Kilka pytań od nowego gracza!

  1. nie ma znaczenia co wybierzesz, bo jest mega serwer i można się przenosić pomiędzy serwerami kiedy dołączy się do party. Serwery są tylko ważne z punktu widzenia pvp, a dokładnie WvW.
  2. polecam strone metabattle.com masz tam spisy buildów i to czym się opłaca grać, a czym mniej. Healer pod raidy byłby okej, ale nie warto skupiać się na jednym buildzie, bo często jest tak, że w zależności co robisz ten build się zmienia.
  3. nie wiem xd.
  4. to jest jednorazowe i zostaw to sobie na 2, albo 3 postać. Poznaj świat gry, mechaniki itp. dopiero potem jak już ogarniesz o co w tej grze chodzi to możesz sobie to wykorzystać na jakiegoś alta. Przynajmniej ja bym tak zrobił.

Dzięki!

5.Żeby zdobyć jakiegoś mounta to muszę mieć ten 80 poziom?

Tak, w pierwszym quescie rozpoczynającym path of fire dostajesz raptora. Jednakże można to ominąć, możesz poprosić kogoś z wyższym lvlem aby rozpoczął z tobą ten pierwszy quest i przeszedł do etapu otrzymywania raptora.

Czyli co podbić do kogoś i spytać czy rozpocznie ze mną quest raptora? I wtedy nie muszę mieć 80 lvl? I czy taki quest się długo robi

Dokładnie, może to potrwać nawet do 30 min myślę. Najlepiej by było poprosić jakiegoś znajomego, albo dołączyć do jakiejś gildii i poprosić o pomoc.

A gildie się szuka z danego serwera? Czy one też są połączone

Możesz dołączyć do gildii ze swojego, albo innego serwera. Gildie też są międzyserwerowe.

A jak się szuka gildi? Na czacie pisać? Tylko na którym “map” ?

Hej

Jako ze zaczynasz z gw2 zajrzyj tutaj

https://forum.mmorpg.org.pl/t/guild-wars-2-gw2-zbior-informacji-na-dobry-poczatek/132932/11

Poza tym mozesz dodac mnie do fl w grze Majki.7241 i pytaj. Lub na disc Hysteria#2112 lub tu w pm
PS co do gildi mozesz pisac na map chacie w wieksxych miastach lub bardziej polecam wejdz do zamknietej grupy guild wars 2 polska na fb i tam zapytaj

Temat do którego mnie wysyłasz to zbyt dużo pytań i odpowiedzi które mnie nie interesują (dlatego napisałem własny temat).
Dodać cię do fl?
-Wiesz że jestem nowy a piszesz skrótami tak jakbym miał je znać od początku XD Do Followersów? (nwm jak to się pisze hehe) , do znajomych? Nwm o co chodzi …
Co do gildii to pisałem na map czacie w mieście ale nikt nie odpisywał… gram na “Far Shiverpeaks” , serwer wydaje się średnio zaludniony i w ogóle przez Polaków xD Mogę 1x za darmo zmienić ale właśnie się zastanawiam na jaki :wink: Polecacie coś?

  1. Dawno nie byłem w grze więc powiem tak: serwer jest w głównej mierze potrzebny do World vs World, sprawdź który sobie najlepiej radzi w tej kategorii.
  2. Meta się zmienia, meta ma znaczenie przy fraktalach i raidach (end game content), specjalizację mogą zrobić z Ciebie dpsa albo healera… chwilę poszukałem, tu masz link z bulidami https://snowcrows.com/benchmarks/
  3. Hmm… z tego co pamiętam cena za przeniesienie zmieniała się zależnie od populacji serwera, jeśli masz darmową na wszystkie, to może być to jednorazówka.
  4. Zatrzymaj na później, dostajesz przy zakupie dodatków, możesz tego użyć na każdej postaci, każdy gracz ostatecznie kończy z 9 klasami, nie mniej… granie pierwszy raz, wbijanie poziomów niesie wiele satysfakcji. Boostera użyjesz na innej postaci, może jak już się zaznajomisz z grą i będziesz chciał grać konkretną klasą.
  5. Mounty otrzymujesz za wątek główny dodatku Path of Fire, 80lvl wymagany… jak się tak teraz zastanawiam, w sumie przejdź może najpierw Path of Fire, Mounty bardzo pomagają w eksploracji świata, tak samo jak Glider z Heart of Throns, albo doświadcz Tyrii na piechotę :smiley: dużo przed Tobą, setki godzin mam w tej grze.
  6. Gildii możesz mieć 5, nie ma znaczenia z jakiego serwera.
  7. Wyszukiwarki nie ma? Spróbuj napisać w Lion’s Arch na ogólnym.

@Morgoth1

  1. Serwer - tj pisano ma znaczenie tylko dla trybu WvW i populacja z nim zwiazana odnosi sie tez tylko do tego trybu. Tak kiedys Blacktide byl serwerem tzw “poslkim” jednak teraz juz tak nie ma. W gw2 masz megaserwery tzn ze w grze spotykasz kazdego bez wzgledu na jakim serwerze jest. Jaki serwer bym polecal -wez sobie najbardziej zaludniony jezeli zamierzasz grac wvw np Gunnars Hold jest dosc aktywny. Jednak zaludnienie jest dosc dynamiczne i wystarczy ze 1-2 najwieksze gildie WvW zmiania serwer i populacja leci za nimi ale to w zaden sposob nie wplywa na gre poza trybem WvW.

  2. Chcesz zrobic Rangera Healera czyli Druida - Rasa Sylvari ktora wybrales nie ma zadnego wplywu na klase jedynie bedziesz mial inne misje poczatkowe. Co mysle o healerze - stricte healera robi sie tylko pod wybrane tryby gry - czyli takiego co leczy i praktycznie nic poza tym. Do trybow open world czyli ogolnego biegania raczej sie go nie robi bo jak bys chcial ubijac moby? Lecza je? Aczkolwiek Druid moze byc smialo dpsem takze w niczym to nie przeszkadza - w temacie do ktorego Cie odeslalem masz znacznie wiecej na ten temat lacznie z linkami do stron z buildami na kazdy tryb oraz co w ogole zrobic zeby miec odblokowana elitarna specjalizacje druida.
    Poza tym typowy healer w Raidach jest to meta klasa, w strike misjach rowniez, w Dragon Respond Misjach moze byc aczkolwiek heal firebrand daje wiecej, fraktale tier 1- 3 moze byc, tier 4 heal firebrand bardziej wszechstronny do tej roli, open world nie ma znaczenia praktycznie czym grasz bo i typowym healerem ubijesz moba ale bedzie to trwac dlugo bo zamiast np robic dps 20 tys bedziesz robic 500.

  3. Wybor serwera jest darmowy tylko przy rozpoczynaniu gry po wybraniu i rozpoczeciu jest pozniej juz platny. Jednak jezeli zaczynasz i masz jakis niski level to lepiej wykasowac wszytskie postacie i zaczac od nowa wtedy wybor serwera jest darmowy aczkolwiek tj pisano powyzej serwer ma znaczenie tylko dla trybu wvw i tylko dla niego.

  4. Nie nie uzywac go - poniewaz da Ci jedynie level 80 i ekwipunek ze srednimi statami. Poza tym nie bedziesz miec nic ani zrobionego stroy ani odkrytych map, jedynie dostaniesz rozwiniete podstawowe traity i mase skilli ktorych i tak nie znasz. Idac normalna droga co jakis czas wszystko odblokowujesz i sie uczysz kazdej rzeczy powoli itd. Ma to wielkie znaczenie dla poczatkujacego bo w gw2 gra nie tluczay prawie nic i kluczowym jest nauka samodzielna. Takze boost polecam na alty kiedys tam.

5 . pytales o mounta - nie nie musisz miec 80 levelu - musisz miec dodatek Path of Fire i KTOS z levelem 80 musial by Cie wziac do party i odpalajac pierwsza misje z PoF przeciagnac Cie do momentu otrzymania mounta. Takze jezeli cialbys to zrobic solo wtedy musisz miec 80lvl a jezeli masz kogos to nie musisz miec 80lvl.

Temat ten jest podzielony na sekcje i smialo mozna czytac go wybiorczo a nie w calosci. Poza tym odpowiada na wiele pytan ktore tu zadajesz lub na takie ktore sie pojawia doslownie zaraz. Co wiecej w temacie np masz jak skonfigurowac opcje dzieki ktoremu bedziesz widziec co i jak nalezy na ekranie bo domyslnie masz je ukryte ale to juz Twoja wola czy chcesz czy nie chcesz czegos sie nauczyc bo gra bardzo malo tlumaczy po prostu wrzuca Cie do swiata i daje dostep do praktycznie wszystkiego a wbijajac level 80 masz dostep do 99% contentu tylko przez brak wiedzy ludzie nie wiedza co moga robic no ale…

FL - friend list lista znajomych - lewy gorny ekran w grze ikona glowek klikasz na nia (lub domyslnie klawisz Y). Tam w zakladce Friends na gorze masz linijke z napisem “add/search” tam wpisujesz moje acc i klikasz “plusa”. Jezeli masz wersje free to play czyli bez dodatkow wowczas nie bedziesz mogl do mnie pisac narazie private message dlatego najlepiej podaj swoje acc to ja Cie dodam i znajde.

To nie ma tak ze obojetnie w jakim miescie piszesz, bo zaczales grac sylvarii i pewnie piszesz w miescie Grove a to jest mega slabo zaludnione miasto bo tam nic ciekawego nie ma. tj pisalem powyzej wejdz na zamknieta grupe na fb Guild Wars 2 Polska i tam zapytaj. Z czatem na mapie musisz trafic z ktos to przeczyta lub bedzie ktos z oficerki i lub na tyle mily ze im przekaże ze ktos szuka gildii a na fb odezwie sie kilkoro z nich
Dla leniwych jest taka lista:
Polskie przyjazne gildie :

1 Marked by Fury - kontakt Wojciech.8024
2 Cerbers of Tartar - kontakt Itami.3259 ; Flibustier.7469
3 Gildia Polska - (glównie rajdy WvW i PvE) kontakt Nexerio.6817, Magomir.6402, diler.4219
4 Kompania Zenitu - kontakt Lakom.8920 Rodzynald.5897
5 Kroniki horyzontu - kontakt Rakusson.7901, Walarti.2961 , Shamara.7902
6 Gildia Zachodzącego Słońca - kontakt Vayamos.3258
7 Uooo Quaggan Pillow Fighters - Kathiar.2513 ; Akahama.7561
8 Cusaders of Ashes - (głownie rajdy) kontakt VonAdela.8624 ; Archon.3571 ; Plazma.9182
9 To My Polacy - kontakt Wilku.6903 Camper.7235, Kotek.7038 ,Cassivellaunus.1607
10 Gwardia - kontakt ; hrehoire.3698, Camillus.8037, Verthiss.9541, Grief.6934.
11 Gildia Ostrza (głównie rajdy PvE) kontakt - Xarv.3945 ; Veripma.7940 ; Baryh.9572 ; Marszu.2987 ; Konello,6715
12 Holy Inquisition (PvX/WvW) - kontakt Sartani.5147 , Jack.8174
13 Alone We Stand - kontakt beheliare.6319

Jednak tutaj zanim wejdziesz do jakiejs polecam najpierw popisac z ludzmi do kontaktu co wymagaja czeg oczekuja itd bo moze nie bedziesz spelniac jakis oczekiwan.
Od razu tip jezeli gildia zechce Cie i napisze ze wyslal zaproszenie wtedy wchodzisz w panel gildi - na gorze ekranu szara ikona tarczy (domyslnie G)i tam w oknie na gorze po lewej jest okno account guilds i jezeli jakas gildia wyslala Ci zaproszenie wtedy bedziesz miec na blado-szary kolor nazwe gildii a po kliknieciu na nich pojawi sie oopcja “join/decline” jak wejdziesz do gildi “ptaszkiem” zaznaczasz czy chcesz ja reprezentowac czy nie (mozesz bycv w 5 gildiach na raz ale reprezentujesz tylko jedna niektore gildie wymagaja reprezentacji inne nie) poza tym jezeli gildia posiada guild hall wtedy jak klikniesz na jakas gildie to w tym samym oknie w prawym gornym rogu pojawi sie ikona z napisem “guild hall” mozna tam wejsc i np w tawernie wybrac boostery do roznych rzeczy ktore sa za darmo np bosster do xp

Nie wiem jak okreslilwes zaludnienie ale od razu mowie ze tak nie jest. Tj pisano wczesniej w gw2 masz megaserwery i spotykasz ludzi z kazdego serwera. Nizsza populacja moze wynikac z kilku rzeczy a mianowicie jestes w lokacji startowej a w niej przebywaja glownie osoby robiace nowa postac i to tylko w Twojej rasie. Pozniej dopiero po pierwszej misju wychodzisz do otwartego swiata ale tj pisales grasz Sylvarii i startujac jests na mapie poczatkowej sylvarii gdzie tez super duzo ludzi na poczatku moze nie byc. Ale gwaratuje ze jeszcze bedziesz klnal na zbyt duza ilosc osob pozniej :] Co do populacji Polakow - nie jestes tego w stanie stwierdzic tak po prostu grajac ilu i gdzie sa bo jak bedziesz pisac po polsku to najpierw ktos to musi zobaczyc (tutaj zalezy czy piszesz na map chacie - wtedy tylko widza to osoby bedace na tej mapie pod tym konkretnym adresem bo moze byc kilka takich samych map ale z roznymi adresami dzieje sie tak jak populacja jest zbyt wysoka na jednej mapie, jak bys pisal pod /s wtedy widza to sooby w najblizszej odleglosci i co wiecej nawet jak ktos to widzi z naszych to musi mu sie chciec Tobie odpowiadac bo np spieszy sie na event ktory jest za doslownie minute to raczej na pewo Ci nie odpowie bo jak sie spozni moze byc juz po zabawie. Miasta w ktorych proponuje obecnie pisac na map chacie (domyslnie /m) to Lions Arch, Divinitys Reach (aczkolwiek teraz jest tam troche mniej osob z tytulu festivalu Super Adventure Box) i teraz i przez 10 nastepnych dni w Rata Sum bo jest festival i tam on sie skupia. Poza tym pisanie na map chacie ma sens jak wiesz gdzie i co najwazniejsze KIEDY pisac bo praktycznie na kazdej mapie mozna pisac szukajac czegos ale najlepiej jak sa tam jakies meta eventy kiedy mapa skupia najwiecej graczy.
Takze odpowiadajac na pytanie polecam zostac na tym serwerze tym bardziej ze jest to dosc aktywny serwer wvw obecnie plasuje ok 9 miesjca i tj mowie poza trybem WvW zmiana serwera nie wplywa na nic.

PS mimo wszystko polecam nadal przeczytac tamten temat poniewaz juz pytasz o mounty a nie wiadomo nawet czy masz dodatki a PoF musi byc zeby miec mounta. Co wiecej w grze sa DLC o ktorych tam pisze jak je odblokowywac co daja itd. Dalej napisane jest o aktywnosciach w grze i o ile teraz to jest malo istotne o tyle jak np wbijesz lvl cap za 2 tyg wtedy gra Ci pogratuluje ze masz 80 lvl dostaniesz jakies tam itemy i to w zasadzie wszystko o czym zostaniesz poinformowany. Gra nie pokazuje gdzie i co teraz mozesz robic a majac lvl cap mozesz praktycznie wszystko. Gra nie wspomni o systemie mastery ktory jest w dodatkach i o co z nim chodzi w ogole. Takze powodzenia jak chcesz to sie odezwij.

Dodatki mam już kupione. Mam wariora 27 i kilka innych postaci ale szukam gildi i skasuje sobie wszystkie postacie aby zrobić postać na ich serwie :wink: Więc szukam GILDI ! PW Kto ma jakąś spoko z dużą ilością graczy i czynnym (ale nie koniecznym) TS/DS

@Morgoth1

Bo tutaj nie znajdziesz lub szanse sa dosc nikle poniewaz 90% community gw2 omija ten portal

Nie mam facebooka…

No to kontakty do kilkunastu gildii wypisalem jedynie musisz sie do nich odezwac, najlepiej piszac w grze emaila.

Kolejne pytanko :+1:

Użyłem boostera dającego max lvl na nekromancie.
Mam teraz 80 i wszystkie skile odblokowane z wyjątkiem tych master profesji czy coś takiego. Tak miało być? Czy coś źle wybrałem i zamiast samemu wybrać co odblokować to odblokowało mi all…

I teraz co? 1 siill z profesji reapier to 30 hero points, czy znajdę na mapie tyle hero pointsow by odblokować all skile jednej profesji?

Od razu mowie ze zle zrobiles no ale… Czemu zle? Bo oprocz levela i gownianego eq nie masz nic bo story i map i tak nie masz odkrytych no ale ok…

No wlasnie i co teraz… Tak elitki sami odblokowujemy. Na mapach dodatkow (hot i pof) jeden hero challange to az 10pkt takze spokojnie to znajdziesz i to szybciej niz dla podstawowych traitow.

Na jakich mapach dokładnie się dostaje 10 pkt za hero challange? Nie mogę znaleźć. I ps. jak łatwo zdobywać kilka golda ze słabym eq?

Hot (zachodnia czesc swiata) verdant brink, auric basin, tangled deph, dragon stand

PoF: crystal oasis, desert highlands, elon riverlands, the desolation, domain of vabbi

Gold: proponuje najpierw skonczyc story. Potem mozesz farmic mape silverwastes (metoda RIBA + Chest Farm na yt znajdziesz jak to sie robi) jezeli masz dostep do dlc icebrood saga epizod No quarter i/lub Jormag rising tamtejsze meta eventy daja sporo golda tak 15g/h za mete polnocna i ok 30-40g za meye poludniowa.
Poza tym rob daily zadania codziennie to zabiera 5-10 min i daje 2g/dzien
Granie sezon pvp daje 20g za farme ost skrzyni
Dragon respon mission robiac na publiku daje fajny zarobek
Fraktale te poczatkowe tez daja co nieco
Meta eventy warto robic
Poza tym sprawdz na yt gw2 easy gold albo gw2 gold with low effort ale w wiekszosci bedziesz potrzebowac chociaz level 80 i dostep do jakis map takze eksploracja i story wskazane. Jezeli nie masz story i 80 levelu to tojest podstawa i od tego nalezy zaczac.
Co wiecej ja moge tu wymieniac sporo rzeczy tylko to nic Ci nie powie dlatego stricte farma golda warto sie zajac z czasem najpierw to co napisalem potem mounty (przynajmnuej raptor i springer rozwiniete na max ale posiadac warto chociaz podstawowe 4) potem warto pomyslec o griffonie (250golda) lub jak sie ma dostep do wszystkich epizodow lws4 nad skyscale.
Poza tym w gw2 da sie zarabiac praktycznie na wszystkim kwestia co lubisz do czego masz dostep i ile czasu jestes w stanie poswiecic.
Ja jakis czas temu zalozylem alt konto i w tydz bez farmy mialem ok 200 golda ze samego pvp
Co wiecej i imo to podstawa warto nauczyc sie korzystac z gw2 wiki. Wiem ze teraz wszystko jest w gw2 nowoscia ale gw2 wiki to cos z czego kazdy korzysta msjac 1k - 30k godzin
Poradniki do farmy golda/ascended gearu podlinkowalem w poradniku ktory Ci zalinkowalem.