen rx 480 tu się zgadzam, tyle ze w naszym pięknym kraju wynika to z podatku od wszystkiego ;)

PS wydaje mi się ze 1060 wystarczy spokojnie na 3 lata. No chyba ze jebna nowa generacje konsol w międzyczasie :)

r9 290x to był konkurent dla gtx 780ti, więc porównywanie r9 do karty następnej generacji gtx 970 jest niewłaściwe. Ja bym brała jakiegoś radka bo AMD dłużej wspiera swoje karty i z czasem osiągają one jeszcze lepsze wyniki.

Takiego tematy tylko pobudzaja pseudo nvidia boys poniewaz prawdziwy konser nawet kart nvidia potrafilby wymienic I uzasadnic co przemawia za Diego foworytem ..

A tutaj mamy jak zwykle staroswieckie wypowiedzi chyba znane ze wszystkich premier kart

Pradzerne

Za duzy halas

Grzeje sie

Wszystko przeklada sie ze ludzie too zwykle plotkary I lubia rozsiewacz stare I nie sprawdzone plotki...

Ja jeszcze ani razu nie spotkalem sie z tylko problemami...

Takiego tematy tylko pobudzaja pseudo nvidia boys poniewaz prawdziwy konser nawet kart nvidia potrafilby wymienic I uzasadnic co przemawia za Diego  foworytem ..

 

A tutaj mamy jak zwykle staroswieckie wypowiedzi chyba znane ze wszystkich premier kart

 

Pradzerne

Za duzy halas

Grzeje sie

Wszystko przeklada sie ze ludzie too zwykle plotkary I lubia rozsiewacz stare I nie sprawdzone plotki...

 

 

Ja jeszcze ani razu nie spotkalem sie z tylko problemami...

e tam miałem r390 trochę miała poboru prądu lecz to dalej stara architektura a jak wiadomo nikt nie lubi "odgrzewanych kotletów" bo ile można...

co do tematu 470 wystarczy aktualnie są pewne problemy ale sądzę że niedługo o ile nie już są problemy ponaprawiane ale to są karty na teraz jak wyżej ktoś zauważył wyjdą nowe konsole z odświeżonymi bebechami to będzie płacz :) bo optymalizacja leży i kwiczy ... podsumowując kartę można wziąć z 2-giej ręki na gwarze z dobrego sklepu i za dobrą kasę czy 470/480 czy 1060/1070 wszystko zależy od zasobności portfela ważne żeby miały te 6gb vram :P reszta to sprawa drugorzędna a co do firmy temat rzeka msi palit evga szafir i asus aktualnie to są wiodące firmy bo niestety gigaszroty przy 3 wentylach są za głośne a przy 2 za ciepłe :) co do innych nie wypowiem się bo miałem tylko inno3d w rękach lecz nie powala jakość wykonania testować nie testowałem

@edit problemy z czerwonymi są w zasadzie jak w każdej innej sprawie laik źle lub złe zainstaluje stery lub ma problem z kompem i zaczynają się sypać stery i masz problem dlaczego nie warto amd :P i niestety siedzą trochę mocno na cpu stery od lat i nie mogą doszlifować ale to już moje przemyślenia choć ja tam tego nie zauważyłem u siebie, a na słabszym konfigu z mocniejszą kartą

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_titanfall_2_pc_titan_nie_jest_wymagany

coś tu ewidentnie się stało....

Witam. Postanowiłem kupić nową grace. Wybór padł na msi rx 470 gaming x 8 gb. Jestem już prawie zdecydowany ale znalalem w sieci xfx rx 480 gtr 8 gb za 130 zł więcej. I tutaj pojawią się moje pytanie czy warto dopłacić do backplate'a i 10 % większej wydajności ?

Wiem że 480 mają problemy z grzaniem i hałasem.